Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
17. feb 2014

@esselte dakujeem..presne som si na teba myslela dnes,ze aj tebe tak bolo pri kramoch..no a aby mi nebolo luto este ma chytil opat zlcnik zachvat..vzdy musim mat vsetko 😀 😀

172
17. feb 2014

@lucinka0921 @anina63 @esselte babenkyy nieco vam musim prezradiit....ale az zajtra 😝 😉

anina63
17. feb 2014

@172 napinaš 😝 😀 😀 😀 keby to bolo to čo si myslím.......................

maria43
18. feb 2014

@anina63 to je dobre, ja musim zacat tiez nieco so sebou robit, ale pre istotu, veci tiez odlozim 😉

sunysara
18. feb 2014

ahoj holky, mám na vás prosbu a nevím na koho se obrátit mohla bych na vás? 🙂

anina63
18. feb 2014

@sunysara Ahoj,tu sú zlaté kočky a ked vedia,tak Ti určite poradia.Viem to z vlastnej skúsenosti,lebo pred časom som potrebovala tiež poradiť. Len napíš v čom je problém.

anina63
18. feb 2014

@172 Dobré rááááááánko 🙂 🙂 🙂 .........................? Vidno,že mám voľno.

sunysara
18. feb 2014

@anina63 no mám problém v tom že rok beru lexaurin ten slabší půlku denně,( Rozvod, špatné vztahy v rodině, finanční problémy) je to ho víc, ted chodím k psycholožce s tou mluvím a je mi fajn, včera mi řekla že bych měla zkusit psychiatričku a antidepresiva (což já nechci měla jsem je před 8mi roky když jsem mela těžkýž soud s vlastním otcem , ale byla jsem jiná a nasazovaání a vysazování bylo děsné, měla jsem jich víc a nebyal jsem to já), tak jsem se chtěla zeptat jak lexaurin vysazovat abych nebyla závislá a jeslti není nejaký bylinkový preparát misto toho. už nevím kam se obrátit.
Jen ještě podotýkám že beru kapky od mudr jonáše JOalis streson měl by trochu zmírnit ale nevím jak moc. díky holky moooc prosím o radu.

anina63
18. feb 2014

@sunysara tak máš toho dosť,ale neviem či ti budú stačiť iba bylinkové preparáty.Pokiaľ som tu na fore,tak neviem či niekomu pomohli iba bylinky-možno sa mýlim. Ked to máš veľmi ťažké,tak naozaj navštív odborníka,ten ti určite povie či AD potrebuješ alebo nie.Pokiaľ máš problém,je ťažké vysadzovať lieky.Počkaj ešte na iné dievčatá,čo ti poradia.Ja sama som na AD,lebo som mala hrozné stavy. Liečim sa skoro rok.Ako dlho si brala pred tým AD? Veľmi som ti neporadila,ale verím tomu,že sa pridajú ostatné dievčatá 🙂

sunysara
18. feb 2014

@anina63 brala jsem je dva roky a byl to horor. už bych do toho nešla. proto se snažím najít jiné alternativy. už se pomalu blýská na lepší časy budu od rodiny v podnájmu takže budu paní svého jakoby domu a snad to bude lepší jen tedka ten rok blbé období no. a lex už brát nechci chci to zvládnout sama nějak. děkuji moc za každou radu 🙂 jsem fakt neschopná připadám si jak pako že nevím jak se sebou zacházet, nemám se ráda neumím odpočívat. asi budu muset začít.

anina63
18. feb 2014

@sunysara to ti bolo tak zle z tých liekov alebo nezabrali? Ked môžeč,napíš čo si brala.

sunysara
18. feb 2014

@anina63 je to asi 8 let zpátky al mela jsem asentru tak po té jsem zkolabovala a vezla me záchranka a to druhé citalec ale brala jsem ho jen jsem to nebyla já a to vysazování šílené kolapsy. proto nechci ad

batyda
18. feb 2014

😢 ahojte ,,,ja uz treti tyzden uzivam solatcit a k tomu minuly tyzden pridala doktorka sulpirid a ribotril kvapky no spociatku celkom pohoda ale od nedele zle,,,ako keby som nevladala ani existovat ,,,vcera som odisla cez obed z prace a isla domov spat a aj teraz,,,unava ,,, v noci spim ako zabita tal nechapem preco som aj cez den taka unavena.... ,,,vie mi niekto poradit ? ak to prejde postupom casu alebo tie lieky na mna zaberaju zle a depresie nie a nie ustupit vo s tvrtok idem na kontrolu po 10 dnoch tak som zvedava co povie doktorka,,,,

talulah27
18. feb 2014

ahojte dievčatá. dlhšie som nepísala al čítam si každý deň ako sa Vám darí 🙂 ja som ešte stále bez liekov no raz je to horšie raz lepšie ale to určite poznáte. budúci týždeň idem na sedenie k psychologičke tak som zvedavá čo mi povie. baby s tymi ránami je to naozaj najhoršie 😒 to ja vstanem a kým sa dám dokopy no brr. baby tiež ste po panickom ataku už celý den také no ako by som to? no proste v prdeli ? lebo mne to niekedy trvá aj dva dni kým to rozdýcham 😠

lucinka0921
18. feb 2014

@172 no prezraaaaaaaaad 😲 😀

anina63
18. feb 2014

@sunysara no,tak to máš blbéééé s tými liekmi.Ja som tiež brala Citalec a bolo to v pohode.Držím ti prsty,aby si sa z toho dostala.

anina63
18. feb 2014

@lucinka0921 ahoj,ale napína 😀 dúfam,že nie do večera 😀

lucinka0921
18. feb 2014

@sunysara ahoj.Neviem ci ti poradi,asi nie,kedze nechces AD,ale chcem ti povedat,ze nie kazdemu sadnu AD a preto treba skusat,pokial ti nesadnu...A velmi zalezi na akeho psychiatra natrafis....Ja mam jednu zlu skusenost s psychiatrom....Na zaciatku k AD si aj nieco brala?Na zaciatku AD sa stav vie zhorsit a vysadzuju sa potom aj samozrejme postupne....A ked ti uz psychologicka odporucila navstivit psychiatra,tak na tom asi nieco bude....Je to beh na dlhu trat a preto treba byt trpezliva,aj kym lieky zacnu ucinkovat a tak....Ja som tiez uz vysadila raz AD a uplne v pohode,ale vysadzala som ich asi 3 mesiace postupne....Ani ja si nepätam,ze by niekomu pomohlo nieco prirodne,ja osobne som nic take neskusala.....A na depresiu neviem ci staci psychoterapia,skor nie ako ano si myslim.A ten leaxurin skus si znizit na polovicu ber to neviem 2-3 tyzdne a potom ked je to najnizsia davka,tak kazdy druhy den,zase nejaky tyzden a potom uplne vysadit.Aspon takto ja som vysadzala AD

lucinka0921
18. feb 2014

@anina63 vsak toto toto 😠 😀

anina63
18. feb 2014

@talulah27 nezávidím.....ale aj tak si na tom dobre,ked bez liekov.Nech sa darí,drž sa a daj vedieť čo u psychloga.

anina63
18. feb 2014

@batyda ahoj,myslím,že zo začiatku ti bolo aj zle z jedného lieku.Ako teraz,prešlo? Možno sú to ešte NU,vydrž,mne tiež lieky nezaberali veľmi dlho a bolo aj zle.Len sa nevzdávaj a bojuj.Chce to veľa trpezlivosti aj ked je horšie raz to isto poľaví a bude dobre.Drž sa 🙂

talulah27
18. feb 2014

@anina63 jasné napíšem🙂 píšem si teraz taký denník že ako sa ktorý deň cítim kedy som mala atak aby sme to vedeli porovnať lebo teraz chodím k nej už len raz za mesiac. a chcem sa jej opýtať aj na hypnoterapiu. minule mi jeden doktor hovoril že by som sa na to mohla u nej informovať tak som velmi zvedavá. minule mi už bolo celkom dobre a potom ma pri varení doma chytil taký atak akurát sme mali ísť na návštevu ale som sa naštvala a na tú návštevu som odyšla a ešte som aj išla nakúpiť do tesca.

sunysara
18. feb 2014

@lucinka0921 no já beru půlku toho slabého tak asi najedu na čtvrtky jsem v práci písnu ti ip jestli můžu. 🙂 každopádně díky moc za rady holky nevím jak to takhle zvládnu ale asi budu muset. ono když za mnou ani rodina nestojí je to na houbelec.

sunysara
18. feb 2014

@anina63 no to vysazování bylo těžký. je to na prd tak právě do toho jít nehcci protože ta přícina je nekde vevnitř a vrací se to i po ad

anina63
18. feb 2014

@talulah27 a to si spravila veeeeeľmi dobre,ukáž,že ty si silnejšia ako tá hnusoba. 🙂

lucinka0921
18. feb 2014

@sunysara presne tak,davaj si teraz len stvrtky....zhruba 3-4 tyzdne a potom obden...Jasne,ze mi mozes napisat IP.....No to nie je velmi dobre,ked ani rodina za tebou nestoji a si na to sama....Ale zvladnes to 😉

maria43
18. feb 2014

@batyda vydrz este do kontroly. tie stavy sa na zaciatku prve 2-3 tyzdne zvyknu zhorsit, niekto potrebuje kratsi cas, niekto dlhsi, sama urcite nevysadzuj lieky. ked pojdes na kontrolu, urcite lekarke povedz tvoje pocity, mozno ti nesadol liek, je ich strasne vela, malo komu hned sadne prvy liek. mozno ti zmeni liek a mozno len upravi davkovanie. drzim palce

batyda
18. feb 2014

@maria43 dakujem jasne vydrzim a lieky nevysadim a uvidim co povie doktorka ,,,,

batyda
18. feb 2014

@anina63 ano bolo mi zle iba zo solatcitu,,, prve dni ked som mala rivotril aj sulpirid sa mi ulavilo a islo to ale potom sa to zase zhorsilo ako na zaciatku ale presne ako hovorite vy skusenejsie ,,,musim pockat a vydrzat to,,, 🙂 to veru neni ako chripka ,,,to je beh na dlhe trate ,,,,

maria43
18. feb 2014

@sunysara ahoj, tiez sa pridavam k tomu, aby si navstivila odbornika, v tomto pripade psychiatra, tak ako ti aj baby radila. pisem ti to z vlastnej skusenosti, tiez som vahala navstivit lekara, dokonca niekolko rokov, az ked uz som fakt nevedela co robit a nemohla som uz ani spavat, som sa nakoniec na odporucenie kamaratky odhodlala. a musim povedat, ze som dobre urobila. predtym mi obvodacka obcas predpisala xanax, nehovorim, ze mi nepomahal, prave naopak, ale uz som si nan pomaly zacala zvykat a nechcela som sa stat zavislou, kedze vsetky bzd su navykove. AD su nenavykove a aj ked ti nemusi vzdy sadnut prvy liek, urcite sa nejaky najde, ktory bude aj pre teba vhodny. pozri sa, ber to tak, ako kazdu inu chorobu, astmatik berie lieky na astmu cely zivot, ten, kto ma problem s tlakom, tiez berie lieky, tak preco by si nemohla aj ty. je to choroba ako kazda ina, dovolim si tvrdit, ze prave vela ochoreni, ci uz somatickych alebo akychkolvek inych fyzickych sposobuje psychika, resp, zly psychicky stav. ja som si za tie roky neliecenia sa vybudovala "celkom slusne" ochorenie srdca a brala som lieky na srdce niekolko rokov. az ked som zacala uzivat AD, prestala som s jest tbl. na srdce. takze tak. drzim ti palce 🙂