Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anika09
13. máj 2009

Ahoj deborah,
ktory den uz beries AD?NO dnes je to horsie ako vcera a este aj to slnko normalne nemam chut ist na slnko, pocitam dni kedy zaberu a neviem sa na nic sustredit..
Dakujem ze si napisala 🙂

kejka
13. máj 2009

Ahoj kočky
Jsem debil.Nemohla jsem usnout-po dlouhý době,ve 2h v noci jsem si vzala dva diazepami-to jsem neměla dělat.Sice jsem pak usla,ale ještě teď jsem jak po flámu.Motám se jako namazaná,mám těžký nohy,všechno mi padá z rukou.Normálně jsem se zfetla. 😖 😖 😖 Ještě,že je MP doma.Snad se z toho vylížu,to jsem ale udělala krávovinu. 😖 😖
Deborah ahoj,že se taky ozveš. 😉 😉 Máš toho taky teda dost.Proč to rodina nechápe???????? 😕 😕
Anika to je přesně ono,taky jsem se upla k tomu,kdy to zabere.Pořád jsem na to myslela a když to ještě nezabíralo,tak mi bylo blbějš.Zkus na to nemyslet.Vím,že je to těžký,ale zvládneš to a bude líp.
Takže dneska se hlásím do stavu kdy je mi na h..... 😖 😖 😖

anika09
13. máj 2009

Ahoj Kejka.
som rada ze si sa ozvala, volala som uz aj svojej lekarke tak mi povedala ze si mam dat Lexaurin polku a vecer celu tabletku aby som spala 😒
tie diazepami s tym opatrne nieco jemnejsie nemas doma? napr. Lexaurin?nechcem ta starasit ale ked som vyadzala Seroxat tak som mala problem zaspat vraj je to odpoved na vysadzovanie znizila si davku a teraz sa organizmus buri ze sa nieco deje to zase potrva kym si zvykne ze si na polke, neurob tu istu chybu ako ja tiez som tak vysadila ako ty a potom mi este neviem kolko lekarov tvrdilo ze polka aj pol roka sa vysadza a potom stvrtka ☹takze tak
no mne je trosilinku lepsie dala som si pol Lexaurinu a musim ist pre Filipa ideme na anglinu 😖
Inac s tou rodinou to poznam my to tiez mame doma svokor nam ochorel a teraz kazdy caka ze ja a moj manzel sa onho postarame aj svokra vies co mam toho akurat......... 😠

kejka
13. máj 2009

Ani lexák beru už 14let,takže ten mi na spaní nezabere,ani se mnou nehne.Jsem na něj navyklá a pomalu ho zkouším vysazovat.Večer jsem si vzala půl Espritalu a nic.Jindy usnu bez problémů,ale na dnešek prostě humus.Všechno se mi honilo hlavou,v jednu jsem si šla číst časák,pak už z nervů jsem si vzala diazepam.Dva.Prostě kravina na entou.Snad to byl jen výkyv a dneska zase bude líp.Ted se půjdu natáhnout s malým,snad to vyspím,musím zajet odpol.nakoupit-autem,tak uvidím,jak mi bude,ted teda nejsem schopná. 😝 😝 😝 Nebudu vysazovat tak rychle,jak jsem si myslela,tři dny to šlo a ted krize. 😖 😖 😖
Odpol.klasicky zahrada-je docela hezky,opečeme buřtíky. 😝 😝 😝
Věřím,že toho teda máš plný kecky,ono starat se o dvě rodiny,to dá teda pěknej záhul.Vydrž holka.Můj táta z toho,že beru prášky taky není nadšenej,ale tak nějak už se s tím smířil.S mámou v pohodě,bere je taky,takže to chápe.A MP ok.Co mu taky jinýho zbývá.Holt si za ty léta taky zvyknul.Hlavně že funguju a jsem v klidu. 😅 Relativně. 😉 😉
Tak zatím čauky a buďte ok.Ještě se juknu a budu hlásit aktuální stav. 😝

anika09
13. máj 2009

Ahoj Kejka,
prepac ja som zabudla na ten Lexak ☹ u teba
tak rychlo sa daj do kopy a napis 🙂 🙂

ivako
13. máj 2009

anika09-zaciatky so seroxatom boli vselijake-strasne unavena,stale by som bola len spala,tocila sa mi hlava,mala som strasne sucho v ustach,bolel ma zaludok a nalada nic moc,teraz je to uz dobre.Ja som zacinala brat tbl. spolu s MM a on mal strasne problemy na zaciaku,ale on bral ASENTRU.asi tyzden nebol schopny nic zjest,stale vracal,mal hrozne bolesti brucha,nevladal ani po byte chodit a schudol asi 10 kg za tyzden.Ale potom to ustupilo.Inak mne seroxat zabral asi po 3 tyzdnoch.
Treba len vydrzat a potom to bude fajn.Drzim palce.

anika09
13. máj 2009

Ahoj Ivako,
no ja som uz Seroxat brala, lenze vtip je v tom ze sa nepamatam ake som mala stavy zabudla som na to, teraz ho beriem treti krat kazala mi len po polke a nemyslela som si ze uz hned na druhy den budem take stavy ze ani nevijdem na ulicu ☹ teraz je stvrty den a bolo to dost na figu az okolo obeda som sa pozbierala 😖
Dakujem za odpoved a som rada ze tabe je dobre dufam ze ma ten Seroxat nesklame ani do tretice 😉 😉
Pis 🙂 🙂

ivako
13. máj 2009

to si mala medzi tym prestavky?ako skusku ci sa to nevrati,alebo preco?ja som zacinala polkou,potom celou a teraz uz asi rok beriem 1 1/2.Dost sa obavam vysadenia.

anika09
13. máj 2009

Ahoj Avako,
najprv som brala celu dva roky potom bola som fit vysadila som len nikto mi nepovedal ze sa nesmie rychlo vysadit po dvoch mesiacoch som dostala take ataky ze som myslela ze umriem, potom sme nasadili znova a pomaly vysadzala , podarilo sa to v septembri 2008 do teraz, teraz v aprili som mala take stavy ze som dostala paniku v obchodnom centre a tocila sa mi hlava ked to neprechadzalo zavolala som lekarke a ta mi povedala ze nasadit polku nebola som az tak zle na tom , ale od kedy to beriem tak sa mi to zhorsilo strasne 🙂
Ivako ako dlho si brala polku? preco ti zvysoval davky? 🙂no ja som pri vysadzani mala take veci ze som nevedela spat kezdemu som to hovorila vraveli ze to chce cas a trvalo to 8 mesiaco , som presvedcena ze koli spanku som naspat na seroxate ja 8 mesiacov niesom vyspata a na praskoch na spanie som nechcela byt zavisla, skusala som ale to mozes brat len obcas a ja som to potrebovala kazdy vecer, lebo spanok neprichadzal.Proste som sa vycerpala ☹ ☹ ☹
Dakujem za odpoved 🙂

ivako
13. máj 2009

polku som brala asi len dva tyzdne a zvysovala mi to doktorka kvoli tomu ze polka je malo,tak mi to zvysovala tak po polke pomaly,aby som si zvykla.Zo zaciatku som brala rano a tiez som myslim ze nemohla zaspavat,ale ked som zaspala tak uz som spala a zasa cez den som bola nenormalne ospala-tak mi to zmenila a beriem vecer a spim ako zarezana-len mam mensi problem,vlastne ani nie ja ale ti co pri mne spia 😀 odkedy beriem vecer,strasne v noci skripem zo zubami-lekarka mi sice dala na to ANSILAN-na uvolnenie,ale naco budem brat,ked to nie je nevyhnutne.

anika09
13. máj 2009

Ahoj Ivako,
ja som to tiez brala vecer a spala som, teraz to beriem rano ale este nie som v takom stave ze ma taha spat ak tak bude asi aj ja zmenim navecer aby som sa vyspalam no ja tiez som zvedava ako mi zaberie ta polka 😒
Pamatam sa ze ked som zvysovala davku na celu tabletku tak som mala take stavy ze necitila som si nohy ani ruky strasne som sa prelakla ale potom to pominulo toho sa ja obavam najviac tych stavov su neprijemne 😖 😖Ak sa bojis vysadzovania tak zober nozik a po limimetri si odrez z tabletky aby to nebola terapia sokom pre tvoje telo inac neviem nic mudre poradit 😒 😒
Hovori sa ze kto skripe zubami ma mrle ved vies kde daj si slivkovy lekvar na rano a mozno to pomoze 🙂 🙂 🙂
Tak drz sa 😉

andy.a
13. máj 2009

ahojte 😎 😎 😎

tak dúfam,že sa máte lepšie 😉 🙂 je vás tu už teraz toľko,že neviem,ami na ktoré veci mám reagovať 😕 😝

Seroxat je stimulujúce AD 😝 😕 😅 tak 2 ľudia zo 100 majú problém,že ich uspáva 😕 už som to tuná písala 😕
Anika,dúfam,že si si dávku zvýšila,10 mg nie je terapeutická dávka ani pri depresii,nieto ešte pri PP-tam treba ísť ešte na vyššie dávky /40-60 mg/ 😉

Kejka,prečo Diazepam ?? 😕 veď je toľko novších a modernejších liekov s nižším rizikom závislosti ako Diazepam 😔 😕 a koľko mg si dávaš ?? 😕 chápem,že len podľa potreby,ale ja osobne ani Diazepam vôbec nepíšem,jedine nejakým starším pacientkam/pacientom,keď si ho výslovne žiadajú 😝
pozor na veľmi dlhý vylučovací polčas Diazepamu 😕 až 48 hod,aj viac 😝

neviem už ktorá ste písala,že ste spávala 10-12 hodín 😕 😕 😕 to vás deti nechajú tak dlho spať ?? 😀 😀 😅 😕

a dávno tu nebola Sonoyo a Julka 😕 😕 😕

anika09
13. máj 2009

Ahoj ANDY.A,
Dakujem ZA RADU ZATIAL SOM TAK ZE DVA DNI STRVTKA DVA DNI POLKA, TERAZ SOM DRUHY DEN NA POLKE A CHCEM ZVYSIT .Hned mam ist na celu,alebo postupne?aby som nieco nepokazila.
Dakujem za odpoved 🙂

andy.a
13. máj 2009

Anika,mala si ísť 1.týždeň polka,druhý týždeň celá tbl...a potom už stále celá,resp.podľa stavu ešte upraviť-zvýšiť dávku 😉 🙂
nechápem,prečo začínať po štvrtkách ?? bála si sa nežiad.účinkov ?? 😕 😝 to snáď nie,keď si už Seroxat predtým brávala,nie ?? 😕 😅

anika09
13. máj 2009

Ahoj Andy.a,
ano mas pravdu bala som sa ved.ucinkov, mala som neprijemne stavy ked som zacinala so Seroxatom ono to pominulo aj zabral ale niekedy som mala pocit ze neviem chodit, alebo ze stuhnem ☹ ☹
teraz som na polke , ostanem este do konca tyzdna a potom zvysim na celu a uvidime........ 🙂
Dakujem za odpoved 🙂 🙂

andy.a
13. máj 2009

Anika,tak sa drž,nech si čím prv fit 🙂 😉
a nemusíš zakaždým ďakovať 😕 😅 😝 😀

na škrípanie zubami/bruxizmus/ by mal pomôcť aj Guajacuran 😉

Deborah,držím palce 😉 🙂 máš toho naozaj dosť 😕 😔 kopec detí,každému sa treba venovať a ešte aj ďalšie na ceste 😕 😵 rodina by ťa mala viac podporiť a odbremeniť 😔
a pozerám,že aj štvrté budeš mať chlapčeka ?? 😕 😅 wow 😕 😕 😀 😀 😵

ad priberanie po AD-áno,je pravda,že aj tým,že sa človek pri užívaní AD dostáva do "pohody",je mu OK,lepšie mu chutí jesť a priberá..ale to by potom všetci ľudia užívajúci AD museli byť obézni 😕 😕 😝 😲 a rozhodne to tak nie je 😉
najviac sa priberá po mirtazapíne/Esprital,Remeron,Mirzaten/-že Kejka ?? 😕 😅 ,potom po paroxetíne/Seroxat,Paretin,Parolex,Remood../,po ostatných SSRI len minimálne/Fevarin,Magrilan..../,ešte možno niektorí po venlafaxínoch a zopár ľudí aj po Cipralexe/ale naozaj výnimočne/

a zasa mala som niekoľko ľudí,ktorí nepribrali ani po maxim.dávke-t.j.45 mg Mirzatenu + k tomu napr.ráno 40 mg Seroxat...ale to boli väčšinou chlapi,konštitučne veľmi štíhli,stále sa držali na rovnakej váhe,aj keď pribrať chceli 😝 tam už jedine posilovňa pomôže 😝

gabika59
13. máj 2009

Ahojte všetci,
Andy čítala som tvoje odpovede a bola by som rada keby si mi trošku poradila.Minulý rok som ešte pracovala ako manažér v obchode mala som toho dosť.Keď som cestovala chytilo ma búšenie srdca,triaška a pocit ,že asi umriem.Cítila som sa stále unavená a ešte ma nolela chrbtica.No k veci.Išla som ku psychiatričke lebo už mi bolo tak zle,že som musela chodiť na injekcie.A nasadila mi seroxat.No začalo sa to zlepšovať ale mala som vedlajšie účinky a to hlavne žiadne city no aj pudové.Tak som išla k doktorke a dala mi niečo iné xeroxat asi.No boli to len malé dávky medzi tým som bola na operáci žlčníka.Moje nervy to už nevydržali.Vo marci som ich prestala brať stále som bola utlmená.Som momentálne bez práce na miesto mna už je niekto iný .Dnes som bola na kontrole u psychiatra a cítim sa nejako horšie .Nič ma nebaví.Stále sa mi chce spať .Aj v pokoji mám vyšší puls 85-100 tepov za minú.Predpísala mi nové tabletky Hapilux 20 mg.Keď som si prečítala leták mám z nich strach .Aký máš názor na nich.Bojím sa ,že budem mať nejaké vedľajšie účinky.Už teraz mi uteká srdce .Rozmýšľam ,či naozaj mám depresiu.Ale keď to hovorí doktor ,tak asi ..neviem 😔

andy.a
13. máj 2009

Gabika,ahoj 🙂 😉

niet divu,že pri takom extrémnom pracovnom vyťažení sa ti rozvinula depresia s panickými atakami 😒 ..je mi ľúto,že si mala pri užívaní Seroxatu také nežiad.účinky.. 😒 le ten "xeroxat" som nepochopila,to je asi preklep,nie ?? 😕 😅 😝
žeby to bol Xanax ?? 😕 🙂

Hapilux je fluoxetín/originál Prosac,generikum Magrilan,kedysi bol Deprex,Deprenon..niektorá kočka ho tu užívala ,určite ti tiež napíše 😉 🙂/..takže by som sa toho Hapiluxu nebála 😉
tie nežiadúce účinky sú pri každom AD vypísané na polmetrovom letáku,chápem,že keď si to ľudia prečítajú,majú obavy,ale naozaj sa nežiad.úč.vyskytujú len výnimočne 😉a Hapilux je dobre znášaný,dáva sa na depresie,PP,OCD,PTSP,aj pri PMS/predmenštr.tenzia s depresiou/ 😝

to,že ťa nič nebaví,neteší,že sa musíš do všetkého nútiť,aj do takých vecí,ktoré si predtým robila rada.. je klasický príznak depresie 😕
teraz si zrejme aj dosť napätá a úzkostlivá,zato aj ten vyšší pulz 😕
a veľa ľudí má fyziologicky rýchlejšiu akciu srdca 😉

takže nemaj obavy,držím palce,aby ti liek čím prv zabral 😉 a aby sa nevyskytli žiadne nežiad.účinky 😉

hemi
13. máj 2009

Ahojte baby. anikó AD účinkujú až neskôr. gabika keď som ja brala seroxat - na začiatku liečby som bola úplne akokeby - odosobnenosť, závrate .......ale prešlo to. Potom to už bolo lepšie , ale aj ja som musela zmeniť postoje. Neboj sa , ak cítiš , že nie je dobre , tak radšej lieky ber. Ak sa ti žiada spať a vieš , tak telo si to asi žiada , spi , ak si to môžeš dovoliť- z toho si nerob hlavu , spánok je nadovšetko a aj lieči
🙂
Ja beriem nový liek( info pre nové) už 5 týždňov a mám veru( no neviem , či sú to vedlajšie účinky , ale asi áno) čo robiť so sebou.
No musím vydržať.
Dievčatá , držte sa .Prajem , aby sa Vám čím skôr polepšilo.
Pekný večer
🙂

kejka
13. máj 2009

Ahoj holky,tak hlásím,že je mi už ok.Po obědě jsem si chvíli lehla s malým,sice jsem neusla,ale odpočinula sem si.Pak jsem ještě trochu nablblá jela nakoupit-naštěstí Hypka pět minut autem od baráku,jen sjedu obrkopec a jsem tam.Malej byl s MP na zahradě,tak jsem se doslova vykopala a šla tam taky.Vyluftovala jsem se,trocha práce a hned se mi udělalo o stopro líp. 🙂 🙂
Andy já nevím proč mi psych.napsal Diazepam a hned desítku,chtěla jsem něco na spaní,když bych nemohla spát až začnu pomalu vysazovat Esprital.Takže já už je nechci ani vidět a řeknu si o něco jinýho-co myslíš o co???????????Jinak se cítím dobře,co se týče AD,akorát,že po něm fakt tloustnu a to už teda nechci. 😖 😖
Co se týče Lexáku,tak to je už normální návyk.To dr.podělali už před léty. 😒 😒 😒
Koukám,že hodně berete Seroxat,je asi dost dobrý,šlo by to na něj přesedlat?????? 😝 😝
Anika díky moc za zeptání,myslela jsem na vás holky,jak mě bylo blbě,kolik nás je..........
Gábika to je mi moc líto,že máš takové starosti.Budu držet palce,at je co nejdřív líp.
Hemi to jsem ráda,že jsi se ozvala. 🙂 🙂
Andy tak ted nevím,ještě jsem si znovu přečetla o tom Espritalu.On mi sedí,jsem po něm v pohodě,za 5měsíců cca jsem přibrala 7kilo,mě se to zdá dost,ale je zase fakt,že když bych zase začala běhat a držela chutě,tak po něm přibírat nebudu.Nedělá to ten lék???To si myslím já,ale je to asi blbost.
Holky mějte se co nejlíp,zítra ještě juknu,nebo než půjdu spát. 😉 😉

sonoio
13. máj 2009

ahojte dievcence..
ste tu toho popisali 😵 ja som sa nedavno vratila z Neapolu,a bolo uplne super,az na cestu tam,ktora bola zakerne dlha,same zapchy,a dost mi bolo blbo,ale potom to preslo.Dost sme sa nabehali,Pompeje,Vezuv,Sorrento,atd atd,no v Neapoli sa neda nudit.Musim sa pochvalit,ze mi je fajn,uz som z velkej casti vysadila BZDP,a uzivam hlavne AD.A zaspim ako babatko.kejka,co to??dufam,ze to bolo len chvilkove,a ze budes fajn.asi si podvedome nekludna,synove skusky,a pod. 🙂 hlavne,nech si rychlo opat v pohode 😉 a co kubaka,asi ma toho vela 🙂 Idem este docitat,co a ako 😉 zatial vsetkym prajem prijemny a kludny vecer.hlavne ziaden stres a uzkost. 😝

andy.a
13. máj 2009

kejka,ale áno,Esprital zvyšuje chuť do jedla a naozaj 95 ľudí zo 100 z neho priberá 😝 😅 😕
ale veľa ľudí to aj privíta,lebo keď trpia nechutenstvom a chudnú pri depresii,je tento liek pre nich správna voľba/to aj aj tvoj prípad,že ?? 😕 😉 /
a využíva sa aj pri liečbe mentálnej anorexie 😉 🙂
A máš pravdu aj v tom,že keby si sa naozaj na sto percent ovládala v jedle a veľa,veľa športovala,tak by si nepriberala..no ale na to sa človek musí ako-tak dsotať z depresie,aby zvládal takéto veci 😔 😝

Kejka,mala som pac./spomínala som to tu/,ktorá za 2 týždne pribrala 4 kilá 😒 tak tá si hneď kázala liek vysadiť 😕 ale predtým užívala dlhé roky,možno aj desaťročia Rohypnol 😔 tá zasa bola od neho úplne závislá 😒

Kejka,na noc-nenávykové lieky:-Calmaben/antihistaminikum/-môžeš užívať aj dlhší čas......
-Trittico-antidepresívum,ktoré sa tiež užíva len večer-nepriberá sa z neho 😅 😝 .....
-z novších hypnotík sú to tzv "Z" hypnotiká-tie sú mierne návykové -ale nie tak ako napr.BZDZP/Diazepam,Nitrazepam,Lexaurin,Rivotril,Neurol-Xanax-Frontin atď..../-patrí sem napr.Stilnox/Hypnogen,Sanval../ alebo Zopiclon/Zopitin/-tiež by sa nemali užívať dlhodobe 😉

alebo staršie lieky-Prothazin,Chlorprothixen,Prothiaden..prvý je antihistaminkum,druhý neuroleptikum,tretí antidepresívum /tricyklické-z tých starších,ale celkom dobre zaberá/

alebo ešte Gerodorm alebo Dormicum -ale tiež by sa nemali brať dlhodobejšie..Dormicum je BZDZP 😝

je ich veľa,to som len tak námatkovo vymenovala 😉 😅 😕

andy.a
13. máj 2009

Katka,vitaj,to si bola na dovolenke ?? 😕 😅
fakt ste toho veľa pobehali 😕 😅 😀
no,som rada,že ti je už lepšie 😉 😵 takže si už teraz len na Cipralexe ?? 😕 😉

a Dzio sa už dávno neukázala,dúfam,že je v poriadku 😕 😕 😕

gabika59
13. máj 2009

Ahojte,zase som tu a ďakujem za podporu.
🙂 Bola som odniesť syna k babke takže čítam až teraz,čo ste mi odpísali.Až mám lepší pocit ,že ma niekto počuje.

gabika59
13. máj 2009

Andy.a Ďakujem
😉ten druhý liek bol trttico.Ja som ho užívala len v malých dávkach.Musím sa priznať,
že ten seroxat mi preto nevyhovoval lebo som nemala zo sexu nič.Nejak mi to nefungovalo.Preto aj teraz ten nový liek ,nebojím sa len toho to nie ,mám len blbý pocit po tom prečítaní toho letáku ,že mi bude zle a umriem.Ja viem že píšem asi somariny.Ale nemám to komu povedať. Chcela by som aby mi pomohol aby som mala energiu ,nechápem prečo aj pri menšej fyzickej aktivite som už hotová .Musím si ľahnúť alebo odpočívať.Asi by som mala aj cvičiť.Už som aj byciklovala 10km 😖 doma na stacionárnom .Myslela som si ,že mám slabú kondičku.No na ďalší deň som bola mimo.Ale to nebola svalovka.Nevládala som.
Chcela by som len jednu vecičku či má tento liek vedlajší učinok a to nechuť v sexe.Ten ma zatiaľ ešte neopustil a nechcem kvoli lieku mať vedľajší učinok.No uvidím .Asi najlepšie bude ,keď ho začnem brať. 😵 Tak vďaka a pekný večer G
už sa cítim lepšie

andy.a
13. máj 2009

Gabi,Trittico sa pridáva k SSRI AD aj kvôli úprave sexuálnych dysfunkcií,ktoré robia SSRI 😉
a aj sám osebe Trittico niekomu stačí 😝 😅

a prečo robíš také náročné fyzické aktivity,keď máš tachykardiu ?? veď z toho bicyklovania si musela mať pulz aj 200 😕 😕 😅 😝

na ten sex pri Magrilane sa nikto nesťažoval,všeobecne všetky SSRI môžu mať tento nežiad.účinok,ale naozaj je to individuálne 😝 😕
v tých letákoch toho popíšu 😕 😕 😕 aj ja sa niekedy divím,keď mi to pac.donesú ukázať 😅 😝 ani my vo svojich materiáloch k liekom nemáme niektoré veci spomínané,ako napr.nežiad.účinky zívanie,"zhoršenie" zraku 😕 😕 😕 😲 ,sluchu a neviem čo ešte 😝 skrátka farmaceut.firmy musia byť kryté 😉 🙂

Magrilan patrí medzi stimulujúce AD,takže by si mala byť aktívnejšia 😉 ale na účinok musíš počkať,veď vieš..len to treba začať už užívať,lebo inak nič nevyriešiš 😉 🙂

papá,všetkým pekný večer a dobrú noc 😵 😵 🙂

kubaka
13. máj 2009

ahoj holkdy, - sonoio - z daleké cesty se vrátila do rodného Koníka 🙂 Takový výlet po Pompejích, Neapoli bych si dala hned líbit -byla jsem v Římě těsně před revolucí a dodnes na něho vzpomínám.
Mám toho dost, nemám na nic skoro čas - ale velkou radost jednu mám - syna Danouška nakonec vzali na to šestileté gymnázium na odvolání - byl 9. pod čarou a 9 jich neodevzdalo lístek, takže šťastná náhoda fakt existuje 😵 Jsem šťastná jako blecha i Danovi se zvedlo sebevědomí. Byl jediný ze třídy, kdo se dostal na gympl - kejka, jak u vás??.

Nápor práce trochu polevil, tak snad se mi podaří jít s maličkým i jen tak na písek se poflakovat. Je to hrozné: jsem na MD a ven na píseček s ním chodí hlídací tety. Ale o víkendech jsme celý den na zahrádce a tam se vyřádíme spolu.
Už mi asi Citalec zabírá, je to lepší - ale na noc si přeci jen dám ždibíček-kousíček -espritalku, líp spím. Pořád jsem trochu naštvaná na muže - plus ta opět naběhnuvší sex. nechuť ze zvýšení dávky SSRI 😖 - chápu gabiko - 😖 dělá mi to samé ... takže u nás je tak trochu pošmourno-polojasno-nevyřčeno.

Ovšem už mohu říct, že jsem vlastníkem chráněného Užitného vzoru - doufám, že to bude vůbec něco platné 😝 Autorská práva jsou především od toho, aby se porušovala a vesele obcházela,že... 😝

Andy- zaujala mě ta funkce Trittica - zkusím se doktora zeptat.
tak se mějte ve spolek 🙂

sonoio
14. máj 2009

ahojte))
dnes tu vyzera opat slnecno 😵
kubaka,no fajn,mas mile spravy,nech sa to len zlepsuje,a pretrvava.tak isto aj u ostatnych dievcat.Gabika,neboj,bude dobra,ja som zo zaciatku tiez mala nezmyselne myslienky,pocity,strach,a teraz je vsetko opat v pohode.Andy,v Neapoli sme boli vlastne aj na vylete,ale moj mangel je Neapolcan,a raz za cas treba ist navstivit aj svokru 😀 😀 A uz,ako som pisala,konecne spavam ako babatko,chuti mi jest,vlastne je vsetko v uplnom poriadku.Beriem AD,ale na vecer este 8 kv.bzdp,uz som to stiahla na polovicu,a snazim sa ho vysadit uplne 😎 😎 Kejka,ja na tvojom mieste by som nemenila,radsej si chod zabehat,ale pekne papaj,skus viac zeleniny,ovocia,celozrnn.vyrobkov,a viac pohybu,ale zbytocne neexperimentuj so zmenami.ja neverim,ze budes donekonecna priberat.mozno sa ti ustali vaha na urcitom bode,a potom s tym mozes hybat..ja som tiez trosken pribrala,ale moc ma to netrapi,hlavne,ze sa citim dobre a chuti mi jest 😅 pamatam si tie hrozne dni,ked som sa musela nutit,to otrasne nechutenstvo 🙄 pekny den vsetkym 🙂 😉

lindda
14. máj 2009

cafte ja uz som presla cez mnozstvo liek ale skoncila som pri alvente 75 a ta je super. I ked musim povedat ,ze ani mne nieje teraz moc dobre ale ja to mam kazdy maj ze mi je blbo.. Nastasie uz som v polke 😖 Pred alventou som skusala eltolin a som myslelal ,ze asi zomriem ako mi bolo zle : ☹
Inak pred vcerom som bola u dok a pytala som sa ,ze ako dlho to este mozem brat tak vravela ,ze v mojom pripade celozivotne, ze to nema ziadne neziaduce ucinky a stale sa tieto lieky vyrabaju kvalitnejsie.. Pokial mam krvne vysledky ok nieje dovod to vysadit,tak ma aspom upokojila. Chystam sa na dalsie tehu a aj pri prvom mimi som to brala a bolo vsetko ok nastastie,ze nieco take existuje,lebo ja som na tom bola naozaj velmi zle a vdacim za to ,ze tieto lieky su ,lebo by uz bolo asi po mne 😒

anika09
14. máj 2009

Ahoj linda,
Seroxat si uzivala? a noco to vlastne beries ten iek , myslim diagnoza, inac ja som asi podobne na tom skusam ysadzat a vzdy tie blbe stavy pridu naspat.V poslednej dobe aj ja som prisla na to ze ked zacina jar tak sa mi to zhorsi, ked som bola mladsia milovala som jar a leto a teraz aha take problemy ☹
kolise to ale dnes sa mam celkom fajn ide to len este zle spim 😒
Drz sa prajem vsetko dobre 🙂
Kejka ako sa mas? myslela som v noci na teba nevedela som zaspat a to som si dala aj Lexaurin cumakovala som do plafona a nevedela ci sa smiat alebo plakat no parada , dufam ze si ok a daj o sebe vediet 🙂 🙂