Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
11. júl 2013

@lucinka0921 no nieeeeee 😨 😀 ze teletex,no to je sranda a to ani neviem ako sa to robi?to si si tam dala nejaky inzerat a on sa ozval? 😨 Fuuu ja mam doma az do nedele neterku,takze mam 3 deti,no budem mat co robit,ale uz to asi je lepsie s tou mojou depkou,lebo vsak skacem okolo nich jak okolo babatiek 😠 ....opice lenive,teenegerske,pubertalne 😝 😀

@svija u mna vyrony tiez 😝 ten doskok na superovu nohu na site......fuuuuu,to bolelo 😝 ,ale menila by som hned, kludne za jedno AD jeden vyron 😀 😉

lucinka0921
11. júl 2013

@hroska nie ja som tam nedavala,ja som len odpovedala 😀 No my sme si tak s kamoskami robili z tych chlapov srandu 😀 No my sme sa tak netradicne zoznaili 🙂 No super,ze sa mas lepsie a aj to je dobre,ze tak skaces okolo deti,aspon nemas cas mysliet na hluposti 😉 Aj ja uz lepsie,do obchodu chodim kazdy den,niekedy aj 2krat do dna 😀

eri1212
11. júl 2013

Ahojte . Dlho som pátrala po takejto stránke kde sa rozoberá Panická porucha. Ja trpim panickou poruchou uz asi 4 roky. Beriem Serlift a AD Frontin. Mala by som na Vas taku otazocku. Nevie nahodou niekto ci sa tieto tabletky neovplyvnuju s Antikoncepciou???

eri1212
11. júl 2013

Asi vsetky tu pisete svoje pribehy a kedze som tu nova,tak napisem aj ten svoj 🙂 . Prvy krat som mala panicky atak asi pred 4 rokmi. Mala som sa priserne. Vtedy som o tejto chorobe nevedela vobec nic. Ani ze take nieco existuje. V tej dobe som bola velmi nervozna, chorlava. Bola som po operacii (vyberali mi mandle), tete zistili rakovinu prsnika, rozchod s vtedajsim priatelom a vsetko som utlacala v sebe. Ako to robim aj doteraz. A takto sa to prejavilo. Dostala som panicku poruchu. Ked som mala prvy atak ,tak mi skoro vyskocilo srdce z hrudnika,depersonalizacia, vysoky krvny tlak, bolo mi celkovo strasne. Nevedela som co sa to so mnou deje. Moji rodicia nakoniec zavolali zachranku. Vtedy mi aj povedali moju diagnozu Panicka porucha. Odvtedy chodim k psychiatricke , uzivam lieky Serlift a Frontin,ale neustale sa mi ataky vracaju. Moja doktorka mi vzdy hovori aby som neutlacala v sebe pocity,ale niak to zo seba neviem vypustit. Vraj mam kricat,rozbit mame taniere 😀 ,ale aby som pocity neutlacala. Kazdy si mysli,ze som strasne silna osobka,ale nie som. Utlacam vsetko v sebe a viem ,ze to je moj problem. S touto chorobou mi velmi pomaha moj priatel. Strasne ho milujem. Ani si neviem predstavit uz zivot bez neho. Je lepsi ako AD 😀 . Ked mam atak ,tak ma silno pritlaci k sebe a strasne mi to pomaha. Upokojuje ma a som rada,ze mam takeho cloveka pri sebe ako je on. Akurat si berieme hypoteku a ideme byvat zvlast. Casom by sme chceli miminko,ale bojim sa co bude ak budem tehotna a dostanem atak. Vtedy lieky brat nebudem. Ma s tym niektora z vas skusenost??? Okrem toho neviem ci je to od liekov,ale som unavena, nemam velku chut na sex (koli comu sa aj s priatelom casto hadame lebo si mysli ,ze ma nepritahuje), a som lenivaaaaa normalne ze Mrtvy Chrobak Syndrooooom 🙄 😅 . Za odpovede Vam vopred Dakujeeeeeeeeeeeeem 🙂

lucinka0921
11. júl 2013

@eri1212 ahoj a vitaj medzi nami 😉 Ja nemam skusenost s antikoncepciou,takze na to ti ja neodpoviem,ale mam na teba jednu otazku.Ako dlho beries ten frontin?A beries ho kazdy den?A serlift aku davku beries?

svija
11. júl 2013

@eri1212 - ahoj, vítej v naší diskuzi. Já z panickou poruchou osobní zkušenost nemám, ale musí to být dost nepříjemné takovéto stavy. Možná tu na Modrém koníkovi je i diskuze přímo na panickou poruchu, tak mrkni. Ale samozřejmě můžeš zůstat i u nás 😉 .

hroska
11. júl 2013

@eri1212 Ahoj.no v prvom rade AD je ten Serlift 😝 ,ucinna latka je tam sertralin, beriem ho aj ja.Frontin je bezodiazepin,liek na uzkost,ten je zial navykovy,takze dlho by sa uzivat nemal.hlavny liek mas ten Serlift. A kolko mg toho Serliftu denne beries? A kolko mg Frontinu denne beries? Tak tato liecba je dobra ja panicku poruchu,ale pravda je,ze nejake fatalne ataky by si uz po 4 rokoch liecby mavat nemala 😨 Takze je mozne aj to,ze ma s nizku davku AD 😕 .skus sa zaujimat aj o psychoterapiu, bed uz si dost dlho zaliecena a psycholog ta moze naucit niektore techniky na zvladnutie ataku,napr. Take dychanie so sacku a pod. Co sa tyka sexu,zial, u vacsiny ludi sposobuju AD sex. Disfunkciu,takze sa necudujus,ze namas chut.da sa to riesit,napr.znizenim dennej davky AD na minimum,alebo liekovymi prazdninami,ked si uz plne stabilizovana,alebo sa priaugmentuje liek,ktory zvysi sex. Chut. 🙂 No a co sa tyka horm.antikoncepcie,predsa su to hormony a tie vedia narobit sarapatu,a myslim,si ze kombinacia HAKa AD nie je to najstastnejsie riesenie,ale radsej to preber so svojim psychiatrom aj gynekologom 😉

janka1012
12. júl 2013

@hroska ahoj hroska ako vypada ten lexaurin???ako sa to predava??myslim ze 50 alebo 100vka alebo25???ci ake je to davkovanie??chcem ist ku obodnej az mi to predpise keby cosi ze cestujem atd len chcem jej povedat ze moja doktorka mi ich predpisuje tak az mam predstavu ako vypadaju tabletky a ake je to davkovanie aky maju tvar???lebo aj xanax napr je 50 alebo jden MG atd a neviem u lexaurinu ake je to davkovanie teda ake su ie balenia ale mozem kuknut aj na nete ale musim byt pripravena 😉 na co sa mam vyhovorit ze preco si to nejdem dat predpisat psyciatricke???lebo psyciat.mi ich podla mna neda a urcite by ju zaujmalo preco prave lexaurin ked nemam s nim skusenost.... 😠

hroska
12. júl 2013

@janka1012 Jani ten Lexaurin je v davke 1,5mg a 3mg. Vyraba to Krka. V baleni je 30 tbl. Tie 1,5mg su biele okruhle tabletky a tie 3mg su ruzove okruhle tabletky. Na oboch su cez stred deliace ciary,takze daju sa polit. Ty si tusim bola zvyknuta na ten Frontin,no ak by som to prirovnala tak tie 1,5mg to je asi ako 0,25mg Frontinu a tie 3mg to je ako 0,5mg Frontinu. Skus sa vyhovorit,ze cestujes a ze mas z toho strasnu taku zaludocnu uzkost aj tak celkovo si nepokojna,ked menis prostredie a ze ten Lexaurin ma vyskusany,aleze psychiatricka ma teraz dovolenku,tak ti ho nemozepredpisat. 😝 😉

mariemmka
12. júl 2013

@hroska ahoj, chcem sa spýtať, či aj pri tejto dávke lexaurínu, kt. teraz berieš pocituješ úzkosť ? a už si začala so znižovaním? 🙂

janka1012
12. júl 2013

@hroska okej hroska skusim tak ze idem na dovolenku alebo do toho nemecka a vies ze ani klamat nemusim??ja ked tam idem vzdy mam taku zaludocnu nervozitu niekedy aj hnacku takze v kazdom pripade zaklamem len s tou doktorkou ktora by mi ich nedala 😎 rozmyslam ze jej poviem nech mi da 3 mg hm???vyrdzi mi to viac lebo si ich mozem polit a dufam ze aj na rok by som ich mala fakt by som to nechcela jest pravidelne ale mat takuto zachranu len v pripade nudze a mozno ani nikdy nepouzijem pisu o nom ze je hlavne na uzkost strach a nervozitu co je pre mna ako stvorene lebo ja depku este znesiem ale ak ma hento chyti tam je rozumnejsie dat tabletku a prezit v klude a predist dakemu zlemu zazitku kde sa clovek este viac vylaka a telo a hlava si zapamata s trach sa este viac vystupnuje...zatial sa spolieham na citalopram ale ten lexaurin by som chcela mat keby cosi....to mi raz za cas nemoze uskodit hadam a navyk by sa taktiez nemal vytvorit vsak?vcera som bola behat hroska 10 km a bezala som 54 minut isla som svojim tempom ani pomaly a zase pretrhnut som sa nechcela je to super zajtra z prace si dam o deviatej 7 km behu mam to odmerane...beh posilnije imunitu tvaruje postavu posilnuje srdce naplna telo endorfinmi clovek je na cerstvom vzduchu pri spravnom doslape na spicku pri behu nie patu predchadame plochej nohe a posilnujeme tym kost aby bola odolnejsia hlavne treba mat kvalitnu obuv to je zaklad a spravne dychanie ziadne plytke ale poriadne do brucha cez nos a vydych ustami a bezat sa ma pre radost a nie pre to ze musime inak to ludi casto odradi a hlavne treba byt komplet uvolneny aj sanka lica ramena nohy a vtedy telo setri energiov a tym padom viacej vyrdrime a ak behas na dlhsie trate treba robit drobne kroky takze viacej drobnych pretoze velke kroky ziez cerpaju energiu asi by som mala ist na forum o sporte tusim tu pisem mimo temi 😀 ale tak hroska ty ako sportovkina vies o com hovorim 😉 dufam ze mi lieky sadnu teda vies na kazdeho mozu posobit inak ale ked sa uziva az do 60mg co sa mi zda abnormalna davka tak niaka 1,5 mg mi nemoze uskodit nie?? 🙂

ruzicka32
12. júl 2013

@hroska dakujem moja za povzbudenie, tak som bola pred týždnom u dr. aby mi zvýsila ten venlafaxin, dala mi teda 150tku ale v lekárni mali len jeho nejaku nahradu alventu a po tej som sa hned na druhy den strasne vysipala (zihlavka) a nenormalne ma tie vyrazky svrbeli tak som to musela vysadit. Tri dni bez liekov a hladania dalsej nahrady urobili svoje a mam pocit akoby som mala abstaky, som strasne nervozna, na kazdeho kricim, citim velku uzkost a strach ☹ neviem kedy sa to zase ukludni... ved to ze tí c hlapi su hrozna banda, nestaci im jedna zena a povzbudenie poznaju iba ak ho oni potrebuju 🙂 chcem to brat uz s nadhladom svojho manzela ale zatial mi to nejde strasne sa pri nom vzdy rozculim aký je ☹

ruzicka32
12. júl 2013

@mary1995 najhorsie je, ze mne tiez pomaha na tuto uzkost a crevnu nervozitu hlavne lexaurin 🙂 dala som si spravit pred týždnom aj vysetrenie krvi či mi niečo nie je ale vysledky boli všetky v norme..

ruzicka32
12. júl 2013

@lucinka0921 lieky uz mam zvysene predchvilou sem dala o tom prispevok ako som pochodila aj s alergiou na ne ☹( vies najhorsie je, ze ja mam tiez stale tu hnusnu agorafobiu a k tomu stale tie hnusne pocity akoby "zijem vo sne"..brrr neviem ci sa toho niekedy zbavim som zufala

hroska
12. júl 2013

@janka1012 jasne Jani,daj si predpisat ten 3mg a mozes ho pripadne polit,ak ti bude polka stacit. Aaaaale prosim ta,Ty a navvyk? 😀 Ved ti to jedno balenie Frontinu vydrzalo100 rokov 😀 Tebe tvoje AD zabrali rychlo a skvele a vtedy clovek nema potrebu brat tieto lieky ako Lexaurin,Frontin a pod. Takze o Teba sa uz vobec nebojim 😉

@mariemmka no pri tej davke 1,5m Lexaurinu je to take,ze uzkost pocitujem,snad trosicku slabsiu ako ked by som si nic nedala a pri tej davke 3mg je to uz dost dobre,ta uzkost sa vyrazne zredukuje. 🙂 Joooj este som si veru netrufla zacat vysadzat ☹ ale verim tomu,ze ked AD plne zaberu,nebude mi to robit problem.A ty si ako? 😨

@ruzicka32 fajn ze ti dr.zvysila,urcite to bude lepsie. 😉 Ale to nemozes prestat brat AD,ved budes mat abstaky.Musis si zohnat ten Venlafaxin za kazdu cenu,aj ked v inom meste 😕 Liecbu nesmies prerusovat a hlavne,ked mas teraz zvysovat.

janka1012
12. júl 2013

@hroska mam 2 a pol tabletky frontinu peclivo uschovane na tajnom mieste :D inak vraj je to slabsie ako frontin je to pravda???to by som si dala v pripade nudze 3 mg ved uvidim pojdem ku obodnej a poviem jej co je vo veci aj ked mne je tam trapne chodit lebo moja krsna je sestricka a vzdy ked tam dojdem vsetci ma hned poznaju a pytaju sa ako sa ma mama a krsna atd a ja tam dojdem ze dajte mi lieky potom isto ohovaraju bosorky 😎 ale tak co by som nedala ruku do ohna ze oni neberu dnes berie hocikto 😉 poviem jej ake mam tazkosti ze moja doktorka tam nieje pripadne ma nevie zobrat a ja nemam na prednostne a nech mi predpise co uzna za vhodne chcela by som skusit tel lexaurin ale frontin mam precalen odskusany a to si nedam viacej ako 0,25.hroska tak vravis ze tebe laxaurin pomaha lenze bohvie ci by aj mne tak zabral ty ho tusim papas rano aj vecer tusim 3 mg ci viac???bohvie kebyze si ja dam 1,5 alebo 3 ci by mi to zabralo ako 0,25 mg frontinu co myslis veduca??? 😎 ked uz to mas odskusane 🙂

mariemmka
12. júl 2013

@hroska no ja nič moc 😒 dnes sa začal 8.týžden s AD a zasa je to horšie...včera cely den strach a uzkosť a strašne napatie a dnes rano strašná unava, slabosť a pol dna som smrkala do servítky ☹ pritom som mala už aj dni, ked som sa citila na 80% a ja som si tak naivne myslela, že aj ked pomaly ale pojde to stále k lepšiemu, ale ja mám vždy lepšie dni a potom zasa ako na začiatku...a neviem či je to tým, že ešte AD nezabrali, alebo že stale znižujem lexaurin alebo že mi ten valdoxan nestačí a treba mi pridať ešte ine AD ? lebo k tomu valdoxanu sa možu pridať na rano AD zo skupiny SSRI.....môže sa niečo dať na bolesť pri AD? aj hlava ma dosť často boli 😝 a ty vlastne ako dlho ten lexaurin berieš ?

hroska
12. júl 2013

@janka1012 Lexaurin vobec nie je slabsi ako Frontin,je proste iny. Ja to pocitujem tak,ze je taky lahodnejsi 😵 K comu by som ti to prirovnala....hm tak napr.ked operies pradlo bez avivaze je ciste ale drsnejsie a ked operies pradlo s avivazou tak je tiez rovnako ciste ale jemnejsie. A vobec sa nemusis bat,ze by u obvodacky na teba kukali, obvodaci odjakziva nic ine nepredpisovali len Lexaurin 😀 a dokonca radi a davali ho na vsetko 😀 Takze sa klidne vyhovor na tu 😉 nzaludocnu nervozitu. Keby si si pytala Frontin,fo uz by zbystrili viac,to je taky typickejsi psychiatricky liek......vies veduca? To mi ver, Hroska sa vyzna. 😉 ale ako ti sadne,to uz veru neviem,to si musis uz len sama vyskusat. Ja to pocitujem tak ko som ti napisla,skus sa mozno spytat este inych kociek tuna,co s im zda lepsie?

ruzicka32
12. júl 2013

@hroska uz ich mam nastastie zohnane a abstaky mam priserne ☹(( stale mam zuzene zrenicky, silne závraty :( to dr. mi kazala okamzite vysadit a hladat nahradu ☹

hroska
12. júl 2013

@mariemmka ja beriem Lexaurin,dnes su to akurat 3 tyzdne. Hm, takze 7.tyzdnov mas za sebou,no ono to je stale este dost malo,mne sa pri prvej liecbe zacalo ako tak upravovat po 3mesiacoch a este ani v pol roku som nebola stabilizovana.A aj teraz mi to ide pomaly 😢 Ale co vidim u Teba pozitivne je, ze mavas tie dobre dni,to je super,to znamena,ze liek zaucinkoval.No neviem a citis sa velmi zle? Ja viem to cakanie je nekonecne,skus ist za dr. Ze stale to nie je ono,musi nieco vymysliet,aby si netrpela. 😵

hroska
12. júl 2013

@ruzicka32 no to je dost divne,3dni bez AD,ved to tamoze total zdekompenzovat. 😨 A radsej mat dva dni nejke vyrazky,kym si nezozeniem druhy liek,ako sa totalne psychicky rozhodit,nie? Vsak na tu alergiu sa neumiera. No ale chvalabohu,ze uz mas svoj liek,tak sa drz 😉

ruzicka32
12. júl 2013

no ved aj som uplne hotova no ona si asi myslela, ze ho zozeniem skôr ale oni mi ho objednavali ☹ dat si ho vsak môzem az zajtra kedze ho mam brat rano , že? môzem si dat aspon lexaurin?

mariemmka
12. júl 2013

@hroska no dnes už nič nevymyslím, uvidím ako bude cez víkend, a potom sa jej ozvem v pondelok....a výkyvy možu trvať aj viac dni ?

hroska
12. júl 2013

@ruzicka32 vies co,daj si aspon tu povodnu davku tych 75mg este dnes a k tomu si daj urcite Lexaurin tie 3mg. A zajtra uz normalne 150 mg rano.Chuda moje. 😕

janka1012
12. júl 2013

@hroska no dobre hroska tak si ma nahaluzila ze si ho teda vypytam tak 3 mg su zelene???a kolko by mi stacilo aby som pocitila ucinok???musim to v pondelok vybavit lebo ja uz vo stvrtok odchadzam 😝

hroska
12. júl 2013

@mariemmka jasne,ono sa to na zaciatku zvykne tak striedat,ze 1 den dobry,3 dni zle, potom 2 dni dobre,3 dni zle,potom 3 dni dobre,2 dni zle......atd. az kym sa to uplne nevyrovna,ze su len dobre dni 😀 😀

hroska
12. júl 2013

@janka1012 mojkooooo, 3mg su ruzove,pytaj si tie. 😉 to vyskusas kolko ti bude stacit,to je tazko povedat,je to indivindy a zavisi aj od stresu 😉

mariemmka
12. júl 2013

@hroska to si ma upokojila, možno zajtra už bude lepšie 😀

janka1012
12. júl 2013

@hroska hroska a ty kolko beries na den????hmmm pleaaas povec podla toho zalezi viem to presne vyratat 😉 😀

lucinka0921
12. júl 2013

@ruzicka32 no aspon nie som sama s tou agorafobiou,,ale tak chodim uz aspon do obchodu a tak,ale strasne pomalicky to ide k lepsiemu.Predtym to islo ovela rychlejsie....No pekne,ked este aj alergiu mas...Zijes ako vo sne?To som ja nemala,ale neboj dostanes sa z toho,chce to cas,je to na dlhu trat...Ale uvidis,ze sa ti polepsi 😉