Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
3. dec 2009

Zuzka, neboj, to Lenka trochu nadnesene povedala, skor by som to prirovnala k jednemu stamprliku... 😝 😀
nadrogovana som este nebola... 😅
a trva to len 2-3 dni...

srdcko81
3. dec 2009

No teraz sa citim celkom fajn-tento týzden od pondelka mi bolo trosku blbe ale nie uzkosti-skor som bola bez nalady-ale to asi PMS a vytocenie v nedelu u svokrovcov.
AD beriem rok aj 2mesiace-podla Andy mám tiez udrziavciu latku.Takze nemam nejake silne AD.A poviem TI ze odvtedy som ten zachvat nemala a ani sa tak nebojim ze sa vrati a ani sa nwekontrolujem-skratka celkom v pohode-keby bolo takto aj bezliekov tak by som bola stastna.
A ver si -mozno aj tebe tá zmena prospeje.Neboj to bude o.k.No inak s tou trubou to sme dve 😀Ja si viem tiez vela veci vsugerovat. 😀

srdcko81
3. dec 2009

filipal-ja by som bola asi s jednehon stamplika k.o. system.Ja som nepila skoro styri roky ziaden alkohol-tak nie zeby som pred tým bola alkatronicka-ale ked bola prilezistost tak som si dala pohar cerveneho.No a ten stamprlik to by bol asi moj koniec-by som bola asi aj na pumpovani zaludka 😀

zuzkazguriska
3. dec 2009

hhhh, 😀

srdcko, veru to by sme chceli vsetky citit sa dobre.. 🙂 a nepapat chemiu 🙂
ale cert to ber, ked musis tak musis 🙂
no inak , ja som taky samonáser, vela veci si moc pripustam, som schopna si vsugerovat ze mi rastie tretia ruka 🙂

Filipal, tak ja to teda asi skusim od zajtra celú tbl,ale ako sa poznam tak to sa uvidi az rano ci to nenecham na pondelok 🙂 lebo mam len to elenium a Andy povedala ze je to velmi slabucke..
potrebovala by som predpisat ten Frontin alebo nieco take - pre istotu.

myslite ze by mi to lekarka predpisala aj do zasoby kedze onedlho cestujem?

maria62
3. dec 2009

Ahojte babenky 🙂
Ja som dnes mala dovolenku a bola som pri mojom synovcovi a neterke, lebo setstra išla k zubárovi tak deň rýchlo ubehol a už som doma aj tu dnes nejako slabšie.
Zuzka neboj sa kľudne už si daj celú ja som po týždni už tiež brala celú a vydrž ešte tie začiatky sú fakt hrozné takže úsmev na tvári a pokoj v srdiečku a v duši.
Filipal aj ja sa bojím o Hrošku je to divné že nič nepíše.HROŚKA HALOOOOOOOOOOO
Srdcko čo nie si rada že máš kramy či radšej už to malé ak máš veľa roboty tak myslíš aj nato či nie drž sa
Pozdravujem všetkých pa 🙂

filipal
3. dec 2009

Zuzka, moja dr mi dala lieky na 3 mesiace. frontin sa berie nezavisle od AD, cize nemusis cakat na frontin pri zvyseni davky. neviem, ci ti da aj tvoja lekarka lieky na dlhsiu dobu, ked nie si stabilizovana... uvidis v pondelok. v kazdom pripade, si pred odchodom nechaj casovu rezervu... 😉

Maria, ale ako zistit co je s Hroskou, ked sa sama neozyva? 😕

srdcko81
3. dec 2009

maria62-som praveze rada ze som dostala-aspon ma prejdu tie pocity sproste-tento raz sa mi PMS akosi viac prejavil-alebo ze by som zabudla aké to je hnusne? 😀 Nie my sme sa nesnaszili-tento mesiac o babo-a neviem este asi pockame do marca kedy mam ist na kontrolu-vies ani sa moc o tom s manzelikom nebavime-lebo ja sa viem vzdy rozplakat-a zase manzelik na mna netlaci-takze teraz to neriesim-to len ked sem pridem a vlabume nejakej kocky vidim nejake babatenko tak sa mi tak ulutosti.Ale to prejde a zase budem optimista🙂))
No zuzka ja som si veru vedela vsugerovat-pichalo ma v chrbtici a prechádzalo do predu ku hrudnej kosti-tak uz som mala infarkt a zacali ma obchádzat tie uzkosti 😀 No co to uz tak asi musi byt.Je to hnusne ale tak zase hlavne ze nemame raka alwebo cosi horsie.Aj ked mozno ta depka je horsia ko cokolvek ine.A ked je chora dusa je chore aj telo.
Tak este vecer nakuknem idem teraz cosi v domacnosti ahojte zatial a hroska ozvy sa -lebo budeme mat zase strach o Teba a to nám neprida vsak vies!

zuzkazguriska
3. dec 2009

filipal, ja som ten Frontin chcela kvoli tomu ak by mi bolo nejako velmi nedobre od tej celej tbl..
no a ked mi nepredpise tak nech si ma nepraje 😉

filipal
3. dec 2009

Zuzka, to ti nebude tak zle... 😝 ja som to ani nepocitila...z 50 mg na 100mg....

zuzkazguriska
3. dec 2009

Filipal, ja sa ti do toho vobec nerozumiem.. nemam ja nejaku malu davku ked ty si isla z 50 na 100mg a ja mam len 20mg..? ked tak citam tie prve stranky.. niekomu vobec ad nemusia zabrat..

filipal
3. dec 2009

Zuzka nie, ja mam sertralin, ten byva v gramazi 50 mg a 100 mg. tvoj liek pisala vcera Andy je v 10 a 20 mg...
ide o uplne iny liek, pri ktorom je ine davkovanie, ide o inu ucinnu latku...tu moju davku som ti len uvadzala preto, aby si videla, ze som tiez davkovanie zdvojnasobila... 😝 🙂

zuzkazguriska
3. dec 2009

no vidis to, mne to treba vysvetlit obcas ako debilovi.. 😉
a mam dalsiu blbu otazku v zalohe 😀 preco mame kazda ine lieky ked mame rovnake uzkosti..? ha ha

maria62
3. dec 2009

Zuzka každý liek má inu gramáž tak sa mi vidí že Filipal má asi iné lieky ved ona ti to napíše tak neber podľa toho ja beriem seroxat a 20 a je napríklad aj 10mg aj 30mg takže neboj sa kľudne ber a môžeš aj ten frontin mne tiež dobre pomáhal a teraz už ho postupne vysádzam už beriem iba jednu tabletku 0,25 a brala som tri krát denne takže drž sa neboj sa a vydrž
Filipal to fakt netuším ako sa spojiť s Hroškou ale už by sa mohla ozvať nech sa nestrachujeme
Srdcko ja tiež ked pozerám na detičky tak mi je ľúto že som chcela ešte jedno a nepodarilo sa a moje už sú dospelé tak sa cítim tak osamelá no čo už musíme si zvykať aj tak hlavne aby sme boli zdravé 🙂

zuzkazguriska
3. dec 2009

no ved nemala by som tolko vymyslat a hlavne rozmyslat a normalne zacat brat celu tbl, uvidime teda co to da.. 😅
maria Frontin si uzivala na uzkosti alebo na nejake neprijemne vedl.ucinky pri zacati liecby adckami?

filipal
3. dec 2009

Zuzka, nie, frontin sa neuziva na vedlajsie ucinky... je to liek na uzkosti, kym zaberu antidepresiva. preco mame kazda ine lieky? asi preto, ze sa ich tolko vyraba! 😉 kazdy lekar ma s nejakymi inymi lepsie skusenosti, lekari su mladi, stari...-pokrokovi, konzervativni...mozno ich ovplyvnuju aj farm. spolocnosti...a predsa len mame trosku ine priznaky, iny vek, sme rozdielni konstitucne....a mozno aj Andy sa k tomu vyjadri.
nas lekar na gympli mal oblubenu Harburetu a tu daval kazdemu... 😀 ved neublizi... 😅

srdcko81
3. dec 2009

No zuzi presne ako pise filipal-kazdy doky ma iný nazor. 🙂 Je jedno ake su AD len yby spravne zabrali a ucinkovali-a uz sa tolko nestresuj a nekontroluj a trosku sa od toho odosobni-a kasli na to ake ktorá berieme lieky-cim viac sa tým zatazujes tým viacej budes stresovat-nechcem Ti zle prave naopak 🙂 citaj chod von a tak-niekedy je fakt horsie ked clovek viacej vie ako ked je v nevedomosti.Ja ked ma to chytilo a citala som casák a bolo tam o nejakej chorobe-hned som mala priznaky 😀 Vyriesila som to prestala som to kupovat-vseliake kraviny a radsej si kupim dobru knizku-mimochodom zacala som tak viac citat pred dvomi rokmi a odvtedymi v kniznici pribudlo 120 kuskov asi-a normalne sa z nich tesim.A este prvý rok-som stavala puzzle ale celu zimu a neuveritelne mi to pomahalo-a to také ze 3000cky mensie ma nezaujmali 😀 lebo 1000 som postavila za dva vecery-truba.ale aspon som na to nemyslela.
Tak baby filipal zuzka maria a vsetky ostatne dobru noc-idem nieco polustit a pobavit sa zo zajkom.
A este som chcela maria-ty sa uz mozes pomaly tesit na vnucata-ked mas velke deti 😀 ale ja ked budem takto postupovat a potom mozno aj moje deti budu mat cas-tak ja sa vnucat nedozijem-tak papa.A hroska cakáme

maria62
3. dec 2009

Zuzka frontin som užívala na úzkosť a strach spolu k AD kým nezačnú zaberať AD a teraz ho vysádzam aj Filipal ti to napísala neboj kľudne ber a bude lepšie

maria62
3. dec 2009

Srdcko deti mám už veľké lebo som sa vydávala osemnásťročná takže tak ale neľutujem len som chcela ešte mať ale už sa to nepodarilo čo ja viem možno ešte môže byť uvidíme ale teraz už ani veľmi nechcem lebo už aj vek aj som si odvykla no čo už ak ma byť tak bude nech sme všetci zdraví a prežijeme 🙂

maria62
3. dec 2009

Dlho sa neozvala ani Stanka a Cathuška dievčatá tak čo nové 🙂
Hroška stále nič 🙂 😉 ☹

zuzkazguriska
3. dec 2009

Dievky 😀

ste úžasné, ďakujem Vám všetkým za trpezlivosť so mnou a za rady 🙂
som rada, ze ma má kto takto podporiť a poradiť 🙂
tak ja teda idem zajtra na tú "celú" 😉 nech to rýchlo zaberie!!

a uz aj ja by som chcela spoznat Hrosku 🙂 kde sa schováva??

srdcko- ja puzzle nemozem ani vidiet 😀 nemam na to nervy.. ale tie knizky nie su zly napad 🙂
nejaku "slepaciu polievku pre dušu" 😀 to sa mi dobre citalo volakedy..

Filipal- ja som snad vazne blondína 😀 co je to Harbureta??? 😅

soniada
3. dec 2009

caute baby, ach stale namam cas citat tak vas len tak zdravim, dnes bol strasný den, som isla aj s placom z prace..ja neveim uz co mam robit asi mi ta praca moc nepridava na pohode... ☹ rozmyslam aj ze zmenim lebo ja uz niekedy aj neviem ci vladzem ach jaj, tak sa drzte aspon vy ☹

hroska
3. dec 2009

Ahojte moje mile, pisem zase z mobilu. Zasa som mala problem s netom preto ma nebolo.tak som vas ani nemohla citat.zajtra skusim spojazdnit net aj na pc,tak sa vam urcite ozvem.bojujte dievcata ...

andy.a
3. dec 2009

Hroška,no že sa ukážeš 🙂 😵 😵 taki snáď zajtra popíšeš viac 😝 😅

Soniada,tebe sa dá len tak zmeniť práca ?? Lebo teda v regione, kde pracujem,sú ľudia radi,že majú aspoň NEJAKÚ prácu 😔 a všade sa prepúšťa,idú na 60 % atď..všade neistota... ☹ 😖 🙄 a nám tým samozrejme pribúdajú depresie reaktívneho typu 😝
a čo študuješ ?? 😕 možno si spomínala,aj ostatné baby....ale nejako som prehliadla...z práce prídem domov totál vyflusnutá a ešte domácnosť a dvaja hyperaktívni krpci,t.č.aj chorí 😕 🙄

Harburetta bol liek-antipyretikum a analgetikum-teda na teplotu a od bolesti 😝 obsahuje tuším aj chinun alebo chinidín 😝 kedysi bol len Acylpyrin a neviem,či Paralen-ten asi len pod pultom 😝 😅
tá Harburetta bola taká ružová škatuľka s čiernymi okrajmi,nie ?? Bola som vtedy síce malé dieťa,ale mali sme to tuším v skrinke a vizuálna pamäť ešte funguje 😝 😝 😀 😀

Srdcko,ja mám tisícky kníh 😝 😝 😝 a spústu neprečitaných, lebo nestíham 😉 😅
určite aj Kubaka je na tom podobne 😉 🙂 😝
na odreagovanie doporučujem ľahké čítanie od slov.autoriek-najnovšia Vasilková je dobrá,potom Hamzová,Repovská,Koleničová,Gillerová 😉 😝
teraz pred Vianocami povychádzalo od týchto autoriek dosť kníh,skúste kliknúť na Martinus 😝 alebo Ikar či vydavateľsrvo Motýľ 😉 🙂

Majka,no vidím,že si už celkom fajn,ro som rada 😉 🙂

Zuzka,no to je teda otázka.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
každý človek je iný,tie príznaky zasa nemá každý rovnaké,takže aj výber AD je indi-vindi 😉 🙂 😝
niektorí ľudia potrebujú tlmiť,niektorí zasa stimulovať,prihliada sa aj na vek pacienta,či užíva iné lieky,či sa lieči aj na iné ochorenia/hypertenzia,neurologické ochorenia... atď.../ 😉
takže treba dať liečbu na mieru,väčšinou sa to podarí na prvý šup/cca tých 80-90 %/..niektorým treba dať iné,lebo prvé AD im "nesadnú/-to sa nedá vopred často odhadnúť...zvlášť baby,ktoré sa veľmi pozorujú a prečítajú si príbalové letáky,tak potom majú všetky nežiadúce účniky.... 😕 😕 🙄 🙄

Zuzka a teraz je veľmi veľa generík,každý lekár asi preferuje niečo iné,ja prihliadam ešte dosť na aktuálny doplatok,kotrý sa mení každý kvartál 😖 veľa ľudí je len na rôznych soc.dávkach,alebo na ID,takže si žiadajú lieky s čo najnižšími doplatkami 😉

napr.venlafaxínov je na trhu cca 20 !!!!od rôznych farmaceut.firiem 😕 ,momentálne sú aj bezdoplatkové 😝

Valdoxan nikto neberiete ?? 😕
ani Cymbaltu ?? 😕 😅 😝
to sú momentálne najnovšie AD 😝 😉 myslím originálne molekuly 😝 😕 😉

andy.a
3. dec 2009

kopec hodín,samé preklepy,sorry 🙂 😀 😝
ale dúfam,že sa rozumieme 😝

teraz je inak spln Mesiaca,bolo mi oznámené v práci 😝 ja som mala divné sny,ale nejako som zabudla mrknúť do kalendára,aká je zrovna mesačná fáza 😀 😝 🙄 🙄 aj malí zle spali,ale pripisovala som to tomu,že sú nachladnutí 😒

tak papáčko a dobrú noc 😎 😎 🙂 🙂

srdcko81
4. dec 2009

andy.a-no Ty mi pises zo srdca-presne tieto autorky si kupujem a uz mám doma 6 novych od nich a su schovane v skrini ze pod strom a este dve mi chybaju-ja mám vlastne cele zbierky od nich aku ktora vyda tak postupne dokupujem. 😀 Inak fakt je to fajn citanie-take light,zev regenerujes nielen telo ale aj rozum pretoze moc rozmaslat netrba pri nich 😀 Ale su fajn-je to take dost realne co sa moze stat-ziadne romantiky tazke ako je Steelova 😝

soniada
4. dec 2009

andy ahoj ...
ci sa mi da len tak zmenit praca? 😒 no neviem ale co je podla teba lepsie , chodit do prace vystresovana a s placom domov? 😢 pracujem s ludmi, v praci na mna kricia a nadavaju mi a tak, samozrejme nie kvoli mne ale na firmu, s tým ze u nas v praci to funguje tak ze kolko spravis tolko si zarobis este navyse a kolegyna ti je schopna cestou za zakaznikom podkopnut nohy aby si si rozbila hubu, chapes..sama neviem co robit.okrem toho sa mi uz asi rok a pol pridali zdravotne problemy kedze mam v praci zlu stolicku zacali mi velke prob s krcnou chrbticou, uz to preslo aj do ramena zapalil sa mi klb su to velke bolesti 😖 😢 , ked to vybeham po dr a zaplatim si prachy za procedury je to prd platne ked sa vratim sadnut si na tu istu nevhodnu stolicku....ale takto sa pp v zivote nezbavim ked po mne budu hucat zakaznici a ja to vsetko utlacam v sebe a uz vcera som myslela ze zas odpadnem ako mi bolo spatne, zo zaciatku ked mi pp prisla som totiz odpadavala, znizoval sa mi tlak a nasledne som dostavala krce do ruk a noh no to bol pohlad pre bohov 😀 zijem v ba a pracujem v oblasti ktoru kriza az tak nezasiahla podla mna..nemam zatial rodinu, staram sa iba sama o seba a to od 18...mam moznost sa vratit aj domov k rodicom a riesit pracu tam alebo tak, ja neviem co si o tom myslis ty alebo aj ostatne, potesil by ma nazor iných..ale myslim ze clovek by mal mat pracu v ktorej je vyrovnaný lebo praca dost ovplyvnuje aj sukromný zivot..studujem socialnu pedagogiku..lebo ma to bavi nie nasilu kvoli titulu..ak mi vychadza cas popri praci a skole tak sa venujem nepocujucim ..v praci som vyhradený pracovnik za ktorým nepocujuci chodia ..ucim sa posunkovu rec..tolko o mne..a ja fakt neviem ako dalej riesim to stale dokolae ☹ ☹

hroska a aky mate net? preco nejde ? 😒
srdcko ty si bola taka puzzlova manicka 😀 no teda uf..ved tie kusky su vseky rovnake 😀 😀

🙂 inak krasny den dievcata

alika54
4. dec 2009

ahojte,,,necitala som vas no chcem vas aspon pozdravit,,,dnes som sa vratila z nemocnice a to si ma tam chceli nechat aj cez vikend no som sa vyprosila 😅 ,,,,dufam ze sa vam dari a citite sa fajn,,,,

srdcko81
4. dec 2009

Ahoj sonaida-tiez som kedysi pred 8 rokmi pracovala v takom kolektive kde jedna baba podkopávala nohy ako pises-cetou za zakaznikom.A sefe bol total despota a to som este ani nemala PP.Takze ja som odisla-vyprdla som sa na nich-liezlo mi to tam na nervy padali mi vlasy z toho ako som bola pod neonmi a bolo to o hubu. ☹
Takze odtvedy peracujem v kancli-sice som sama a vsetci mi hovoria ze mi treba medzi ludi-ja ten pocit nemam a nechybaju mi-stretávam sa s ludmi ktorých mam rada a ked si spravim svoju pracu-mozem si odist a mám cas aj na nakupy aj na záluby.
No a bola som puzzle maniak a neuveritelne mi to pomáhalo-ked si vezmes ze ja som s PP zila 2,5 bez AD a to som len ked mi bolo blbe hodiala frontin 0,25,tie zaluby a to co ma bavi mi neuveritelne pomohli-a to puzzle to bola jedna zima a prvy rok s PP a fakt to pomohlo.
Potom prisli knizky,aranzovanie lustenie,prechadzky-vies pri PP je najlepsie ked sa clovek nenudi a nemá cas rozmyslat-ja napr ani televizor nepozerám bez toho aby som pri nom nelustila a atak.ja keby som mala len tak cumiet na telku-tak jasne ze by mi myslienka hned lietali kadetade.To uz musi byt fakt nieco zaujmave alebo co aby som to ja zvladla pozerat-bez toho aby som sa nenudila 🙂

myska183
4. dec 2009

ahojte baby, vidim ze vy ste uz v tomto skusene tak vas chcem poziadat o radu. Viete uz nejaky ten tyzden sa citim zle. taka strasne zbytocna, vsetko mi vadi, strasne sa podcenujem, a najhorsie je to, ze mam super priatela, ale ja proste stale nanho vyletim, ze uplnu kravinu naposledy ze prisiel o hodinku neskor ako som ho ziadala a mal daco vypyte, lebo mal meniny a ja som mala prenho prekvapenie a od tej doby je to nejakych par dni sa neviem dat dokopy... bojim sa ze ho to prestane bavit a este to zle s nami skonci. aj co sa tyka doma, tak ma nic nebavi, len by som lezala, stale rozmyslam co som urobila, povedala, ako som to mohla lepsie.... mi asi sibe. proste je najhorsie, ze ja ani netusim z coho to moze pramenit ale uz aj mna samu to serie. nechcem stratit ludi, ktori su okolo mna:( mali ste aj vy takeho problemy? a ako to podla vas riesit, mysliste, ze dake tabletky by to vyriesili? a staci ist za obvodnym lekarom ci nie? velmi pekne dakujem za kazdu radu

zuzkazguriska
4. dec 2009

Andy a v akom regione pracujes? Ak si blizko, aj by som zbehla pre par dobrych rád :D
Pretoze v tom nasom je to s pracou presne tak ako pises o tom vasom 😒
Vdaka za tu Harburettu 😀 zasa som o nieco mudrejsia 🙂 a co sa tyka tych neziad. ucinkov
v pribalovom letaku, mozno by som bola uz davno "v pohode" keby som minuly rok zacala brat Citaopram ako mi kazala lekarka, lenze ja som si pravdaže dôkladne preštudovala nežiaduce učinky :D kadiake samovraždy a pod.. no viac mi veru nebolo treba.. zlakla som sa a vidis, rok mi trvalo kym som to spracovala ale aj vdaka Vam vsetkym som sa prestala toho tak báť.. 🙂

soniada a v akej oblasti pracujes? myslim, ze v Ba to s pracou nie je take zle ako v banskobystr. kraji no tu je to uplne na prd.. ludia su vselijakí , ale myslim ze najhorsi je ženský kolektív 😅 ak mas moznost zmenit pracu a mas nieco v zalohe, tak preco nie..? 🙂 najhorsie co moze byt je chodit nahnevana a znechutena /este aj s placom/ do prace.. 😖 to ti za to iste nestoji.. hlavu hore dievka moja 😀