Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sasilinka
26. jún 2009

Kubaka,Kejka, Wobludka:
moc Vam dekuji za odpovedi a za cas, ktery jste mi venovali.
Ja jsem mela loni od cervence do letosniho ledna tezke deprese. Zabralo mi az AD Ixel, ke kteremu jsem dostala i Esprital kvuli nespavosti a nedchutenstvi. Takze beru oboji od ledna. Ixel v plne davce, Esprital jen 15 mg. Pribrala jsem po nem ale opravdu hodne. Tak mi ho doktor vysadil, s tim, ze Ixel by mel stacit. Co si o tom myslite? Dekuji Vam za odpoved.

andy.a
26. jún 2009

Ahojte 😎 😎 😎

Weronka,čím prv navštív psychiatra 😕 tvoje príspevky mi pripadajú veľmi negatívne 😕 😕 🙄

Sasilinka,máš dobre skombinované lieky 😕 Ixel ako AD by mal stačiť,berieš asi 50-0-50 mg,že ?? 😕 😉
Esprital je z tých AD ,ktoré by sa mali vysadzovať naozaj pozvoľna 😕 a ak by boli probl.so spánkom,je možné pridať na noc Tritttico alebo nejaké antihistaminikum,ktoré nie sú návykové 😕 😝

sasilinka
26. jún 2009

Andy,
dekuji za odpoved , Ixel beru 75-0-50. Jak myslis, ze bych ESprital mela vysazovat? Jak pozvolna? Trittico jsem mela, ale musela jsem h zmenit protoze me po nem hodne bolel zaludek a nemohla jsem jist. Snizovala jsem po 14 dnesch, 15, 7,5 3, O. Pri tom snizovani to slo, ale po uplnem vysazeni je to hodne neprijemne.

daniela60
26. jún 2009

Ahojky!Ráda bych se tu u vás trochu vyzpovídala.... 😔 ....Zítra to budou přesně dva týdny,co jsem se vdala,po druhé,...bylo to krásné,pracovala jsem na tom skoro pul roku,vše vyšlo ,jak mělo...Ale,po třech dnech jsem se sesypala..jenom jsem brečela,bylo mi strašně špatně,chtělo se mi zvracet,a přemýšlela jsem o sebevraždě....Dva týdny před tou svatbou ,byli příšerný,syn byl na operaci s ledvinou/jednu mu vzali/,nevěděla jsem,jestli ho do svatby pustí,denně jsem byla v nemocnici,do toho ty přípravy na svatbu,..ale všechni jsem zvládla na jedničku....ale pak přišli ty pocity,co jsem to zase udělala,nějak se mi vrátili porozvodové myšlenky,dokonce jsem vrátila snubní prsten manželovi,a brečela jsem a brečela....Poslední kapka byla,že šel do hospody a pěkně se opil a křičel,že si mě neměl brát....bylo to strašný....Já jsem pak jen spala,brala ibalgin,vubec jsem nemohla dýchat,a hlavně jsem ihned přestala brát nějaké léky na oddálení menstruace,po kterých mi bylo špatně....neměla jsem s tím žádné zkušenosti,protože neberu ani antikoncepci.Ted po dvou týdnech,to mezi námi není stále uplně nejlepší,a to jsem se mu mockrát strašně moc omluvila....Taky přemýšlím,co dál.....pár měsícu jsem měla radost z příprav na svatbu a věnovala jsem tomu každou volnou chvilku....a ted mám táák moc času...říkám si " a co jsi dělala před tím!"...a nemohu si vzpomenout... 😔 😔 ..nevím,co se životem..

andy.a
26. jún 2009

Sas,takže Ixel máš vyššiu dávku,lebo bežne sa dáva 100 mg denne..takže by ti mal stačiť ako AD sám osebe 😕 😅
a vlastne teda Esprital vysadzuješ kvôli priberaniu ?? 😕 a kebyže si necháš len 3 mg,teda 1/4 tbl z 15 mg...to je už v podstate len placebová dávka,ale možno by to odstránilo tie nepríjemné pocity 😕

andy.a
26. jún 2009

Daniela,kľudne sa tuná vyzpovídej,máš toho veľa prežitého 😕 😒
tiež by som u teba neváhala s návštevou psychiatra 😕

prepáčte,kočky,musím ísť od PC,neskôr sa možno stavím 😉 😝

daniela60
26. jún 2009

andy.a--taky mě to napadlo...ale ,nemám odvahu...nevím,co tam mám začít povídat...když to napíšu tady,tak se mi aspon trochu uleví,ale tam proti mě bude sedět nějaký uplně cizí člověk,a tomu bych měla vyprávět svoje problémy....neumím si to ani představit......ani nevím,kde se takový lékař hledá... ☹

sasilinka
26. jún 2009

Andy,
dekuji Ti za odpoved. Brala jsem 1/4 skoro 2 tydny a taky jsem si rikala, ze je to snad placebova davka. Ale jak jsem ji vysadila, je mi dnes druhy den po vysazeni dost zle. Doktor mi ho vysadil pro pribirqani na vaze a ze by Ixel mel stacit. Asi by stacil, az prejdou ty abstinencni priznaky. Zkusim zase tu 1/4 a po nekolika dnech ji zkusim obden, jak uz tady nekdo psal.

Mejte se vsichni hezky, preji pekny vikend.

Danielko,
urcite si zajdi k psychiatrovi, pomuze Ti. Ja sice nemela takove problemy, ale tezka deprese s presne s tim, ze mam tak hodne casu a nevedla, co jsem delala predtim, jsem mela taky a vim, jak je to neprijemne.
Asi bych manzelovi rekla o svych pocitech, mel by Ti pomoct a pochopit Te.

kubaka
26. jún 2009

danielko - už pohled na takto depresivní lidi (což ty rozhodně jsi) dá dost najevo, jak na tom jsi - je to vidět při pohledu do obličeje. Takže ani moc mluvit nemusíš na to, aby doktor viděl, že je ti mizerně hodně.
Cizímu se to právě líp říká, než vlastním - nesoudí tě, chápe a udělá všechno co umí, aby tě z toho stavu dostal. Kde sídlí psychiatr ti řekne praktický lékař, dá ti doporučení. Pak už je to velmi jednoduché 🙂

wobludka
27. jún 2009

danielko, u Tebe bych rozhodně doporučovala terapii 😉 bylo toho na Tebe moc a organismus se jednoduše přetížil - a jdi tam i s manželem! Pomůže mu to pochopit tu situaci i to, že ho máš ráda, jen jsi se zhroutila 😉
já jsem včera úplně zapomněla napsat to nejdůležitější - že na většinu poruch zabírá kombinace 😉 po lécích jsem se stabilizovala a bez nich to u mě nejde, ale po terapii se mi výrazně ulevilo.

martina1975
27. jún 2009

ahojte babenky kejka, dzio2, hemi, kubaka, anika09, andy, sonoio a ostatné nové, ktoré ste k nám pribudli. Tak ako sa máte? Vôbec nepíšete. Asi ste všetky bez depiek a 😉 😉 😉 😉 to je dobré. Ja tento víkend nepracujem, mám voľno. Teraz som dorobila perník s čokoládovou polevou. Ale akosi sa mi dnes nič nechce. Tu je otrasné počasie, celé poobedie tu leje. Malá je u našich, tak mám veget. Len rozmýšľam, čo zajtra variť, vôbec ma nič nenapadá. Tak sa majte krásne a píšte. 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martule20
27. jún 2009

Ahoj holky!
Kubi: Díky za IP, máš tam odpověď 😀
Dzio: Děkuju moc za pochvalu! I Tobě moc přeju, ať máš už brzy svojeho zdravého
broučka v náruči a můžeš se z něj jen radovat!
Veronkaj: měla jsem stejný pocit... AD jsem se hooodně bránila a pět měsíců jsem si
tím zbytečně komplikovala život a stejně to ničemu nepomohlo! Takže z vlastní zkušenosti
aspoň na nějaké srovnání se můžu AD jen doporučit. Mně je skvěle!
kejka: Užij si prolenošený týden!!! Moc Ti ho přeju a možná i maličko závidím 😀 Ale mně
snad MM s malou odjedou na víkendu na konci července, tak už se na to vyloženě těším.
Te´d jsem byla týden s kamarádkou a malou na dovče a bylo to supééér! Prodrbaly jsme
kde co, hlavně chlapy a je mi blaze. Dobitá energie, čistá hlava a už se moooooc těším
na MM 😉

sasilinka
29. jún 2009

Tak jsem se musela vratit k te 1/4 Espritalu, prisly i deprese a docela jsem se rozhodila. V patek jsem si ho vratila a az dnes mi je lip. Tak se mejte hezky. Asi budu muset vysazovat jeste pomaleji.

kejka
29. jún 2009

🙂 🙂 🙂
Ahoj kočky
Sasi beru ted půlku Espritalu,chci ho vysadit,zítra jedu k dr.tak se s ním domluvím.Snad mi místo něho dá něco jinýho.Zase jsem skoro dvě kila přibrala a to už fakt stačí. 😒 😒 Cvičím,běhám,jím střídmě a stejně přibírám.Takže už ho teda fakt jako nechci.Snad se s ním domluvím,zkusila jsem si ho i nevzat a nic mi nebylo,tak jen doufám,že to bude v pohodě.Za chvíli bych byla jako koule. 😒
Jinak jsem ok.Dítě u babičky-Martule 😎 no fakt je to oddych,už i on potřeboval trochu změnu a moc se těšil.To je supr,že jsi vypálila 🙂 🙂 ,to je jiný kafe,než doma že jo?
Marti taky máš veget 😀 ,tak si ho užij.
Dzio,kdy že to máš termín?????????????
Andy zdravím,i ostatní holky.Všechny.Hlavně,at jste v pohodě. 😉
Danielko psych.se neboj,nakonec to ze sebe vysypeš,ani nebudeš vědět jak.A pomůže ti to.Netrap se takhle. 😉
Tak se zatím mějte páááááááá,jdu si dát kafe.To božský ticho 😀

sonoio
29. jún 2009

ahojte 😎 baby,ja som v pohode,ale dnes na mna prisla nejaka panika,normalne som mala panicky zachvat,uzkost.asi to bude pocasim,je tu neustale premenlivo.zvlastne leto..take zle tu teda davno nebolo...clovek je nevyspytatelny tvor((ked je horuco..radsej chlad..a naopak 😀 kejka,citala som ,ze mas "zvieratko" mimo domu 😀 tak si uzi))dzio staaale nic?? 😉 kubaka,uz pandicka parkuje?martinke uz asi tiez liecba zabrala,pise celkom pozitivne 😝 sasilinko,strasne drzim palce 🙂

kubaka
29. jún 2009

sonoio - my bychom tu brali trochu tepla, ale co se tu děje s počasím, je na palici a na depresi , tlak lítá jako na houpačce, fuj 😒 ...
jojo Pandička už je před domem, umytá, vyčištěná a už jsem i objela sídliště, vycouvala, zaparkovala - vůbec se to nezapomíná - to jsem z toho měla trochu strach. Je to jako s lyžováním.
Už čekám jen na autosedačku, abych mohla naložit děti.
sasilinka - hodně pomalililinku s tím espritalem - mě taky příšerně rozhodilo rychlé vysazování. Tenhle druh se mi zdá mnohem horší na vysazování. SSRI dělají taky nepříjemné pocity po vysazení - takové zvláštní trnutí v nervech, ale do týdne to přestalo a nebyl to psychický sešup zase k depresi. Pro ten organismus je tovelký šok, když se rychle odebírá. Klidně bych ten Esprit ubírala po měsíci.

marti - já už taky nevím, co mám pořád vařit - dělám zapečeniny, ale fantasie už nějak žádná. Syn jede na tři neděle na tábor - na víkendy se ale bude vracet - tak aspoň nebudu vařit celý týden pro tři. CO mě vadí na vaření je to, že když se věnuji hrncům, batole mi mezitím spolehlivě provede nějakou pěknou neplechu. Naposled našel fix a počmáral v pokojíku všechno, co ho napadlo, včetně plyšáků a pračky, borovicového stolu, židilčky, no hrůza. Z pračky ta tuha ovšem nešla moc smýt. A to je nová pračka. Takže mě to vaření akorát stresuje - nevím, co kde kutí on.

Teď jsem vytížená výbavou autíčka, ale hlavně mi bylo mizerně fyzicky. Nevím, jestli je to prudkými změnami počasí, ale padala na mě tak šílená únava, že jsem nebyla schopná fůbec fungovat. Jak únavový syndrom ☹ Nějak jsem se z toho vyspala a už se mi to dva dny nestalo. Ale třeba jsem nemohla jinak, než dvě hodiny odpoledne dřímat - i když po mě malý lezl. Takže nic moc, ale už je nějak líp.

martule: jak je doma? všechno klape? 😉 u nás jo - MM se je asi odpočatý a dokonce i z Pandičky nadšený a pečlivě studuje Návod na použítí 😀 Já budu raději, když mi to jen interpretuje, nemám sílu tu autobibly studovat - uznale řekl, že jsem fakt dobře vybrala. Kočár se vejde a my 4 taky, takže no problem 😅

tak já jdu spinkat, mrňous má asi alergickou rýmu 😒 a děsně v noci i ve dne kašle, tak jdu raději něco naspat.
pa pa všem

renulik30
29. jún 2009

ahojte,píšem vám namiesto dzio2,momentálne ležká v nemocnici,všetky vás moc pozdravuje a máte jej držat pršteky.ked bude doma tak napíše viac....rodit zatial nebude

sasilinka
29. jún 2009

Kejko,
taky jsem hodne ztloustla. Nikdy jsem tlusta nebyla a ted jsem jako koule. Vzdycky vecer mam desnej hlad. Byla jsem rada, ze mi ho vysadil, ale bez nej to neslo. To uz jsem psala. Zkusim ho jeste nejaky cas brat a potom pomaliiinku vysazovat. Ty beres pulku z 30 mg? Ctel mi misto nej dat Trittico, ale to nesnesu na zaludek. Jak dlouho jsi Esprital brala? Tal Ti drzim palce, at Ti to zitra dobre dopadne. 😵

Sonoio: dekuji Ti velmi, jsi hodna. Panickou ataku jsi zvladla, jak dlouho trvala? Ja co beru AD, uz ataky nemivam. Taky Ti drzim palce, at se Ti ataky vyhybaji. 😉

Kubaka: dekuji Ti, urcite ted necham tu 1/4 mesic a pak ji budu pomali zmensovat. Mas s Espritalem zkusenost?
pocasi tu je nasi jako u Vas, stale dusno a strida se chladno s horkem, opravdu zvlastni leto.A Ty beres AD? U me vzdycky deprese souvisi s fyzickou vycerpanosti. Jak odezni deprese, mam hned vic sily, ale musim spat alespon 9 hodin. Tak se drz at se synek brzy uzdravi.

maca793
29. jún 2009

mňa depka chytá každý týždeň, lieky neberiem ale snažím sa ju vždy rozdýchať deti si radšej nevšímam alebo idem spať. chytá ma vždy večerom a tak je to lepšie ako cez deň, keď mám na starosti deti a domácnosť.

renulik30
30. jún 2009

ahojte,ak by ste chceli vediet viac o tom ako sa má dzio2 napíšte mi ja jej to prečítam a odpíšem.

daniela60
30. jún 2009

Ahoj!moje depka je ted docela na ustupu,asi jsem si odpočinula,vše se vrátilo do puvodních kolejí,já včera zavařovala třešnový džem....snažím se prostě něco dělat a moc nepřemýšlet 😔 ....mám sice už vyzkoušené,že je to jen dočasné a že se to opět vrátí,ale já se s tím peru už tolik let!!!!A abych řekla pravdu,vubec se mi nechce brát nějaké léky...neberu ani antikoncepci....jen občas ibalgin,když mě bolí hlava......

kejka
30. jún 2009

Ahojky po ránku
Sasi beru půlku asi 20dní,někdy si vezmu jen čtvrtku,zatím mi to nic nedělá.Trinico jsem jednou měla,už je to xlet a nesedlo mi.Já jsem potřebovala přibrat,normálně mi to nešlo,takže ted jsem zatím dvě kila přes svojí váhu,ale když to bude takhle pokračovat,tak kde je moje štíhlost????Nemám žádné úzkozti,paniky atd,takže to zkusím odbourat,ještě mám jedno plato-to asi budu muset sdělat a chci ho vysadit úplně.Bud mi dá něco jinýho,nebo mi bude stačit lexák-uvidím,za dvě hodiny jedu.Ten Esprital beru cca půl roku.????????
Renulík díky - napíšu Dzio SMS,mám její číslo.Doufám,že jsou v pořádku.Je tam na udržování????????
Dani tak to snad bude dobrý,kdyby náhodou,běž k dr,at máš klid,může se to vrátit a v ještě horší podobě.To bych ti nepřála 😒
Kubaka 🙂 🙂 🙂 at ti autíčko jezdí jako dráček,moc ti ho přeju. 🙂 🙂
Až se vrátím od dr,tak písnu,jak jsme to vyřešili.
Jdu si hodit nový obličej.Pááááááááá 😉

sarah06
30. jún 2009

ahoj pridavam sa k vam aj mna trapi uzkost depresia.uzivala som cipralex a spitomin bolo mi super a pred mesiacom sa mi vsetky stavy vratili v noci sa budim,...teraz beriem alventa a spitomin 3x denne.a na 10dni som mala oxazepam a nic ziadne zlepsenie uz som nestastna.nic ma nebavy

kubaka
30. jún 2009

sasilinko, ano, brala jsem Esprital asi 3 roky a teď jsem 4 roky na Citalecu.Sedativní přestaly být potřeba, tak jsem přešla jen na čisté serotoninové. Pořád jím 10-20 mg Citalecu, podle stresu (na MD totiž ještě podnikám) Bez nich to prostě nějak nejde. Akorát v těhu jsem dokázala vysadit.
Netuším, kdy se jich zbavím, ale ani to neřšším. To, jak se cítím teď je dobrým důvodem. Zpětně vidím, že jsem vždycky byla na hranici endogení deprese, nikdy jsem nebyla vyrovnaná - teď to zpětně vidím, jak jsem se v tom potácela. Takže až když jsem fakt spadla do pořádné deprese, se s tím začalo něco dělat

danielko - tak snad ti to i vydrží - ale nenech to zajít moc daleko, je to fakt zbytečně promrhávaný čas - můžeš ho trávit v příjemném naladění 😵 místo boje s depresí. Tyto moderní léky už nemají ty vedlejší účinky jako kdysi. Serotoninové už vůbec ne. S antikoncepcí s tebou ale souhlasím. , taky ji nejím. 🙂

sonoio
30. jún 2009

kubaka,ti zavidim tu Pandicku)))aj mne sa strasne paci))ale ja by som tu mala problem s parkovanim.preto sa zacinam obzerat po nejakom smartiku. 😉 zatial nemame deti,tak to je v poho,2 miesta budu stacit.sasulik,panika-uzkost ma chytila vcera na cely den,totalne som bola ko,zvladla som to asi tak,ze som si neustale opakovala,ze to je psychika,nic ine..ale zas sa posledne noci nejak budim,neviem,ci to je vykyvmi pocasia((( ☹ ☹ myslite,ze je to normalne,ked sa nieco taketo deje po 5.mesiacoch liecby??bojim sa,ci cipralex neprestava ucinkovat((stava sa to aj vam???uz mi bolo uplne super..som myslela,ze vsetko zazehnane(hm..neviem,ci mam este zvysit davku na max((sasilinko,snad sa ti tiez podari to nejak vyriesit 😉 maca,to je super,ze to takto zvladas))u mna,ked mavam depku ,to byva skor naopak..rano je pesimum,vecer zlepsenie 😠
a co je s dzio???preco je v nemocnici?posielam veeeela pozdravov. kejka,daj teda vediet,co a aako 😉
sarah..bola si u lekara??mozno ti treba zvysit davku ad,alebo vymenit??mne je tiez horsie,ale snad to prejde 😒 skus sa niecim "zabavit"..ci sa neda?aby si na to nemyslela.ako dlho sa liecis...

sarah06
30. jún 2009

bola som u lekarky.ked prva dcera mala 6rokov som si uvedomila ze vcetko co mi bolo vracanie hnacky nespavost ...strach niekam ist.tak ma zacala liecit ale trvalo to len 4mesiace potom som otehotnela tak som prastala uzivat lieky.tehotenstvo bolo tazke do porodu som vracala.potom boli moje krasne chvile.po dobu kym mala 17mesiacov tak som sa zas musela vratit k dr.lebo uz som nic nezvladala najhorsie bolo ze som ju musela odstavit od materskeho mliecka preplakala som ked nechcela cez den by to aj bolo ale vecer a rano.ale po dvoch tyzdnoch som to zvladla.uz beriem lieky 1,5 bolo super a teraz ako keby utalo bola som u dr.pred dvoma tyzdnami a nic prave sa mi zda ze je horsie..nic nezabera ani deti ..mam ist k nej zas za dva tyzdne.

kubaka
30. jún 2009

sonoio - já měla takovéhle třeba jednodenní výpadky i půl roku s léčbou Najednoíu na mě padl skleněný poklop a bylo po srandě. Většinou to souviselo s nějakou přechodnou zátěží, nebo když jsem si nabrala víc, než jsem zvládla - teda už jen ta představa mě skolila, takže jsem aktivitu musela odvolat. Takže myslím, že je to možné, ale samozřejmě lje líp se zeptat doktora. Jestli může přestat účinkovat, to snad ani ne, ale nevím to jistě. Myslím právě, že ten hlavní a trvalý účinek by měl právě přicházet.
No, smartika můžeš parkovat i v předsíni 😀 😀 to je fakt. My máme taky pořád plné parkoviště.

sarah - když bude nejhůř, můžeš doktorce klidně i zavolat a přijít akutně? Určitě tě neodmítne, od toho tam je. držím palec 🙂

sarah06
30. jún 2009

sonoio aj ja som uzivala cipralex 1,5 a preto mi ho vymenila za alventa

andy.a
30. jún 2009

Sarah,2 týždne užívania Alventy je krátko..a po Cipralexe ti Dr.nemohol dať nejaké serotonínové AD,lebo tie sú menej účinné,takže ti dal duálne-Alventu 😉
ja by som postupovala detto,resp.by som možno uvažovala o Ixele resp.Cymbalte,čo sú tiež duálne AD 😝

skrátka,treba vydržať..a možno ti bude neskôr Alventu aj potrebné zvýšiť zo 75 na 150 mg...keďže píšeš tuším,že si užívala Cipralex 15 mg,čo je už vyššia dávka/klasická je 10 mg 😝 / .....
no,držím ti palce,aby ti to čím prv zabralo..a Alventa je dobrý liek,takže buď pokojná-ak to ovšem ide,viem,že zo začiatku je to ťažké 😔 😕

Renulik,pozdravuj aj odo mňa Dzio a ak máš nejaké bližšie info,tak sem s nimi 😕 😅
že na ňu moc myslíme a držíme palce aj na nohách 😅 😝 😀 😵

kočky,viac nestíham,malá sa mi budí,tak páčko zatím 😎 😎 😎

sarah06
30. jún 2009

andy.a dakujem dufam ze zaberie a spitomin 10mg mi zvisila na tri tabletky denne. predtym som brala len dve tabletky.