Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
11. okt 2016

@simka1454 aj mna vedela psychologicka dobre nakopnut😘❤️🌺🌺🍀Nech ti to vydrzi do dalsich dni. ❤️🌺🍀🌺🤗😘🌸Krasne snicky na dobru noc vsetkym 😘❤️🌺🍀🍒

sahenka
12. okt 2016

Ahojte kočky, mne sa tiež teraz vrátili tie moje stavy uzkosti . Mala som teraz aj nezhody s partnerom, tak som sa vynervacila, a ako mi už bolo super,tak zasa nafigu. Mám predpísaný citalec, nosím ho so sebou a vravím si každý deň že si ho nasadim, ale ráno vždy nemám odvahu. Už takto tretí deň rozmýšľam. Lebo chcela by som ešte 1 dieťa a nechcem ich brat v tehu a bojím sa aby som nechtiac neotehotnela za ten čas čo ich budem brat. S Dr.som sa o tom bavila a povedala mi, že v tehu sa to moze samé napraviť. Teraz ako mi začalo byť nafigu som aj dosť cítila hormonálne zmeny. Mala som akurát ovuláciu a aj ma bolia prsia, aj psychika je rozhadzana

sardinka336
12. okt 2016

@ivka1302 všetko čo píšeš je krásne,a ja sa tomu uprimne teším ...zial kazdy je iny a u kazdeho je ta depresia inak zakorenena a niečím inym vyvolana. Aj myslenie ako proces (lebo myslenie je proces) moze byt narušene napr. v ťažkých psychiatrických stavoch a tam ziadne ,,pozitívne afirmacie nefunguju,, tam musi byt nasadena cielena lieečba.
Lieky za nas pracu na sebe neurobia to je fakt, ale pomozu prekonat ťažke obdobia a naštartovat sa.

@sahenka ak si aj nasadiš citalec tak plny učinok dosiahneš az o 2 - 3 týždne. Zatial nie si tehotna takze rieš svoje ,,pocuchane nervy,, ak otehotnieš tak sa liečba zase prehodnoti. Ja som otehotnela v čase ked som bola 5 rokov na Cipralexe, vysadila som ho zo dna na den po zisteni tehotnosti, počas tehu som ho nebrala ale chodila som k psycharke pravidelne. Dcerka je v pohode, aj čo mam kamošky ,,psychošky - pacošky,, tak maju deti aj na AD a v pohode. Takze týmto by som sa az tak nestresovala. Daj sa do poriadku, stres nesvedči ani otehotneniu a ani deťom, je to aj radost ale aj zataž.

ariadna08
12. okt 2016

@sahenka citalec sa moze brat pocas tehotenstva aj dojcenia. Je o tom pisane v starsich prispevkoch. Hormony tiez mozu robit sarapatu, vacsinou byva zhorsenie pred menzesom.
Ja uzivam tiez citalec 😉

timea179
12. okt 2016

zenusky ktore ste z vychodu,chodite na psychoterapie k niekomu?Ak ano kde?

sahenka
12. okt 2016

Ja napríklad nemôžem pozerať ani správy, kriminálky, taketo negatívne, lebo mi to strašnú úzkosť vyvoláva.

sahenka
12. okt 2016

@ariadna08 a akú máš diagnózu a koľko mg berieš? Mne Dr napísala že začať 10. A po týždni na 20, ale ja chcem skúsiť 5 a 10 a ak 10 nebude stačiť tak neskôr zvýšim na 20

ariadna08
12. okt 2016

@sahenka mam generalizovanu uzkostnu poruchu, ja uzivam 20 mg, prvych 6 dni som uzivala 10 mg a potom uz celu tabletku.
Tych 10 mg, ktore chces uzivat je velmi malo, je to len udrziavacia davka.

sardinka336
12. okt 2016
ariadna08
12. okt 2016

@sardinka336 toto som uz par krat citala, este to tak dat do praxe 😀
A ty mas aku diagnozu ?

sardinka336
12. okt 2016

@ariadna08 obsedantne kompulzivna porucha, uzkost...určite to poznáš...,,zamkla som dvere?,, naozaj som ich zamkla? ako Monk.. 😀 😀 😀

ariadna08
12. okt 2016

@sardinka336 hej poznam, jeden cas som si myslela, ze to mam tiez. Chodis aj k psychologicke ?

sardinka336
12. okt 2016

@ariadna08 nie, mam psycharku čo robi terapie chodim tam.
Ak by som sa neozyvala tak idem s malou von a potom ked bude spat mrknem. 🙂

slnecnica333
12. okt 2016

Mna trapia zle myslienky a strach.nie vzdy len niekedy.vacsinou ked manzel nie je doma.vtedy to mam.zatial k odbornikom nechodim.pomozu mi na dotierave myslienky lieky?podla mna asi ani nie ved to musim prekonat sama nie?alebo pomozu?

sardinka336
12. okt 2016

@slnecnica333 mozeš to bud prekonavat sama alebo sa poradit s odbornikom, tazko povedat z 3 viet čo ti vlastne je a či to je na lieky. Lieky dokazatelne pomahaju pri psychiatrických ochoreniach, neurozach atd....kto tvrdí iné tak klame. Samozrejme treba aj sam pracovat na sebe nakolko to stav a moznosti dovoluju. Zle myslienky a strach prečitaj si toto...
https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

sahenka
12. okt 2016

@sardinka336 a ty máš aké AD?

sardinka336
12. okt 2016

@sahenka no....zatial mam doma Coaxil...občas ho dám, občas nie, v minulosti som brala Cipralex dlhšie ale skusala som aj Sertralin, Seroxat ale ten Cipralex bol u mna asi naj. Elicea je to iste len tam je nižší doplatok tak som si dala napisat to nech neplatim tolke eura. Uvidime, ako vravim, zatial klop klop...nechcem si to zakríknut.

bernusha
12. okt 2016

@slnecnica333 TREBA ISTE LIEKY ..stav sa nedajboh zhorsi,liecba bude narocnejsia!!!!

slnecnica333
12. okt 2016

@bernusha neviem mozno aj mas pravdu.len sa zamyslam ci na myslienky su lieky...a ja ich este dokazem ovladat myslim na nieco ine idem do spolocnosti...ak by som videla ze je to zle urcite zajdem sa poradit

sardinka336
12. okt 2016

@slnecnica333 aj na ,,myšlienky, ,su lieky... 🙂 ak by neboli akoby sa potom liečili taky schozofrenici a ludia s psychozami ze? to uvadzam ako priklad samozrejme.

bernusha
12. okt 2016

@slnecnica333 ...su,no nie 100% ,musis byt hlavne sama sebe panom..lieky Ti len pomozu!!!

bernusha
12. okt 2016

@sardinka336 ty beries ADecka??

sardinka336
12. okt 2016

@bernusha teraz nie ale mam v ,,,plane, ,Coaxil prišla jesen a nejake stresy, tak sa niektore moje veci ,,ozyvaju,, a nie vzdy sa citim na 100% ale inak som brala v minulosti dlhšiu dobu Cipralex , potom som otehotnela a vysadila a teraz sa tak nejako držím od porodu ...tak uvidim.

bernusha
12. okt 2016

Ja mam napriklad teraz nejaku mykozu,alebo neviem co to je,bola som dnes u kozneho....povedal,o 2 tyzdne mam dojst,zoberu vzorku nechtu,a niekam poslu.....a urobim si sama zaver,hladam barsjake diagnozy,a bojim sa toho najhorsieho! Za 2 tyzdne sa zblaznim.....ked to pride na mna,vsetko len negativne vidim!!! A bojim sa vsetkeho..😢😢😢😈

bernusha
12. okt 2016

@sardinka336 nabehni cim skor na liecbu podla mna a tym sa aj skor dostanes z toho! Viem o com hovoris...😐😐

sardinka336
12. okt 2016

@bernusha poznám to, človek hned vidi čierne scénáre. 😖

bernusha
12. okt 2016

@sardinka336 vsak?? A ake to je zle??!! 😢😢😢....

sardinka336
12. okt 2016

@bernusha je to des...akoze rozum vie ze ten strach je iracionalny a nezmyselny ale to ,,telo,, nepresvedčí.

bernusha
12. okt 2016

@sardinka336 ..a potom tie stavy...😯😯..fakt des....ale prejde to !!! Len kedy?? 😂😂😂

sahenka
12. okt 2016

Baby a myslíte, že by som si mohla ešte dnes nasadiť tie Ad, keď ich mám ráno, alebo sa to má v rovnakú hodinu, mam si ich dat až zajtra ráno?