Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bety222
30. dec 2013

@andy231 ked sa ťa možem ešte opitať,mala si ked si brala coaxil taky divny pocit v tvary,ako keby mi tvar opuchala,a ako dlho pokial tie nežiaduce učinky prejdu,tak 3 tyždne alebo dlhšie

timea179
30. dec 2013

@esselte citala som,aj som sa zasmiala 🙂 ale asi mala patrit mne 😉

hroska
30. dec 2013

@esselte no tak ja suhlasim s tou lekarkou, co si u nej bola dnes. Presne tak ako ti povedala, ked uz si na 120mg Cymbalty, tak by som aspon ocakavala stav bez vykivov. 😨 a ten Paretin, to je vlastne ucinna latka Paroxetin, beru ho aj kocky co su tu. je to vyborny liek, ja som bola nanom v absolutnej pohode 3,5 roka az som ho nakoniec vysadila, lebo mi bolo super ako nikdy. A je aj priamo indikovany na PP. Myslim, ze by bol pre teba vhodnejsi ako Cymbalta 😨 Dala ti to ok, ten Rivotril tak ci tak potrebujes teraz a najma, ak by si prechadzalana ten Paretin, tak na tych prvych par tyzdnov. Ja myslim, ze o.k. 😉

hroska
30. dec 2013

@lucijeje ano, uplne jednoznacne, mam to z chlapa. 😨 Ale to by bolo nadlhooooo... Proste bola som velmi zamilovana, nevidela som nikoho a nic okolo, len Jeho, absolutne vo vsetkom som sa mu prisposobila, vsetko som robila len pre neho a za neho, popri svojej robote som mu pomahala s jeho pracou, vybavovala som za neho, chlapske roboty som robila za neho, on dostaval na sviatky darceky, ale na tie moje sviatky si ani nespomenul, on mne nepomahal, nic pre mna neurobil, ked bol chory, chodila som s nim po doktoroch,starala sa o neho, chodila som k jeho rodicom a pomahala som im,ale on k mojim ani nepachol a este aj na nich bez priciny nadaval.....proste ja som davala vsetko, aj srdce na dlani som nukala a on len primal a nedaval absolutne nic, naopak, este podrazal 🙄 . No a jedneho pekneho dna to prasklo a prisla ta pani,co sa vola Depresia 😝

lucijeje
30. dec 2013

@esselte .... krucifix, chlapi! .... možná se zeptám pitomě, ale ty jsi s ním jen kvůli domu? máš děti?

lucijeje
30. dec 2013

@hroska .... 😖 .... a ještě s ním si?

janka2232
30. dec 2013

@hroska to presne ako keby som videla seba☹

lucijeje
30. dec 2013

@esselte @timea179 ... holky úzkostná porucha (tou trpím já) je dlouhotrvající pocit strachu a obav z úplně těch neobyčejnějších věcí a situací (strach z toho, co bude v budoucnu, takové to věčné "co když"), kdežto panická porucha přijde náhle bez zjevné příčiny, dosáhne maxima a pak pomalu panika klesá .... samozřejmě se to prolíná a jsou si obě choroby dost podobné .... no je naprd 😒

hroska
30. dec 2013

@janka2232 tak to mi je luto,ze aj u teba tak ☹ a vysutilo to aj u teba do zdravotnych problemov? Ako sa s tym vyrovnavas?

@lucijeje som s nim, bohuzial 😒 , s tym, ze som si povedala,ze to vydrzim, pokial sa deti neosamostatnia a potom navzdy dovidenia 😝 ...neviem ci je to spravne? 😨

martule20
30. dec 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, nebere některá z vás AD Olweya 75mg?
Měla jsem doteď Arketis, ale za půl roku jsem po něm přibrala deset kilo, tak mi doktorka
změnila preparát ☹ Prosím o vaše zkušenosti. Děkuji

172
30. dec 2013

@esselte ahoj,citam,ze si dnes bol u doktorky,tiez som bola a cymbaltu mi vysadila a dala ma spat na velaxin 75mg 1 rano,ale postupne mam zvysovat na dve tabletky rano..

anina63
30. dec 2013

@timea179 presne poznam tie stavy,ked nemožeš do seba nič dostať.Ja som behom mesiaca schudla 8kg.Iba pudom záchovy som si kúpila Ensure a pila,aby som mala akú-takú výživu.Srašne čo i len pomyslieť.B-komplexu som pojedla neskutočne množstvo,ale postupne ako zaberali lieky ,tak sa vracala aj chuť do jedla.Neboj,bude dobre, človek toho vydrží veľa,

anina63
30. dec 2013

@hroska úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnych chlapov ma asi viac žien 😀 😀 😀

savanna
30. dec 2013

@martule20 ahoj, nasla som na nete liek pod nazvom Olwexya - je to venlafaxin, tak to by malo byt ono. Je to ta ista ucinna latka ako Alventa, ktoru tu mnohe baby beru.
Po nej by sa nemalo vobec priberat, mne osobne uplne potlacala chut do jedla 😉 😉 A tento liek je naozaj velmi ucinny aj na uzkosti aj na depky 🙂

bety222
30. dec 2013

@hroska baby ja som sa rozviedla ked dcera mala necelych 7 rokov ,rok a pol som od neho preč,a cely čas plačem,či som urobila dobre,alebo nie koli dcere,chodila som s nou k psychologičke a ta mi povedala,,že dcera je v pohode ale že to ja niesom s tym zmierene s rozvodom,,s ocom može byť kedy kolvek a na kolko chce ,možno preto to tak zvladla v pohode,,a ja ,,,momentalne začinam brať lieky druhy tyžden,,lebo si všetko vyčitam,,aj ked mam priatela,je to ťažke,ty musiš vedieť či si silna od neho odijsť,či ti nebude časom chybať ako mne,,ale ked si hned poviem ako mi ubližoval,tak si hovorim ano urobila som dobre že som odišla

anina63
30. dec 2013

@hroska teraz,ked sú už deti dospelé,tak si myslím,čo už, mládi v pr...li a niečo meniť už by som ani nemala silu.U nás to bol skor alkohol,čo sa týka práce a šikovnosti nemožem povedať nič,ale aj tak toho bolo dosť 😒

lucijeje
30. dec 2013

@hroska .... hm, to je strašně těžký rozeznat, která cesta je ta správná ... ale jistota je, že na jedné i druhé cestě překážky budou, jen jiné no ....
.... můj otec taky čekal, než dodělá školu můj mladší brácha, aby mohl opustit matku .... je pravda, že teď se má každej z nich lépe a každého z nich to posunulo, je ale pravda, že pokud je dítě citlivější, negativní stopy to na něm zanechá ať mu je pět nebo pětadvacet .... 🤐
... a kolik mají tvé děti?

hroska
30. dec 2013

@martule20 ano, je to tak ako ti napisala savanna, ucinna latka v tvojom AD je Venlafaxin, v sr ho mame pod obch. nazvom Alventa. aj ja ho uzivam a mozem povedat, ze je to vyborny liek a nepriberasa po nom. dokonca casto sa mi stane, ze ani necitim hlad a az vecer si spomeniem, zesomvlastne nic nejedla. 😝 No a Arketis, to je ucinna latka Paroxetin, tiez vyborny liek, uzivala som ho dlho, len teda z neho sa fakt hnusne pribera 😨

@bety222 keby to bolo na mne,tak absolutne nemam problem, som stym 100% vyrovnana a citim,ze by som vedela ovela lepsie a kludnejsie zit aj bez neho, v tomto mam jasno. jediny problem su deti, nedokazem im to spravit, miluju ho tak isto ako mna a viem, ze by som im tym ublizila. tak preto to odkladam 😖

martule20
30. dec 2013

@savanna Děkuju 🙂 Tak to by se mi líbilo 🙂 Jen jsem se dočetla, že se nesmí úžívat pokud je v anamnéze agresivní chování a mně právě ten Arketis měl tlumit takové ty impulzivní výpady, kdy ječím na děti nebo s něčím praštím ☹ T'ak se toho trochu bojím..

hroska
30. dec 2013

@lucijeje maju 13 a 11r. kebyze ich nemam, zbalim kufre, aj dom mu necham, zoberiem si len svoje osobne veci a zmiznem, bez hadok, bez vycitiek, proste uplne vklude a zacnem si novy zivot, citim, ze by som to zvladla

172
30. dec 2013

@hroska ahoj venlafaxin a velaxin je ten isty liek prosim?

panika1
30. dec 2013

@lucijeje Ahoj, prepáč ,že odpovedám tak neskoro, ale len teraz som sa zastavila. No mne sa to rozbehne samo od seba. Proste som bez liekov a som v pohode, zrazu príde atak ktorý zvládnem, lebo som dlhé obdobie v pohode a mám dostatok síl. Neskôr sa začnú ataky opakovať častejšie a to už som na pozore. No a keď začnú chodiť často ,lebo si ich privolávam ,to už prepadám zúfalstvu ,že je to spať. Za tie roky poznám mechaniku spúšťania a všetko okolo, ale keď sa to rozkrúti ,ako špirála ,tak som v tom zas. Zvačša vydržím , tak mesiac trpieť, lebo sa stále presviedčam, že je to iba v mojej hlave a ja to zvládnem. Nikdy to nezvládnem je to taká sila bolesti a úzkosti, že vždy sa vrátim k AD. Najhoršie na tom je ,že ja to vždy beriem ,ako osobnú prehru. Viem, že nie je , ale som z toho smutná. No a v tehotenstve som brala AD od 5tého mesiaca a bola som v takom zúfalom stave, že som prosila doktorku aby ma prijala do nemocnice. Mala som pocit, že keď prekročím dvere psych. ,tak sa mi uľaví. Neprijali ma vraj by to bolo pre mňa ešte horšie. Za celý deň som zjedla jeden rohlík s maslom, namiesto priberania som schudla za celé tehotenstvo 7 kg. Môj syn je v pohode. Hovorili sme mu seroxatové dieťa. Bol úžasné dieťa, vôbec neplakával, nebýval chorý ani nič. Fakt som nevedela čo je opakované vstávanie v noci ,skôr som sa pri ňom nudila, lebo stále spal. Dnes má 9 rokov a je perfektný ,šikovný a neuveritelne pokojný. Myslím, že keď je treba užívať AD v tehotenstve nie je to problém. Mnohé lieky ,ktoré boli vyrobené v minulosti špeciálne na tehotenskú nevolnosť ,ťažko poškodzovali plod a dnes sa používajú na liečbu iba v onkológii. Doba ide dopredu dnes sú dostupné mnohé vytrenia ,ktoré vedia skontrolovať bábo počas tehotenstva ,či je v poriadku. Dôležité je aj aby mama bola v poriadku.

panika1
30. dec 2013

@hroska Ahoj máš úplnú pravdu. Mala by som ich brať asi aj niekoľko rokov, ale keď som veľmi dlhé obdobie sama sebou a nemám ataky ani úzkosť a zvládam 10 vecí naraz ,tak mám pocit , že som za vodou a začínam vysadzovať. To je asi tá chyba , ale ja už iná asi nebudem, lebo vtedy mám pocit ,že som nepremožitelná. Stačí zopár atakov a som zrazu na kolenách . Je to začarovaný kruh.

bety222
30. dec 2013

@hroska na to by si musela ty deti pripraviť,,a povedať im ,že možu byť s ocom kedy kolvek,a na kolko chcu aby vedeli ,,že nebudu mať zakaz,že nie len vtedy kedy to uzna sud,,,my mame kontakt s dieťaťom neobmedzeny,,ale to by si musela pomaly,ich nato pripraviť,je to ťažke,ja som ju na to pol roka pripravovala,,hovorila som jej ,že tam bude lepšia škola,učitelia,kamarati,,bolo to ťažke,,ale pochopila to sme od neho 70km,je to dosť daleko,,ale vie ,,že ked ma volno alebo su prazdniny,,je cely čas u neho,,

lucijeje
30. dec 2013

@panika1 .... to jak kdybys psala o mě .... píšeš to dokonale, já to samé .... jsem v pohodě, pomalu zapomenu na to, že jsem měla nějaké úzkosti, pak přijde silný atak a mě to poléká, že je to zase tady a že budu zase muset bojovat .... no a pak se hlídám a pozoruju a vyvolávám si ataky sama negativníma myšlenkama 😖 ... já mám u sebe vypozorované, že vždycky než u mě nastane pád, tak zažiju nějaké větší stresy či zážitky, které mne stály moc psychických sil, jako kdybys si vyčerpala veškerou zásobu psychických sil, které pak musím zase doplňovat pomocí AD .... stres ze života neodstraníme, to je nereálné, ale jak se naučit s ním žít???
Jsem ráda, že máš zdravého klučíka 😉. Dodala si mi klidu, že ad můžu brát i v těhu. Často to někde čtu, mudra mě ubezpečuje taky, ale víš jak no, červíček úzkostníček hlodá ... 😔

esselte
31. dec 2013

@timea179 Ahoj, tak ako , ja strašne, aj ke´d som večer vzala xanax a ten rivotril, spala, teda ležala som do 10.30 a nemohla som vstať, ale nejako som sa prinútila vstať, vôbec to nie je ok, podľa mňa cymbalta už vôbec neplní svoju funkciu

esselte
31. dec 2013

@172 No vidíš, takže podľa mňa cymbalta nie je dobrá na panickú poruchu, predsa ti to zmenila, čo bolo ti zle, alebo sa ti neupravoval stav?

timea179
31. dec 2013

@esselte ja celkom ok...aspon zatial,ved od vianoc fungujem len na neurole,tiez si myslim ze ta cymbalta ti uz neucinkuje alebo ti vobec nesadla a nelieci to co ma,ja by som ju pomaly vysadila a na dalsej kontrole postavila doktorku pred hotovu vec,

esselte
31. dec 2013

@hroska Ahoj, tak včera do večera to bolo celkom ok, na večer som vzala xanax a rivotril, ako mi kázala lekárka, noc bola ok, ale ráno des, už to teraz po rivorile trocha prechádza, no uvidíme, čo ma ešte dnes prekvapí.Na noc beriem aj xanax, myslíš, že keby bolo najhoršie môžem ho vziať aj poobede?Ja myslím, že by mi to nejako namalo ublížiť, keď beriem takú kombináciu rivitril a xanax na noc, čo myslíš?Chcem byť totiž aspoň na Nový rok ok, ideme na obed k svokrovcom.

esselte
31. dec 2013

@timea179 To aj spravím, nech mi ju zmení, už má toho fakt dosť, myslíš, že keď beriem xanax na noc a aj rivotril, môžem si vziať, ak by bolo veľmi zle,xanax aj cez deň?