Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
5. jan 2014

@andy231 To je hrozné, veď som iba prešla na iný liek, ale lekárka to vedela, že to bude ťažké,pretože mi povedala , že o mesiac sa budem cítiť lepšie, tak nič, musia ma držať benzáky, ale už si musím jeden vybrať, aby som to príliš nekombinovala, hoci najradšej by som nebrala žiadny, ešte šťastie, že pracujem len od 8.00 do 12.30, to dúfam na nejakom lieku vydržím a aspoň za dva týždne nech mi už bude lepšie. aj tebe držím prsty, ty si sa tiež trápila s tým coaxilom, aspoň, že si brala lexaurin, lexaurin je fakt dobrý, ale neviem, či by mi ešte pomohol, ja to asi skúsim s tým rivotrilom

andy231
5. jan 2014

@esselte no tak ja mám tiež pocit že mi už nezaberá ako na začiatku ale mám AD takže je to dobre len som zvedavá ako to všetko vysadím ☹ lex a coaxil zase ako mi bude.tak ber len jeden benzáč tak radšej brať ako sa trápiť nie?,?

bety222
5. jan 2014

@esselte mala som tlak 90-60 ,bol nižši,inač som mala vždy 120-80,ten paretin som brala 1rano a polku frointu,a za 2tyždne som už pocitila ulavu,ale tie dva tyždne sa mi chcelo len spať,ale hned ked to zabralo do tzch 3-4tyždnoch,som mala pocit že som sa narodila,ako keby som to vobec nebola ja,žiaden strach,normalne som videla,a normalne sa mi rozjasnilo pred očami,a to ma zaraža že teraz beriem ten coaxil 2-1-0,a ktomu oxazepan,a nič,si myslim že od 16.decembra čo ich beriem tak by malo dačo povoliť,a ja mam pocit,že ako keby mi tie tabletky vyvolavali ešte horšie nervy,a pritom som brala do soboty xanax ,

bety222
5. jan 2014

@meri2608 tak o tych laringitidach vieme svoje moja dcera ju prvy krat dostala ked mala 2 roky,a prisli sme na pohotovosť v minute dvanastej ako sa hovory,a mala ich velmi často,ked ti možem poradiť že čo nam pomohlo a pomaha to ostatnym deťom ,ktore maju laringitidy,,,,ked si vieš zohnať masťičku z JUSTU,NAHRIN,timianovu masť, ona stoji 15eur,v katalogu,ale ja ju mam za 10eur za nakupnu cenu,lebo su drahe tie vyrobky,tak som davala každemu za nakupnu cenu,lebo ked to ma pomocť a ešte deťom,natierala som jej s nou krk ,čelo,pomaha zražať teplotu,lebo my sme mali pri tom 40 teploty,upokojuje,jedna pani ich ma doma vždy v zasobe dve ,lebo s dcerou boli pri každom zachvate v nemocnici,a pomaha aj im,mam kamošku v norsku,ktora ju použiva pri deťoch,tak isto,,ja mam s tym dobre skusenosti

bety222
5. jan 2014

@andy231 no o tom xanaxe si aj ja myslim,že vyvolava ešte horšie stavy,uvidime teraz mam oxazepan,tak uvidime či to povoli

esselte
5. jan 2014

@andy231 ja už teraz na noc nevezmem xanax, vzala som rivotril a uvidíme ráno, ak bude zle, vezmem rivotril, čítala som na ňom, že môžem na deň 1,5mg a ja mám 0,5mg, takže to znamená, že môžem tri tablety denne, ak som to správne vypočítala.

esselte
5. jan 2014

@bety222 takže tiež si pri ňom mala nižší tlak, asi to robí, no musím vydržať dva týždne,to teda bude...

anina63
5. jan 2014

@esselte ahoj,tak že u teba nic-moc tak už len vydržať ten začiatok a dúfať,že to pomože,ked sa tiež toľko trápiš.Uvidíš,že ked pojdeš do práce,tak ti to pomože,budeš myslieť na iné veci.Držím prsty nech ti zaberie nový liek čím skor.Drž sa....

esselte
5. jan 2014

@anina63 u teba je dúfam lepšie? A je to fakt,že doma nad tým viac rozmýšľam

hroska
5. jan 2014

@esselte no moja rec s tou Cymbaltou,ale co uz, uz sa na to vykasli, ja som toho poskusala oooovela viac ako Ty a zijem 😝 😀 .Hlavne, ze teraz mas uz konecne dobry liek na PP. Nic sa neboj, jasne ze teraz ten prechod bude trosku horsi, ale potom bude super 😉 . a z tych benzakov si teraz davaj to, co ti zabera lepsie, ak je to Rivotril, tak si davaj ten. polovica z 0,5 mg je mini 😉 , kludne mozes aj tu 0,5mg celu, ved si pozri pribalovy letak Rivotrilu, pri PP je denna davka 4-6mg 😝 . A ten Rivotril ti bude aj dlhsie ucinkovat ako ten Neurol.a teraz, ked o tom pises, si spominam, ze veru aj mna hlava bolela, ked som zacal uzivat Peroxetin. A on aj velmi dobre upravuje spanok, tak zachvilu uz ani na noc ten Xanax nebudes potrebovat. drzim palce 🙂 ako komu si to zase do tych ciech pisala, napis mi do IP

esselte
6. jan 2014

@hroska Ahoj, tak mám pocit, že už mi neurol ani nezaberá, skúšam teraz ten rivotril a už budem brať iba ten, nebudem to miešať, ráno som vzala paretin 20 mg, rivotril polovicu z 0,5, ale aj ja som čítala , že na deň môžem užiť 1,5 mg, takže asi aj celú, ale dala som si zatiaľ polovici, na obed mám vziať dalšiu polovicu a na večer celú a xanax.Ten rivotril je podľa mňa niečo podobné ako lexaurin a oxazepam.Mám také zvláštne pocity v hlave, ale viac ľudí, čo sem píše malo pri nasadzovaní paretinu bolesti hlav a taký čudný pocit.Rozmýšľam, že asi zmením lekárku, ale je to možno odo mňa hnusné voči mojej, ale vidíš, cymbalta vôbec nie je na paniku a táto lekárka to vedela a okrem toho mám ju bližšie a ak má pacientov, alebo jej zavoláš, že prídeš, tak ostáva aj dlhšie, sestrička mi povedala, že boli až do 16:00 pred sviatkami.A ten lekár sa vola Miloš Rýc, nájdeš ho cez google alebo na www.psychiatrie-praha.cz, tam je poradňa, on odpovedá dosť rýchlo a tiež mi napísal, že cymbalta je na paniku hlúposť.Skús mu napísať, určite tam potom budeš mať odpoveď.On robí aj výskumy na liekoch, takže sa určite vyzná.A ty sa máš ako?

esselte
6. jan 2014

@hroska ešte som zabudla, koľko Paretinu si užívala a asi o koľkej ráno, lebo by sa to malo brať stále v rovnakom čase a ja teraz cez prázdniny spím ako dudok.A môžem k tomu aj magné B6?ja som ho teraz užívala.Vo vedľajších účinkoch Paretinu je aj bolesť hlavy, závraty, aj zemny tlaku, včera som totiž mala tlak 100/57, ráno to už bolo dobré.

maartinaa82
6. jan 2014

Neviete mi poradit kedy zacne ucinkovat paretin? Po akej dobe...uz ho budem brat treti tyzden a je mi stale blbo...berem sice len pol tabletky 10mg lebo som tehotna.

esselte
6. jan 2014

@hroska Skopírovala som ti odpoveď toho lekára na moju otázku:

Dobrý deň, užívam cymbaltu 60 mg ráno a 60 mg okolo 14.00 poobede, trocha sa mi zhoršil stav, tak beriem xanax 0,5 mg na noc a 10 dní som brala injekcie apaurin jednu denne , stále ráno okolo 7.00, je možné, že ma držal xanax a injekcia, alebo účinkujú ešte aj AD?cymbaltu užívam jeden rok a doteraz nebol problém, bola som len na cymbalte, nič iné som nemusela užívať, myslíte, že mohla stratiť svoj účinok a je nutné vymeniť Ad za iné?Lekárka mi tvrdí, že cymbalta je jedno z najlepších AD?Mám panickú poruchu.

Nepovím Vám, já na panickou poruchu duloxetin nepíšu, pro mě je to malinko nečitelná molekula a mám na její deklarované indikační spektrum vlastní názor, který se rozhodně nekryje na 100% s tím, co švitoří výrobce (kdysi jsme byli zařazení v testování této molekuly, když se připravovalo její uvedení na trh). Navíc dělá řadě pacientů problémy s krevním tlakem, atd. Je toho víc, proč ji volit až po zralé úvaze (ale mám na ní řadu pacientů nasazených, takže to není o tom, že by to byl špatný lék). Na každý pád je podle mě na léčbu panické poruchy nešikovný. Je to ale jen můj osobní názor. A i s tím mám tu a tam pekelné problémy, protože doba je dnes plná potrefených hus. dr. Ryc

esselte
6. jan 2014

@maartinaa82 Ja som tiež začala teraz brať Paretin, beriem ho len 4.deň, mám bolesti hlavy a taký zvláštny pocit, ja beriem 20 mg a mám k nemu aj rivotril 0,5mg a na noc xanax.Zaúčinkovať by mal tak za mesiac, aspoň podľa lekárky

maartinaa82
6. jan 2014

@esselte
aj ja by som radsej chcela vačšiu davku ale nemozem kvoli babu :( Rivotril mam aj ja ale kvapky...tie su lepsie nez tabletky...rychlejsie zaberaju...

esselte
6. jan 2014

@maartinaa82 Dobre vedieť, budem si pýtať kvapky, škoda, že nemôžeš viac a rivotril môžeš?A máš aj ty z paretinu trocha nižší tlak, lebo ja áno, ale nejako to vykrývam kávou, kolou a tak

maartinaa82
6. jan 2014

@esselte
rivotril mam brat pokial mi nezabere paretin...ten berem uz zopar rokov,ale nemam problem s tlakom..ja len cakam kedy mi to konecne zabere..

esselte
6. jan 2014

@maartinaa82 Koľko toho rivotrilu berieš? Ja asi malú dávku, lebo mi nie je veľmi fajn, ale ty berieš kvapky, tak aj tak to nebudem vedieť porovnať

esselte
6. jan 2014

Baby, dnes som sa super odreagovala, aspoň na dve hodiny, bola som na koncert Kandráčovcov, bol super!!!Predstavte si, že mi tam nebolo nič a len, čo sme vyšli von, už znova ten blbý pocit, no nič, asi si začnem spievať,možno bude stačiť, že už pôjdem do práce

maartinaa82
6. jan 2014

@esselte no tie kvapky su ze 1ml obsahuje 2,5mg a ja si mam dávat 3x2 kvapky denne
ale nedavam si kvoli babu... len take dve kvapky za den aj to ked mi je najhorsie...

dusaa
6. jan 2014

Ahojte dievčatá!

Chcem sa opýtať,či môžem mať ako NU z Citalecu aj zhoršenie derealizácie/depersonalizácie. Lebo nejaké náznaky tam boli aj predtým,ale dokázala som to zvladnut,ale teraz čo beriem ten Citalec,mám pocit že žijem v "ríši divov" alebo sa sama seba pýtam či spím alebo bdiem...

Inak čakám,že mi Citalec lekárka zmení...lebo na Ocd mi vôôôôbec nezaberá a úzkosť mám tuším ešte vaščiu ako bez neho. Akurát depku trocha potlačil. Ale pri tej smiešnej dávke 10mg na den asi ani nemožem cakat zázraky 🙄

esselte
6. jan 2014

@dusaa Ahoj, jasné, že 10 mg je ešte málo, ja beriem 20 mg Paretinu a tiež žiaden zázrak, ale pomáham si benzákmi, ak je najhoršie

esselte
6. jan 2014

@maartinaa82 No a teraz otázka, viem, že asi nebudeš vedieť, ale 2 kvapky je asi koľko ml?Ja beriem O,25 mg trikrát denne.

zuzkaremiaska
6. jan 2014

@esselte Vraj sviatky pohody, kľudu, lásky, pochopenia, pokoja... :(

maartinaa82
6. jan 2014

@esselte
jaaaj moja...to fakt neviem...skus sa opytat dr.

esselte
6. jan 2014

@esselte To som zasa ja,Chcem ešte otázočku, je pravda, že kvapky rivotril účinkujú rýchlejšie a že tableta účinkuje až po 30-60 minútach?Ak si zmením tabletu na kvapky, koľko kvapiek sa rovná 0,5mg tablety?Pýtam sa to preto, lebo som našla na fóre maartinu a tá tiež užíva Paretin a rivotril, ale kvapky

esselte
6. jan 2014

@hroska Som ja ale, napísala som zas sama sebe, prepáč, prečítaj si vyššie, čo som si napísala, to patrí tebe

svano
6. jan 2014

@esselte aj ja užívam rivotril kvapky. Zo začiatku super,ale cca po 2 mesiacoch užívania mi prestali zaberať a ja znova trpím nespavosťou.

savanna
6. jan 2014

@esselte pri rivotrile 1 kvapka = 0,1 mg lieciva, takze na 0,5 mg potrebujes 5 kvapiek.
ja mam vyskusanie iba kvapky takze neviem, ci je nejaky rozdiel medzi kvapkami a tabletkami co sa tyka ucinku.