Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

veronika.h
19. okt 2010

Dobré ráno holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli neznáte nějaké vitamínové preparáty či doplňky na posílení psychiky? Asi se po něčem podívám...

lubka888
19. okt 2010

@veronika.h cau moja su homeopatika sedatif, brala som ich, su celkom fajn. Skus, tym nic nepokazis, niesu navykove.

janulkama
19. okt 2010

@lubka888 ahojky,tak aj ja som bola v BA na nákupoch....niečo som pokúpila,ale tak mi bolo všelijako,no des 😒 Nejak sa mi stále točila hlava,nemám rada nakupovanie,ale vraj sa pri tom ukludním 😉 Aj si bola na nákupoch?

filipal
19. okt 2010

kocky, ten pangamin je vyborny na nervy. niekto sa tu na pangamin pytal...nie ty
@veronika.h ?
Andy este radi ginko....a zda sa mi, ze magneB6 radia...
samozrejme, ze sa tieto preparaty mozu s AD. vobec sa to nebije....

janulkama
19. okt 2010

@filipal na ten pangamin som sa pýtala ja...už fakt neviem čo s Ad môžem brať...takže pangamin áno 🙂

filipal
19. okt 2010

@janulkama ten mozes uzivat v riadnych davkach. su to pivovarske kvasnice, plne mineralov a B-cka.
hlavne ked chces pribrat. 🙂 🙂

jurij
19. okt 2010

ahojte, chcel by som sa spytat ze ci pri zacati brani ad sa vam prehlbila aj uzkost k horsiemu? ja som zacal pred siedmimi dnami prve styri dni som si dal iba stvrtku, prvy den mi bolo trosku horsie, a teraz beriem treti den polovicku a uz po prvom dni na mna vecer prisla uzkost a a sami zda ze sa to kazdy dnom zhorsuje.....zle od zaludka mi bolo iba prvy den po polke tablety...

auburn
19. okt 2010

ahojte, som tu novacik
...a celkom dobre mi padlo, ked citam vase prispevky a vidim ze nie som sama, co ma problem s depresiou, uzivam AD siesty tyzden, zrutila som sa po zlcnikovom zachvate, ale predchadzali tomu dlhodobe stresy, naposledy z ochoreni deti pocas leta, praca...
asi tyzden po zacati liecby som sa uz citila dobre a myslela som ze mam vyhrane- s vedomim ze lieky je potrebne uzivat aspon pol roka, ale pred piatimi dnami znova na mna prisli tie neprijemne stavy, bola som unavena a zacala som znova pocitovat strachy, obavy ze co mi je- skratka chytala ma panika, triaska, neschopnost jest, dr.mi do kontroly poradila pridat si lieky na ukludnenie a zvysila davku AD, nejako to zvladam- vraj som este nebola pripravena na taku zataz co mam okolo domacnosti, deti, podnikania. Chcem sa opytat, ci sa vam to tiez niektorej takto vracalo pocas nastavenej liecby. A ak ano, ako ste to zvladali? Snazim sa co najmenej ukludnovat liekmi na upokojenie. Ked mi je takto, obavam sa ci zas budem vediet normalne fungovat ako predtym. Ako ste zvladali deti, domacnost v tomto stave? Manzel je dost vytazeny, akoze chape ma, ale vacsina veci je na mne. 😒

lubka888
19. okt 2010

@cauko, prave som sa vratila z nakupov, bola som s mamou.Boli sme v avione, od jedenastej do teraz. Nieco sme nakupili uz na Vianoce, ja som si kupila rifle, aspon nejake potesenie.Ale aste som doobeda rozmyslala ci idem, ale dobre , ze som nakoniec isla, aspon som sa nemala cas tolko pozorovat. Treba to vzdy na zaciatku asi prekonat, a potom uz je lepsie. A ty co si pokupila?

lubka888
19. okt 2010

@jurij ahoj, tie zaciatku byvaju horsie a moze sa ti aj pohorsit. Treba to len vydrzat, asi po 2 tyzdnoch budes citit prve zlepsenie a potom to bude uz len lepsie. Len vydrz a poctivo ber lieky, urcite Ti pomozu. drz sa 🙂

filipal
19. okt 2010

@jurij presne ako pise Lubka, prve dni sa ti moze stav zhorsit. je to normalne. po tyzdni- dvoch mozes cakat mierne zlepsenie.....po mesiaci uz badatelnejsie. vydrz. 😉

@auburn ako dlho mas nastavenu liecbu? mozno si mala nizku davku, ktoru bolo treba zvysit. mozne je aj to, ze mam sezonne zhorsenie (jesen) a ako ti vravela aj dr. velku zataz v praci doma. ano, je bezne, ze stav takto kolise, vtedy sa zvysi davka a uzivaju xanax, rivotril...alebo ine pomocne lieky...
jajaaaj, co sa tyka zvladnutia domacnosti, skus si najst niekoho na pomoc. (mamu, nejaku studentku..), zislo by sa ti, aby ti teraz niekto pomohol.

@janulkama
@lubka888 🙂 🙂 🙂 super nakupovacky! 😅

janulkama
19. okt 2010

@lubka888 -no vianočné som nezohnala nič 😝 Ale nevadí,malému som kúpila 9 tričiek, topánky na zimu a konečne som mu už zohnala kostým na hallowensku párty-bude z neho malá kostrička 😀 😀 Jáááj a ja som si kúpila 2 nové svetríky 😀Cez nakupovanie ma to tiež chytalo,ale ako si napísala,stačí len začať a pozabudnem na všetko... 🙂

@jurij-ja som tiež len s AD začala,beriem ich 8 deň,do dnes som brala len polku,dnes prvý krát celú tabletku.Doobeda som mala motáky,pred chvílkou som bola taká všelijaká,ale prechádza ma to a teším sa z každého dňa ktorý prejde a začnem nový...odrátavam dni,aby to rýchlo ubehlo a lieky už fungovali.Keď mi je zle,poviem si,že to Ad účinkujú,ale zvyknem si a budem v pohode.Aspoň mne to trocha pomáha.No a snažím sa byť čo najmenej sama 😉

@filipal -keď už nič iné nepomáha...MM povedal,že ak si takto budem aj ďalej zaháňať depresiu a PP,tak na konci mesiaca bude v depresii on,že kolko som minula 😀 😀 😀

filipal
19. okt 2010

@janulkama 😀 😀 😀
ved pozeram!!! ze 9 triciek!!! to ja som kupila synovi 3 a bola som uplne hotova, ze ako som sa rozsoupla!!!
ale nositelne mal uz naozaj len jedno, vsetky mu boli nejake male.... 😝

veronika.h
19. okt 2010

Ahoj,
@filipal ten pangamin asi myslíš pangamin gnostin, že? Proti stresu🙂. Taky jsem četla, že pomáhat může i rybí olej, tak si zkusím pořídit i to. Nejím moc maso, tak mi asi určitě budou chybět nějaký minerály. Taky trpím dost na afty v puse, to by sedělo na nedostatek B, tak snad pivovarský kvasnice pomůžou.

@janulkama
@lubka888 já jsem dneska zvládla mít fajn den i bez nakupování, ono se to s prckem moc nedá, obchody nesnáší, ale jen jak ho odevzdám našim na hlídání, tak huráá a to budou peníze jen lítat 😀 😀 😀 , No, MM mě asi moc nepochválí 😉 😅 .
@jurij, @auburn
mně se první týden až dva po AD tak přitížilo, že jsem myslelam že umřu. Bylo mi hrozně zle od žaludku a úzkosti se dost zhoršily, protože jsem si říkala, že AD nezabraly a já na to tak spolíhala. A i dávka se postupně zvyšovala. Kojila jsem, tak jsem nemohla brát nic na uklidnění, tak jsem to musela vydržet, Ale cca po 4 týdnech už bylo mnohem mnohem líp a po asi 2 měsících jsem zase žila normálně 🙂 . TAk vydržte!!

janulkama
19. okt 2010

@filipal -no priznám sa,na jednom vešiaku boli 3 tričká,takže som zobrala 3 vešiaky 😀 😀 Ale tiež som bola donútená,nejako začal rýchlo rásť...

@veronika.h -no zajtra nikam doobeda nejdem,rozhodla som sa,že to vyskúšam doma budem variť a tak...ale trošku som si to prilepšila,zavolala som kamošku aj s jej malou,aby som nebola úplne sama,ale z domu neodídem...nejako to doma nezvládam sama,musím si začať zvykať zasa na domov a nie len utekať.

Dnes sa ma MM pýtal,či je to také zlé...bol troška nahnevaný,že nieje upratané a riad neumytý....tak som sa mu snažila vysvetliť,čo teraz so mnou je.Zabudol,že som začala brať AD,myslel si,že počám do sviatkov,že bude doma a nemusím sa báť brať ich,keby mi bolo zle.A ľudia verte tomu,bola som na seba pyšná,keď som mu povedala,že ich beriem už 8 deň a zvládam to aspoň takto...tak potom prestal,asi ma pochopil,pretože po návrate domov poupratoval,ja som dávala malému papať...MM je proste skvelý a chápavý 🙂 🙂

janulkama
19. okt 2010

baby môžem si dať ibalgin s Frontinom a s tým Sertralinom?Strááášne ma začala bolieť zasa hlava 😢 😢 😢

filipal
19. okt 2010

@janulkama ano, mozes.
dobru noc 🙂

auburn
19. okt 2010

filipal - siesty tyzden, beriem escitil 10mg rano a trittico 1/3vecer, ale od piatku mam pridane- 5mg escitil na obed, na ukludnenie mam doma len lexaurin, tak ked to bolo teraz take nanic pridavala som si ten, zajtra idem na ko k novej lekarke co som si nasla, uz po telefone mi poradila a upokojila, tak uvidime. mesiac som sa citila fajn, tak som myslela ze som v pohode a horsie nebude, toto ma vyplasilo, necakala som zhorsenie pod liecbou, navyse som sa do toho akosi ponorila ze mi je zle a bla-bla- tie negativne myslienky, s psychologickou je to zatial poslabsie, toto sme vobec neriesili, skor ine, teraz vidim ze odveci, v prvom rade potrebujem zvladat nejako seba, naucit sa relaxovat , pozitivnejsie mysliet, alebo ja neviem co, len aby som zvladala bezny zivot...
v domacnosti mi obcas pomoze dobra kamoska, zjavi sa, pozehli, chyti sa cohokolvek co vidi ze treba.., no mam 6r.skolacku a 3r.prcka, takze nenudim sa

jurij
19. okt 2010

ahojte...dakujem pekne za rady...len som sa zlakol lebo kazdy dnom co som si dal polku tabletky sa mi dost pohorsilo, a dnes to bolo naozaj strasne,(studeny pot, dychavicnost, proste infarktove stavy,....), tak verim ze mate pravdu...vzdat to urcite nechcem...a samozrejme Vam vsetkym drzim palce🙂

radulinka00
20. okt 2010

@auburn Ahojky! Já taky beru escit. 10mg sai 10týdnů a pomohlo to! 🙂 Beru ještě na noc Mirt.plánuju ho vysadit, ale nějak se zatím nedaří. Jak ty to máš se spaním? spíš dobře s tím tri.? A neplánuješ ho vysadit a brát jenom esc.?
Já jsem kvůli tomu byla včera i u homeopatky, zjišťovala mi nějaké energie v těle. zjistila, že jsem rozhašená a dala mi tři druhy homeopatit, říkla, že tak do měsíce by se mi spánek měl upravit, že vyla´dují celý organismus.Pak mi ještě píchla do ucha akupunkturu, že tu jehličku mám nosit měsíc, ale já jsem si ji v noci musela vyndat, protože jsem na tom uchu vůbec nemohla ležet a spát. 😒 Tak nevím, pořád pochybuju jestli tomu mám věřit. ☹
Jinak ad mi pomohla hodně, tak ať je líp!

mimka54
20. okt 2010

ahojte, ja sa pridám s takým malým tipom: beriem Citalon už niekoľko rokov, teraz som k tomu pridala každé ráno kvalitné aloe vera (ja mám od LR, ale super je aj od Forever) a cítim že mám o dosť viac energie. 🙂 🙂 🙂

lenka00
20. okt 2010

@veronika.h Ahoj Verun 🙂 , to víš, že si Tě pamatuji...moooc jsi mi v té době pomohla, ani nevíš jak...to Te obdivuji, ze uz nic neberes...ja jak jsem psala beru Argofan 150mg, citim se urcite mnohem lepe, ale asi opravdu je to tim podzimem, ze se necitim uplne oki, je pravda, ze na podzim jsem vzdycky byla takova smutnejsi a to se nic nedelo a byla jsem naprosto oki....A co malicky, jak se Vam vede? Uz nemas vubec zadne problemy, zadne uzkosti??? MOc Ti drzim palce, at v pohode zvladnes podzim bez prasku 😎 🙂

@auburn ja uz beru leky pres rok a kolisani nalad mam porad, pred 10 dny se u me taky objevily z nicehonic uzkosti, po tydnu se uz citim lepe,ale taky nechapu proc, kdyz uz bylo tak dobre, ale asi to proste tak je, jak vsichni pisou, beh na dlouhou trat a ten podzim...ble 😖 😖 drz se zvyseni leku brzy zabere, proste jsi potrebovala vyssi davku, leky na uklidneni si klidne trosku ber, toho se neboj, i kdyz ja to mam stejne, mam pocit, ze jsem to zase nezvladla a musim si vzit tabletku na uklidneni, ale radsi tak, at se nervy uklidni a rychleji se uzdravi...drz se..

@filipal uz se taky tesim az se mi povede skoncit s ad, ale urcite si to zkusim az na jare a pres leto, to je moje obdobi 🙂 jak dlouho jsi ad uzivala? ja tim padem jeste asi nejsem uplne stabilni, kdyz mam ted takove vetsi kolisani, takze to asi bude chtit jeste nejakou dobu uzivat...

Vsem drzim palce, at je dobre 🙂 🙂

svija
20. okt 2010

@radulinka00 - koukám, že fyzioterapeuti jsou alternativní 🙂 . Já jsem ve svém nespavém období zase zkoušela to řešit i přes čínskou medicínu. Jestli to pomohlo nedokážu posoudit, protože jsem kombinovala víc metod dohromady, ale podle mě částečně určitě. A jak bolí jehličky napíchané do ucha, když si to ucho přilehneš vím taky, pěkně hnusný pocit 😉 . Já teda těmhle alternativním věcem docela i věřím, ale po mých zkušenostech, bych se rozhodně nenechala léčit jenom alternativně. Podle mě antidepresiva pracují s mnohem rychlejším účinkem a dříve tě stabilizují a ta alternativa už je takové jemnější vyladění. Ale v téhle oblasti možná co člověk, to názor 😉 .

veronika.h
20. okt 2010

Tak jsem se vrátila z lékárny a mám spoustu pangaminu a rybího oleje, tak vesele do toho 🙂 🙂
@mimka54 díky za tip, pokud mi toto nepomůže, tak to aloe zlusím, jsem úplně bez energie 😝 😝
@lenka00 musím zaklepat, úzkosti žádné od doby, co zabraly léky, možná jednou nebo dvakrát taková menší příhoda, pokud jsem byla totálně vyčerpaná, bylo to blbý. Já vím, že potřebuju spát, takže dodržuju spánkový režim, v noci začal k malýmu vstávat manžel, protože pár měsíců jsme moc nespali v noci a to bylo poznat. Ale byla jsem spíš hysterická, než úzkostná 😝 😝 . Jo a chodím spát i přes den po obědě s malým. A taky celou dobu pravidelně chodím k psycholožce, která je moc fajn.
@svija souhlasím s tvým názorem, co se alternativních věcí týká, já jsem 2měsíce bojovala s akutní poporodní depresí pomocí celé řady léčitelů homeopatů apod. Pokud něco pomohlo, tak jen krátkodobě a já byla opravdu ve špatným stavu. ☹ ☹ . Prostě dál už to nešlo, tak přišly na řadu AD. Dřív bych to nikdy neřekla, ale vděčím jim za život. A tu alternativní léčbu využívám ve chvílích jako jsou tyto, kdy cítím, že moje nálada je rozkolísaná, tak se trochu snažím tělol a mysl harmonizovat. 🙂

radulinka00
20. okt 2010

@svija 🙂 no jasně pořád tíhnu k tomu přírodnímu a věřím, že organismus má nějaké samouzdravovaci schopnosti, ale bez těch ad by to asi u mě taky nešlo. Byla jsem překvapená, co mi dělala za vyšetření, protože jsem čekala, že mi jenom na základě dotazníku a anamnézy předepíše nějaká homeopatika jakože na spaní a ona mi vysvětlila, že to takhle nefunguje, že si musím vyladit organismus a pak budu i spát. Měla takový přístroj, kde mi elektrodu přikládala k prstům na nohou a rukou a tím zjišťovala nějaké dráhy a toky energie či co 😅 a pak tam přikládala různá homeopatika, aby zjistila, které na mě bude nejlépe sedět. Nakonec vybrala tři pro mě a jedno doporučila i manželovi na pocit ztráty. 😔
U mě zjistila, že potřebuju podpořit játra a trpím pocitem osamění, že by ta dlouhá MD? 😢 Nevím, ale chtěla jsem to zkusit. Tu jehličku jsem si teda vyndala 😨 fakt se na tom nedalo ležet a usnout!!Ta byla naštěstí zadarmo 😅

@veronika.h Ahoj, to aloe chci taky zkusit, má se užívat ráno na lačno?Chápu tě, že máš rozkolísanou náladu na MD je to krásné období, ale dost náročné. zvláště jestli máš vzteklounka. Já to znám, syn byl kolem dvou let ultravzteklý a to se mi do toho narodilo druhé dítě a když si vzpomenu jak jsem třeba kojila malou a Luky se vzteky vyčural doprostřed místnosti 😠 No bylo to zajímavý a ještě i je, ale jsem stejně moc ráda, že je mám, andílky. 😝 😝

mimka54
20. okt 2010

@veronika.h ešte k tomu užívam ginko, lebo mám pocit že som dáko osprostela 😝 🙂 takže aj to ma možno nakoplo

kubaka
20. okt 2010

@auburn ahoj - já byla taky v úplně KO stavu. Domácnost, děti se moc zvládat na plný výkon nedá. Výhoda byla, že jsem byla na PN, syn v první třídě.Na úklid jsem si najala paní a i vařit a nakupovat byl pro mě velký výkon - takže vše jsem do detailu plánovala, co kdy budu vařit, co koupit, aby mě v obchodech nechytal panický záchvat. Ze začátku, než se opravdu stabilizuje člověk, jsou nutné ty jednorázové léky. I třeba první půl roku jsou přechodné výkyvy - záleží na míře zátěže. Já se začala sbírat po roce úplné neschopnosti, 9 měsíců jsem byla PN - a byly to dva kroky vpřed, krok vzad. Něco jsme zvládala, ale musela jsem si dobře dávkovat práci a zátěž Když bylo našponováno, bylo zle a úplně mě to rozhodilo. Jednou jsem něco slíbila a to vědomí, co to bude práce mě totálně položilo , že jsem dva dny proležela v posteli neschopná komunikace. Musela jsem to odřeknout a najednou se mi udělalo dobře.
Měla jsem velkou výhodu, že manžel vydělával dostatečně, měli jsme úspory a já byla publicista na volné noze, takže jsem si práci ordinovala sama.
Po dvou letech se dalo říct, že už jsem schopná - zase 😖 - všeho . Ale právě proto jsem se naučila se nezruinovat a dávat na sebe bacha - v mém případě nakládat na sebe míň, než jsem ve skutečnosti schopná.

Teď podnikám, ale i tak byly období, kdy jsem raději utlumila příjem objednávek, abych se v tom netopila. Dělám jen tak, abych to s přehledem zvládla. No, teď je teda opačný problém - lidi šetří a nic nekupují, takže zase mám plnou hlavu vymýšlení dalšího sortimentu, abych vyrovnala ten úbytek . 😝

janulkama
20. okt 2010

Ahojte,tak ako ste dnes zvládali deň??Ja tak všelijak,ale zasa deň za mnou a zvládla som to 🙂 Za chvílku ešte Frontin a šup šup do postielky 😀

lubka888
20. okt 2010

@janulkama Cauko, no ja som mala den celkom dobry, mozno uz sa pomaly dam do normalu, ale nerobim doma nic moc, len som si dohodla firmu, co mi poumyva okna. Vzdy mam z toho stres, tak si pomozem aspon takto. Zajtra idem piect dve strudle a poobede pojdem s malou na navstevu ku kolegyni, maju noveho psika. Uz sa tesim, ja mam zvierata strasne rada.
Takze aj ja ulozim deti a hop do postielky ,zoberiem knizku a spim 🙂

lubka888
20. okt 2010

@auburn Ako si dopadla u novej dr?