Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
19. jún 2016

Baby a zameranost na seba alebi nadmerne sebasledivanie je prejav uzkosti? Ze sledujem povedala by som toto aj keby nemam choribu a ked teraz toto robim je to normalne nezblaznila som sa? ... Proste pri kazdej cinnosti a odpovedi sa sledujem

janka_banka
19. jún 2016

@domkaaaa jeeej domkaaa Ty nás ale zásobuješ otázkami 🙂 ... ale super, lebo vidím, že otázky máme všetky skoro rovnaké ... no taaak ... ja momentálne nenávidím (prepáčte ten výraz!!!!) svojich rodičov, ktorí mi domrvili zdravie tým, že keď som bola malá stále boli u nás stresy, bitky, a alkohol ... a keď som ich prosila nech sú ticho, že z toho zúfalstva umieram, tak to robili naďalej ... a to nehovorím o tom, že moja mamka nechcela ísť so mnou na psychiatriu, keď som mala anorexiu a vážila 34kg v 18tich rokoch ... mne keď je dobre, tak im odpustím, ale keď mám túto depku, tak chcem aby mi pomohli, ale nič nič nič ... ani mamka nechce prísť mi pomôcť s deťmi, vraj musí chodiť do práce...proste mi nepomohla ani ako dieťaťu a nepomôže mi ani teraz keď zdochýňam od bolesti .... ja som im v podstate odpustila ale zabudnúť sa nedá a viem, že aj terajší postoj mojej maminy, ktorá na mňa teraz "kašle" ovplyvní môj vzťah k nej ...proste som si povedala, že nech si žije už svoj život ... a prídem ku ním na návštevu, keď sa uzdravím ... možno o dva roky 😀 ... ale bolí ma to na srdci, to je jasné ...
a domkaaa moja ja sa tiež stále sledujem, každý jeden fliačik na tele, každú nevoľnosť, s prepáčením každý môj "prd", či náhodou niečo neznamená, nejakú závažnú chorobu 😀 ... a potom len googlim .... ale je to len zo psychiky, lebo cítim, že mi chýba serotonín a schopnosť tešiť sa ... takže tak 🙂

kubimatej
19. jún 2016

auu. také silné bolesti mám v podbrušku a pichanie, že už zase si hľadám diagnózy..aj keď viem, že mám dostať menzes, ale takýto strašný som ešte nikdy nemala..a už na mňa sadá panika..

staninka30
19. jún 2016

@domkaaaa prestan s tym co najskor!!!viem o com hovorim!zazila som to Na vlastnej kozi 3mesiace stravene chose in po doktoroch platinim za rozne vysetrenia Napr vsimla som Si Ze Mam Nove znamienko Na nohe sla som Tu v uk k dermatologovi £200 za to Ze sa Ma to Len pozrel...Je to vsetko v hlave snaz sa to dostat z nej von !psychosomaticke priznaky to Si Vygoogli a Nie choroby Teraz sa mi mudruje ale robila som to iste!!!!preto Radim Stop a hnes✌️✌✌

domkaaaa
19. jún 2016

@staninka30 a beries ad? 😊

domkaaaa
19. jún 2016

@janka_banka janka a ako ss citis 😊

janka_banka
19. jún 2016

@domkaaaa Dnes je to brutal zleeee .... ale beriem tie nové AD len dva týždne, tak to patrí asi k tomu, proste som nešťastná z tejto mojej choroby, že toto musím ja trpieť ... je to fakt peklo na zemi ... ale snažím sa nato nemyslieť a utešujem sa tým, že to prejde a musím vydržať ... však iné mi ani nezostáva, len s pokorou to prijať ako to je ... ale aj telo sa má naprd a aj moja psychika, ale keďže bude ten spln to bude tým, lebo ja sa cítim pri ňom zle aj inokedy keď nemám takú silnú depku ...

staninka30
19. jún 2016

@domkaaaa nie domka Mam Asi 4rozne druhy co mi predpisali Na pohotovosti Ani som sa ich nedotkla Aby som neklamala akurat Asi tyzden som brala proparanolol Na busenie ❤️A ten mi pomohol ...ale pijavala som medovku kamilku...a este dolezity Je vitamin B!!!!!-Teraz mi staci magnezium Na nervy a hlave nemysliet Na to Ze Mam chorobu a negooglujem!hned ked som googlila mala som vsetky choroby trpla mi ruka sanka bolelo Ma brucho hlava nohy kazdy tyzden nieco ine!!!!nepodavat sa tomu predychat ist Si zabehnut zacvicit!!!to pomaha Lepsie ako AD..ale to Je moj nazor kazdy Sam seba pozna najlepsie !

staninka30
19. jún 2016

@janka_banka prejde vela sil Janka!

janka_banka
19. jún 2016

@staninka30 Ďakujeeem moc Staninka 🙂 ...

staninka30
19. jún 2016

@kubimatej Aj Toto poznam islo mi vytrhnut vajecniky z brucha a Na druhy den uplna pohoda !mas to z googlenia Alebo Tom ta Teraz nikto nepresvedci Aj tak mi neuveris pokial ti tvoj stav neprejde

domkaaaa
19. jún 2016

@janka_banka janka aj ja mam depku teraz na mna prisla 😢 To je ako mizne ved vecer sa ma polepeit ci?

domkaaaa
19. jún 2016

Uz sim citila ze idu na mna silneee uzkosti 😏

domkaaaa
19. jún 2016

Baby co ste dnes robili nech sa inspirujem

apolka77
19. jún 2016

baby dnes je asi cudny den, uz som sa stihla pohadat s mm... deti jak z retaze odtrhnute..som nervna jak pes..na kazdeho som uz "nastekala" 😅

domkaaaa
19. jún 2016

@apolka77 no bude to asi tym splnom .. Mne sa striedaju nalady ako na hojdacke 😂

umabell
19. jún 2016

@apolka77 ahoj aj ja dnes ako z inej planéty 😀 ale spln to robj prisam bohu... Zajtra bude super.. Aj ja stekam placem vrrrr.. Bike a pomeeee 😀

umabell
19. jún 2016

@janka_banka ahoj jooj tak sii si uzila to mi je ľúto 😒 ale zvladnes vsetko neboj...

olivia77
19. jún 2016

@domkaaaa, ja som dnes bola vonku s frajerom, potom v Mekaci na kave, bolo tam plno ludi a zvladla som tam sediet a nemala som stavy, ze ujdem, kdezto take 2tyzdne dozadu by som kludne nesedela... potom som sa bola prechadzat pri jazere a este aj v parku... mne tak uuuuzasne prospievaju prechadzky... inak ste neskusali oxygenoterapiu? kyslik co dychate? vyborne pomaha na uzkost a tieto nase somariny 🙂 lebo my, co toto mame, ho potrebujeme... uz som povedala frajerovi, ze si kupim domov tu velku kyslikovu bombu a budem kazdy vecer na tom napojena 😀😀😀😀 on ze no zbohom 😀 kto by ta od toho odlepil, ze tebe ked nieco pomaha, tak to je konecna 😀 teraz chodim napr na tu akupunkturu a idem po nej taka uvolnena, ze mi je vsetko jedno, tak aj to sa boji, ze tam budem chodit cely rok 😀

staninka30
19. jún 2016

@olivia77 Ty Na co trpis ?PP?a Ako dlho ?

olivia77
19. jún 2016

@staninka30, ja mam PP, cca 5 rokov

olivia77
19. jún 2016

baby, no mohol ist na mna teraz atak a rozdychala som ho? zacali sa mi nohy podlamovat, pulz stupol, od zaludka zle, roztrasene ruky... tak cely den som ok, som medzi ludmi a doma to na mna pride? to ja som mala prave vzdy len medzi ludmi... ale tak som ho rozdychala dnes, ako este nikdy!!! som hrda nato!!!

umabell
19. jún 2016

@olivia77 inac ako pozeram dnes sme všetky akosi mimo asi spln... Aaa zvalime to na spln nie 😉 mne sa chce tak spať ty kokso ze asj idem zalomit...

janka_banka
19. jún 2016

@olivia77 Oli kľudne sa Ti mohlo stať, že Tvoj atak sa spustil teraz večer aj tým, že za celý deň sa predsa len nahromadí v tele nejaký ten stres a napätie a potom keď je človek v kľude tak to najčastejšie príde ... a je super, že si to rozdýchala, a aj racionálne uvedomila, že je to "len" zo stavu mysle a neburcovala v sebe ďalej strach a napätie, supeeeer !!!!!!

janka_banka
19. jún 2016

@umabell to je jasné, že to máme zo splnu 🙂 .... kur... mesiac 🙂 🙂 🙂 ....

ametyst123
19. jún 2016

@umabell Ahojky Umabell, tak asi to bude tak, že u niekoho káva robí dobre, a u niekoho asi nie.... Mne dobre nerobila.... a okrem toho, ked mi zistili vysoký tlak a potom následne PP, tak som ju vylúčila a som v pohode, mam pocit, že mi je bez nej lepšie... ale vidíš, možno že fakt u niekoho pôsobí práveže dobre, no rozhodne je to zaujímavý článok, a napríklad takí ludia s nízkym tlakom, tak tí by kávu piť mali.... a je v tom aj kus pravdy, že by káva mohla zahánať uzkosti, ale u niekoho aj vyvolávať... Tak asi to bude tak, že kto ako cíti, či mu káva robí dobre, alebo nie, tak podla toho by sa mal zariadiť.... 😉 ... A asi jak vo všetkom platí, že všetkého s mierou.... 🙂 ....

necesita
19. jún 2016

Baby ja Vas vela vela citam,ale nestiham odpisovat.ja ked som sa dostala v januari 2015 ku psychiatricke prvýkrát,bolo mi uplne jedno,co so mnou spravi a co mi nasadi.lebo ja uz bez spanku dva tyzdne,jedlo ani neviem ako vyzeralo a tie cierne myslienky,to bola hroza.poslednu noc pred navstevou psychiatricky som len prosila manzela,nech mi aj pichnu smrtiacu injekciu,lebo to sa neda vydrzat.ako keby ma nejaky satan žral zaživa. a ked citam ake lieky jete,tak mne dali asi konske davky hned na zaciatku.Coaxil 3x1, neurol 0,5mg 3x1, Mirzaten 1x večer, a hypnogen pred spanim. prvy mesiac liečby si skoro vôbec nepamätam.a to som mala vtedy dvojrocnu dceru. a ked mi mama teraz spätne vravi nejake zazitky,tak zistujem,ze pomaly 4 mesiace som uplne vygumovana bola.a este mi minule spominala,ze ma zapisane v diari,ze po piatich mesiacoch liecy som jej volala,ze mami ja som ustlala periny.vravela,ze skoro odpadla,ze som konecne nieco spravila.vraj keby aj hovno s prepacenim bolo v obyvacke ,tak by som si ho nevsimla.ze ako som sa vyzliekla,tak to vsetci po mne ukladali,ja si nic z toho nepamatam.a to pan MONK sa moze skryt,aky som ja bola pedant na poriadok.vsetky ste uzasne a kazdej drzim palce aby sme sa z toho dostali,lebo je to hnusna choroba,ale ja verim ze liecitelna a nikto to nedokaze pochopit lepsie ako ten,kto sa v nej ocitol sam.

ametyst123
19. jún 2016

@apolka77 Apolka, a čo tak skúsiť ukazať svojmu manželovi, ako vyzerajú fajčiarske pľúca.... a čisté pľúca, na interntete je toho kopa.... normálne pľúcka 😅 sú pekné červenučké... a fajčiarske.... bleee... také čierne ... no hrôza.... a čo taký syndrom CHOCHP.... chronická obštrukčná choroba pľúc... to nie je sranda... ved vygúúgli.... skús dať prečítať,... a aspon uvidíš reakciu.... môj manželik ešte asi dva roky potom, čo prestal fajčiť, ráno s prepáčením vykašliaval humus..... to sa plúca zbavovali tej pliagy.... ale teraz je to už v pohode.... ale nedalo sa to počúvať.... ale som happy, že už nefajčí... a tiež že už nesmrdí za cigami....Inak do určitej miery, sa plúca po prestaní fajčenia upravia, zbavia sa všetkých sajrajtov... 😅 ... ale pokial to už presiahne mieru.... plúca ostanú poškodené.... takže radím Tvojmu mm čím skôr prestať.... radšej keby si tie peniazky odkladal do "prasiatka"... tak má zarobené možno aj na spoločnú dovolenku.... 😅 ... to za to nestojí?..... ved ho podpichni.... 😅 .... ale pokial "má chuť fajčiť.."... to je o inom... len tak neprestane... to musí z vlastného presvedčenia prestať.... nie že ho iní nutia..... musí to urobiť kvôli sebe, nie kvoli druhým.... Inak moja kamarátka, ked mala 24 rokov, mala otca, tuhého fajčiara, a zomrel náhle kvôli infarktu za volantom nákladiaka.... nabúral do plota... ešte že tam nikto nebol..... 😖 ... ale bohužial zomrel. nezachránili ho.... rozsiahli infarkt.... Tak je na zamyslenie, či sa Tvoj manželik chce dožiť vysokého veku, alebo nie..... zase netvrdím, že zdravý človek tiež nemôže umrieť... môže.... stačí, že ho zrazí nejaký blbec opilec v aute..... ked ide práve po chodníku..... aj také sa stáva... bohužial.....

olivia77
19. jún 2016

@janka_banka, fakt to bude asi tym splnom, vtedy sa vsetko zhorsuje...

domkaaaa
19. jún 2016

@necesita a ako sa citis teraz? Dufam ze dobre a dodas mi nadej ze sa to daaaa zvladnut z deoky sa dostat 😊