Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janulkama
6. jan 2011

@srdcko81 ahoj,ja som nevedela,či tam píšete,alebo nie,ja som sa len dozvedela,že vraj nie...tak sa ospravedlňujem,za slová 😉 Inak,že som nepožiadala,až keď som vytvorila zamknutú,tak mi filipal napísala,že práve ty si už jednu vytvorila...nevedela som o tej téme,inak by som novú ani nezaložila,veď načo by nám boli dve...tiež som to chcela hlavne kvôli súkromným veciam...

srdcko81
6. jan 2011

@janulkama -ved sa nic nestalo-nemusis sa ospravedlnovat 😉 len to ze mi pisali aj kocky z nasej temy ze ci je to pravda?
Takze sukromná tema je ale malo sa v nej píse-tu to naopak zije 😉 len ja sa z osobných dovodov nezapájam-proste tu mám na seba spicla 😠 😠 😠 😝 😝 😝 Ale rada si Vas precitam....a ak by sa Vám nová tema rozbehla-tak so mnou pocitajte 😉 😵

kifo
6. jan 2011

5katarina7 nebude to lahke ale je to mozne a to mne osobne staci 🙂
filipal a vidis,nasla si cas 🙂 psych. maju strasne vela prace a su aj niekedy z toho unaveni
radulinka00 no mne mirtazen nestacil,skusal som uz vsetko skoro..trittico bolo najlepsie,perfetktne tlmi..je super ze ti staci 15mg a spis 😉
andy.a rivotril mam v kvapkach takze 2kvapky,s tymi benzodiazep. je to tak,ze redukovat postupne davky je mozne s mensimi abstakmi ale uplne vysadit je takmer nemozne,to su priam delirantne stavy po par dnoch(zalezi ci je kratkodobo ci dlhodoboposobiaci liek),rivotril je najlepsi,najmenej skodlivy,nie je riziko kumulacie ale vysadzovanie musi byt pomalsie ako u druhych(to su moje skusenosti plus niektorych dalsich)...valdoxan nie je ziadne kladivo,na spanie je proste pre mna slabe,ten quetiapin podrzi spanok dlhsie,valdoxan zlepsi architekturu a frontin mi pomaha zaspat 🙂 je toho dost viem,ale cez den nemam problem zasa 🙂
dakujem Vam vsetkym a drzim palce mamicky 🙂

janulkama
7. jan 2011

ahojte...momentálne som v práci a relaxujem 🙂

Chcem sa Vás opýtať,máte aj vy dni,keď si nadávate,že by ste sa mali dať do kopy a nech Vám nieje zle?

lucinka0921
7. jan 2011

@janulkama Ahoj Janka.Ano aj ja mam taketo dni,no uz pomenej,kedze sa citim celkom fajn.Ale ked mi je nanic,tak si nadavam 😒

tulamatula
7. jan 2011

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať či ste museli pred tým ako ste otehotneli vysadiť AD? po prípade či sa musia vysadiť prvé tri mesiace? alebo ak máte niektorá skúsenosť s braním AD počas celého tehotenstva???Ja beriem sertralin teva, brala som pol tabletky večer ale tento týždeň sa mi pohoršilo, tak si dávam celú tabletu ráno a polku večer. Plánujeme bábatko a bojím sa ako to bude s tým vysadzovaním...Budem vďačná ak mi napíšete Vaše skúsenosti. Ďakujem...

savanna
7. jan 2011

@janulkama no myslim, ze sa mas skvele, ked sa v praci dokazes zrelaxovat 🙂 😉

Jasne, ze mame take dni, niekedy zacnem uplne pochybovat a hovorim si, ze tie AD mi vobec nezaberaju. Ale potom si spomeniem, ako mi bolo minuly rok, ked mi bolo zle stale, nedokazala som si ani len v pokoji sadnut a na 5 minut si oddychnut, a potom viem, ze zaberaju. A potom mi tiez velmi pomaha, ked tu citam prispevky od dievcat, ktore tiez maju vykyvy a aspon vidim, ze je to uplne normalne.

clare1
7. jan 2011

@janulkama ja som vzdy prekvapena ked mi je dobre, lebo neviem pochopit, ze mi bolo zle, vzdy si hovorim, ze to sa mi iba zda vtedy, ze sa mi toci hlava , a ze som unavena a nic sa mi nechce, ze som asi len leniva, ze sa musim iba premoct, ze aha, ved dnes mi nic neni a mozem upratovat, varit , smiat sa, vtedy to nechapem ako mi moze byvat zle a nadavam si, ze som slaboch, hypochonder, ze ini ludia tolko toho zvladnu a ja iba fnukam 😎 , a potom ked sa rano zobudim a mam prave zly den tak si poviem, aha tak predsa mi nieco je, a je to pravda... 😨

janulkama
7. jan 2011

@lucinka0921
@clare1
@savanna
no tak niesom sama,len ja nechápem,prečo keď je už dobre,tak sa mi to zasa vráti...nevolám si záchranku ako predtým,viem sa uvedomiť,že to je len vo mne,že niesom chorá a ani nič také,ale je mi zasa zle...strašne mi tá nálada kolísa...ale strašne...keby to na chvílku polavilo,ale v kuse?Podla mňa to nieje normálne.Keď som nasadila cipralex,do 2 týždňov mi bolo dobre,potom asi po 2 mi začalo byť zle,zvýšila sa mi dávka.Zasa bolo 2 týždne dobre a teraz zasa sa to vrátilo.Už od pondelka,keď si dam frontin,tak mi je lepšie.Mám dávku úplne zvýšiť?Idem v pondelok k dr.tak som zvedavá,či sa to zvýši.Len doobeda keď si dám lieky,tak sa mi točí hlava,ako keby to bolo pre mňa veľa...ja už neviem,myslela som,že som z najhoršieho vonku. ☹
V práci si oddychujem aj od malého,robím u mojej svokry,máme dobrý vzťah,ona aj vie,čo mi presne je,tak keď tam prídem kecáme a popritom pracujem,zasmejeme sa,keď som musela,aj som si poplakala,ona je skvelá žena,vie ma povzbudiť hlavne kvoli malému a MM,chce,aby sme boli zasa šťastný a nie stále utrápený,lebo nevládzem toto,inokedy iné...veď poznáte to,že?

5katarina7
7. jan 2011

@janulkama chcela som sa ťa spýtať,písala si že tvoja mamka pol roka vysadzovala xanax, a ako postupovala?

lucinka0921
7. jan 2011

@janulkama ty si si volala predtym aj zachranku?Ja som nikdy nevolala zachranku,len raz som bola na pohotovosti,ale to preto,lebo som nevedela co mi je,to mi prislo prvy krat zle.Inak vobec,vsetko som sama sa pokusala zvladnut,ja som hned pochopila,ze je to len psychika.Ale teraz posledny tyzden ma nejako strasne boli chrbtica.Neviem preco.Mamina ma kazdy den masiruje,ale kazde rano ked vstanem,je to strasne a trva to skoro cely den,az vecer ako keby polavilo.

Vy nemate bolesti chrbtice?Neviete niekto,ci to tiez suvisi s uzkostou a PP?

janulkama
7. jan 2011

@5katarina7 ja sa jej spýtam,ako to vysadzovala...ale zdá sa mi,že jej dala iné,ktoré si pridala a postupne znižovala xanax.
@lucinka0921 ja som bola rok na tom dosť zle,pár krát mi zavolali aj záchranku,lebo nevedeli,čo je so mnou,mysleli si,že mám infarkt a podobne...bolo to dosť zlé obdobie pre mňa,než som si to v hlave aspoň trocha urovnala,že mi naozaj nič nieje a je to "len" psychika...
Za tú chrbticu,ja už som na na to tiež pýtala,lebo mňa strašne bolievajú kríže,ale mám to aj dostať a tak,len je to horšie...

lucinka0921
7. jan 2011

@janulkama ja som mala to stastie,ze ja som si hned uvedomila,ze je to psychika,kedze vysetrenia som mala vsetky dobre...Tak ja som hned vedela,ze to je psychika,aj ked psychiater tvrdil,ze som uplne zdrava... Mna boli cely chrbat,krize a aj medzi lopatkami.Ja som uz mala,takze moje bolesti s tym nesuvisia....Ja mam problemy s krcnou chrbticou,ale nikdy ma tak nebolel chrbat,mne to pride ako keby,ze som mala zlu postel.Ale tak spim na tej posteli uz 2 roky a az teraz ma zacal boliet,tak neviem...

janulkama
7. jan 2011

@lucinka0921 na postel sa vyhováram aj ja,aj muža bolí chrbát,chceme si kúpiť matrace,len sú dosť drahé 😝
Počúvaj,aj teba tlačilo na hrudi,keď ti začali problémy?Mňa áno,prestalo to a od pondelka ma zasa tlačí a nie a nie to prestať ☹

5katarina7
7. jan 2011

@janulkama to je dobré aj my sme sa bavili doma o matracoch,lebo obidvoch nás bolí chrbát.Ale mm je kamionista,tak možno z toho,a mňa ani nenapadlo,že aj chrbat môže bolieť z psychiky.To tlačenie na hrudníku som mávala aj ja,ešte aj teraz niekedy,ale teraz ma to skôr prejde.A ja som zvykla mať,akoby stiahnuté hrdlo,no to bolo strašne zlé,a to mi trvalo dosť dlhé obdobie,a potom aj to prešlo.Ja som si všimla,že som mala vždy nejaký príznak v popredí..Som sa strašne pozorovala a vždy keď som sa na niečo zamerala,napr.ma tlačilo na hrudi,tak nejaký čas som to cítila.Keď som zas zbadala,že mám závraty,tak som sa zas na to viac sustredila.

clare1
7. jan 2011

@janulkama ahoj, no najprv ti napisem, ze mas super svokru a este ti zavidim/ v dobrom/ tu pracu- pohodovu, ja si dam tiez hned rano tabletu a mam tocaky, niekedy trvaju hodinu-dve a niekedy aj do 13,00, niekedy bolieva hlava, ale vacsinou hned od rana, viem, uz dlho tu pises o tych krizoch, no a dnes prvy krat bolia aj mna, a nemam to dostat a bolia presne ako by som to mala dostat... 😠 , a necvicis nahodou, alebo maleho nenosis na rukach?, alebo si bola slabo oblecena?, no ako toto vylucis, tak to ozaj moze byt aj z psych. alebo AD, z matracov by ta bolievali uz od zaciatku krize, uz dlho spis na tej posteli, nie?, ale ked aj muza bolia, nie ste v noci slabo prikyriti?, no poradim ti iba jedo, daj si na bolest nieco, ibalgin?, mne vzdy pomohol...

clare1
7. jan 2011

@5katarina7 ahoj, katka, dost si tu svojimi prispevkami pomohla, no ty si uz skusena depkarka 😀 😀 😀 , o tych priznakoch, zavratoch, zmenach k lepsiemu a horsiemu..., vies ja som len zaciatocnik-hlupucky neskuseny... 😖 a len hladam tu, pozorujem seba...a ucim sa s tym zit 😨 😨 😨 , diky, ze si prispela, objasnilo mi to vela veci

5katarina7
7. jan 2011

@clare1 teším sa,keď som pomohla 🙂

bobom
7. jan 2011

@5katarina7 a nesnažila sa ta psychiatrička poslat do nemocnice?

lucinka0921
7. jan 2011

@janulkama no ale postelou to asi nebude,kedze moj priatel sa na nu nestazuje,prave naopak,chvali si ju...Ano mna tlacilo na hrudi a na zaciatku aj tyzden v kuse,bolo to velmi neprijemne,ale teraz uz v pohode,ale odkedy ma boli chrbat a ked sa zohnem alebo len trosku naklomin,tak aj teraz ma tlaci na hrudi,no je to neprijemne a vzdy sa bojim,ze ci to nie je nieco ine,no snazim sa nahovarat,ze to z chrbtice...No dufam,ze rano ked vstanem,tak to bude aspon o trosku lepsie.A este ked ma tlaci teraz na hrudi,tak neviem ci je to uzkost alebo z chrbtice.Ale viem mat aj katastroficke scenare 😝

5katarina7
7. jan 2011

@bobom nie nesnažila.

bobom
8. jan 2011

@5katarina7 si pisala že berieš xanax a frontin každy den?a aku mg davku z každeho berieš?ak chceš vysadit ich tak postupne tak pol roka to bude zrejme trvat ked budeš na polovičke.

janulkama
8. jan 2011

@5katarina7 aj ja som brala frontin a xanax skoro každý deň

5katarina7
8. jan 2011

@bobom xanax je 0,5 s postupným uvoľňovaním a frontin je tiež0,5.@janulkama,ale určite si nemala naň vytvorený návyk,keď si ich nebrala dlhodobo.Ja som už brala aj iné ukľudňováky,napr.na začiatku lexaurin,keď som sa u psych.na niečo sťažovala,tak mi zmenila na iné napr.ansilan,a takto mi zvykla meniť,a ja som aj tie zmeny dosť zle znášala,no a teraz mám tieto,a už by som ich chcela vysadiť.Dúfam,že sa mi to podarí.

janulkama
8. jan 2011

@5katarina7 tak to je jasné,ja som to brala len necelé 2 týždne,tiež som mala ten s postupným uvolnovaním,ale po skúsenostiach mojej maminky som sa bála ich brať,preto som to vysadila...

andrea0000
9. jan 2011

ahojte...som tu nova a chcem sa spytat ci sauna moze mat nejaky zly ucit na mna ked beriem AD?dakujem

baddy0123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svija
9. jan 2011

@andrea0000 - já jsem přesvědčená, že sauna je s AD naprosto v pohodě, tak klidně vyraž 😉 .

kucminka
9. jan 2011

ahojte.som tu nova a tiez som na AD,uz rok.aj ked by som ich uz rada vysadit,pretoze by sme chceli s manzelom druhe babatko,ale troska sa toho aj obavam,ako to budem zvladat,ked ich vysadim a co ak to na mna pocas tej doby zasa pride.Daju sa aj pocas tehotenstva brat nejake AD,co nublizia plodu?Ma tu niekto s tym skusenosti?Ja momentalne beriem Escitalopram-1tabletku denne.A stou chrbticou mam aj ja problemy,aj ked to pripisujem praci,kedze mam sedave zamestnanie,ale ako to tu tak citam,tak to moze mat spolocne nieco aj s depresiou.Mavam aj take tlaky v hlave,a pocitujem to hlavne ked sa na to moc sustredim,nejde mi to nejako vytlct z hlavy,aby som sa tak uz nepozorovala,ale kto prezil depresiu a stavy s nou spojene,vie ze sa to neda vymazat.

svija
10. jan 2011

Ahoj holky, dnes se jdu chlubit, mám úplně boží náladu 🙂 . Právě jedu z kontroly od psychiatra a konečně po skoro roce mi vysadil risperidon (antipsychotikum), co jsem brala na noc. Dokonce mi řekl, že by chtěl jít s tím snižováním ještě dál a vysadit postupně i ten clomipramin. To pak ale vzal zpět, když jsem mu řekla, že výhledově plánujeme druhé mimi. Prý je lepší, to druhé těhotenství a kojení pro jistotu ty AD brát, abych se znova nerozhodila. Ale i tak mě překvapil, že s tím vysazováním to nevidí jako problém, že bych to měla zvládnout, dodal mi sebevědomí. Takže hurááá, hurááá, hurááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀.

@kucminka - když si tu diskuzi trošku pročteš, tak najdeš určitě i holky, co braly AD i v těhotenství a pár dní před vánoci sem andy.a (psychiatrička) dávala odkaz na článek o těhotenství a AD 🙂 .