Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
21. aug 2016

Ahojte baby čítam vas kazdy den ja sa mam dobre niekedy si dokonca zabudnem dat vecer ad takze predpokladám ze asi uz zabrali uplne dufam teda... Len som niekedy nervna ale to neva... Dokonca mame aj problémy a otcom a povedala som si ze si to nebudem prepúšťať ze mam svoj život a basta.. Zelam vam pekný dnik a držím palceky💗💗💗💗💟💟💟

ivcam2
21. aug 2016

@janka_banka praveze som to mala aj pred AD a potom som ich polroka nebrala a bolo fajn. Potom sa mi to zacalo znova a aj uzkosti tak mam znova Eliceu.

ivcam2
21. aug 2016

@janka_banka a mozem sa opytat ake lieky beries
Ja som mala najprv Solatcit a potom mi ho zmenila na Eliceu
Ked bolo fajn zacala dom na lieky zabydat. Zobrala som sem tam a potom vobec. Dr mi to.odbrila a bola som spokojna. A zrazu znova tie zname pocity a uzkost az ma boleli ruky.

janka_banka
21. aug 2016

@ivcam2 Ja beriem Alventu ráno, na obed Dulsevia - každý druhý deň a večer Valdoxan ... a mne tŕpli ruky, vyslovene končeky prstov ... ale napr.včera som nemala dobrý deň a tak som to cítila po dlhej dobe znovu, tak si myslím, že je to aj podráždením nervov ... a to že si to mala aj pred užívaním AD, tak vidíš ja sa asi tiež mýlim, že to boli vedľajšie účinky AD ... asi je to prejav depresie, však jej prejavy sú rôzne, ja keď som o depke čítala až sa mi rozum zastavuje kde všade s može prejaviť a ľudia navštevujú veľakrát lekárov a majú to zo psychiky, však aj ja som si to preskákala ... a nakoniec naozaj nervy ... daj tomu čas, ukľudni sa a povedz si, že to zase prejde ... hlavne trpezlivosť je pri našich chorobách ten skutočný liek ... netreba nič siliť, tak ako prišlo, tak aj odíde ... a hlavne myslieť POZITIVNE 😉

janka_banka
21. aug 2016

Dievčatá našla som celkom dobrý článok 😀👍: www.poradnazdravehozivotnehostylu.sk/clanky/cla...
Pekné čítanie a krasny deň i keď uprsany a nezabúdajme že mi tie "pliagy choroby" porazíme 👍💪🍀

ivcam2
21. aug 2016

@janka_banka ja viem uz som bola v pohode velmi dlho. Ale ked sa to to objavi si v tom znovu akoby nanovo.

janka_banka
21. aug 2016

@ivcam2 hej to sa stáva,že človek tam znovu"vklzne"... A to je dôležité zistiť prečo tam padame: stresy? naša povaha? nedostatok oddychu? Všetko sa môže podieľať na vzniku depresie a je na lekárke aby to posúdila kde je "spúšťac" a preto je potom dobrá psychoterapia aby smw sa naučili zvládať tieto situácie a nehnali nás späť...a ak treba zmeniť životný štýl,naše myslenie,dať si čas pre seba a dopriať si oddych...😉

ivcam2
21. aug 2016

@janka_banka ved ano len ked niekedy nas to vtrhne do vyru a nevieme sa zastavit. A to sa treba naucit povedat niekedy aj nie inym ludom.

caterine
21. aug 2016

@umabell presne aj ja mam hlavne brucho a ramena tiez jak Rambo vyzeram strasne

andocka
21. aug 2016

Ahojte, tiež sa ozývam po dlhšej dobe. Ja sa momentálne cítim fajn, nechcem to zakríknuť. Užívam 50 mg Sertralin ráno a 1/3 Trittico večer. Veľmi by sme chceli bábätko. Napíšte mi prosím Vaše skúsenosti, či ste AD úplne vysadili v tehotenstve. Alebo ste boli na nízkych dávkach? Môžu sa tieto moje lieky v tehotenstve? Chcem sa poradiť aj s mojou lekárkou( ona vie o tom, že by sme chceli bábo), no zaujímajú ma aj vaše názory. Viem, že prvý trimester by sa nemali užívať žiadne lieky, zvládli ste to? Ďakujem za každú odpoveď.

esselte
22. aug 2016

@ivcam2 zas sa ti to vratilo?Ja som chcela vysadiť rivotril,ale bolo mi na figu,beriem stále rovnako paretin 30 mg,rivotril polovicu rano a polvicu večer,na noc helex,tak mi je fajn ,chcela som ostať len na paretine,ale nedá sa a lekárka vraví,že pokiaľ beriem len nízke davky rivotrilu a helexu,tak je to ok

esselte
22. aug 2016

@caterine Aj ja slmr pribrala ,ale ani to neriesim ,hlavne,že mi je fajn

esselte
22. aug 2016

@ivcam2 už máš tie výkyvy dlho?Aké beries lieky?

janka_banka
22. aug 2016

@andocka Ahoj Andocka 🙂 ... ja beriem lieky veeeľmi dlho a užívala som ich aj počas tehu, a to konkrétne Alventu, Rivotril a Fevarin, všetko v min.dávkach ... začiatky tehu boli zlé, to priznávam, proste som sa bála čo bude, také klasické obavy mamičiek ... len ja som ich zle znášala ... ale potom som si obe tehotenská užívala a bolo to najkrajšie obdobie môjho života ... lekárka mi lieky nechcela vysadiť úplne, aby nedošlo k recidíve ... bábätkám to neublížilo, obe pôrody boli spontánne a vôbec som nemala strach ... som sa hroooozne tešila na detičky .... takže nemaj obavy, s lieky alebo bez nich, všetko sa dá a ak máš podporu v manželovi, tak nie je o čom uvažovať 🙂 ... držím palce 😉

ivcam2
22. aug 2016

@esselte ja som Jani uz polrok nebrala nic.

andocka
22. aug 2016

@janka_banka dakujem pekne za podporu 🙂)

ivcam2
22. aug 2016

@esselte znova beriem Eliceu 10 mg.

janaff
22. aug 2016

@filipko ahoj ja som sa vyliecila z depresii zmenou stravy na paleo, zistili mi alergiu na obilniny, z ktorych som mala 17 rokov ekzem a bolesti brucha, zapchu, hnacku, laktozovu intoleranciu. Teraz postupom casu ako sa mi postupne zlepsuje travenie a hoji koza, tak som si uvedomila, ze sa aj viac smejem, neplacem, predtym som plakala kazdy den. V noci vstavam kvoli kojeniu teraz uz len tak 6x, ale cez den viac vladzem, nie som taka unavena, predtym mi obilniny velmi dvihali asi aj cukor, lebo som prestala cez den zivat. A hlavne som sa prestala trapit, ak nieco nestihnem, som na materskej uz 5 rokov, jednoducho dokonalost neexistuje. Hlavne je neprist o nervy. A treba stale niekam vypadnut, hlavne do prirody na cisty vzduch. Alebo len sama do obchodu.

domkaaaa
22. aug 2016

Babenky prosim kto tu uzivate bachove kvapky? 😊 ... Prisla na mna taka uzkost ze ma az ruky palia ... Prehde vam niekedy aj sama ta uzkost ci len s benzacom😬

danuska4883
22. aug 2016

@domkaaaa ja uzivam

domkaaaa
22. aug 2016

@danuska4883 a ako ti je lepsie? Na aky problem

suellin
23. aug 2016

@domkaaa, ja užívam bachovky od olivia77(doporučujem), zatial prvú flaštičku, ale cítim sa lepšie klop klop, ale užívam ešte aj antidepresíva , ale chceme babenko tak postupne chcem prejsť trvalo na bachovky, teraz som aj synovi objednala bachovky, dosť tomu verím...

ivcam2
23. aug 2016

@suellin a je o nich aj viac popisane niekde ?

ivcam2
23. aug 2016

@suellin nasla som ich s to sa beru jedny ci sa mozu kombinovat ? A AD sa mozu s nimi kombinovat ?

danuska4883
23. aug 2016

@domkaaaa ano mne je takisto lepsie beriem ich momentalne na strach a beriem aj Ad. Ale budem ich brat aj na zvysenie sebavedomia a aj na komunikativnost to len aby som bola povahovo ako niekedy. Tak uvidime ale ze aj v tomto mi pomozu. Ja si ich objednavam od jedneho pana mne ich miesa, ale olivia77 ich tiez miesa. Ale odporucam vyskusat ich. 🙂

suellin
23. aug 2016

Beriem ich pri AD, teda nie spolu, 4 kvapky 4X denne, cítim sa upokojená a spim ako bábetko, už som pár krat zaspala do robotky 😎 , a teda mávam sny, nie strašidelné,ale asi 3 roky som nemala žiadny sen, psychologička povedala,že to znamená,že mám pokojný spánok, hlboký, kľudne napíš olivia77, ona sa fakt v tom vyzná a poradí... ja už sa s panickou poruchou trápim skoro 4 roky, ako aj bez liekov som vydržala dosť dlho,ale postupne zisťujem, že AD, su barlička nevyliečia,treba fakt pracovať aj s psychologičkou, 15 sedení, prepláca poisťovňa a hlavne skúsiť aj nejaké bylinné preparáty, ja som mala veľké bolesti brucha, a už dosť dlho pijem cviklovú šťavu 2 dc, sa môžu max denne a klop klop bolí žalúdok, omnoho menej a kvalitné probiotika... držím vam palce baby, hádam sa nám podarí toho zbaviť všetkým a ešte chcem skúsiť aj jednu pani liečiteľku, nikdy som tomuto neverila,ale po tých stavoch aké mávam , skúsim už všetko, lebo moja skvelá rodina mi za to stojí bojovať 🙂

olivia77
23. aug 2016

@ivcam2, ano bachovky sa mozu brat s AD, vlastne s hocijakymi liekmi, nebiju sa s nimi, kedze bachovky posobia cisto na emocionalnu uroven, nie na fyzicke telo...

ivcam2
23. aug 2016

@olivia77 a podla coho sa vyberaju. Nieco som si uz pozrela ale ten vyber je podla tej prvej myslienky co by som potrebovala ? Alebo sa aj kombinuju.

evak12
23. aug 2016

@olivia77 ahoj,chcem sa ta opytat kolko stoja,ja berem rano,obed alventu,plus rano rivotril a vecer valdoxan a nykob,posledny tyzden som dost psychicky vycerpana,nervozna,vsetko si vycitam,vobec si neverim,praci som smutna,len sa premaham,uz dalej takto nevladzem,bojim sa aby sa mi to vsetko nevratilo .....co ty nato?dakujem P.S a pritom uz mi bolo celkom dobre a teraz ......

ivcam2
23. aug 2016

@evak12 ja si myslim ze aj koniec leta a zaciatok jesene patri medzi spustace.