Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
28. jún 2016

@lenieta25 hej hej jemu to prešlo bez liekov,nebol placlivy ale nervózny...a ak by aj plakal nikdy by to nerobil predo mnou a inak on a lieky??? To je ťažká kapitola,on by si nedal ani jeden od psychiatricky a musím napísať že si nikdy nepriznal že to má zo psychiky....ale lekárka ked ho videla a jeho správanie hneď vedela ktorá bije...ale bol u nej 2xna sedení a pomohlo...ale on je tvrdohlava povaha a možno preto sa dokáže fakt vo veľa veciach odosobnit,ja som zase taká ze prežívam aj pristupenie mravca...

janka_banka
28. jún 2016

@lenieta25 áno podniká ale berie to tak s rezervou...ja to nechápem...proste si povie,že dnes už nezdviha telefón a basta5, napr., ale je tiež pravda,že nemá pod sebou nikoho a je sám sebe pánom...a ak Váš manžel ešte rieši ďalších ľudí tak to musí byť s prepacenim2o hubu...riadiť ľudí je podľa mňa to najťažšie...a ako písala ametyst treba to riešiť čím skôr kým to neprerastie hlbšie do psychiky...

lenieta25
28. jún 2016

@janka_banka a myslite že tieto lieky mu stačia? triticco, citalec a lexaurin? no minuly rok mal veľmi zlomovy mal pod sebou cca 20 ludi :( to robil veľke stavby v BA

kubimatej
28. jún 2016

Baby mna uz picne..dnes celé zle..mám ísť k psychiatričke na kontrolu, ale ka od rána žijem len na neurole a do toho silná menštruácia, slaba som a idú zo mňa kusiska. je to prva menzes na ADčkach, môže byť z nich taká silná?

labajka
28. jún 2016

@domkaaaa velmi sa tesim

172
28. jún 2016

@janka_banka dakujem janka,je mozne ze Dulsevia a Dulodet by boli adcka s tej istej skupiny?

ametyst123
28. jún 2016

@lenieta25 Ahojky Lenieta, teraz mu účinkuje hlavne Lexaurin... to je ukludnovák... benzáč... ako si tu mi píšeme.... skratky.... pretože Adčka ako Citalec....a Triticco... zaúčinkujú až po istom čase... u niekoho to sú 2 týždne, to je najkratšia doba, a potom to môže byť aj mesiac dva... niekedy aj viac.... a ked po pár mesiacoch tie stavy stále pretrvávajú.... že ADčka nezabrali... treba potom zmeniť ,skúsiť iné lieky..... ale dúfajme, že to budú dobré ADčka.... Teraz ale hlavne pôsobí Lexaurin... áno Lexaurin pôsobí skôr tak aktívnejšie .... ale na druhej strane, ak Tvoj manžel pracuje, nie je až tak dobré predpisovať lieky ako Neurol, Diazepam.... lebo tie skôr uspávajú.... ale Lexaurin skôr tak nabudzuje... ale ak máš pocit, že by možno bolo potrebné trošku manžela "utlmiť"... 😵 myslím to v dobrom slova zmysle.... tak skôr by som bola za Neurol..... alebo Xanax.. Inak ako často ich má brať tie lieky... myslím teraz hlavne ten Lexaurin... lebo všetky tieto benzáče majú účinok max. tak 4-5 hodín... potom ich účinok vyprchá... takže je potrebné si to pekne rozložiť... tak ako predpísala lekárka.. len neviem ako, mu ich predpísala... ale riadiť sa aj lekárkou.... a nebrať Lexaurin hala bala.... ale radšej pravidelnejšie v intervaloch.... aby učinkovali rovnomerne.....

janka_banka
28. jún 2016

@lenieta25 lenietka tak to sa nečudujem že mal veeeelke stresy, inak u mňa sa prejavujú stavy depresie a úzkosti po nahromadenom strese...kým som v plnom vyťažení nič necitim ale keď príde kľud tak šup...a inak presne ako píše ametyst tiež to vidím na nahromadeny stres...ano lieky pomozu ale len do určitej hranice,dôležité je zmeniť svoj prístup k veciam ktoré mi "ubližujú", vyhýbať sa stresu (co sa v niektorých profesiách neda)+oddych a zbieranie endorfinov a nepretazovat psychiku. Lieky ma podľa mna klasika,urcite pomôžu ale ako som písala nie sú vsemohuce, treba aj pracovať na sebe...

janka_banka
28. jún 2016

@kubimatej môže byť, ja keď som mala úzkosti tiekla som ako krava 😒... Hlavne sa skús premôcť a povedať lekárka co sa deje aj ohladom menzesu...

ametyst123
28. jún 2016

@kubimatej Ano môže, a môže Ti byť presne tak, ako píšeš, bohužial ked ide menzes, vtedy sa to zhoršuje.... len treba vydržať tých pár dní,... a bude lepšie.... alebo si daj Ibalgin..... ja beriem, ked mi je zle... a môžem....aj Nospu.... takže si daj.... ak Ti je zle.... 😉 ... A zo mna idú "kusiská" 😀 ako píšeš, už od mojich 12-tich rokov.... a mám menzes 7 dní za mesiac... a riadne silný menzes... a k tomu PMS aj počas MS 😀 ... Takže jak sa zo mna moj manžel smeje... že mne je zle vlastne týzden pred, aj týzden počas... čiže dva týždne v mesiaci.... 😀 ... tak je to na prd... ale čo už... 😀 ....

lenieta25
28. jún 2016

@ametyst123 napisala mu pol tabletky 2_3 krat denne podľa potreby - lexaurin

172
28. jún 2016

@ametyst123 ja mam brat Frontin 1 tab rano ale davam si len polku a aj ta ma strasne uspava.Napr vcera som si nemusela dat benzak vobec. Mne dr predpisala aj nove lieky Dulodet ale ja sa bojim ich nasadit,mam ho namiesto Velaxinu uzivat.Radsej som si zvysila velaxin zacinam 3 tyzden ...Mam radsej nasadit ten dulodet??? U mna sa to vratilo pred 3 tyzdnami ked mamina zacala chrcat ...staram sa o nu z domu idem akutat tak do obchodu ,myslis ze to zvladnem a bude mi zas dobre???!

ametyst123
28. jún 2016

@janka_banka Ano presne tak, aj tá práca na sebe je veeeeelmi dôležitá, bez zmeny prístupu k životu a k stanoveniu si priorít v živote.... je pravdepodobné.. .že človek pod vplyvom stresov, problémov, ťažkých životných situácií... sa môže znova dostať tam, kde nechce..... takže treba zmeniť myslenie na pozitívne... a hlavne naprogramovať mozog na menej stresu.... ako som to tu už písala vela vela krát.... 🙂

lenieta25
28. jún 2016

@janka_banka ako on teraz riadne zmenil svoj postoj...začal pravidelne behavať, z veľkeho počtu ludi ubral na dvoch a to ma skor len pomocnikov, a snaži sa viac pracovať kedže predtym skôr riešil ine veci. a dôležite je že z velkých prac. ponuk ubral na uplne ľahke zakazky,. Ma viac času pre rodinu, každy večer relaxuje, zaľal čitať knihy a dokonca bol tuhy fajčiar a zaprel sa a prestal...ako v tomto bojuje riadne a vidno to aj na ňom že sa chce silou mocou z toho dostať

lenieta25
28. jún 2016

a viete mi ešte povedať prečo vlastne tie ADčka učinkuju až po tak dlhom čase

ametyst123
28. jún 2016

@lenieta25 Dobre, tak nech si to tak rozdelí, ráno pol tabletky, predtým ako ide do práce, na obed , alebo po obede, kedy mu to najviac vyhovuje, kedy citi najvačší tlak a stres, a potom večer pred spaním, ale to by som radila ten Lexaurin brať trošku skôr, ako Trittico.... nechať si tam trošku odstup... a nebrať neskoro večer, oba lieky, ale radšej skôr, aby zaučinkovali vtedy, ked už pojde spať....takú polhodku, hodinku pred spaním... Inak .... pri všetkých ADčkach je potrebné.... aby človek dodržiaval 8 hodinový spánok.... resp. treba ísť spať skôr, ked manžel ráno vstáva skôr, aby sa dostatočne aj vyspal..... (To píše tá pravá.... 😀 😀 😀 .... ostatné dievčence vedia... že ja chodím neskoro spať... a aj to je zlé.... ked som nevyspatá, citím sa horšie, a nervoznejšie.... to je fakt.... 😉 ).... Tak držím palce, nech mu lieky zaberú.... a uvidíme, ako to bude dalej.... či mu lieky zaberú , či budú tie správne a dúfajme, že áno.... 😉 Držím palce....

lenieta25
28. jún 2016

@ametyst123 ďakujem veľmi pekne no uvidime, som veľmi rada že som našla takuto pomoc v tomto fore

ametyst123
28. jún 2016

@lenieta25 Učinkuju tak preto, lebo potrebujú sa v tom tele "nahromadiť" nakumulovať v dostatočnom množstve, aby začali účinkovať... ked zoberieš prvú tabletku... to ako že nič.... proste je toho málo... ale tieto lieky teda ADčka... sú stavané tak, aby zaberali dlhšiu dobu.... a preto aj zo začiatku je potrebné aby sa nakumulovali v organizme.. .a mali istú "hladinu" v tele... a tak začnú fungovať..... A práve preto, do tej doby, sa berú benzodiazepíny... t.j. Lexaurin napríklad , aby ked je človeku zle... aby ten čas,kým zaberú ADčka... prekonal.....

ametyst123
28. jún 2016

@172 No ja neviem, ale prečo Ti lekárka mení lieky iba po 3 týzdnoch... ved ešte ani nestihli možno zaúčinkovať... ja by som ostala pri tom Velaxine.... a aký Frontin berieš....? 0,25mg alebo 0,5 mg.... lebo je slabší aj silnejší..... tak ked Ta uspáva... tak ber tak, že si daj štvrtku ráno, štrvrku na obed, a štvrtku večer..... pretože účinok Frontinu je len pár hodín.... takže velmi Ti nepomôže... zobrať ho len ráno.... to je blbosť..... a preto sa cítiš zle.... a máš pocit že lieky Ti nezaberajú... lebo za prvé ... adčka ešte nestihli zabrať... a Frotninu berieš málo....resp. si ho rozdel na celý den..... a ked Ta Frontin uspáva... skús lekárku popýtať, nech Ti ho zmení na Rivotril, alebo Lexaurin.... tie menej uspávajú, ako Neurol , Frontin , a tak.... dalej.... Ale ber to tak, že sú to všetko ukludnováky... tak preto ukludnujú.... 😅 uvolnujú svalstvo... aby človek bol na tom lepšie.... takže istý čas môže Ta dokonca uspávať všetko, len si treba zvyknúť.... 😉 ... ale aj nemusí.... u každého je to individuálne....

ametyst123
28. jún 2016

No dievčence, na teraz končím... mám bordel... jak v chlieviku... idem pratať.... 😅 .... a potom po deti do školky.... 😅 ... takže už bars nestiham.... ááááá ...zase stres..... 😅 ... nie, nie, ja sa nestresujem... všetko je v pohodičke v pohode... choc aj bude bordel, čo stihnem, v pohode urobím... v klude, a čo nestihnem... to ma počká... robota neutečie... nie je zajac.... 😅 ... Cauky....zatial....

172
28. jún 2016

@ametyst123 ja velaxin beriem uz 5 rokov ,len teraz ako sa mi pohorsilo som mala bud navysit na 2tb velaxin alebo nasadit dulodet. Ja som sa rozhodla zvysit velaxin.Frontin 0,25 mam.Takze mam este vydrzat a pokracovat na tom velaxine?

tslobik
28. jún 2016

@ametyst123 ja som brala sertralin actavis a teraz beriem escitalopram mylan

sunshadow
28. jún 2016

@lenieta25 Jan Praško: Jak se zbavit napětí, stresu a úzkosti.

ametyst123
28. jún 2016

@172 No ked tak čítam, obidve Antidepresíva sú ostatné adčka.... to znamená, že sú z rovnakej skupiny..... mám otázku, takže ten velaxin Ti robil dobre, len teraz sa Ti pohorsilo?.... Lebo ak je to tak, možno naozaj treba bud navýšiť dávku.... najprv by som skúsila to, a ked to nepomôže... tak po mesiaci.... tak zmen na ten Dulodet.... a inak ten Dulodet je z tej istej skupiny... teda ostatné adčka.... čiž e možnože to nie je zlé, že Ti doktorka, predpísala iný liek, ale z tej istej skupiny... kedže Ti doteraz velaxin zaberal.... Takže ja by som skusila aspon este mesiac -dva navýšiť dávku Velaxinu... a ak ani potom Ti nebude ok, zmen na Dulodet.... inak ten Frontin, teraz pri zvyšení dávky adčiek budeš potrebovať o trošku viac.... keby Ti nahodou bolo horšie.. lebo pri navýšení Ti fakt sa môže pohoršiť... ale potom sa to ustáli..... ak nie treba zmeniť lieky...na Dulodet.... Držím palceky.... 😉

srr
28. jún 2016

Dobry den chcem sa opytat keby tu bola nejaka doktorka alebo nieco take neviem ci ma depresiu skor nie ako ano ale chytaju ma pocity paniky alebo strachu neviem to opisat ked je to silnejsie tak ma prehana a a aj zvraciam ked je to slabsie tak citim len roztraseny zaludok začalo to asi rok po druhom porode tehotenstvo som mala tazke bola som straaasne nervozna . Zacina to tym ze positujem slabost a pocit nedostatku kyslika poradte prosim neviem co mam robit obvodnemu doktorovi som to povedala tak povedal ze su to stavy uzkosti predpisal mi xanax beriem ho len ked ich mam vtedy ma to drzalo 3 dni uz mi nechuti ani jes mala som to pri vacsom pocte ludi no teraz ma to chyta aj doma niekedy mi je az na odpadnutie poradte prosim

ametyst123
28. jún 2016

@tslobik Tslobik, tak rozmýšlam, že ak si brala Sertralin... to je SSRI... a Escitalopram Mylan ..berieš teraz... a stále nemáš pocit, že Ti to zaberá, ja neviem, ale čo ak nepotrebuješ SSRI, ale iné adčko z inej skupiny...?..Ja neviem, sú rôzne skupiny adčiek, SNRI, SARI, alebo staré tricyklické ADčka.... ale tie majú viac negatívnych vedlajších účinkov..... Tak skús sa opýtať lekárky, nech Ti skúsi nejaké iné lieky z inej skupiny.... a ked Ti ten Neurol, alebo Xanax pomáhajú... ostan pri nich..... ale adčka by som zmenila.....

ametyst123
28. jún 2016

@srr Ahoj SRR, máš zrejme panickú poruchu, ako ja... a kopa dievčat tu na fore,.. rozhodne to nerieš už len Xanaxom... chod normálne za psychiatričkou, to nie je hanba.... a začni brať aj ADčka.... ja som prežívala to isté na začiatku... a ver mi, že sa to nezlepšilo len tým, že som čakala.... a brala som Frontin.... akože ... to je to isté ako Xanax..... ale to je len na 4 hodinky... max. potom treba zase brať... lebo to sú iba benzáče..... a tie pôsobia krátkodobo..... takže je dobré... si to rozhodiť napr. ráno, na obed a večer... ale všetko po porade s lekárkou... Inak ... ked Ti je tak zle... ja som bola na pohotovosti asi 5 krát... pichli mi Apaurin... čo je Diazepam na ukludnenie... a tiež Magnezium.... oba injekcie mi pomohli... a tiež mi zistili vysoký tlak, tak mi dali tabletku pod jazyk Tensiomin...... .... Netráp sa, ale rieš to, zavčasu..... ok?....

olivia77
28. jún 2016

@srr, podla stavov, ktore mas, to vyzera na uzkostno-panicku poruchu, aj ked nie som lekar, ale tvoje priznaky sedia na toto... myslim, ze ti to mohli sposobit aj rozhodene hormony, ale aj pises, ze si bola nervozna, to su take spustace... ma to neskor takyto dopad na psychiku, mne napr vyvolala smrt v rodine stavy paniky a uzkosti... ako dlho to u teba uz trva?

srr
28. jún 2016

@ametyst123 Dakujem no mne doktor predpisal xanax rano a vecer ale mna to uspava tak to neberiem na pohotovosti som bola dvakrat v zivote a to po antikoncepcii od gynokologa a od antibiotik tiez od neho bolo mi zle a tazko sa mi dychalo po antokoncepcii som mala aj tlak zvyseny a druhykrat mi pichli len Novalgi no nic mi nepomohlo magnesium mi nemohli dat lebo v druhom pripade som mamla nizky tlak no neviem co mam robit ked vsetci hovori len klud no kto to nezazil nevie to pochopit .

olivia77
28. jún 2016

@srr, ametyst ma pravdu, urcite ti treba aj doplnit bud serotonin, dopamin, gaba alebo ine neurotransmitery v mozgu, tie su zodpovedne za kopec veci v nasom spravani, nasich reakcii atd... a to doplnis antidepresivami... urcite necakaj, musis to riesit, lebo sa ti to moze vymknut z ruk a moze to skoncit aj agorafobiou (strach z otvorenych priestranstiev) a to sa uz potom horsie odstranuje... neboj sa, pojde to, len to naozaj netreba nechat tak, uvidis, casom sa ti ulavi...