Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bety222
1. feb 2014

@kachita aj ja som dnes skoro cely prespala obrala som ten kventiax ale len polku a ja som nebola schopna vstať z postele

anina63
1. feb 2014

@lucinka0921 Keby mi niekto niekoho odporučil,tak isto by som skúsila-ved topiaci sa aj slamky chytá.Ja však viac dam na modlitby a verím,že aj tie mi predtým,tak ako aj teraz pomáhajú. Som vdačná Bohu a ľudom,ktorí ma držia, od rodiny priateľov a samozrejme Váááááás tu na MK. Kebyže niekomu niekto taký pomohol,dajte vedieť,aj ako a čím.V živote treba všetko skúsiť....

bety222
1. feb 2014

@andy231 už to mam asi 4dni,a ten kventiax som zobrala ešte len 2krat po polke,ale je velmi silny ,ved ja som dnes od neho len spala a uplny utlm,ja chcem ten coaxil vysadiť už sama a nech mi da v pondelok ten paretin,nech už som normalna,lebo takto sa to neda,fungovať

bety222
1. feb 2014

@anina63 maš pravdu ,ked už je človeku velmi zle tak skuša všetko,večer vam budem pisať ja som bola možno pri 20tych,ked nie viac

anina63
1. feb 2014

@kachita Ahoj,čo je to dnes za den? U mna podobne.Tak isto zvyšujem a dúfam,že sa to rýchlo dostane do normálu,aj ked už ani neviem čo je to byť " normálna" 😀 Dnes som veeeľmi lenivá.

anina63
1. feb 2014

@bety222 Betty,píš čím viac,mne odišla telka,tak aspon tu si počítam-ved to je riadna závislosť,horšie ako lieky 😀

kachita
1. feb 2014

@anina63 Neviem, co sa deje. Je mi tak hnusne ze by som sa len rozchadzala. Nic pre mna nema zmysel. Dufam, ze sa to upravi.

kachita
1. feb 2014

@bety222 Ja som tiez presla roznymi liecitelmi. A skusala rozne veci.

andy231
1. feb 2014

@bety222 jáj no tak ten coaxil pomaly vysať neviem mne doktor kázal znižovat o jednu po troch týždnočh tak si daj už len jednu a v pondelok ti povie doktorka ako dlho máš ešte brať.

anina63
1. feb 2014

@bety222 nechápem prečo Ti nedá to na čom si sa cítila OK. Ked som dobre pochopila,tak si ho asi mala predtým alebo niečo podobné.

lucinka0921
1. feb 2014

@soniada
@andy231
@bety222
ja tomu tiez neverim,len som mala teraz jednu debatu o tom,tak preto som chcela,ze aky mate na to nazor 🙂 No @bety222 som zvedava,co nam tu napises,uz teraz mi je smiesno a este si ani nenapisala nic 😀
Jeden ma presviedča o tom,no ja proste tomu neverim a tie peniaze co by som tam mala utratit,tak to si radsej nieco kupim,co ma potesi 😀 Mozno keby som fakt videla na vlastne oci,ze to niekomu pomohlo,tak vtedy by som mozno zacala uvazovat,ale aj tak,ja takym neverim,ani vesticiam,ci kartarkam a takymto veciam....

@kachita no napis nam aj ty svoju skusenost s liecitelstvom alebo co si vsetko poskusala a ci pomohlo,no asi nie,ked beries AD 🙂
@anina63
dnes som celkom dobru temu nahodila,vsak aj tak v telke nic nejde,tak aspon mame co rozoberat 😀 Proste ma zaujala ta tema,aj ked tomu neverim 😀

andy231
1. feb 2014

@lucinka0921 no tak ja som nemala dobrú skúsenosť tak možno niekomu to pomohlo ale mne nie.A čo nekukáš novu tam dávajú vrahouni

kachita
1. feb 2014

Moj najlepsi ludovy liecitel je moja psychiatricka 🙂

lucinka0921
1. feb 2014

@andy231 hej?Diky za info,idem to prepnut,ale mam doma priatela,nevidela sme sa 4 dni,tak mu ide huba jak kačke rit 😀 takze asi tak :D
@kachita
ja si tiez myslim,ze to su bludy,najlepsie su pre nas AD a psychiatri a psychologovia 😉

kachita
1. feb 2014

@lucinka0921 Kazdy je na tom individualne. Niekto to zvladne aj s ludovym liecitelstvom. Ja som to este nedokazala.

soniada
1. feb 2014

@lucinka0921
@kachita podla mna to musi byt slaby stav a clovek tomu musi verit a liecitel tomu veri ze to vylieci lebo to este nezazil... keby bol v riadnych srac..ch chcela by som vidiet ako by pozitivne rozmyslal on sam ze mu nejake byliny ci sila z druheho vesmiru pomoze...podla mna ad su na vychytanie serotoninu teda vec, ktora sa neda vyliecit bylinkou...nie su to stavy ze mam tyzden depku lebo prsi..su to trosku vaznejsie veci podla mna🙂

lucinka0921
1. feb 2014

@soniada
@kachita
no mna asi nikto nepresvedci,ze to funguje...A presne Soni ako pises,si myslim,ze serotonin mi nedoda nieco z vesmiru,ci bylinka....jedine nasa AD bylinka 🙂

bety222
1. feb 2014

@kachita tak prva bola jedna pani pri Stropkove,mne vtedy bolo tak zle ako teraz,ja ked som prišla od nej tak som sedela pred zrkadlom a smiala som sa saba zo seba ,normalne som pocitila neskutočnu radosť,ale to trvalo len niekolko dni a potom zasa,zasa so išla k nej a zasa ta ulava bola,a nepitala nič ,kolko daš tolko daš,tak to si myslim že taky by mali byť všetci,bolo mi zle dalej ,kamaš mi hovory že niekde pri Giraltovciach je niejaky bača,a tam som plakala aj od strachu aj od smiechu,prišli sme k nemu obidvaja,jeho frajerka stala vonku,kazal nam si sadnuť na zem vedla seba,smejem sa sama zo seba teraz lebo keby ste to vydeli čo on s nami tam robil,potiahol mi najprv jednu nohu,a ked mi potiahol druhu nohu tak ma normalne potiahol asi dva metre do predu lebo som sa nestihla ani chytiť,a ten kamoš sa nalakal a chcel utiecť ,ale mu nedovolil,musel si sadnuť na zem a aj jemu to urobil,ja som už vtedy plakala a v tom sme sa začali smiať,asi od strachu,potom nam to iste urobil s rukami,hlavou,čosi tam nah hlavami nam robil,potom odišiel preč a prišiel so slivovicou,museli sme vypiť asi 2 poldeci,a až tak nas pustil preč,ta jeho frajerka hovorila že normalne nevedela čo ma robiť či ma isť nas ratovať alebo volať niekoho o pomoc

bety222
1. feb 2014

@bety222 potom som chodila všade kde mi kto povedal o niekom že niekto pomohol,bola som pri rimokatolickom,grekokatolickom,pravoslavnom fararovi,a možem povedať že ked som prišla od každeho citila som niejaku ulavu,lebo človek tam ide s tym že mu pomožu,tak je to v hlavach,ako tomu uverime,bola som ešte pri vela liečitelov,ale ja som vedšinou chodila len k takym ktory nepitaju nič,lebo ked maju pomocť tak nech to robia bez penazi,alebo ked daš sama tak daš,v auguste som bola u jasnovidca,v košiciach,ked som prišla od neho viete ako ja som sa citila dobre ja som dcere vymalovala izbu,mala som taky pocit ako keby zo mna zobral tu ťažobu,tak mi bolo super že som si nahovorila v hlave,že čo ked mi tym niejako ubliži,tak som bola zasa tam kde som bola,potom som mu pisala tak mi odpisal že to je len reakcia nato,že odobral zomna,to zlo čo ma trapilo,bola som potom zasa po 3mesiacov na kontrolu,a zasa ta ulava tam bola,on vam aj povie z mynulosti a povvie vam či nemate porobene,takže ja som prešla vela ,ja hovorim že keby som pri nich nebola tak po tej havarii zostanem ležať v postelice ,ja som mala aj stavce posunute,narazena som bola jak hruška, napište aj vy kde ste boli a či vam to zabralo

bety222
1. feb 2014

@anina63 ja som brala peretin a neviem prečo len skuša čo mi zaberie,keby mi dala paretin v decemry tak už by mi bolo celkom dobre

bety222
1. feb 2014

@lucinka0921 a o tie bylinky ,ked som bola 2roky bez liekov ,ja som si teraz spomenula ,že kde som bola ,,na biorezonančnu diagnostiku,dufam že som to napisala spravne ,stalo to 10 eur,to vam daju sluchdla na uši,ta pani ma v notbuku program ,a to vam vyhodnoti vašu diagnostiku,a ona mi vtedy dala niejake lieky jedne neviem ako sa olaly ,ale druhe boli,troptofan neviem presny nazov ,ale je to na prirodnej baze,a to ževraj je ten serotonin,ja skusim asi ešte raz tu pani,

aneta174
1. feb 2014

@lucinka0921 to je blbost

bety222
1. feb 2014

@bety222 a ževraj čo pomaha na depresie,bachova terapia,to su kvapky z byliniek,čitala som jeden pribeh že ta pani pociťovala to čo aj my ,strach už mal aj chodiť von,a to jej pomohlo oni sa beru 4krat denne po 4kvapky pod jazyk,

kachita
1. feb 2014

Troptofan je zrejme produkt obsahujuci 5htp, co je z bobu a je to prekurzor serotoninu. Nevyhodou je, ze ako prejde crevami, krvou a inymi zabranami a pride do mozgu, je to stale ine mnozstvo a treba vela skusat. Ja som stavila na lubovnik bodkovany, teda jeho standardizovany extrakt. Po prvom dni som bola ako slniecko stastna a pamatam sa, ako som sa na jedneho pana v supermarkete usmievala a on nevedel, co so sebou. Ale potom to uz islo dole vodou a skor si mysli, ze mi ten lubovnik uskodil. A na 5htp som uz nemala odvahu. Skoncila som u psychiatra.

kachita
1. feb 2014

@bety222 Ale ako si citam tie bachove kvapky, tak mi budu treba asi vsetky.

soniada
1. feb 2014

@bety222 bachovky som skusala uz aj selijake take podobne esencie. a nic 🙂

tina4931
1. feb 2014

Ahojte, babule neviete náhodou ako dlho sa môže užívať lexaurin?

bety222
1. feb 2014

@filipko ahoj neboj sa ono sa to ta liečiť ,len ked ti nasadili lieky a citiš sa dobre tak ich len uživaj aby sa tie depresie vyliečili,aby sa nevracali,ono je to vždy lepsie s tymi liekmi ako bez liekov,tie stavy sme mali asi každa ,horuco ,zima a hnačka vieš kolko som sa ja nasedela na zachode,to su normelne priznaky pri tom ,bud rada že ti sadli lieky hned prve a ti zabrali,teš sa synčekovi a uživaj si ho a teraz sa netrap nad tym že ako dlho to budeš uživať,

bety222
1. feb 2014

@kachita rozosmiala si ma,konečne sa trochu zasmejem ,aby sme vynašli niejake nove kvapky,čo by nam pomohli všetkym,

bety222
1. feb 2014

@kachita a vieš o tom že ked sa verie ad nesmie sa ževraj brať nič čo obsahuje lubovnik bodkovany,lebo že ad obsahuje aj lubovnik bodkovany