Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
10. aug 2009

Sarlotta,ahoj,písala si,že sa chceš vyhnúť AD,teda dlhodobému užívaniu..ale ak sa chceš tých panických aták zbaviť,inak to asi nepôjde 😕 😒
AD sa užívajú pol roka,resp.ja doporučujem aspoň rok ...podľa stavu 😉
tá polka Frontinu z 0,25 mg je fakt na úrovni placeba...a Frontin samotný paniku neodstráni ani nelieči,na to sú určené-na liečbu a prevenciu ďalších panických aták-práve AD,či už SSRI alebo Cipralex,venlafaxíny alebo iné 😉

Bibenko,ten liek na "s" je asi sertralín a generiká od sertralínu odvodené,ten je pri dojčení najbezpečnejší 😉
samozrejme nik ti lieky nevnucuje,ale sama sa musíš rozhodnúť,či chceš zostať v takom stave a kondícii ako si...alebo si materstvo užívať...a 9-mesačné dieťa papá už aj príkrmy,takže kojenie môžeš postupne redukovať 😉
väčšina AD sa užíva raz denne ráno,takže by to hádam s nejakým AD aj šlo 😉

Kubaka,čítala som tú diskusiu,ja tiež na niektoré veci "medzi nebom a Zemou" verím...ale preventívne sa do takých diskusií nezapájam 😝
ale na tom "urieknutí" niečo je.... 😕 😅 😝

Dzio,Lilien je krásne meno 😵 😵 🙂

sarlotta
10. aug 2009

andy... no jo, ale v těhotenství těžko budu brát AD, takové asi nejsou. a já nechci čekat roky s dalším dítkem.

andy.a
10. aug 2009

Sarlotta,v prvom trimestri nie...ale potom sa niektoré serotonínové a Wellbutrin môžu užívať,samozrejme v najnižšom účinnom dávkovaní 😝

janulienocka
11. aug 2009

Ahojte, chcem sa s vami poradit. Asi od februara sa na mna lepia zdravotne problemy, najskor som mala asi mesiac bolesti usi a priusnych zliaz, potom sa mi objavilo piskanie v usiach a nakoniec, asi od konca maja - potom co som vybrala na to piskanie 10 infuzii, mam cele dni silne zavrate, strasne sa mi toci hlava. Hlavne ked niekde stojim, alebo sedim, nemozem sa ani najest, doslova to pretrpim. Ked som v pohybe, chodim - som v pohode.
Pobehala som usne, neurologiu, akupunkturu, rentgen krcnej chrbtice (vraj tam mam zmeny, alenic strasne) vsetko mozne - neurologicka najskor nasadila zenostig - ze to moze byt menierova choroba, ked po mesiaci nezabral, dala mi seroxat.
Beriem ho skoro mesiac, najskor som brala 1/2 tablety prve tri tyzdne, teraz piaty den 3/4 tablety. Cakam na zlepsenie ako na zazrak, uz fakt neviem co so sebou, zmena absolutne ziadna, je to strasne. Doteraz som bola cele roky super zdrava, len obcas prechladnutie a teraz toto, uz mi je fakt na zblaznenie ☹

donasi
11. aug 2009

chodim k psychiatricke, absolvovala som aj terapie-aj individualne aj skupinove...nieco pomohlo nieco nie...teraz momentalne beriem serlift vecer-ale to som pred 2 mes.vysadila (sama som si naordinovala 😉 ) ze mi je dobre tak som vysadila - ale nebolo mi az tak dobre tak som sa vratila spat k serliftu...

janulienocka
13. aug 2009

Dnes som zacala brat celu tabletu seroxatu, mysliste ze mam este pockat kym to zaberie, alebo uz bezat k lekarke? Je mi stale strasne, neviem co robit

lenka00
13. aug 2009

Ahoj holky, tak ja porad cekam, ze mi ten fevarin zabere, ale bohuzel zatim porad nic a to uz to bude skoro 7 tydnu...beru porad jen 50mg na noc...mam prosim dotaz, mozna pro andy.a - chtela bych se zeptat, proc se vecer citim o moc lepe nez rano - rano mam neuveritelne uzkosti, hrozne myslenky, pesimismus a pres den nic moc a na vecer se nejak uklidnim a mam pocit, ze snad vse bude oki...nerozumim tomu z toho duvodu, ze fevarin beru cca 21hod. takze bych cekala, ze teoreticky by mi melo byt vecer hure a rano lepe... jestli je fevarin v krvi v max. mnozstvi za 3-8hod? mohla bych treba na AD paradoxne reagovat? ze by mi po nich mohlo byt hure? moc dekuji za odpoved...mejte se papa

sonoio
13. aug 2009

caute baby,pozdravujem vsetky,a dufam,ze leto prezivate v pohode.mne sa nejak stav nezlepsil..ale,nastastie,ani nezhorsil.uvidim,co ppovie lekar,ako pokracovat v liecbe.
Janulienocka-pokial ti mozem poradit,ma,a by si teda este pockat,pretoze prejavy liecby AD nastavaju neskor ,neznepokojuj sa😖
donasi,nechapem,ako mozes byt taka nezodpovedna 😠 len tak si nasadit,popripade vysadit lieky,ako lentilky.lenka,to ,ze sa rano citis horsie,ako vecer,je u depresii,bohuzial, uuuplne normalne-ranne pesima,a vecer vyzera,akoby si bola uplne fit.nie je to ovplyvnene casom,v kt.uzivas lieky...ich hladina by mala byt pocas 24 hod stale rovnaka,ak sa uzivaju pravidelne. 😉
dievcence,drzim vam paplce)))idem si dat pizzu 😝

lenka00
13. aug 2009

sonoio, to jsem opravdu nevedela...jsem z toho vzdy dost zmatena...vecer si rikam, mozna AD uz zabiraji, rano to urcite bude lepsi a vubec ne...rano jsem nervozni, mam prujem, nemuzu jist a vecer dostanu chut na vsechno mozne...takze jsou pro me ta AD asi slaba...dr.mi nikdy k tomu nic moc nerekne...dekuji za radu sonoio, uz jsem si myslela, ze mi je tak spatne z tech leku...

sasilinka
13. aug 2009

Lenko,
7 tydnu nic neni. Nejake zlepseni bys pocitovat mela, ale ucinek Ad se rozviji postupne a trva to i nekolik mesicu, nez se zacnes citit lip. Rana u deprese jsou vetsinou kruta a vecery jsou OK. To je normalni., Postupne se ranni pesima zacnou zkracova, neboj.

donasi
14. aug 2009

sonoio-nik ti nekaze reagovat na kazdy prispevok...a odbit cloveka jednou vetou ked ani nevies ake bolo pozadie toho ze som prestala brat AD - niekto sa ma na to pytal tak som odpovedala a ja nemam 5 rokov a ty nie si moja maminka aby si mi odpovedala ze som nezodpovedna...tu ide predsa o nejake rady, pomoc a nie trapne odfajcenie

sonoio
15. aug 2009

ah donasi...nereagujem na kazdy prispevok 😒 ani nikoho nezvyknem odbit jednou vetou.bohuzial,prve,co mi napadlo,po precitani toho,ze si si sama naordinovala AD,je,ze si nezodpovedna..to ale predsa neznamena "odfajcenie".verim,ze mas problemy,ktore ta asi k tomu viedli,ale tieto lieky si naozaj nemozes "zobrat" len tak..nemala som v umysle urazit ta, a tvoja reakcia sa mi zda dost prehnana. ☹

donasi
15. aug 2009

sonoio-ok, pohoda, mozno som nemusela tak reagovat ale vtedy ma to na...lo 😝 AD som prestala brat, lebo som bola velmi zaneprazdnena (rozvod,stahovanie)a s tym spojene veci a akosi som v tom zhone obcas zabudla vecer zobrat lieky..a potom som si povedala ze asi bude blbe ked si 2 dni nezoberem a potom zoberiem a kedze som mala minimalnu davku tak som skusila nebrat ich-okrem toho som si aj myslela ze som tehotna...ale napokon som ani nebola tehotna a nebolo mi po case az tak dobre tak som sa vratila k jednej tabl.denne-tak ako som skoncila...to len na vysvetlenie... 🙂

kejka
16. aug 2009

Zdravím holky po delší době 😉
Hlásím,že jsem v pohodě.
Co se týče ordinování AD,tak já jsem taky taková.Sama jsem začala vysazovat Esprital.Povedlo se bez problémů.
Sasi jj já jsem po něm fakt líp spala.A taky teda přibírala.Už ho neberu a zatím v pohodě. 😉
Andy fakt nechápu ten Kventinax 25mg,nemá to absolutně žádný účinek,zkusila jsem ho jen jeden den a nic,tak ho neberu. 😝 😅
Sonoio jak je?Pořád v mezích normy?Přeju at je líp.
Holky tyhle vedra mě ničí,já to nesnáším.Jsem urvaná jako kolo od vozu.Zlatá zahrada-jak můžeme,tak vypadneme.Už se zase těším až sprchne.
Dzio co maličká?Je hodná?A jak spinká?Písni něco.A ty?????? 😉
Marti taky jsi se dlouho neozvala-jsi ok?
Kubaka???????Co autíčko?Jezdíš jako divá? 😀 😉
Jdu hodit zvíře do vany,už aby byl v posteli.Hodím sprchu a padnu k telce.A budu vyvolávač deště 😀 😀
Mějte se pěkně a hlavně v pohodě. 🙂 😉

kubaka
16. aug 2009

kejko - nazdárek - jezdím jako divá, včera jsem poprvé byla i kontrolovaná policajty - vjela jsem k metru na autobusové "nádraží" odvést kámoše, drze zastavila v 11 v noci na žluté čáře - nikde ani noha. Blbej pocit, že tam asi nemám co dělat - a kde se vzali, tu se vzali, klepali mi na okénko policistka s policajtem . A prý paní řidičko, doklady a víte, že stojíte na žluté čáře - no ve tmě jsem nepoznala žulutou od bílé, ale sypala jsem si popel na hlavu, že už padám pryč, že jsem tu ještě nebyla a zamotala se... Nechali mě odjet - řekli si, že čerstou řidičku nebudou hned prudit - datum vydání malého TP jsem totiž měla den předtím - 😅 Tak se jim asi zželelo, ale hlavně jsem se nehádala, pač jsem věděla, že jsem tam si neměla vjíždět. JInak paráda - to je úleva, nákupy, dojet na zahrádku, žádný problém.
jsem v pohodě a snížila jsem dávku na 10 mg.
Ptala jse mse minulý týden doktora, jestli je možné, když jsem jednou měla nervy už tam pocuchané, že už prostě vydržím míň a nejsem tak odolná: prý ano, je to možné a je to trvalé.
Taky mě uklidnil, že nejsem zdaleka jediná, kdo se nemůže zbavit AD - říkal, že když se lidé léta trápí, pak s AD zjistí, jak se jim žije dobře, tak se toho pohodlí prostě nechtějí vzdát - kdo by taky chtěl zase žít v panice a úzkostech, že...Říkala jsem, že se fakt snažím, vždycky chci snížit na minimum, ale přijde nějaké období a v hrudníku mi zase narůstá chobotnice ☹ a musím prostě zvýšit, pač ta úzkost mě úplně zruinuje, vkyolejí, nemůžu pracovat, spát , jíst a jinak se jí nejde zbavit. ("kdyby lidi věděli, jak se toho zbavit bez léků, tak to dělají všichni" pravil MUDr.)
Navíc teda je taky zastáncem, že zrovna tyhle SSRI nejsou nijak velký zásah do organismu, takže pořád je lepší je brát , než se trápit a žít trvale v nepohodě. To mám rozumního doktora. 😵 Úleva, když vím, že mě nenechá na pospas a na holičkách - u něj se vždycky dočkám pomoci a nenechá mě ve stavech, s jakými za ním přijdu.
To je mířeno holkám, co je doktoři odbývají nebo odmítají nějak pomoct

tak to já padnu k šicímu stroji ... 🙂
dzio - taky jsem zvědavá na Lilinku

arinaida
17. aug 2009

Andy, zdravim! Mavam dlhodobo strasne zavraty, huci mi v usiach, som velmi, velmi unavena! Diagnostikovali mi Menierov syndrom(uzivam Betaserc- nepomaha), neskor i tetaniu(no mne netrpnu ruky, ani pery). Mavam pocity na odpadnutie a prezivam neistotu, lomcuje mnou strach. Velmi dobre som sa citila, ked som uzivala Xanax 0,25(raz denne- vecer, nic ine). Ked uzivam Lexaurin 1,5 (taktiez raz denne, nic ine), citim sa byt velmi ospala.Mam strach, aby som sa nestala od anxiol. zavisla. Citim, ze sa musim liecit(casom by som chcela babo), no neviem, ci to bez anxiol. zvladnem a AD sa velmi bojim. Uz som Ti spominala, ze sa bojim nasledneho priberania z AD ( 2- 3 kg isto nezavazia, no viac...). Mimochodom, raz mi lekar predpisal Deprex, no po 2. tabletke som odpadla. Andy, obraciam sa na Teba (odbornicku),s prosbou o radu, ake lieky by si mi odporucila? Dakujem!P.S.: Vdaka za ochotu vzdy a vsetkym odpovedat! Si nasou "butlavou vrbou".

andy.a
17. aug 2009

ahojte 😎 😎 🙂

Janulienočka,tak snáď ti ten liek už zaberá,i keď som čumela ako puk,že aké dávkovanie to máš 😕 😕 😨
Seroxat sa bežne užíva 1.týždeň 1/2 a potom už celá tbl....tak mi tá polka 3 týždne a potom dokonca 3/4 !!!!! nejako nesedí 😝 😀 😀 ale budiž 😉 🙂
tak snáď sa cítiš už lepšie 😉

Deborah sa už dávno neukázala,dúfam,že pred pôrodom je OK 😉 🙂 😵

Lenka,tak hádam aj ty sa už máš lepšie 😉 50 mg Fevarin je najnižšia účinná dávka,v podstate len udržovacia,ale zasa keď ešte kojíš,nedá sa dať viac 😒 a to čo písala Sonoio o ranných pesimách je pravda,pri depresii sa väčšina pacientov naozaj najhoršie cíti ráno 😖 🙄
čím dlhšie sa užívajú AD,tým sa účinnosť a efekt zvyšuje,ale to asi vieš 😉 píšu tu o tom všetky kočky 😉 🙂

Kejka,ty užívaš teraz len ten Lexaurin ?? 😕 😅 či ani ten už nie ?? 😅 🙂

Dzio,všetky tuná sme zvedavé na tvoju malú dcérku 🙂 😉 😵

Kubaka,takých psychiatrov je málo 😕 😒 a máš pravdu,spústa ľudí funguje dlhodobe na AD 😝 😕 len u väčšiny postupom času účinnosť klesá,takže sa medikácia raz za čas musí zmeniť 😉 😝 😅

Arinaida,pri dennom užívaní Xanaxu dlhšom ako 2-3 týždne/niekto popisuje menej,niekto viac../ je naozaj riziko závislosti 😕 ,takže AD by si mala zvážiť,Xanax je len taká "jednorázovka",ale AD zabezpečia okrem liečby aj prevenciu tých nepríjemných pocitov,ktoré možno zahrnúť medzi príznaky tzv."atypickej" depresie...príznaky podobné ako pri PP 😝 -v tvojom prípade teda 😉
Deprex bol dobrý liek,len má nevýhodu ,že je v kapsulovej forme,teda sa nedá deliť a pre niekoho môže byť štandardná dávka 20 mg denne- hneď na úvod -silná 😕 🙄
takže by som u teba volila asi tabletkový liek ,najlepšie znášaný je Cipralex 😉
ak máš obavy z nežiad.účinkov,treba začať prvé 3-4 dni štvrťkou tablety,potom pár dní polku a až potom celá tabletka-to je klasický postup 😉
čo sa týka priberania pri užívaní Cipralexu-tak iba malé percento ľudí po ňom priberá 😕 Deprex bol v tomto smere horší 😕

kubaka
17. aug 2009

andy - pamatuju si právě , že jsi psala o té potřebě změnit AD - za čas, takže jsem na to připravená, ale nevím, koik času je "postupem času" - 10 let? 😕 zatím můj mudr s tím nevyrukoval, tak snad to poznám, až přestanou fungovat - nebo jak se to pozná?

andy.a
17. aug 2009

Petra,u niekoho už cca po 2 rokoch dosť výrazne klesá účinnosť,je to ale individuálne 😕
isté percento pacientov berie jedno AD dlhé roky,aj ako ty,tých 9 rokov...a v pohode 😕 😅

určite to poznáš,keď sa budeš zle cítiť a nepomôže ani zvýšiť dávku 😕 😝 vtedy bude čas na zmenu lieku 😉
resp.niečo prikombinovať 😉 😅

kubaka
17. aug 2009

aha, takže to je jasné, to poznám. dík

sarlotta
17. aug 2009

Ahojík holčinky🙂
Tak jsem byla u psychiatra, dostala jsem Asentru 50mg-ze začátku půl tabletky ráno a pak celou podle toho jak mi bude. Říkal, že ji můžu brát i v těhotenství, že se nemám bát. Minimální doba braní je 6měsíců a lépe rok.

Trochu se bojím vedlejších účinků ze začátku a jsem na sebe i naštvaná, že to nejde bez AD 😠 ... ale mám každý den úzkost.. po ránu jsem nervózní, tluče mi srdce, nikam se mi nechce... pak vylezu z postele jdu s malým ven a do obchodu a mám ze sebe lepší pocit, že sem to zvládla.. i když se mi u pokladny roztřepou ruce a poleje mě horko nebo zima 😝 .. odpoledne je to lepší a večer už mám i chuť na jídlo... ale je to takové přežívání... fuj... bojím se jet někam vlakem, busem, autem... nechci být takový uzlíček nervů. Chci s tím bojovat a doufám, že mi léky pomůžou.

je tu někdo kdo bral AD v těhotenství ? a jak jste snášeli konkrétně asentru/sertralin/.. díky moc.

andy.a
17. aug 2009

Sarlotta,Asentry sa nemusíš báť,sertralínové preparáty,kam Asentra patrí,užívajú aj deti od 6 rokov 😕 😉
a SSRI AD od 2.trimestra sa môžu brať,setralín dokonca je bezpečný aj pri kojení 😝
na účinok si musíš počkať cca tých 14 dní,plus-mínus 😝
nežiad.účinky bývajú iba výnimočne,u citlivejších ľudí a zväčša len na začiatku,kým si organizmus na liek "navykne" 😉

v tehotenstve je bezpečnejší citalopram/Citalec,Citalon,Desital a pod./ 😕 😉

tak nech ti to čím prv zaberie 😉 a nemusela si liečbu tak dlho odkladať,na druhej strane ťa ale chápem,že si to chcela zvládnuť bez antidepresíva 😉

janulienocka
18. aug 2009

Ahojte, Andy - vysvetlim to davkovanie, neurologicka mi kazala najskor 1/2tabl. a potom postupne prejst na celu, medzitym mam tyzden brat 3/4 tablety, tak som sa tym riadila. Hlava sa mi kruti stale ☹ , uz som asi piaty den na celej, celkovo to beriem vyse mesiaca, pockam do buduceho tyzdna a asi pojdem znova ku lekarke, co myslite, dakujem za radu

sarlotta
19. aug 2009

Andy děkuju za milá slova🙂
Chtěla bych ještě poradit jak zvládnout depresivní myšlenky po ránu... je mi zle od žaludku, pálí mě ruce, takový vnitřní neklid,a blbé myšlenky že už mi nebude líp a co budu dělat. Zkouším dýchání na uklidnění, ale prodýchat ten šutr v žaludku moc nejde☹
Jak to myslíš, že citalopram je bezpečnější ?... já doktorovi říkala, že chci otěhotnět.... i když teď - po ránu - si nejsem tak jistá 😅 😔 .... je to hrozný boj. Být zodpovědná, neutápět se v sebelítosti, starat se o dítě a přemýšlet co bude dál 😒

damiana
19. aug 2009

SARLOTTA nemusis sa vobec bať, ked to nejde bez AD, tak možeš byt tehulka aj s nimi, avsak s minimalnymi davkami. Poznam viacero bab ktore brali AD pocas celeho tehotenstva a maju zdrave deticky...
A su bezpecne aj SSRI, do ktorych patri aj tvoj liek...
Samozrejme, nikto ti nezaruci, že to dietatku neubliži, ale študie su take, že ženy čo beru pocas tehotenstva maju taku pravdepodobnosť, že budu mať postihnute dieta, ako ženy, ktore neberu AD v tehotenstve... 😉
Ak chces vediet viac, napis cez ss ..

andy.a
19. aug 2009

Sarlotta,ranné pesimá bývajú pri depresii dosť výrazné a dlhší čas trvajú,aj keď sa už AD užíva,takže tak či tak musíš ešte počkať,tú Asentru berieš len krátko ,nie ?? 😕 😉
lekár by ti mal na začiatok liečby antidepresívom predpísať k nemu aj nejaké sedatívum,kým AD zaberie..neskôr sa sedatíva berú už len podľa potreby,lebo až na zopár výnimiek sú anxiolytiká/lieky na potlačenie úzkosti,teda sedatíva../ návykové 😝 😕

neviem,či si skúšala autogénny tréning,tým sa dajú úzkosti ako -tak zvládnuť,je to 6 formuliek ,ktoré sa postupne /nie naraz !!/nacvičujú a mala by si potom lepšie sa vedieť uvoľniť,zrelaxovať a potlačiť úzkostné stavy 😉

SSRI ,aj Cipralex sú v tehotenstve bezpečné,väčšina psychiatrov považuje práve citalopram za najbezpečnejší 😝
a pri kojení zasa sertralin 😉 ten prechádza do materského mlieka len minimálne 😉

ale to už veľmi predbiehame,daj sa najskôr do poriadku ,aby si si potom prípadné tehotenstvo užila 😉 🙂

a veľa kočiek,čo sem prispieva,užívali AD aj v tehot.,čo si spomínam,tak mali citalopram,sertralin/Asentra,Serlift/ aj paroxetin/SeroxaT,Paretin/,určite sa ti ozvú a napíšu svoje pocity a skúsenosti 😉

Janulienočka,mesiac...no je to dosť,ale niektorí ľudia cítia výraznejší účinok užívania AD až po 6-8 týždňoch,je to naozaj individuálne 😕
skús ešte vydržať 😉 možno bude treba zvýšiť dávku alebo prikombinovať ešte niečo k tomu Seroxatu 😉
k tej lekárke by som pre istotu šla 😉

papá,kočky,držte sa 😉 🙂 😎 😎 😎

sarlotta
19. aug 2009

Ahojky andy.. no dneska teprve 2.den... jestli to bude trvat 14dní tak nevím nevím 😒 Mám frontin, tak jsem si vzala 1/2 0,25mg a v poledne druhou půlku... ale ráno mi bylo šíleně, děsím se co bude zítra... už mám plán, že okamžitě vypadnu s malým ven... venku mi bylo líp 😅 Zvláštní... minulý týden PP a úzkosti a teď šílená deprese ráno a venku se mi dýchalo volněji.
Těhotenství odkládám minimálně o měsíc...pak se uvidí jak mi bude. Napřed mi musí být dobře, to je jasné. Nemyslela jsem si že mi bude tooolik špatně po tom léku.

Damiana děkuju..kdyžtak napíšu... zatím bych potřebovala návod jak se ráno nezbláznit 😠 😉

janulienocka
19. aug 2009

dakujem Andy, skusim este vydrzat 😎

sarlotta
20. aug 2009

Ahojky tak jsem zase tu, ráno to bylo trošinku lepší, ale možná jen proto, že sem už věděla co bude 😝
Byla jsem se přehlásit k novému gynekologovi a sestra mi naměřila 140/98 tlak... ale necítila jsem se nijak divně ani žádná úzkost... tak nevím co to má znamenat ? Jak působí Asentra a Frontin na tlak ? Neměli by ho spíš snižovat ?

sasilinka
20. aug 2009

ahoj holky, vsechny moc zdravim a preji klidne dny.
andy.a po Denibanu se opravdu citim skvele, stejne jako drive, ale musim ho brat dopoledne, protoze jsem po nem dost aktivni a to vecer neni zadouci.
Kejka jsem rada, ze je Ti dobre. Uz se to spani lepsi? Ta horka jsou priserna, jsem v bazenu na zahrade, jinak to nejde vydrzet.Esprital mam stale 7.5 mg. a kdyz nechci tloustnout, trpim hladem. 😢 , ale stejne jsem jako becka.