Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

5katarina7
6. jan 2011

ano som tiež liečená na depresiu,ja beriem lieky už dosť dlho,ale mne na začiatku psych.vôbec nevypísala AD,len tie lieky proti úzkosti,až po rokoch mi vypísala Coaxil,čo je dosť slabé,a potom k tomu mi pridala Cipralex,ktorý mi dosť pomohol,ten beriem doteraz,ale podľa mňa nízku dávku,10mg.Teraz som celkom v pohode,len ešte stále nie až tak aby som vedela vynechať lieky.A podľa toho čo tu čítam,tak moja psych.má dosť čudný štýl liečenia,lebo ona suverénne vypisuje aj benzodiazepíny,a nikdy nehovorila,že sa majú brať,len podľa potreby,naopak ešte vždy aj zdôrazňovala,že sa musia brať pravidelne a nesmie sa vynechať ani jedna dávka.Takže teraz ma najviac trápi,ako prestať s tými ukľudňujúcimi liekmi.Má s tým niekto skúsenosti?

janulkama
6. jan 2011

@5katarina7 aké ukludňujúce lieky??Mne dala frontina xanax sr,ale len PP...mojej mame tiež roky dozadu dali xanax,brala ho 7 rokov a až keď zmenila dr,tak tá sa zhrozila,že prečo jej ho dali,že je návykový...mala veľký problém ho vysadiť,to si pamätám,tuším ho vysádzala pol roka...

janulkama
6. jan 2011

dnes idem k našim,mám rodinné posedenie 😀 Robia kačicu či hus či čo to 😀 a tak...takže sa teraz s vami lúčim,dúfam,že mi dnes bude dobre,lebo včera to bolo hrozné...

Prajem pekný dník 🙂

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 no ako tak čitam a som spravne porozumela tak ty sa liečiš dllhe roky tak že berieš od začiatku navykovy liek na ukludnenie a až teraz ti dala AD cipralex?No hrozne prečo ta tvoja psychiatrička povzbudzuje brat navykovy liek.Mala by si ju radšej vymenit za inu.A ako dlho berieš ty cipralex?

5katarina7
6. jan 2011

Tak mne tie lieky menila dosť často,keď som sa začala cítiť horšie zvyčajne som mávala závraty,a to na jeseň a na jar,tak mi hneď napísala iný liek,takže som vyskúšala už dosť.Teraz mám xanax,a večer frontin.To je podľa mňa to isté,ale čo už.Len ja som bola tak blbá,že čo mi psych.povedala tak to bolo sväté.Mojej mame sa od začiatku jej liečba nepozdávala,ale ja som si myslela,že ona je primárka,a strašne veľa ľudí k nej chodí,tak asi vie čo robí.Len nechápem prečo mi hneď na začiatku nevypísala AD,keď mi povedala,že mám depresiu.No podľa mňa teraz už mám bližšie k PP,ako k depresii.A keď mi vypísala ten Coaxil,vtedy mi zas nedala tie ukľudňováky,no vtedy mi bolo najhoršie.To som mala horšie obdobie ako keď som k nej začala chodiť,vtedy som mala aj tie panické poruchy.A práve vtedy ona bola na dovolenke,a lek.čo zastupovala sa čudovala prečo to takto naordinovala,však kým začnú účinkovať AD,tak to nejaký čas trvá.A práve vtedy som mala brať tie pomocné lieky.Tak teraz neviem,ako sa ich zbavím,však už ich beriem roky.Skúšala som vynechať,ale sa mi to nedarí.Ale zaujímavé je,že niekedy si zabudnem dať,a mi nič nie je,ale keď ma napadne,že som si nedala liek,tak si musím dať,lebo hneď mi je blbšie.Mala by som vynechávať asi po menších kúskoch,ale keď sa dopredu bojím,lebo teraz som celkom v pohode,a ja hneď tie závraty mám,pri zmenách.

5katarina7
6. jan 2011

@bobom ja beriem cipralex dva roky.

filipal
6. jan 2011

@janulkama ta skupina nezanikla, len sa velmi malo prispieva, niekedy len jeden prispevok za dva dni.....
prilev novych ludi je pre udrzanie temy dolezita.
Katarina, tak fajn, ze si sa odhodlala napisat. 🙂

kifo
6. jan 2011

ahojte 🙂 cital som niektore strany tohto dlheho fora. Chcem Vas pogratulovat k Vasej ochote si pomahat,nie je to bezny jav s kt. sa stretavam. Nie som matka a dokonca ani zena tak vlastne ani neviem ci tu pisat mozem. Avsak mam podobny problem ako vy a to panicku poruchu a nespavost. Liecim sa 7rokov,mam 30r. Teraz fungujem na valdoxane 50mg,0,5frontin a 0,2rivotril a 25mg quetiapin na spanie. Vsetko na vecer. No nie som spokojny celkom. Najlepsie mi zabral cipralex ale neziaduce ucinky po sex.stranke ma odradili. Andy.a chcem sa Ta opytat ci je vobec mozne sa zbavit benzodiazepinoch po 7rokoch brania,aj ked nie vysokych davkach ale prave tych najmensich je enormne tazke sa zbavit. Bol som uz na 0,2mg rivotrilu a nepodarilo sa. A myslim si ze prave tieto lieky su nebezpecne,navykove. A pisala si ze niekto berie 4150mg trittica,prosim Ta,ako je to mozne?? dakujem za odpoved 😉

kifo
6. jan 2011

5katarina7 takze mame podobny problem a tym su benzodiazepiny..musime to zmaknut 🙂

5katarina7
6. jan 2011

@kifo máš pravdu,a dúfam,že sa nám to aj podarí 🙂

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 a ako dlho tebe trvalo kym si sa citila OK viacmenej po tom začati brania cipralexu kedže ho berieš 2 roky?aj teraz maš točenie hlavy?

mimka54
6. jan 2011

ahojte, cipralex je to isté čo citalec alebo citalon? vďaka. 🙂

filipal
6. jan 2011

@kifo asi bolo myslene 150 mg triticca, to bude nejaky preklep.
Andy sa tu stavi uz malokedy, len aby si nebol sklamany, ked ti neodpovie. skus jej napisat IP.

5katarina7
6. jan 2011

@bobom presne sa už nepamätám,ale na tie depresívne pocity mi to dosť skoro zaúčinkovalo,ale také tie točáky mávam aj teraz.Vlani som už musela ísť aj k neurológovi,pre istotu,či to nemám z niečoho iného,takže ma posielali na CT,a aj iné vyšetrenia,a potom povedali,že to mám psychicky.Keď mám stresy tak sa mi zhoršia aj tie závraty,a aj pri zmene počasia.

svija
6. jan 2011

Ahoj, koukám, že se založila soukromá diskuze 🙂 . Já teda nevím, jestli budu stíhat přispívat do obou, asi budu psát jen do té, kde to bude víc žít, jinak je to děsný žrout času.

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 tak to si mam moc nepotešila že tie točaky neprešli ani po tolkych rokoch:(Ale zrejme ich maš asi občas a nie stale ako predtym či....?

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 a chodiš do prace?vieš ako to zvladaš ked maš tie točaky a taku celkovu slabost a unavu?

5katarina7
6. jan 2011

@bobom nemám ich vždy,napr.aj celé leto som bola v pohode,väčšinou keď začína jeseň sa mi pohorší.A ten neurológ mi doporučil brať taký prírodný liek gingio,to je výťažok z rastliny,a to je dobré aj na migrénu,lebo ja mávam aj to.Chodím do práce,lebo dlhší čas doma,mi nerobí dobre.Takto sa v tom horšom období premôžem,ale hovorím,že teraz je to už oveľa lepšie.

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 a takto v zimnom obdobi je ti tiež horšie?a byvaš aj často ospala a slaba?a ako dlho berieš lieky ak sa ta smiem opytat?

andy.a
6. jan 2011

čaute 😎 😎 😎

večer sa mi hádam podarí nakuknúť sem a odpovedať vám 😝 😝 😝 😝 😝

@kifo Trittico sa bežne môže užívať do 450 mg,čo sú 3 tabletky na noc,vtedy má aj antidepresívny a nielen hypnotický efekt....
a nechápem načo máš na noc 4 liekov,stačí 1 alebo 2 a zvýšiť dávky....síce ten Valdoxan 50 mg je maxim.dávka...a 0,2 mg Rivotril to si ako dávaš ?? 😕 😕 😕 😕 táto dávka je na úrovni placeba,nemal by byť problém ju vysadiť...to si dávaš 2 kvapky alebo polku z tabliet 0,5 mg ? ale to je potom 0,25 mg a nie 0,2 mg 😉

zatiaľ pa a všetko dobré v roku 2011 😵 😵 😵 😵

držte sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

5katarina7
6. jan 2011

@bobom teraz sa mám celkom dobre,ja chodím k psych. už deväť rokov,a to mi na začiatku keď som sa pýtala dokedy bude tá depresia trvať povedala,že možno týždeň,mesiac?Ale teraz si nemysli,že mi je deväť rokov rovnako,tú depresívnu náladu nemávam,len niekedy tie závraty sa mi vracajú.

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 a ked to tak vezmeš po kolkych rokoch ti prešli tie točaky myslim že kedy ti polavili a mala si ich len občas?aj tebe byva horšie ked maš dostat menštruaciu?

radulinka00
6. jan 2011

@kifo Čauky, no já jsem se taky divila, že toho máš nějak moc na to spaní, ten Valdoxan by ti nestačil sám o sobě? Já beru na noc Mirtazapin 15 a spím a to jsem měla velikou nespavost. Cipralex beru taky a pomáhá mi. Neumím si představit, že bych vysadila něco co mi pomáhá jenom kvůli problémům v sex. oblasti. ale je pravda, že vy to máte komplikovanější 🙂

@5katarina7 Ahoj, beru taky Cipr. máš pocit, že ti pomohl? Neuvažuješ už o vysazení? Bereš něco na spaní?

radulinka00
6. jan 2011

@andy.a Ahojky, taky hodně zdraví v novém roce a málo pacientů 😉
Prosímtě mám takový blbý dotaz: četla jsem,že Mirtazapin je nějak špatný na krev, že způsobuje záněty či co? Mám šanci to nějak na sobě poznat nebo bych si musela nechat udělat krevní rozbor?Díky R.

bobom
6. jan 2011

@radulinka00 ahoj myslim že cipr.je dobry v tom že zabrerie na uzkost a depresiu ale neviem č odstrani aj priznaky telesne(točaky,slabost,ospalost...)

5katarina7
6. jan 2011

@radulinka00 ano mne cipralex pomohol,ale necítim sa na vysadenie,ja by som sa radšej chcela zbaviť toho xanaxu,lebo ten je návykový.Na spanie teraz neberiem nič,v jednom období som brala hypnogen,lebo som vôbec nemohla spávať,ale potom som ho vysadila.@bobom ja som točáky nemala od začiatku,už sa ani presne nepamätám,kedy mi začali.A pred menzesom,kedy ako,precitlivelá som vtedy viac.

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 a nemala si zo začiatku ked si začala brat cipralex nežiaduce učinky?

5katarina7
6. jan 2011

@bobom mala som,len vtedy som ešte nepoznala túto diskusiu,a nevedela som,že pri nasadzovaní AD je to dosť zlé,ja som si myslela,že mi je tak blbo,a čakala som kedy mi začne účinkovať AD.A ty máš depresiu?A ako sa citiš?

bobom
6. jan 2011

@5katarina7 no ja trpim panickou poruchou.........a nepametaš si ako dlho u teba trvali tie nežiaduce?

srdcko81
6. jan 2011

@janulkama ahoj-nasa SS nezanikla.A ani si nepamtám ze by si mi Ty písala o prijatie 😕 😅 Piseme teraz pomenej ako predtým ☹ a nie je to rým ze by sme nechceli niekoho pribrat alebo podobne,v SS sme viac menej kocky ktore si piseme aj veci zo sukromia alebo preto ze nechceme písat verejne ako napr.ja. 😉
Tema depresia nikdy nezanikne-lebo vzdy pridu nový ludia,ktorý potrebuju pomoct.......len smutnejsie je ze ked im je lepsie tak zabudnu......Ked budes pisat dlhsie tak uvidis ako sa ludia menia a casom prestriedaju 😉