Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

svija
18. mar 2013

@zvolsiinylogin - OCD je zkratka pro obsedantně-kompulsivní poruchu. To je ve zkratce,. to, že se ti hlava zasekne na nějakém tématu, které v tobě vyvolává úzkost a hází ti tam pořád dokolečka myšlenky na toto téma. Ve smyslu, že třeba vždycky když se podíváš na nůž, tak ti v hlavě naskočí hláška "Zabij ho" a podobně 🙂

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@evagy ahojki, a ty ako pokracujes? myslela som na teba, ci predsa nebolo vhodnejsie dajako preckat tie vysoke davky a nech by ti to lekar znizoval postupne...plus si mohla prejst aj na homeopatika...kedy idete na umelac?

alenka777
18. mar 2013

@tajik toto môže byť aj tetánia...

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@svija aha, mala som kamosku, co mala presne co ty..myslim, ze to bola gabika...ta sa tiez nevedela odputat od rozhovoru, ked sa s niekym rozpravala....aj ja mavam zaseknuute myslienky, v tom zmysle, ze chcem nmieco povedat,mam to na mysli, ale poviem nieco uplne ine, teda podobne slovko, ale s inymi koncovkami, ze priradim muzskemu rodu alebo strednemu zensku koncovku a vyjde z toho uplna blbost...mi dedo povedal, ze tio mam zlu koncentraciu..bojim sa hlavne tohoto, lebo neviem, co si ludia o mne myslia, ked im zacnem nieco talketo mliet a hlavne moj muz...respektuje, ze som chora, ale bojim sa, aby ma pre toto raz neopustil ☹

atlaska85
18. mar 2013

@zvolsiinylogin fiha tolko liekov.No hovorila som to lekarke,ale nic na to nepovedala tak neviem.Ale teraz po vysadeni liekov sa mi to vratilo tak jej musim zavolat,ze co robit.Aby o tom vedela.
A na tu koncentraciu ti co povedal doktor,lebo to mam aj ja problem.Ked idem do obchodu,tak aj dve veci co chcem kupit si musim napisat na papier,lebo sa na to nedokazem sustredit a zapamatat si 😝

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@atlaska85 to sa postupne upravi samo s liekmi...len treba dat tomu cas...pis si, co potrebujes...ja som mala problemy si zapametat datumy, nikdy som nevedela kolkateho je, tak som si sama zacala cvicit pamet,ze som sa divala len tak hocikedy, kolkateho je...na tu koncentraciu ti pomozu aj krizovky, alebo nejaka cinnost, kde sa musis sustredit...my sme na to mavali aj psychologicke cvicenia..

leuska412
18. mar 2013

ahojte, u mňa to začalo asi niečo vyše troch mesiacov bola som na vyšetreni u gynekologa a ten mi našiel hrčku v prsníku a odvtedy to somnou šlo dolu vodou, bála som sa , že to bude rakovina, nakoniec to bolo v pohode ale ten strach obavy neprestali, naopak stále sa to stupňovalo aj stupňuje,až tak, že už sa neviem z ničoho tešiť a ani sa neviem poriadne sústrediť a mávam niekedy také myšlienky, že sa bojím že sa zbláznim, skúšala som si sem tam dať aj nejaký ukľudňovák, ako xanax, ale ten mi veľmi nepomohol. Nakoniec ma priateľ prehovoril aby som navštívila odborníka, dlho dlho som váhala, ale šla som, predpísal mi zoloft s kombináciou xanaxu, ale ešte som to nebrala, bojím sa a nechcem byť na liekoch dlhú dobu. Máte niekto s tým skúsenosti, alebo vedeli by ste mi poradiť , čo robiť? brať či nebrať AD? dakujem.

adelkag
18. mar 2013

@evagy ahoj, idem v teraz v stredu, zajtra idem aj k psychologičke a alternatívnej terapeutke k mgr. ľube albertovej do ba, lebo už som pomaly v koncoch za 4 týždne by bolo celkom fajn len 5krát a dr. točí len o nemocnici, že keď nereagujem na AD tak elekrošoky!!!!!! nenormálne. inak vymenila mi alventu za elontril, je to generikum welbutrinu, ešte som si ho nenasadila, bojím sa, že ma to už totálne odpíše, dnes som si musela dať 2krát 3mg leksaurin a celý deň som takmer prespala, o malého sa stará mama, momentálne som na dne....

adelkag
18. mar 2013

@leuska412 ťažko povedať, ale ak sa depresia začne liečiť skôr, tým skôr sa z toho dostaneš, ja už s ňou bojujem 8 mesiacov a zatiaľ bezúspešne, ide to len k horšiemu, sú aj AD ktoré nie sú veľmi agresívne, také slabšie...

adelkag
18. mar 2013

@evagy inak a ty ako, bábo ešte nie je na ceste?

leuska412
18. mar 2013

@adelkag a berieš aj AD? v minulosti som tiež trpela takýmito stavmi, ked som sa rozvádzala, trvalo to dlho , nebola som u lekára, trvalo to asi niečo vyše roka, potom som si našla priateľa a otehotnela som. a vedela som, že musím byť v poriadku už len kvôli tomu bábätku. potom to nejak postupne odznelo samo, a teraz po týchto vyšetreniach zasa začali tieto stavy. a stále si myslím, že ak som v minulosti prekonala bez liekov, že možno by sa mi to podarilo aj teraz, ale sú chvíle ked si myslím, že možno bez liekov to nezvládnem, už sama neviem čo robiť.

adelkag
18. mar 2013

samozrejme, teraz už mám tretie, tie tretie som si ešte nenasadila, ja keď som mala úzkosti 1 krát, radila som sa najskôr so psychologom, či si mám dať lieky alebo nie a až potom so psychiatrom, psychiatri radi predpsisujú lieky aj keď ich nepotrebuješ, v minulosti by som to zvádla aj bez AD, nebola som na tom až tak zle, ale keďže som v tedy menila prácu nechcela som riskovať, AD som brala nejakých 8 meisacov a mala som pokoj, avšak po pôrode úzkosti zmizli a nastúpila depresia a na tú mi už AD neučinkujú. Na tvojom mieste to konzultujem so psychológom a potom so psychiatrom a potom sa rozhodneš.

leuska412
18. mar 2013

@luciaborisova55 ahoj, to naozaj ťa to prešlo z jedného dňa na druhý? ja to mám tiež už vyše troch mesiacov, lieky zatial neberiem, a veľmi by som ani nechcela. plánujeme s priateľom dalšie dieťatko, tak nechcem byť na liekoch. ale ako to prekonať bez nich? ked mám tie stavy , tak to je fakt na nevydržanie a najhoršie je že som na každého zlá, na syna na priateľa, na všetkých okolo.

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@adelkag aj mne ich chceli dat, ale museli mat na to suhlas rodicov a ti nechceli...neviem, ked si vydata, kto za teba bude rozhodovat....neviem ti poradit ako dalej, ani ja by som na ne nesla, vymyvaju mozog...ale ze vraj velmi ukludnuju, kamoska na nich bola a chvalila si...ze po troch sa citila uz super...

pingu1
18. mar 2013

@leuska412 ja som na liekoch a som tehu

leuska412
18. mar 2013

@pingu1 a neškodí to bábätku? a tie AD Ti pomáhaju?

pingu1
18. mar 2013

@leuska412 neskodi. jasne, ze pomahaju, naco by som ich potom brala

evagy
18. mar 2013

@adelkag už sme sa pokúsili aj prirodzene po mrške, ale ja tomu neverím že to ide tak lahko. ako vidím kolko dievčat má problémy otehotnieť ,tak už to vidím dieťa ako dar z nebies.. niekedy veci netreba síliť..
ani mne nebolo tieto dni najlepšie ale ja už berem velmi málo liekov a v zime som bola len na homeopatikách a na polovičke olanzapínu, prišlo oteplenie a moja psychika sa ozvala a pripomenula aká som krehká, tak som zase zvýšila lieky, homeopatiká vždy neberem pretože tam treba čakať pol hodinu nejesť pred ani po tom a nie vždy to viem vystihnúť ináč sú dobré.
skús ešte vydržať a neisť do nemocnice. aj ked možno by ti tam pomohli, ale popravde mne bolo nanič rok a pol skoro dva roky, bola som medzitým aj v nemocnici v Pezinku a nič mi nepomohli, vôbec nič, pootom som otravovala svojho lekára, ale mala som šťastie že ju zastupoval iný lekar a dostala som iný liek, kt. mi zmenil život k lepšiemu.
Asi to chce skúšať lieky, skúsiť lekára vymeniť a niekedy to chce proste čas, vela času, skús sa venovať nejakým koníčkom, niečo tvoriť, alebo chodiť do komunity medzi ludí.. ináč ti velmi držím palce aby sa ti ulavilo.. určite bude dobre..

evagy
18. mar 2013

@zvolsiinylogin ahoj, no tieto dni čo sa oteplilo a rýchlo zase ochladilo, mi moc dobre nebolo, tak som si dávala 37mg velaxinu a večer 5mg olanzapínu, musím bo mi bolo na nič. depresívne ladenie, ničnechcenie atd.. však asi vieš..
nemôžem riskovať.a mimčo, no skúsili sme už z tých nervov prirodzene, tak neviem či to vyjde, to zistim o dva týždne. ale neverím že to akorát teraz vyjde, po jednom styku po menzese. ale ktohovie, ked má prísť príde.. 🙂 no a ohladom umelého teraz je to tak že dr. z genetiky, mi má vyšetriť krv, či má cenu užívať dáke lieky na regeneráciu a obnovu vajíčok. no som zvedavá čo zistí, to mi už dávno mohli zrobiť, kedže už mám 37r. na krku. a ty ako?

adelkag
18. mar 2013

@zvolsiinylogin veď práve niektorým pacientom zmažú minulosť, neexist, to by som musela byť už asi úplne mimo, že by som ani o sebe nevedela, a aj tak by to manžel nedovolil, veď vo švajčiarsku sú už zakázané, len neviem, čo mám robiť, keď na AD som rezistentná, elektrošoky sú buď alebo....

adelkag
18. mar 2013

@evagy aj náš maroško je dar z nebies, len že si ho neviem vôbec užiť, je to nádherný chlapček, mm mal totiž zlú morfológiu spermií a všetkých 100 percent boli poškodené, šanca na prirozdene tehu takmer nulová, a predsa, nechápala som ja , mm, a ani lekár.... otehotenela som vtedy, keď som sa zmierila s IVFkom a nechala som to na lekárov a vtedy bum...

adelkag
18. mar 2013

@zvolsiinylogin a ešte sa spýtam akú mala kamoška diagnózu, teda ak môžeš napísať

tajik
18. mar 2013

@sandra2308 akeho lekara si navstivila a ake lieky,ak mozem vediet?nieco beriem ale nepomaha

tajik
18. mar 2013

@adelkag ano,ale preto sa pytam na priznaky,lebo mam pocit ze by to mohla byt depka alebo stresy

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@adelkag neviem teda aku mala, ale u nas to davaju pre ventivne vsetkym..hned ako ich hospitalizuju..

adelkag
18. mar 2013

@zvolsiinylogin aha, a v akej nemocnici?, mňa chce poslať do veľkého zálužia

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@evagy my sme sa s muzom rozhybali, zhanam vhodne hniezdocko , kde by smne sa aspon docasne spolu usadili...ak nie natrvalo 🙂 mam uz minimalnu davku, tak moj dedo sa naozaj prekonal a dal mi ju...a chcem volat do tej prahy, len ja doobeda nemam cas, lebo som v praci a poobede tam nie su...v praci pohodicka, uz sa tesim..a budem mat 10 dni dovolenky, ale ziadne ulievanie, idem chodit na brigady, peniazky potrebujeme a hlavne teraz, budeme musiet asi zaplatit zalohu dopredu...a tak...myslim aj na mimco, zeby sa zislo, ale ked to nejde, tak to nejde...byvam aj psychicky na dne z toho, ze sa nam nedari, ale za den, dva ma to prejde a idem dalej..no co, zivot je pes... 😝

adelkag
18. mar 2013

@tajik moje príznaky, nechuť žiť, žiadna motivácia, zúfalstvo, žiaľ, plačlivosť, strach z budúcnosti, strach, že sa to nezlepší, skôr, že to bude horšie, vyčerpanosť bez zjavnej príčiny, neschopnosť niečo robiť, žiadne koníčky, fyzicky: bolesti brucha, hlavy, celé teho akoby ani nemolo moje, poruchy spánku, ráno nemôžem ani vsťať z postele, neskutočná práznota a taký zvlášny, nepríjemný, hnusný až desivý pocit, že ťa niečo vo vnútri zožiera, ničí, berie ti posledné zbytky sebaúcty, ktorá ti ešte ostala a na konci s veľkým B Beznádej....tak to asi u mňa vyzerá v ťažkej depresii, v ktorej som takmer stále

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@adelkag to mi nieco hovori, ale to uz su myslim specializovane streiska pre tazsie stavy...ja som zo ziliny, a tam je oddelenie priamo v nemocnici a viem, co posielaju ndo okolia, tak to su uz tazke alebo nemenne stavy..popytam sa kamosky, co je vo velkom zaluzi, ci specialne stredisko alebo kupele...

adelkag
18. mar 2013

@zvolsiinylogin ďakujem, je fajn, že máš kamarátku v podobnej situácii aspoň sa máš zoči voči s kým porozprávať, ja mám len jednu kamošku, ktorej dôverujem na 100 percent tej som to povedala, ale tá nemá ani potuchy.... a iné tie by ma skôr vysmiali, že si neviem dať dokopy hlavu, ale ja by som im to hlavu radšej odtrieskala