Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
27. dec 2014

@luccija Ahoj,prosím ťa,koľko tabl. užívaš Magne b6 na deň a ešte vieš o nejakom dobrom psychológovy v BA,ale štátneho? Vdaka 🙂

tslobik
27. dec 2014

Ahojte, chcem sa spýtať priberá sa z antidepresív? Konkrétne beriem escitalopram. Vždy som bola chudšia ale posledné 3 roky som pribrala 8 kg. Len neviem, či to môže byť liekmi alebo jednoducho len to, že mám dieťa a som s ním doma 3 roky.

luccija
27. dec 2014

@anina63
Zo zdr.poistovne mas narok na myslim 10-15 sedeni u psychologa zadarmo.Treba odporucanie od obvodneho ja som chodila phdr.Kurucova skvela zena velmi mi pomohla sedi na zdr.stredisku Fedinova
Magne mozes v pohode az 6 tbl denne ja si davam 3 hlavne pred menzesom horcik vela ludom chyba a su podrazdeni🙂 mozes dlhodobo

luccija
27. dec 2014

@tslobik vsetci tvrdia, ze nie, ale ja si myslim, ze sa pribera aj, ked psychiatricka tvrdi, ze pribera sa od jedla🙂)a nie liekov
vacsinou ludia, ked sa trapia schudnu a potom su v klude a priberu.Aj ja som na MD pribrala dojedala som po dietati ci jedla narazovo a hlavne vecer, ked bol klud🙂

anina63
27. dec 2014

@luccija Ahoj,si zlatá,že si odpísala....ja beriem Magne,len ked ma napadne,ale musím sa polepšiť a vydržať brať pravidelne..... bála som brať viac tabl. kvôli nízkemu tlaku.....no vyskúšam.

luccija
27. dec 2014

@anina63 aj ja mam nizky tlak a veru, ze magne ma niekedy uspava hlavne vecer.Musis vela pit ci slabu kavu si dat.Ale necitim taku vnutornu nervozitu pred menzesom a celkovo sa citim lepsie.Ku psychologicke Kurucovej sa obj.spravi s tebou kratky test obrazky, otazky pohovori s tebou co Ta trapi a navrhne sedenia.Zvacsa raz za 2 tyzdne.Davaj pozor, lebo obcas zatne do ziveho na zaciatku sa Ti moze aj pohorsit, lebo budete otvarat temy, ktore Ta trapia ci nechces o nich hovorit.Navstivila som ju viac x za 12 rokov vzdy v krizovych situaciach pohreb...problemy so spankom..je naozaj vyborna robila vela rokov na tazkych oddeleniach v nemocnici specializuje sa na uzkosti, depresie...pomohla mi pochopit moje prezivanie, emocie a preco reagujem v kriz.situaciach ako reagujem🙂

anina63
28. dec 2014

@luccija dakujeeeem 🙂

aamelkaaa
29. dec 2014

Ahojte, tak nejak si postupne uvedomujem, ze som asi aj ja v depresii. Minimalne ak nie to, tak mam nasledujuce priznaky: nic sa mi nechce, nic ma nebavi, nezaujima, absolutne nic, ani veci, z ktorych by som sa mohla tesit a radovat. Nesmejem sa, vyhybam sa ludom, kazdy ma strasne vycerpa, nejaka som spomalena. Teraz neviem ci som tak olenivela alebo mam depresiu. 😀 Hned sa len tak rozplacem. Okrem toho mam nizke sebavedomie, ked sa mam rozpravat s neznamymi ludmi, tak som v takom strese, ze sa v rukach s niecim hram, co posobi rusivo alebo aj hovorim hluposti napr. sa mi zamienaju obcas slova chcem povedat stolik a poviem svietnik. Som dost mrzuta, vztahovacna, kricim na koho mozem, na koho nemozem sa pretvarujem a som mila, ale strasne ma to vycerpa a ked zavrem dvere domu alebo v praci na wc tak zacnem plakat. Kym sa rano vysismem do prace, tak sa hodinu bezmyselne motam, najradsej by som mala od vsetkeho klud, a dala sa na PNku tak na 3 mesiace. Resp. by som chcela len tak oddychovat, ale to nie je zaruka ze by mi potom bolo ok, skor nie ako ano. Necakam uz ani na vytah, najma v praci, desim sa tych small-talkov, radsej idem pesi. S cudzimi ludmi v cinziaku mi to az tak nevadi, to vacsinou sme ticho. Dost si neverim a mam pocit, ze vsetci su lepsi ako ja. Aj ked racionalne viem, ze to tak nie je, tak ked pridem do kontaktu s niekym, si pripadam menejcenna a necham si po hlave skakat. Zamyslam sa, ze sa mi tu na svete ani nechce byt, svokra by uz rada vnuca, ale ja sa toho desim mat dieta, bojim sa ci by som to zvladla ked sa teraz citim uplne vycerpana a to aj ked nic nerobim. Ak nieco robim, tak mi to trva dost dlho v porovnani s inymi ludmi.

Neviem ci je toto na psychologa, v rodine to bagatelizuju vsetci, podla nich nemam ist k lekarovi, mam si dat len caj na ukludnenie. Tak ja neviem. Nechcem zo seba robit chudatko, ale takto sa citim. ☹

gretyka
29. dec 2014

@aamelkaaa Skus psychologa a uvidis, resp. Ti aj on poradi, ci je to aj na lieky alebo nie. Mozno Ti bude stacit len pokec s nim, resp. par sedeni a bude dobre. Uvidis a nekonzultuj svoj problem s rodinou, oni nevedia, co Ty citis, urob tak, ako Ti srdce/hlava kaze....

nela01
30. dec 2014

Ahojte.Pobera tu niekto ID na tuto chorobu som sa chcela nieco popytat.Poprosim do internej posty.Vdaka

mimi8822
30. dec 2014

Maminky SURNE zhanam knihu RODICOVSTVO JE VEDA ak ju niekto ma kupim ju na nete sa uz neda zohnat prosim o pomoc. Dakujem ☹ ☹ ☹

kachita
3. jan 2015

Nedajte sa nikdy diagnozou ani domienkami obmedzit v zivote!
http://audiosvet.com/2015/01/03/prepocula-som-z...

1482009
6. jan 2015

Ahojte.Trpím uzkostnou poruchou od tragedie v rodine a luečim sa od marca.Teraz mam však problem lebo som tehu v 6 tt a lekarka mi vysadila lieky.Neviem co robiť pretože je mi naspäť zle ako predtym.Dala mi diazepam 2 mg a guajacuran.Guajacuran mam bra 3krát denne a diazepam iba v akutnom prípade.Ešte som nebrala ani jeden,lebo sa bojím,že uškodí mimi,ale cítim sa zle.Máte niekto skúsenosti.Dakujem

chrumen
7. jan 2015

ahojte, hlásim sa po dlhšej pauze 😉 stále beriem mirzaten (1 tabletku na večer), cez deň pol tabletky lexaurin len ten sa už snažím vysadiť takže ho beriem len vo výnimočných prípadoch - ked je tá nervozita fakt neznesiteľná. Celkovo sa to zlepšilo ale ešte stále som to nie ja - ešte ma vie pár vecí rozladiť, hned rýchlo znervózniem, potom sa sledujem aby som v tej chvíli nepochybila atd atd... v kontakte s ludmi som na tom lepšie, už vydržím byť niekde aj v ruchu, ked to náhodou na mna príde upnem sa na niečo konkrétnejšie alebo si to predýcham 🙂 sedenia so psychologičkou mi dosť pomáhajú, teraz mám pred sebou obdobie písania diplomovky, som sama zvedavá ako to budem zvládať ale som stále na PN-ke takže mám času dosť, len sa premôcť. Dúfam, že aj vám sa darí dobre, nech je tento nový rok pre nás len pozitívny a plný veselých prekvapení

tdz
7. jan 2015

ahoj filipko, mne osobne pomohol najviac pohyb na čerstvom vzduchu, prechádzky v prírode, dôležitý je aj kvalitný spánok. Ak máš nato peniažky skús si zaobstarať opatrovateľku ktorá s bábätkom trošku pomôže, napr aj počas noci aby si nemusela vyčerpaná vstávať. Držím palce nech to čo najskôr prejde, depresia je husna a zákerná.

indiga123
9. jan 2015

Dievcata mali ste uzkosti spojene s bolestou hlavy a migrenou?ja vecer v pohode v noci sa mi snivaju rozne hluposti az nocne mory a rano dolamana,stuhnuta, bolest hlavy*uz mam strach ist aj spat*stretli ste sa s tym? ☹

anina63
10. jan 2015

@indiga123 Ahoj,tak tie sny mám tiež.....niekedy rozmýšľam čo je reálne a čo sen 😀 normálne živé sny...

indiga123
10. jan 2015

@anina63 a nebudíš sa dolámaná? Ja sa zobudím ráno stuhnutá a potom mám bolesti hlavy...☹. berieš antidepresíva? Ja som skúšala iba homeopatiká zatiaľ ale nezabrali☹

sandra2308
10. jan 2015

@1482009 ahoj, ja som tiez tehotna a beriem AD, no tiez mi ich lekarka vysadila, ked som sa dozvedela, ze som tehotna, vratilo sa mi to, tak mi predpisala ine asi od 4.mesiaca. Ale poznam dievcata, ktore brali ad od zaciatku tehotenstva, asi zalezi len od lekara, ci to uzna za vhodne. A ako sa citis, je ti zle kazdy den?

1482009
11. jan 2015

@sandra2308 Prave to,že mne je strašne zle na nevydržanie.Preto mi doktorka dala aspon diazepam2 mg.Vraj to davaju malym detom tak by to nemalo až tak škodiť.Dnes je prvy den ci mi je lepšie.Som zvedava sko dalej

sandra2308
11. jan 2015

@1482009 no ja som tiez musela vydrzat do konca prveho trimestra, dokonca bez ukludnovaka. Musis to asi vydrzat s pomocou diazepanu. A ake mas stavy? Je ti na odpadnutie, toci sa v hlave? Si doma, ci pracujes?

1482009
11. jan 2015

@sandra2308 no dnes som napríklad diazepam nezobrala.Som doma na PN zajtra idem na kontrolu tak som zvedava.Krvacala som a zistili mi hematom.Ja mam uzkostnu poruchu,ale moj nazor je že skor panicku,alebo aj aj.Mbe je zle na zblaznenie,odpadavam,trasiem sa,nikoho nevnímam,bojím sa avneviem čoho...No je toho vela a je to zle

sandra2308
11. jan 2015

@1482009 Tak sa porozprávaj so svojou psychiatričkou, veď toto je určite horšie aj pre teba aj pre bábo ako brať lieky. Veľmi dobre poznám tie stavy na zbláznenie, je to hrozné. Dokonca aj dnes mi je hrozne, len revem od rána a namýšľam si hlúposti, že mám nádor na mozgu atď..

1482009
11. jan 2015

@sandra2308 Ved sa rozpravam.Hovorí,že to musím vydržať,prekonavať,že vie,že to je tažke,ale musím do tretieho mesiaca,ale ked to je tažké.Ak máš take stavy tak musíš vedieť ake to je.A tiež to neprospieva babatku

kachita
11. jan 2015

@aamelkaaa To, co opisujes, boli presne moje priznaky depresie. Hlavne to mylenie slov. A hmla v hlave. Ja by som iste skocila za doktorom.

kachita
11. jan 2015

@1482009 Mne taky zdravy sedliacky rozum hovori, ze AD nemozu tolko uskodit plodu ako vecne roztrasena, nervozna mamicka v nepohode, kedy trpi cele telo.

1482009
11. jan 2015

@kachita Aj ja si to myslím,len tie vyčitky su hrozne.Teraz zase stresujem zo zajtrajška

kachita
11. jan 2015

@1482009 Rozumiem ti, drzim ti palce. Necuvaj, prejdi tyym. A nehanbi sa za AD a ani sa necit vinna. Aj v lietadle si masky nasadzuju najprv rodicia, az potom detom. Tvoj zivot moze dat zivot druhemu, ked si ty v pohode.
A neviem, ci si citala o tych mnichoch, ktori meditaciou boli schopni uzit toxicke latky a nic sa im nestalo. To iste si ja predstavujem s liekmi, ak si v pohode, tie lieky tak neskodia ako skodi tvojmu telu chorobna nervozita.
Mne toto vvelmi dlho trvalo pochopit.

1482009
11. jan 2015

@kachita Nečítala som o mníchoch,ale dakujem za podporu.No ja by som najradšej bola keby som tie AD nikdy nemusela brať!Ale naozaj dakujem za podporu

kachita
11. jan 2015

@1482009 Ja by som ich tiez nechcela brat, kiezby som to uz prekonala a bola v pohode. Ale nie je to tak. Ale dakujem Bohu, ze AD existuju. Keby ich nebolo, nechcem si to ani predstavit.