Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timino
11. mar 2014

@bronka ja som tiez este pred 13 rokmi brala zoloft teraz asentru to je to iste a vecer mirzaten jasne ze som stale len nad sebou rozmyslala a sama si vsetko privolala ja neviem ako casto chodite k psych.ale ja kazde dva tyzdne a ked nezaberie jedno da ine AD.

bronka13
11. mar 2014

@timino a zoloft ti ako zaberal ? ...a kedy ti zabral ? aj na myslienky a take obavy ?

timino
11. mar 2014

@bronka dobre mi zaberal ale vtedy som nemala taku depku ako teraz,teraz to bolo ovela horsie,zabral skoro hned

bronka13
11. mar 2014

@timino ja neviem ja mam stale mam uzivabavy ze nieco nieje ako predmtym a take...ze inak vidim a take ...ja neviem 4 a pol tyzdna uzivam ja nwm furt sa dokola v tom nejak tocim..neviem na to nemysliet

timino
11. mar 2014

@bronka mas problemy so zrakom_? To som mala aj ja a ked som sa s niekym rozpravala tak som ho vobec nevnimala cela som sa triasla.Ake mas pocity,, mne bolo aj na odpadnutie

bronka13
11. mar 2014

@niekedy take ze nezaostrujem a kruti sa mi hlava taku tazku ju mam a tie myslienky a kolko si to mala?

bronka13
11. mar 2014
timino
11. mar 2014

@bronka presne ako pises tak som to mala aj ja pre to preslo od mirzatenu

timino
11. mar 2014

@bronka a nebola si ty v nemocnici,a co ti tam povedali tam ta nedali do poriadku,,?

talulah27
11. mar 2014

@bronka13 ahoj bronka ja osobne som lieky nemala ale tých nepríjemných myšlienok sa musíš zbaviť sama na to ti žiadne lieky nepomôžu ☹ mala som aj ja myšlienky všeliaké hlavne som sa bála že sa zbláznim. úplne na začiatku mojej choroby som mala tiež problém že ked som sa s niekym rozprávala tak sa mi začala krútiť hlava bolo mi na odpadnutie a mala som aj neostré videnie. ked som si to prestala všímať tak sa to postupne stratilo. stále sa príiš pozoruješ. dá sa to zvládnuť ale musíš sa vela vela prekonávať. inak tie myslienky neodídu.

danielagabriela
11. mar 2014

@lucinka0921 no lepsia aktivita za pocitacom ako ziadna🙂 a inak aky si mala dnes den? Na mna asi ide tiez jarna unava, sa mi nic nechce... zajtra skusim dat aj na obed aspon polku citalecu na obed, tak neviem co to spravi...

danielagabriela
11. mar 2014

@gretyka. ja mam tiez 2,3 rocnu malu a tiez som sa spociatku bala ako budem fungovat s liekmi pri malej, ale v pohode som sa zobudila ked plakala, takze z toho nemaj strach. Ja som tiez najskor mala sanval, ale ten mi tiez vobec nezabral🙂 teraz uz spim v poho a aj lahsie zaspim... ja beriem citalec a trittico...

danielagabriela
11. mar 2014

@esselte tu jarnu unavu mam asi aj ja, uz druhy den ma strasne boli hlava a sa mi nic nechce... koljo krat premyslam, ci je to z choroby, alevo som uz fakt taka leniva?!
A ako dopadla ta anglina?

savanna
11. mar 2014

@anina63
@lucinka0921
ahojte, co sa tyka konickov, tak ja som vzdy rada citala, ale to sa mi bohuzial neda, strasne tazko sa mi od tych psych. problemov sustredi a zatial mi to nenabehlo ani po liecbe AD. dufam, ze to pride, ked sa viac zaliecim, lebo teraz neviem poriadne precitat ani len dlhsi clanok 😖
inak mam ako zalubu cudzie jazyky, to ma vzdy velmi bavilo a aj dodnes bavi 🙂 a odkedy som zase zacala brat AD tak som aj v praci normalne zacala vymyslat vseliake veci na webovej stranke a tak, no sama nechapem, kde sa to vo mne berie, som si vzdy myslela, ze som uplne netvorivy clovek, ale mozno len ta kreativita bola potlacena chorobou? tak aj to ma zacalo dost bavit. ale to az po zalieceni AD, dovtedy som len ledva dosla do roboty a nevladala som poriadne ani to, co som musela, nieco navyse uz vobec nie.
upratovanie a domace prace to niee 😀 😀 😝 to ma nikdy nebavila a asi ani nikdy bavit nebude 😅

bronka13
11. mar 2014

@talulah27 @timino Dali mi tam zoloft 100 a povedalu ze trva kym sa urobi hladinka nejaka a ze aj tie mysliwnky a uzkost pojdu prec ...ta myslienka predsa vznika zo strachu a strach sa da dat prec talulah ty si to cele riesila bez liekov ?? a uz ti to preslo ?

anina63
11. mar 2014

@danielagabriela Ahoj,lenivé niesme,to mi dnes povedala dr.je to tou chorobou...nie stavom.

anina63
11. mar 2014

@savanna môžem sa ťa spýtať,viem,že je to už možno otravné,ale ako dlho sa liečiš a čo berieš?Brala si aj benz?a ako dlho.Nechce sa mi vracať dozadu 🙂 S tým čítaním to mám tak isto,ale ja som si kupovala rôzne časopisy,to už som sa tešila na ten ktorý den kedy vychádzali.Teraz ich nekupujem a ani som neušetrila.

danielagabriela
11. mar 2014

@anina63. Ahoj no ja s muzom sa na tom uz smejeme, lebo ja sa obcas na chorobu vyhovaram a to aj vtedy, kedy by som to zvladla...
Ale je nieco urcite aj z choroby, ale vela je aj na nas, aby sme sa premohli, lebo pasivitov nam to bude trvat este dlhsie dostat sa z tych stavov 🙂

anina63
11. mar 2014

@danielagabriela Tak to máš svätú pravdu,že pasivita to zhoršuje a nezneužívaj 😀 😀 😀

bronka13
12. mar 2014

@anina63 @timino ako ste sa zbavili furt tych myslienok okolo seba ja sa tihoaju lieky? neviem zbavit neviem na toto zaber

anina63
12. mar 2014

@bronka13 ahoj,Broni ja mám tiež tie dotieravé myšlienky.Raz v menšej,raz vo väčšej intenzite,niekedy si ich doslova nevšímam a nútim sa zamerať na niečo iné.

bronka13
12. mar 2014

@anina 63 a na toeto vtierave myslienky lieky niesu ?? aby to uplne zmizlo?

bronka13
12. mar 2014

@anina63 To je OCD nie? a na to su lieky? na vtierave myslienky a taketo ..to sa musi dat odstranit

anina63
12. mar 2014

@bronka13 Broni,ked pominú tie stavy a myslím,že to ide len pomocou AD,tak by mali zmiznúť aj tie myšlienky.Inak si to neviem vysvetliť ani ja.

gretyka
12. mar 2014

@timino No mam za sebou prvu davku Mirzatenu...som taka otapena z toho, ale musim sa premahat, lebo maleho bolo treba nachystat do skolky a mala zas ma take obdobie alebo to ma zo zubkov, ze zase spustila rev a nervozna bola, vsetko jej vadilo. Teraz sa uz chvalabohui ukludnula a papa. len si stiahla teplaky, tak ju musim presvedcit nejako, nech si ich znovu naziahne. 😀 Pocitovo sa citim OK, mozno zabrala uz prva davka neviem...len som sa skoro rano zobudila s bolestou hrdla, tak som sa nadopovala vitaminmi, nastriekala aloe vera first a este zalahla. A ked som sa zobudila uz na budik, tak uz bolo dobre.Tak snad sa mi to nevrati. Neviem co to malo byt. Dakujem Ti za radu. 🙂

gretyka
12. mar 2014

@bronka13 Aj mne vadia tie obavne myslienky, ktore sa stale vracaju, lezie mi to na nervy...tak zavidim ludom, co maju vsetko alebo skoro vsetko na haku...ja nie som taky typ, keby sa to dalo naucit... ☹

bronka13
12. mar 2014

@gretyka a ty kolkp beries AD ? anina63a moze byt ze po 2mesiacoch mi nemiznu tak neviem ci mam zvysit alebo co

bronka13
12. mar 2014
timino
12. mar 2014

@gretyka tak som rada ze ti dobre,uvidis po tom mirzatene sa ti ulavi mne pomohol velmi

anina63
12. mar 2014

@bronka13 Broni,ja beriem presne rok a ešte ma to drží 😝 Teraz navyšujem.Uvidíme,na to sa nezomiera,len je to veľmi nepríjemné a obmedzujúce.Snád sa to raz zrovná a bude dobré.Treba veeeeeľa trpezlivosti a nepoddať sa aj ked je to ťažké.