Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
13. apr 2016

No ja by som urcite zobrala aby tie lieky zabrali ako maju...no je na tebe ako sa rozhodnes

bambulka05
13. apr 2016

@qidko tak si zoberiem. Dakujem za radu. Ja idem v pondelok po vysledky z EMG som zvedava co sa dozviem.

kafulienka
14. apr 2016

dobre rano dievcata,

chcela by som vam napisat niektore techniky resp sposoby z takého letacika, mozno ich poznate, mozno nie, urcite verim, ze niekomu pomozu, hlavne sa oplati vyskusat, tak tu je prva:

"stop technika"
vytvorte si zoznam najobvyklejsich stresových myslienok a situacii. potom si vytvorte zoznam 3-4 upokojujúcich myslienok alebo predstav, napr. spomienku na prijemny zazitok z dovolenky, na urcitu upokojujucu scenuz filmu a pod. Stresove myslienky, predstavy si vybavte a potom hlasno a razne zakricte "STOP!!!". Pravdepodobne sa zlaknete a vase stresove mysielnky sa prerusia. Tento postup niekolkokrat opakujte a po pokyne Stop!!! si zacnite vybavovat upokojujucu prestavu. Akonahle to zvladnete (po nejakom case...), zacnite postupne stisovat svoj pokyn Stop, az si ho nakoniec len ticho zasepkate alebo poviete v duchu.

Posielam pokoj, istotu a opät pokoj do srdca kazdej jednej z vas....

janka_banka
14. apr 2016

Ahojte dievčatá, tak najnovšie info 🙂 🙂 ... no neviem či je to jarná únava ale že mne sa totálne nič nič nechce.... 😒 ... už neviem, či je to depka, ale tá jarná únava ... ale viete čo mi povedala ešte lekárka, že vlastne som sa akosi stratila a že sa to stáva ženám okolo tridsiatky ... skončí im jedno obdobie, ako mne materstvo, v ktorom boli nejaký ten čas .... vlastne akoby zafixované... a potom príde druhé a cítime sa dezorientované, lebo nevieme kde patríme, či ešte tam alebo tam ... ja sa cítim taká neusedená, tiež mám ten pocit, že akoby som chcela byť matkou ale zároveň chodiť do práce ... a nejako mi to nejde všetko naraz :( ... v pondelok nastupujem na psychoterapie, tak dúfam, že nájdeme východisku a ja hľavne nájdem samú seba , svoju spokojnosť... a myslím si tiež, že ak nenájdem vnútornú spokojnosť, tak ani lieky mi nepomôžu 😎 ... pekný dník kuriatka 😀

ivka1302
14. apr 2016

@janka_banka mas pravdu Janinka treba hladat vo vnutri😘🌺❤️🌸🤗Je zbytocne menit lieky pokyal nenajdeme pricinu v nas a nebudeme pocuvat po com nasa dusa tuzi tak pokoj nenajdemehttp://www.zuzanakoscova.sk/7-praktickych-tipov... je velmi dobre precitajte si kocky zelam vam krasny den a tebe Jani vela energie🌺🍀🌺😘🌺❤️

ivka1302
14. apr 2016

Druhy pokus dufam vysiel😊🌺🍀❤️😘🤗😘

ivka1302
14. apr 2016

Ametyst dufam ze si v poriadku u si sa dlhsie neozvala daj vediet myslime na teba😘🍀🌺🌸❤️😘🤗😘😘😘🌺

ivka1302
15. apr 2016

@majinulka ahoj moja zlata mas toho skutocne vela a ver ze to co preivas nieje od Boha Boh nechce aby sme trpeli ale mozme to zmenit ked mu budeme verit ked si kazde jeho slovo vlozime do srdca a budeme mu pripominat zaslubenia ktore nam ON dal❤️❤️❤️🌺🌺🌺🌸🌸🌸🤗Urcite robis dobre ked si objednala syna ku psychologicke nepochybuj o tom nepochybuj o svojich materskych instinktoch to co matka citi ku svojim detom je vzdy to najlepsie pre nich a moze sa ti postavit aj 100 lekarov rob to co citis🌺🌺❤️❤️😘😘 Zo vsetkeho je cesta von ty si silna a drzis celu svoju rodinu snazis sa aby bolo dobre vsetkym aj za cenu ze ty sa vo svojej mysi umaras a trapis tak ze ostatni nemaju ani ponatia o tom ako by si chcela pomoct a citis sa tak bezmocna😘🤗🤗🌺❤️❤️😘🌸🌸🤗 Majinulka ver ze raz tvoj syn pride za tebou a povie ti ze uz je to vsetko za vami ze uz je to vsetko minulost. Mi ludia sme velmi racionalni tvorovia ked nam niekto povie ze existuje nejaky liek ktory nam na nase problemy pomoze a vylieci ich tak sme schopni hladat ten liek hoci po celej europe ak nie po celom svete😊😘🍀❤️🌺🤗🌺🌸Urobime vsetko mozne a vyskusame vsetko mozne len aby sme pomohli sebe alebo nasim blizkym A ked nie!!- Ked sme vyskusali uz vsetko tak nam zostava posledna nadej a to je Boh vela ludi sa ku nemu obracia ako k poslednej moznosti pomoci a pritom Boh je cely zivot s nami vedie nas pomaha nam poznal nas skor nez sme sa narodili ale mi ho napriek vsetkemu hladame ako posledneho ked uz zlyhali vsetky mozne alternativy🌺🌺🌺❤️❤️❤️😘🤗🌸🌸🌸A pritom Boh nas oslovuje chce aby sme ho pocuvali chce nam pomahat. Ja som robila presne to iste hldala som pomoc u psychologa u vestici hladala som pomoc v liekoch chodila som do kostola lebo som si myslela ze tam budem blyzsie k Bohu aby ma pocul prosila som nech zo mna zoberi trapenie ktore som si niesla Dokonca som Boha vydierala myslienkou ze si zoberiem zivot ak nieco neurobi Presne tak vydierala som Boha svojim zivotom🌺😊❤️😘🌸🤗A cakala som ze boh sa zlakne a vylieci ma. 😘🌺😊🤗🌸Ale Bozia mudrost je dokonala Bozia laska je dokonala Bozie naplanovanie je dokonale Hladala som Boha vsade kde som isla ale moje srdce bolo pre neho zatvorene. Boh 🤗😘🌺❤️🌸 kona v nasich zivotoch iba ak mu to mi sami dovolime A pokial mu neotvorime nase srdcia a nebudeme sa sytit jeho slovom tak nemoze pre nas urobit nic a necha nas hoci aj zomriet😘💞🍀🌺😊❤️🍀Velakrat som plakala a hovorila ze Boh ma nemiluje a ze na mna zabudol. Pred rokom ma navstivila jedna moja znama a zacala mi hovorit o Bohu ako som ho ja nikdy nepoznala. Poznala som Boha ktory nas tresta pretoze robime nieco zle poznala som Boha ktory mi dal nemoc pretoze som si ju zaslusila ako odplatu za nieco nespravne co som urobila. Dokonca si pamatam ze v skole na nabozenstve nas ucili aby sme boli dobre pretoze Boh na nas zosle trest och ako som sa bala Boha. Robila som v zivote vsetko zle a Boh ma za to trestal a bolo uplne jedno ze knaz ktory nas tomu vyucoval teda aby sme robili iba dobre veci lebo Boh nas bude trestat tak tento isty knaz si nosil vo svojej taske pekne silnu palicu a to by ste mali vydiet ako ten trestal miesto Boha tych ktory si dovolili vyrusovat na hodine Tak takehoto Boha som poznala. Takze tato moja znama mi darovala bibliu a knizky ktore hovorili aky nas Boh v skutocnosi je Tam som spoznala ze Boh nam chce dat len to najlepsie ze Boh poslal svojho syna a obetoval ho aby zomrel na krizi za nase hriechy 😘🌺❤️🍀😘🤗🌸🤗💞💞💕a aby mi sme mohli mat zivot vecny v honej podobe Boh nas tak miloval ze poslal svojho jedineho syna na smrt Ktora z nas by sme obetovla nase dietea aby sme niekomu dokazali nasu lasku😘😊🍀❤️🤗🌺🌸Sme tak zaslepeni duchom tohto sveta ze nevidime ako nas Boh miluje. Ked som si zacala citat bibliu zistila som ze je to cely nas zivot neexistuje jedina otazka na ktoru by v biblii nebola odpoved. Priznam sa ze som ju ete neprecitala celu ale bola mi pomocou v tazkych casoch. Ani neviem preco som sa takto rozpisala chcela som iba povzbudit Majinulku ale dufam ze povzbudim vsetkych co toto citaju a kto je ineho nazoru nevadi💞😘🍀🌺😊❤️🤗🌸Raz vecer bolo to myslim v oktobri som dostala vecer panicky atak ale nie ten ktory vas polozi mala som vo svojom vnutri strach a neistotu chybal mi vzduch nemohla som sa nadychnut bala som sa anevedela som coho❤️😊🌺🍀😘🤗💞💕🌸Chodila som po celom byte a nemohla som sa ukludnit 🌺😊❤️🤗😘🌸😊❤️V obyvacke na stole lezala biblia sadla som si a otvorila ju na nahodnej stranke iba tak 🌺🍀😘😊❤️🤗🌸Bol to zalm 27-1 zacala som citat nahlas chybal mi dych a nemohla som vyslovovat HOSPODIN JE MOJIM SVETLOM A MOJIM SPASENIM KOHO SA BUDEM BAT? HOSPODIN JE PEVNOSTOU MOJHO ZITIA KOHO SA BUDEM STRACHOVAT Precitala som si tieto slova asi do piateho versa a zatvorila bibliu 🌺😘🍀❤️🤗🤗🌺🌸🌸Zrazu som pocitila velky klud a pokoj vo svojom vnutri vsetko bolo prec Boh zo mna zobral strach a obavy lebo s nim nam nic nehrozi🌺🍀😊❤️😘🤗😘🌸Odvtedy citam bibliu a modlim sa za vsetkych ludi ktori maju psychycke problemy Mohla som vysadit xanax ktory som si davala na spanie a teraz spim celu noc lebo moj Boh mi dava sladky spanok❤️😘😊🍀🌺💞🤗🌸💕🤗KTO HLADA TEN NAJDE KTO PROSI TEN DOSTANE A KOTO KLOPE TOMU BOH OTVORI🌺🍀😊❤️😘🤗😘🌺Majinulka modli sa za svojho syna aj ja sa za vas modlim a skusim najst jedno video ktore je pravdive a berie ti dych ked vies co moze viera sposobit❤️😊😘🍀🌺💞🤗🤗🌺Ospravedlnujem sa za Tento dlhy prispevok a zelam vam krasny a pokojny den🤗😘🌺🍀😊❤️🤗🌸

babika1234
15. apr 2016

@ametyst123 normalne ta prehana hnacky atd?podla mna to mas nervoveho pôvodu ...ja to mam tiez s Ad odjakziva ...Ale tak uvidis co ti potvrdia vysetrenia potom jedine brať lieky proti hnačka a tak ...

babika1234
15. apr 2016

@janka_banka Ahoj moja jarna unava mam to tiež ...A mamina je zdrava a tiez povie ze je strasne unavena zmena počasia

bambulka05
15. apr 2016

Caute zienky no vcera mi bolo dost blbo. To mravcenie bolo neunosne. Ja sa uz fakt toho nezbavim. Dnes je celkom fajn. Ja uz zase mam cierne myslienky ze sa toho nezbavim. Dnes mi jeden kolega povedal ze je velmi rad ze ma konecne vidi taku aka som byvala predrym- za kazdu srandu a vysmiatu. Tak ma to potesilo.

majinulka
15. apr 2016

@ivka1302 Ďakujem z celého srdca. 😉 Ivka máš krásny dar od Boha. Krásnymi slovami, ktoré sa vryjú do duše vieš pomôcť tomu, kto je v núdzi. Vidieť, že tú vieru v Boha naplno prežívaš. Je to niečo nádherné. Tvoje slová budem čítať každý deň, lebo mi veľmi pomohli. Veľká vďaka. Bola by som rada, keby sa môj syn viac obracal na Boha. Vieš, on sa aj modlí, ale je to len také odverklikovanie modlitby. Keby to aj vnútorne prežíval, bolo by to lepšie. Budem sa zaňho a za všetky dievčatá aj naďalej modliť. Nesmiem sa poddávať a musím veriť, že bude dobre. Akurát sa chystáme dnes o 19 tej k psychologičke. Mladý umýva, leští auto. 😉 🙂 Vyhnala som ho, lebo inak by len ležal a spal. 😎 Dám vedieť ako bolo.
A to video mi vyrazilo dych.

ivka1302
15. apr 2016

Qidko!,,,!!!🌺🍀😊❤️😘🤗Dufam ze nemas pokazeny aj telefon dufam ze sa ti podari coskoro zohnat nejaky ten pocitac aby si mohla zase pisat😘💞🌺🌸❤️🤗😘😊🤗

qidko
15. apr 2016

@ivka1302 AHOJ NEVERIM ZE TI CHYBAM 😀 SOM TU PISEM SI S EVKOU SNAZIM SA ZAMESTNAVAT UZ MI JE SMUTNO ZNOVU SOM SAMA NO ZAJTRA UZ PRIDE SYN S MANZELOM NEVIEM SA DOCKAT V PONDELOK MAM DALSIU KONTROLU A BUDEM ZHANAT KDE MA VEZMU NA REHABKY BOLESTI A TRPNUTIE SA STUPNUJU TAK SOM ZVEDAVA CO TO BUDE 😠 DNES SOM VOLALA MOJEJ ZLATEJ SVAGRINE POTREBOVALA SOM JU POCUT ONA TAK SUPER DOKAZE POVZBUDIT 🙂 U NAS KAZDU NOC PRSI DNES SOM CHCELA TROSKU UPRATAT ZAHRADKU S KVETMY NO BOHUZIAL NEZVLADLA SOM TO UZ MA TO ZACINA STVAT SOM TOTALNE NEMEHLO ANI JAHODY NIE SU OKOPANE DCERA SA BUD UCI ALEBO MAKA MA TOHO VELA AZ SA BOJIM CI TO ZVLADNE NABRALA SI TOHO VELA NO NEVIEM NECHCELA BY SOM ABY DOPADLA AKO JA 😖

ivka1302
15. apr 2016

@qidko Jasne ze chybas co si myslis 😘🍀🌸❤️🌺🤗😊Sme tu jedna rodina aked sa niekto odmlci tak si samozrejme robime starosti😘💞🍀🌺🌸❤️🤗😊😊Ako aj Ametyst dufam ze sa ma dobre ale nezvikla sa tak dlho neozvat🌺🌺🌺❤️❤️❤️Teraz ma napadla myslienka ze by bolo krasne keby sme sa mohli vsetky spolu stretnut a podporit sa 😘🤗🌺🍀🌸❤️❤️❤️Teraz som sa domodlila dievcata tak som na vas myslela. Je krasne ako sme si tu na seba zvikli ze ?Dievcata dnes sme boli hrat futbal s nasim synom ktory ma downou syndrom a pozerala som tam na vsetky tie postihnute deti od najmensich az po dospelych chlapcov a musim povedat ze ma oblial smutok a zaroven som bola uchvatena tym aky su to bojovnici Niektori sa tazko hybali a tazko behali ale napriek tomu sa hnali za loptou aby mohli dat gol😘💞🍀❤️🌺❤️😊🤗Nikdy nebudu mat plnohodnotny zivot a napriek tomu maju chut zit a bezat za svojim cielom. Nikto z nich nebol nahnevany ked spadol Kazdy sa znovu postavil aby mohol dat svoj vitazny gol😘🍀🌺🌸❤️❤️😘🤗😊Musime to takto robit aj mi dievcata znovu a znovu sa postavit a ist do nasho ciela. Cesta je tazka mozme velakrat spadnut ale nesmieme stracat nas ciel 😘💞🍀🌺🌸❤️😘🤗😊Qidko aj ked sa ti kraca tazko a s bolestami nevzdavaj to VER - VIERA JE NADEJNYCH VECI PODSTATA. 😘🍀❤️🌺🤗😊🤗🌺❤️Spomen si ako som ti povedala ze aj cas ktory budes musiet stravit sama ti pomoze rast v dosiahnuti tvojho ciela 😘🌺❤️😘🤗pomoze ti aby si nasla v sebe silu ist dalej bez podpory tvojich najblizsich🌺😘🌸🍀❤️🤗🌺😊Ty to zvladnes 🤗💞🍀🌺🌸❤️
Obijmam vas vsetky😘🌺❤️😊🤗🌸🌸💕💞

ivka1302
15. apr 2016

@bambulka05 Vidis taketo male komplimenty nas posuvaju dopredu a davaju nam nadej ze predsa len riesenie existuje aj ked ho este nevidime ale pocut od niekoho ze si krasna a vesela v case kedy nam zrovna nie je dobre nam dava silu💞❤️😘❤️🌺🤗😘Nepripustaj si myslienky ze sa z toho nedostanes😘❤️😊❤️😘Vsetko je mozne tomu kto veri😘🍀🌸❤️🌺🤗😊🤗Dostanes sa z toho a budes este aj pomahat druhym🌺💞🌸❤️❤️🌺🤗😊

bernusha
15. apr 2016

Ahojte...nechcite vediet co prezivam jaa..😢😢😢😢😢

janka_banka
15. apr 2016

@bernusha ahoj bernusha, urcite to máš veľmi ťažké, ale ver, že každá z nás čo sme tu,mame coto za sebou a vieme pkvzvudit1a pochopiť. Ak budeš mať chuť sa podelit o svoje trapenie, sme tu pre Teba ❤. Držím palce.

ivka1302
15. apr 2016

@bernusha napis ulavi sa ti tu vsetky co sme tu pozname tieto stavy💞😘🍀🌺🌸❤️🤗🤗😘🌺❤️

bambulka05
16. apr 2016

@ivka1302 juj krasne si to napisala. Dakujem. Hned mi je lepsie na dusi. Niekedy sa zamyslam ze preco ludia dokazu pochvalit pprejavit pozitiva toho druheho resp. co maju na nom radi a preco si ho vazia az vo chvili ked je ten druhy uz v zlom psychickom stave. Mozno keby sme dokazali otvorene prejavovat pozitiva toho druheho vyhli by sme sa takymto stavom ktore prave prezivame my. Ale vsetko zle je na nieco dobre. Tento moj momentalny stav beriem ako vystrazny prst z nebies aby som zmenila moj doteraz hekticky zivot a svoje zmyslanie a hlavne aby som sa naucila vazit si samu seba a nezabudat na svoje potreby. A uz viem ze budem svojim blizkym hlavne manzelovi a dcere castejsie hovorit ako ich lubim a vyzdvihovat ich pozitiva.

evak12
16. apr 2016

ahojte dievcata,preco sa tak kazde rano chvejem?este ani nevstanem z postele a uz take chvenie .....dokedy? ☹

staronova
16. apr 2016

@evak12tak to poznám, sú to tzv. ranné pesimá podľa mojej dr.....mám to už roky a podla situácie, sú silnejšie a slabšie. Neužívam lieky, radšej vstanem z postele a začnem čo-to robiť v dome. Prajem nech to zvládneš

bernusha
16. apr 2016

Ahojte..ja kazde rano vstavam viac unavena,ako vecer ked si liham...☹ ...to co sa so mnou deje posledne dni,si neviem vysvetlit..hlava ma boli neustale uz 4 den,trpne mi lava ruka,hrud ma pali,nevladzem nic...moze to byt tym ,ze 6tt?!!

ivka1302
16. apr 2016

@bernusha uzivas nejake lieky?🌺❤️😊🌺❤️Nepochopila som co si chcela povedat tym poslednym slovom asi nejaky preklep Co si tym myslela?

bernusha
16. apr 2016

@ivka1302 6tt tehotenstvaa..takze teraz nie

evak12
16. apr 2016

@bernusha ahoj,ked si brala AD a si ich vysadila,tak to je z toho,lebo ja ked som zistila,ze som tehotna,tak lekarka mi okamzite kazala vysadit ich a tie asi dve tyzdne boli nieco hrozne .....ale neboj prejde to ....drzim palceky a hlavne trpezlivost