Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
20. dec 2009

...... a tak Alika ma predbehla 🙂 🙂 , Ali, vsak mi napis nieco o tom nakupe cez net, hlavne by som chcela nejaky darcek pre rodicov, pomahali mi zo vsetkych sil, ked ma to v lete draplo, som uz aj rozmyslala, ze by som im kupila nove mobily, maju uz takych "starcekov" 😝 😝
No Ali, tak to sa teda mozes na tom projekte realizovat - Matica slovenska - stare budovy, nova budova na Kostihore, Slovenske narodne muzeum, stara budova Divadla SNP, Narodny cintorin, Muzeum Martina Benku, katol. kotstol sv. Martina, evanielicky kostol, budova Strednej zdravotnej skoly - myslim ze to bol tzv. Stefanikov ustav, no je toho este viac...... 😉 😉

kamilka.c
20. dec 2009

ahojte babulky ja sa len tak mihnem aby ste si nemysleli ze som na vas zabudla pozdravujem vas vsetky a posileam cmuka!

alika54
20. dec 2009

hroska nechces mi to urobit? 😀 dobra si veru xixi,,,,no uz mam hotovy,,,,celkom ujde 😅 ,,aj som farbickami malovala 😀 ,,,,no a ten nakup,,,normalna daj si na nete mimibazar sk zaregistruj sa a mozes nakupovat,,,,mas tam rozdelenie ci chces hracky oblecko zadas si kriteria a vyberas,,,mne to vyhovuje,,,a teda zatial som s nakupom aj vzdy spokojna 😉 ,,,,,inak ja ked mam mangela mimo domu vzdy su zvieratka u mna v posteli 😀 ,,,,a teraz najnovsie Vikina chce roztiahnut sedacku v obyvke a spinkat tam 😅 ,,,kamilka ako sa drzis?????

maria62
20. dec 2009

Ahojte tak ako sa darí u nás riadne mrzne teraz je už mínus23 nô hrôza čo bude zajtra inač celkom v pohode ešte tri dni práce a tak dúfam, že bude dobry oddych 🙂
Hroška tak bez frontinu to tak všelijak je mi dosť divne tak uvidím že ako či budem si musieť ešte dať aspoň raz za čas či jak ale dnes ráno som mala taky zvláštny pocit taky maly strach no neviem asi tie učinky pri vysadení no neviem a ty si ho ako vysadila 🙂
Pozdravujem všetky dievčatá dobrú noc a úspešný predvianočný týždeň 🙂

alika54
21. dec 2009

bre ranko,,,brrrrr Maria to odkial si??? inak aj ja mam frontin stale pri sebe ako pohotovost 😅 ,,,,u nas dost nasnezilo som bola rano uz v obchode a idem trochen cosi popiect,,,uz mam ruku relativne v poho 😉 ,,,,pekny dnik 😉 hroska si s babami neprimrzla vcera ???? ked si sa tu uz neukazala,,,,ani srdcko, filipal, andy a ostatne,,,,zdravim vas 🙂

srdcko81
21. dec 2009

Ahojte babky-ja som k.o.-opreto ani nepisem -nestiham -papierujem som uz z toho besná a furt to nemám-ja neviem ako to dorobim do stredy asi sa obesim 😝 😝 Este asi aj stedrý den budem 😠 Este ze veceriavame u babky-chvalabohu-lwebo inak si to neviem predstavit-mozno sa poozývam pomedzi papiere.Zdravi vsetky spolubvojovnícky papierove srdc ko 🙂

ejusaaa
21. dec 2009

baby aj vy sa pred menzesom vzdy citite horsie?lebo dnes mi je na nic,citim taky vnutorny strach,mam tocaky a tak..

srdcko81
21. dec 2009

ejussa-ano aj ja to tak citim-ale nepripustam si to aspon sa snazim-a hovorim si vsak zase bude lepsie-ale je to neptijemne-ale co uz musime to zvladnut 🙂

hroska
21. dec 2009

Alika diki, idem to pozret a vyskusam..... 😉

Ejusaaa, jasne pred menzesom sa mi vzdy zhorsi 😝 , a to som rada, ked sa nedostanem zasa uplne na dno 🙄 , mne kazala Dr. 3 dni pred zvysit davku a po zasa naspat dolu.

Srdcko, Ty neprehanaj s tou robotou 😨 😝 😝 , ved si trosku aj uzi 😀 😀 , joooooj tu babku Ti zavidim 😅

srdcko81
21. dec 2009

no hroska-nic sa neda robit-musim to zmaknut 😝 😝 A moja bábi-to je super clovek-asi aj vdaka nej som nikdy neskoncila na pohotovosti ani v nemocnici a zvladla to 2,5 roka bez AD-vlastne to najhorsie-ona mi dodávala strasnu odvahu bojovat-aj teraz ma stale povzbudzuje-mám ju rada-a vzdy tak veceriavame-ze ja a manzel+mamina+babka+brat s manzelkou a neterou- a je to fajn-inak si to ani neviem predstavit 🙂

filipal
21. dec 2009

ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂
ako sa vam dari?
mne nie je prave najlepsie, vlastne nemam rada take vypäte obdobia...
dnes sme este dokupili posledne dary - otcovi pekac, lebo on rad vari, vypeka...
stromcek uz mame a kapustu nalozenu, vlastnu...
ozaj, zisli sme sa tu z roznych koncin. napiste ake su u vas zvyky a co varite na stedru veceru.
tak ja zacnem: 😵
oblatky s medom
kapustnica
kapor s majonezovym salatom
takto varievali moji rodicia, ja som to prevzala, kapustnica je vraj zvyk z Liptova, otec mal v rodine sosovicovu polievku.
vcera vecer sme boli na vianocnom koncerte, aspon trochu sme sa naladili... 😅

srdcko81
21. dec 2009

ahoj filipal-vonku je riadna kosa-akurat som bola skusat svoj vianocný darcek ze ako foti po tme a uplne super-dostala som Sony Ericson Satio z 12,1 megapixelovým fotakom-super-manzelik ma ale lubi 🙂
U nas presne vecera ako u Vas tak isto.Presne ani o nic viac a ani menej-mna by asi trafilo keby este chcel niekto ze pupáky a krupicnu kasu a tak 😝 Uz táto kombinácia je dobra na pálenie záhy a nie este cosi do toho 😀

soniada
21. dec 2009

ahojte..len tak na chvilocku, idem hned spat, ledva vidim ...
filipal, aj my sosovicovu, a potom pstruha so salatom a potom oblatky az na koniec...takze tak
srdcko, no tak to klobúk dolu, manžo vybral najlepší mobil aký mohol....
zdravím aj ostatné bru nocku

kamilka.c
21. dec 2009

ahojte, tak aj ja len zdravnem aby som nezanedbavala partiu 🙂
myslienky su chaos nedaju sa popisat tak pojdem aj ja skor si lazkat aby mi nechodili veci hlavou.papa

maria62
21. dec 2009

Ahojte no vidím, že tu sa už varí no ja som dnes taka zmrznutá , že som si musela trochu ľahnúť a zajtra znova do toho mrazu a vetru ešte vydržať 2 dni a bude trošku oddych aspoň dúfam.
Ali ja som z východu okres Sabinov takže nie až tak daleko od teba.
Srdcko takže u vás už chodil Ježiško? No mne ešte chýbajú nejaké darčeky.
Filipal u náš je na večeru oblátky s medom, hubova polievka s mrvenicou, zemiakový šalat a rybie filé, bobaľky s makom a maslom, bobaľky s mliekom a makom, to varím ja a u nás doma sme ešte varili pirohy, fazuľu na kyslo, pagáče takže dosť na priberanie a celý deň pôstime až o šiestej je večera.
Pozdravujem všetky babenky. 🙂

alika54
22. dec 2009

caute,,,vcera mi nesiel cely den net taksom nemohla nic napisat 😝 ,,,ako sa drzite??? ja som vcera esre co-to popiekla a dnes idem ten bordel co mam vsade naokolo upratat 😝 😅 ,,,mangel siel s autom do servisu a krpata kuka rozpravocku 🙂 ,,,,Simi je dnes este v skole tak mam aspon klud a nik mi nebude zavadzat pri upratovani,,,,vcera Viki so Simim robili totiz pohladnice a zdobili ich takymi trblietkami tak sa nam ligocu vsetky podlahy 😀 ,,,

kamilka.c
22. dec 2009

dobre ranko prajem 🙂

alika54
22. dec 2009

kami ako sa drzkas????

kamilka.c
22. dec 2009

dufam ze tu nestrasim sama 😅 ja som v praaaaaaaci ach jaaaaaaj a ze pecenie upratovanie kedyyyyy 😀

alika54
22. dec 2009

a uz je lepsie? 😉

kamilka.c
22. dec 2009

jej a ja ze fakt som strasidlo 😀
ahoj alika
no ukrutne sa snazim drzat psychicky ale niekedy doslova aj na nohach asi som nejak odolna voci tym oblbovakom z ktorich sa mi kruti svet a neviem ani stat tak sa to snazim zvladat aj bez nich lebo by som nebola schopna sa dostat ani domov z prace 😝
vsetky tu pripravujete v plnom prude ja na poslednu chvilu staviat stromcek varit zajtra vecer a upratovanie ? mam co robit aby som to doma skulturnila od zajtra ma mala prazdninos takze mozem sa prekonavat z lenivosti
a psychika ? no nehlasim pokroky a stve ma to ...neviem co dalej..dnes mam inak kontrolu myslela som ze jej oznamim ako hovorila ze sa polepsi ze ano je to lepsie ale nebudem klamat som citlivka bulim a buliiim a bulim no hruza

alika54
22. dec 2009

neboj bude lepsie,,,chce to len cas,,,tie zaciatky su najhorsie a potom bude uz dobre naozaj,,,,a sviatky nam vsetkym prospeju,,,,klud, pohoda s rodinkou to je na nase nervicky to najlepsie 😉 ,,,,

alika54
22. dec 2009

a samozrejme doktorke povedz po pravde ze nieje lepsie,,,,uvidis co povie nato,,,

kamilka.c
22. dec 2009

no zial budeme skoro same okrem teda tich 4och dni od stvrtka do nedele tak skoda to ma trochu mrzi
chce to cas len nez do toho dospejem tak mam sem tam pocit ze zosaliem lebo sa citim taka nemozna doma vies a mrzi ma to moc
nainstalujem gombiky na hlavu 😅 reset, delete, smile
jasne ze jej poviem po pravde ale isto mi povie to iste co pises ty.. ze to chce cas

alika54
22. dec 2009

ty a nemozna??? prosim ta,,,,vsak zvladas robotu,domacnost,Simonku,,,,aj dost nemyslis??? tak sup-suo,,,prelad sa,,,vsak zvladas vsetko famozne,,,, 🙂 🙂 🙂 ,,,,,a poriadok nieje vsetko,,,hlavne ze bude pohoda 😉

kamilka.c
22. dec 2009

jaj Alik dakujem za tu sigesciu 😀 😀 az budem naozaj tak poriadna a pojde to tak sa urcite budem z toho tesit
ano tu pohodu pohodu pohodu ceeem cem
a cem byt uz doma 🙄 😀 😀

kamilka.c
22. dec 2009

ups..sugesciu..

alika54
22. dec 2009

a do ktorej si v praci?

kamilka.c
22. dec 2009

no poobede ficim na kontrolu takze moc casu na pracu nie je a potom po malu do skoly a domov

hroska
22. dec 2009

Ahoj kocky, 🙂 🙂 🙂

Kamilka, ale ved si dobra 😨 , ved kolky den beries? 😨 😨 😨 . To ja som sa prve dva mesiace iba plazila a to som bola rada, ze som sa aspon vyplazila z tej postela a nie, ze by som pisala na PC a nastastie bolo leto, prazdniny a dovolenky a roboty som mala pomenej, aj to som vsetko odkladala a Ty este aj do roboty chodis 😨 😨 😵. A hlava 😨 😨 😨 , no totalny chaos v nej, uplne na zblbnutie 🙄 🙄 . Neboj zachvilu budes jak vrtula a este lepsia, len teraz vydrz....... 😝 😝 😝 Najkrajsie na tych prvych mesiacoch tych hroznych stavov je, ze clovek ma v sebe tu nadej, ze bude lepsie 😉 😉 😉