Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
12. máj 2014

@anina63 To mi dali na pohotovosti. A nemam nijake ine ale iste si po nejake pojdem. Nech som aspon v pohode. A dakujem za pekne slovicka.

mirulka147
12. máj 2014

@172 ahoj čítala som v tejto diskusii že ťa bolievali nohy chcem sa spýtať či to súviselo s depresiou a či sa ti to upravilo?

172
13. máj 2014

@ja1980 ahoj a ake lieky beries na VKT?

babetkomoje
13. máj 2014

@mimok ano ja ta chapem. Aj moj zivot bol pred psych. Problemami uplne iny. Tiez na to obdobie spominam a tuzim aby sa to vratilo. No pravda je ze uz to nikdy nebude tak ako pred tym. Pochopila som to za poslednych 8 rokov kedy som si myslela ze som z toho konecne vonku no mylila som sa...zakazdym ked som lieky vysadila sa mi po kratkom case vsetko vratilo nazad. Uz to skratka nebude aspon u mna tak ako to bolo ked som tuto pliagu nepoznala :( skratka je to fakt s ktorym sa musime zmierit . Ver mi ze ja som s tou myslienkou bojovala dlho a aj bojujem.

mirulka147
13. máj 2014

žienky ja som po tom valdoxane nemohla zaspať ,zaspala som nad ranom ked som si dala neurol.A pritom su to lieky aj na zlepšenie spanku ,hoci som doktorke vravela ,že spavam celkom dobre .Volala som sestričke čo s tym tak mam skusiť ešte dnes a ako budem reagovať.Som s toho nešťastna ako mam takto fungovať s dropcom doma .Ešte ma aj muž vytača ,kludne si išiel večer zahrať tenis a potom samozrejme skončil v krčme.

nelinka79
13. máj 2014

ahojte chcela by som vas poprosit tie ktore ste z trencina ci viete podla svojich skusenosti odporucit psychologa alebo psychiatra ktory je dobry .. pre mna osobne nie ale pre moju mamu .. vracia sa z liecenia a ta doktorka co ju mala bola o nicom .. dakujem

ja1980
13. máj 2014

Ahojte 🙂

@172 teraz beriem 2 druhy: Telmisartan Sandoz a Talliton. Predtým som užívala Micardis a Talliton, ale ten som užívala už dlhšie a vraj bolo treba zmeniť. Skôr si myslím, že dr. podporila svojich dílerov 😀
A Ty užívaš, či prečo sa pýtaš ?

sono2
13. máj 2014

@babetkomoje ahoj. Od kedy to máš ty a akú diagnózu? Alebo ak si to tu už niekde písala mi napíš číslo strany a ja si to rada prečítam. Manžel má problémy a zdá sa že až teraz mu po pol roku správe diagnózu urcil nový lekár. Tiež mal problém asi stale ale nikdy ho to neobťažovalo až od jednej nevinnej hádky sa to celé zacalo. Ďakujem za odpoveď. Ak by si chcela môžeme aj do správy písať

172
13. máj 2014

@ja1980 ano ja beriem od vcera tritace a egilok...chcela som vediet ci ti nesposobovali lieky na VKT uzkost ? Beries aj AD?

172
13. máj 2014

@mirulka147 ahojky ano u mna bolest noh suvisela s depresiou a odznelo to postupne ako zacali zaberat AD ....mas tiez taky problem?

mimok
13. máj 2014

@babetkomoje a kolko mas rokov ak to neni tajomstvo a mas deti?

mirulka147
13. máj 2014

@172 ahoj ved prave že mam tak som hladala tu v diskusii a všimla som si že si to spominala mna bolia najviac ked som doma ,ked idem von tak to tak necitim.Aj som to vravela doktorke tak mi nič na to nepovedala len som čitala na nete že pri depresii bolia aj svali na nohach.

ja1980
13. máj 2014

@172 áno, užívam aj AD - Citalopram a Trittico ale ja nemám nejaké veľké depresie, mne to začalo nespavosťou a v noci keď som nemohla spať tak som rozmýšľala nad mojimi rodičmi, ktorí žiaľ už nežijú, nad prácou čo skôr robiť, nechcelo sa mi nikde chodiť lebo som bola neustále unavená. Teraz ako v pohode spávam, cítim sa ako znovuzrodená 🙂

hatapkagb
13. máj 2014

Dievcata,nevedeli by ste mi poradit slovensku poradnu ,kto by somnou komunikoval cez emaily?nie som na sk.som tehotna a snubenec nas opustil po 15rokoch.dakujem.mam cisla na nejakych ludi tu ale mne by bolo lepsie po slovensky sa vyspovedat ako po anglicky.dakujem vam

3009
13. máj 2014

@hatapkagb myslíš nejakého psychológa? Viem, že niektorí psychológovia to robia aj cez skype, ale musí sa to dopredu dohodnúť a zaplatiť. Ak by si chcela psychiatra, tak cez e-mail jedine súkromný psychiater. Skús http://www.psychoterapia.sk/, tam ti určite poradia. Môžeš napísať aj e-mail mail@psychoterapia.sk

lenka3330
13. máj 2014

@kachita Cítim sa presne ako ty. Neviem o nikom v mojom okolí, čo by mal podobné problémy ako ja a ani sa s tým "nechválim" radšej, aby na mňa nepozerali tak inak. Ja mám úzkostno-depresívnu poruchu a tiež mám niekedy stavy, že niečo na mňa ide, akože idem odpadnúť a tak, ale kto to nezažil, ten si ani nevie predstaviť aké sú to hrozné pocity.

lenka3330
13. máj 2014

@mirulka147 Ahoj, na začiatku užívania AD sa zvykne stav ešte zhoršiť, tak možno preto si nemohla zaspať. Ja keď som začínala užívať escitalopram, tak som spala prvé 2 týždne tak dve hodiny za noc a to nehovorím o ostatných nežiadúcich účinkoch. Ten začiatok treba vydržať a bude dobre.

lenka3330
13. máj 2014

@babetkomoje Máš pravdu, mne sa to tiež po vysadení liekov do 2 rokov zase vrátilo, už druhýkrát. Asi je to už navždy.

mirulka147
13. máj 2014

@lenka3330 Ahoj no ved tie vedlajšie učinky som očakavala ale ,že nebudem mocť spať po liekoch na zlepšenie spanku ma nenapadlo .Ešte som sa doktorky pitala či nebudem spavať velmi tvrdo aby som maleho počula ked sa v noci zobudi .Tak musim len vydržať ale dnes som aspon nemala plačlive nalady.

hatapkagb
13. máj 2014

@3009 dakujem velmi pekne ked ja ani neviem ci psychologa ci psychiatra,len by som chcela pokecat,a nech mi poradia ako ist vpred a uz prestat sa trapit,urcite moje trapenie nerobi dobre dietatku...

kachita
13. máj 2014

Ja nastastie spim aj ked je najhorsie. Aj v case depresie viem spat. Neviem si ani predstavit, ze by som nemohla spat. Drzim vam palce.

3009
13. máj 2014

@hatapkagb môžeš skúsiť aj tohto psychológa, ktorý robí služby cez e-mail alebo skype http://www.v1.onlinepsycholog.sk/akonato.html

3009
13. máj 2014

@lenka3330 neboj, že užívanie liekov je navždy. Niekedy tá prestávka môže byť niekoľko rokov, niekedy sa užívanie AD nevráti nikdy a niekedy sa môže objaviť častejšie za život. Netreba myslieť na to, že sa to niekdy vráti. Ja som mala prestávky 14 rokov a potom 10 rokov a teraz som tretí krát na AD.

Takže všetky babenky hlavy hore a bude dobre. Príjemný večer.

mmama
13. máj 2014

@3009 no zalezi aj od psychickeho stavu podla roho o aku poruchu sa jedna..a tiez aj podla zivota aky vedieme a ake sme osobnosti.Ci sme silne a sebavedome 🙂 No netreba hadzat flintu do zita,ved aj rokmi sa osobnost cloveka formuje a silnie ;)

lenka3330
14. máj 2014

@3009 Ďakujem za povzbudenie ale mne sa to vrátilo v priebehu posledných deväť rokov teraz už vlastne tretí krát. A už by mi ani nevadilo to užívanie liekov, len nech už mi je dobre. Ďakujem, povzbudenie veľmi potrebujeme.

timea179
14. máj 2014

dnes fakt nadherny den.....bio stvorka......pochmurne az to boliiii.....uz len cakat kedy sprchne 😒

kachita
14. máj 2014

Vcera vecer bola u nas zachranka. Po lietacom dni som vecer prisla domov, zjedla som nieco a reku konecne mam pokoj. A potom zrazu pocit dusenia, pocit steklenia po celom tele a taka zimnica ze az. Ten horor co som mala v hlave bol otrasny! Doktorka povedala - krasny panicky zachvat. Priznaky alergie - nula bodov.
Za posledne 2 tyzdne to uz bolo 3x.
Ach jaj :( To naozaj ma ta svadba tak vycerpava ?

kachita
14. máj 2014

@lenka3330 Bude dobre, uvidis, mne sa to tiez za 10 rokov vratilo 3x. Ale to je jedno, hlavne sa poznat, vediet sa chranit a pomaly a spokojne si plynut zivotom.

babetkomoje
14. máj 2014

@sono2 ahoj no ja to mam uz 8 rokov diagnostikovane :(

sono2
14. máj 2014

@babetkomoje tak veľa zdravia prajem...