Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danielagabriela
2. apr 2014

@anina63 ahoj, no mne je momentalne celkom fajn a ked citim, ze by mi malo byt horsie, tak sa nahanam z malou, alebo vymyslam nejake aktivity, aby som nesedela a nemala cas mysliet na to, ze mi je zle...momentalne som si na dvore zalozila taku malu"skolku" pozbieram este zo dve tri deti od susedov a bavim sa s nimi...vecer peciem uz kolaciky na velku noc a ked skoncim, tak som taka unavena, ze uz nemyslim na nic len na postel🙂 tak odpirucam kazdemu, aby sa premohol a isiel von na slniecko, aj ked len pred dvere, lebo slniecko robi lepsiu naladu🙂
A ty ako sa mas?

danielagabriela
2. apr 2014

@kalexis ako si dopadla u dr.? Vsetko v poriadku?

172
2. apr 2014

@anina63 @esselte @lucinka0921 ahojte tak ja dnes opat z maminou u lekarky Nove Zamky a kedze mam surodencov akych mam musela som objednat taxik !Bala som sa velmi ako to zvladnem sama s nou bolo mi veru vselijak rano a vdaka bohu som to zvladla a sme v poriadku doma..bola som aj na vysetreni stitnej zlazy a mam ju v poriadku to ma tesi.Vcera som spadla tak mam opuchnute koleno ako balon a trha ma v nom ked sa dari...A chudnem uz zas 2 kg dole...drzte sa babenky vsetky a velmi drzim palce aby nam bolo uz len dobre! cmuk 😉

elisha3274
2. apr 2014

@anina63 ahojte, rada citam vaše prispevky. Áno mne sertralin veľmi pomohol, mam dni kedy sa citim lepšie a dni kedy veľa placem. Termin porodu mam 6.5. preto podla rad psychiatra znizujem davku sertralinu. veľmi vsetkym drzim prsty. sme na jednej lodi, mam vas rada <3

danielagabriela
2. apr 2014

@elisha3274 drzim palce, aby si to zvladla v pohode a bez liekov, vwla zdravicka🙂

danielagabriela
2. apr 2014

@172 super, ze si to zvladla aj sama, viem, ze to chcelo vela premahania, ale je to dalsi krok k zlepseniu, si sijovna

timea179
2. apr 2014

ahojte...ak niektora beriete trittico tak kolko?? 😒

lucinka0921
2. apr 2014

@172 no vidis moja,zvladla si to.A co si robila,ze si spadla??? 😲 a co,ze chudnes?a to chudnes cielene ci same idu kila dole?

timino
2. apr 2014

@esselte@gretyka aj ja som pribrala stve ma to ale hlavne ze je dobre,to je urcite s tych liekov,prajem vam pekny den a nech nam je uz len dobre

babetkomoje
2. apr 2014

Ahoj kocky. Tie ktore ste planovali tehu a neslo to i ak akobezliekov vysvetlil Vam lekar mozne rizika? Nemozem nikde najst nejaky odbornejsi clanok o moznych rizikach akurat som sa dozvedela zenajmenej rizikove v tehu su SSRI. A este jedna vec. Ak ste brali v tehu lieky ktorymi stebolistabilizovane uzpred otehotnenim tak sa vas stav pocas tehu nezhorsil? Ze by bolo treba menit lieky alebo tak nejak? Mne zabrala znova Alventa aj ked ju mam uzasi 3x a bala som sa ze uz mi rovnaky liek nezaberie. No dnes sa citim uz ovela lepsie ako pred tyzdnom ci dvoma 🙂 tak sa z toho strasne tesim. Boze ako je cloveku uzasne ked je normalny 🙂)) my sa vazne vieme tesit z tych najelementarnejsich veci ako je zobudist sa bez tej hnusnej tazoby na hrudnikua bez tych otrasnych myslienok ze uz nikdy nic dobre nebude....

kalexis
2. apr 2014

@danielagabriela ahoj, no psychiatricka mi povedala ze ms by mi z tych liekov co beriem nemala meskat. dnes teho test zas negat. a ze valdoxan by mal praveze stabilizovat cykly spankove aj menstruacne. takze mi moc nepomohla, co znemana ze idem ku gynekologovi nech sa na mna pozre ze co a bud vyluci alebo potvrdi tehu. a uprimne neviem co je lepsie. lebo ked budem tehu tak to znamena ze som par tyzdnov babo dopovala liekmi co sa v tehotenstve nemaju, a ak nie tak ze mam ist k dalsiemu lekarovi ci nemam nieco so stitnou zlazou, no radosť proste. ale ze ked potvrdi Dr. tehotenstvo tak mam lieky vysadiť.... 😖 tak sa viac dozviem zas v piatok.

172
2. apr 2014

@lucinka0921 neviem co som robila,ale bola som dost unavena ..vychadzala som s kupelne a uz som libala podlahu :-P..luci nechuti mi vobec sladke,predtym som sa dosliva napchavala sladkym,ci to bude novymi AD ale asi..este by sa mi zislo dat dole 10 kg ale neriesim to hlavne ze je lepsieeee...ty ako moje uz shopujes z vesela?😉

danielagabriela
2. apr 2014

@kalexis no tak to ta moc nepotesila, ze nevies na com si.... a to ich mas vysadit len tak zo dna na den, ved to sa ti stav moze riadne zhorsit, ci nie? Ale drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a daj vediet, ako dopadnes🙂
A co sa tyka toho, ze si nevedome brala lieky, tak to zatial vobec neries, ja som tiez na zaciatku tehu o tom nevedela a som si vtedy veselo po diskotekach chodila, pila a fajcila. A nic da nestalo.

danielagabriela
2. apr 2014

@timea179 ja beriem teittico 2/3 vecer a rano a na obed citalec 20. Preco sa pytas? A uzivam ich cez dva mesiace

ja1980
2. apr 2014

@timea179 ja beriem 2/3 večer 🙂

anina63
2. apr 2014

@ja1980 Ahoj,mala som už toho kopu popísaného,ťukla som kdesi tesne vedľa a všetko v ... 😠 tak pekne ešte raz 😝 Ja by som sa potrebovala naučiť pracovať do výšky svojho platu,lebo si myslím,že nikto nespravý lepšie.Viem,že je to hlúposť,ale aj doma naprávam za svojími,ked pomáhajú,ale tak,aby to navideli,lebo by sa urazili 😀 Stále vravím,že kašlem na to,ale dá sa zmeniť povaha? Dovolenka a ešte v zahraniči? U mna také niečo nehrozí roky.Raz som bola a bohato stačilo.Potrebujem potom ešte týžden na to,aby som si oddýchla 😀 Ale nie 🙂 možno by som to aj rozdýchala,ale moje myšlienky mi to nedovolia.Ved čo ked.....a to nebudem popisovať 😀 A som rada,že je dobre.Rada čítam takéto pozitívne správy,lebo verím,že aj ja raz budem ok 🙂

anina63
2. apr 2014

@172 Ahoj,nesmejem sa tvojmu nešťastiu,ale ako si to pekne napísala,že líbala 😀 pobavilo ma to.Ked nám nič neostáva len ísť,tak ideme a ani nevieme ako a všetko zvládneme 🙂 @esselte a @lucinka ani neviem či sa pýtať ako sa máte.Pevne verím,že lepšie.Lucinka pracuje a pracuje,ale to je dobré-chválim 🙂 Držte sa kočky 🙂 🙂 🙂

timea179
2. apr 2014

@danielagabriela brala som aj ja 2/3 vecer,rozlozila mi ich lekarka aj rano a na obed a neviem ci potej obednajsej davke niesom dost ospala....inac ho znasam super...na obed ho beriem len asi 2tyzdne,tak neviem ci obednu davku nevynecham 🙂

timea179
2. apr 2014

@ja1980 aj ja som brala tu istu davku ako ty ale kedze mi nechala len trittico tak mi ho rozlozila na cely den,a po tej obednej davke som nejaka ospala tak pravdepodobne ju vynecham....a tebe ako zabera??

anina63
2. apr 2014

@danielagabriela ahoj,verím ti,že deti dokážu nabiť energiou,ale aj vyšťavyť,ale tak príjemne 🙂 A mám sa? uhm,ja ti ani neviem či to ako je teraz už znamená,že dobré alebo bude ešte lepšie. 🙂

anina63
2. apr 2014

@elisha3274 Ahoj,pekne,že si napísala 🙂 Tak sa ti to kráti...uvidíš ako všetko zvládneš už aj kvôli bábätku.Hormony sa ustália a ver,že bude len a len dobre.Prajem ti z celého srdca,nech všetko prebehne ta,ako má.Veeeeeeeeľa zdravia a spokojnosti. 🙂 🙂 🙂

lucinka0921
2. apr 2014

@172 no my sme zmenili stravu s priatelom.Mal problemy s tlakom a tak sme sa rozhodli jest zdravo,tak snad aj ja dam nieco dole 🙂 shopujem,shopujem 😀 skoro kazdy den 😀 vcera sme boli aj v meste,do mesta sme sli sice autom,ale potom peso po meste,ja som bola aj sama v obchode a brano siel do banky,som si nakupila semiacka na pestovanie,tak idem si vypestovat zeleninku 😀 Super,ze je lepsie,tesim sa 😉

ja1980
2. apr 2014

@anina63 toto som presne robila aj ja, keď mm povysával a potom odišiel tak som to prevysávala ale už to nerobím 😅
A v práci som mala toľko stresov až som skončila na AD, tak už som sa z toho vyliečila 😀

ja1980
2. apr 2014

@timea179 myslíš ako mi zaberá trittico ? Mne super, spím ako dudok 🙂

savanna
2. apr 2014

@anina63 s tou dovolenkou som presne ako ty, tiez ma cestovanie unavuje a potom potrebujem niekolko dni na regeneraciu 😝 a nechapem ludi co stale cestuju ja by som umrela z toho 😀

danielagabriela
2. apr 2014

@timea179 ja by som to radsej este nevysadzala, ale posunula bud na rano alebo vecer...a to beries rano, na obed aj vecer tretinku? Tak by to nemal byt az taky problem presunut🙂

danielagabriela
2. apr 2014

@lucinka0921 no citam tu o tvojom posune k lepsiemu, tak gratulujem, len nepolav a pracuj stale viac na sebe, az na tu terapiu ides uz len ako na poslednu cast zlepsenia😉

anina63
2. apr 2014

@lucinka0921 Luci,ty mi dávaš nádej,že aj po roku a pol začnú lieky akýmsi zázrakom účinkovať.Dúfam,že zaberú aj tie moje,aby som nemusela meniť.Všetko dobrééééééé 🙂 🙂 🙂

anina63
2. apr 2014

@savanna 😀 😀 😀 a ked ti napíšem dalšie dôvody prečo nechcem ísť 😀 len by som nerada niekomu tym ublížila 🙂 Tak..čo ked sa mi tam niečo stane,keby som zomrela ešte narobím problémy blízkym a pod.Neberte si zo mna príklad.Všetky ktoré majú rady more,nech si užijú. A ešte jedna dôležitá vec-neznášam horúúúčavy.Minuloročné leto bolo pre mna peklom 😝

savanna
2. apr 2014

@anina63 aha, no tak to ja zase sa nebojim o seba ze zomriem, ani ze sa mi nieco stane ... ja som nespavec takze v cudzom prostredi nespim uz vobec, a potom som z toho vycerpana .. pritom by som aj rada cestovala ale je to pre mna stresujuce a unavne.
a horucavy tiez neznasam uz teraz sa toho hrozim, hlavne ked v robote mame 100 stupnov radsej na to nechcem ani mysliet.