Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
3. mar 2014

@esselte Ahoj,ty si včera dala pokoj PC? Užívaš si prázdniny? Babenky,neviem,či má niektorá taký problém ako ja.Niekedy mám chuť variť,upratovať a pod,ale viac dni je to takých,že musím lebo....Ja sa sama nepoznávam.Predtým som to všetko robila ľavou zadnou.Nič by nečakalo do zajtra,nedalo by mi, aby som nespravila.

anina63
3. mar 2014

@lucinka0921 písala tam aj Hroska o svojom ocinovi,že veľmi trpel,užíval silné lieky a dostal sa z toho.Ozaj,neviete niektorá čo je s nou? Dlho sa neozvala. Chýba tu.Písala som jej aj do IP,ale nič.Dúfam,že sa má dobre.Luci,ja na začiatku,ked ma to chytilo,veeeeeeľmi som sa bála odísť do práce.Sústavne ma vozil mm tam a späť.Bola som roztrasená,spotená,ale aj kvôli financiám som sa musela prekonávať.Taktiež dr. mi hovorila,aby som neosta doma.Vadili mi tie stavy,ale najviac som sa bála,že sa zbláznim 😝 Ešte aj po viac ako roku to nie je ono.Vracia sa to raz vo väčšej inokedy v menšej intenzite,ale záleží to aj od toho či sú nejaké problémy a pod.Zistila som,že ma veľmi ovplyvnuje stres.

timino
3. mar 2014

ahojte ja som sa prvykrat liecila pred 13 rokmi a potom som bola celych 12 rokov v pohode. a teraz sa mi to zase vratilo,dufam ze sa vsetky vyliecime a bude len a len dobre.

majkuska
3. mar 2014

Ahojte chcem sa opytat je tu z vas niektora ktora pri PP otehotnela?

esselte
3. mar 2014

@anina63ja som na tom tak isto, pred chvíľou som sa prinútila požehliť, ale nechce sa mi nič a mám dni, ke´d by som len robila a robila, ináč teraz sa nudím, lebo je pondelok, upratovala som v sobotu, aj prala, navarené je od včera, takže nuda, čo si mám vymyslieť?So ako ovalená od nudy

esselte
3. mar 2014

@anina63 no aj mne chýba hroska, ona vedela povzbudiť a hlavne poradiť, neviem kam zmizla

savanna
3. mar 2014

Tak ja som dnes dostala menzes, spravne som predpovedala tie moje stavy ako pms:D tak este vydrzat par dni a bude dobre.

esselte
3. mar 2014

@savanna to poznám, aj mne je vtedy zle

aneta174
3. mar 2014

@lucinka0921 ja opatrujem svokra vies ja uz konecne chcem choduit sama vsade coskoro sa naserem a to urobim pre mna je to bas

aneta174
3. mar 2014

@aneta174 myslim basa

talulah27
3. mar 2014

ahojte babenky tak ja som bola včera celý deň v práci a dnes sa mi nejako nič nechce 😒 nejaká som lenivá. no tie stavy že niejedy nie som schopná spraviť nič poriadne dokopy a niekedy mám energie až až. občas nad tým tiež rozmýšľam že kedysi som proste frčala a nič by som neodkladala na potom. ale viete ono ked sa nad tým dnes tak zamyslím ja som si túto chorobu dohnala čiastočne sama lebo som sa v kuse naháňala a dnes si koľkokrát poviem že no a čo svet sa nezrúti ked neupracem a ked mám chuť oddychovať tak oddychujem, no pokiaľ mi to dcérka dovolí lebo ona je teda také moje hyperaktívne živé striebro 😀 inak možno to bude znieť trochu sprosto ale ja som svojim spôsobom za túto chorobu aj vďačná donútila ma zamyslieť sa nad svojim životom, spomaliť a viem že už nikdy to nebude ako pred tým ale ked sa vyliečim tak to bude lepšie už teraz ked mám dobrý deň dokážem sa tešiť z maličkostí. ono som sa tiež pýtala psychologičky či sa to dá celkom vyliečiť a hovorila že áno ale ludia ktorý sú citlivejší tak sa im to zvykne vrátiť ked príde nejaká zmena v živote alebo vačší stres.

lucinka0921
3. mar 2014

@aneta174 a co je tebe vlastne?Mozno si uz pisala,ale neviem,mam v tomto chaos uz 😀 a nechce sa mi listovat dozadu.A ako dlho beries ad a ake?
Takze ani ty sama nikam nechodis a ked ides s niekym,nemas problem?

maria43
3. mar 2014

@anina63 tak toto mavam aj ja, az si idem na nervy, ze sa musim este aj do varenia nutit. akoby mi chybal nejaky zivotabudic alebo co....

timino
3. mar 2014

ahojte dievcata tak akurat som prisla z endokrinologie vzali mi krv urobili sono stitnej zlazy a na druhy tyzden mam volat pre vysledky neviete nahodou co znamena homogenna stitna zlaza s mierne znizenou echogenitou,?

lucinka0921
3. mar 2014

@anina63 hroska tu uz malo chodi,jej je uz chvakabohu dobre si myslim

lucinka0921
3. mar 2014

@esselte tak a uz som si kupila aj ja kozenku 😀

esselte
3. mar 2014

@lucinka0921 kde si bola? ja ti sfotím moju a ty tvoju, pošlem ti na fb

esselte
3. mar 2014

@maria43 už si tu dlho nebola, ako sa máš?

aneta174
3. mar 2014

@lucinka0921 aj vtedy ale nie tak caste anxiozna porucha

172
3. mar 2014

@esselte @lucinka0921 dievcata aj mne poslite fotocky bundiciek 🙂

maria43
3. mar 2014

@esselte ahoj, ujde to, raz lepsie, raz horsie. najhorsie su u mna vikendy. som teraz taka ako bez zivota. mam navyseny solatcit na 15 mg k tomu beriem mirzaten na spanie, ale len stvrtku, ale aj tak som otapena, ten solatcit ma na zaciatku nabijal energiou, bolo fajn, ale teraz ako som zacala brat mirzaten som taka unavenejsia. mozno je to aj tym pocasim. ale je fakt, ze som menej nervozna, aj mam mensi strach, aj ked sem-tam mi este tie myslienky zabludia vselikde. len mi stale chyba taka ta radost zo zivota, skor u mna prevlada opatia, nezaujem, akoby som bola bez emocii. teraz neviem co je lepsie 😉 neviem, ci by som ine lieky nemala vyskusat. minuly tyzden ma hrozne boleli krize a mala som kopec gruntovania doma, tak som si dala nejaky liek, uz ani neviem co to bolo, tusim ibalgin a tak mi bolo dobre, uplne taky pokoj a aj chut na upratko prisla, tak take AD by som potrebovala, mozno v tom ibalgine je nejaka taka povzbudzujuca latka .... a ty ako?

timino
3. mar 2014

@maria43 ahoj presne tak som sa citila aj ja tiez prevladala u mna apatia nic ma nebavilo a ako pises aj ja ked som si dala nieco od bolesti tak mi bolo dobre ale neboj mirzaten je dobry liek ja ho beriem 30mg na noc a citim sa po nom celkom v pohode ale tiez citim niekedy unavu neviem ci je to z toho lieku.v stredu idem k dr.tak sa opytam.

maria43
3. mar 2014

@timino a ako dlho ho beries? a nepriberas z neho? lebo ja ano, mam strasnu pazravost po nom a aj som pribrala uz. a okrem neho beries aj ine lieky? ja som citala tu na MK, ze baby, ktore ho mali, takmer vsetky pribrali a to by som bola nerada ....

timino
3. mar 2014

@maria43 ja beriem mirzaten tri tyzdne myslim ze som este nepribrala ale tiez stale len zeriem a hlavne vecer beriem este asentru rano a naobed po 100mg.ja by som tiez nechcela pribrat ale uvidim ako to pojde dalej noo radsej tlsta ako trpiet.a ty ako dlho beries mirzaten?

maria43
3. mar 2014

@timino ja ho beriem druhy tyzden. ale uz druhykrat. pre pol rokom som ho tiez brala, ale kvoli priberaniu som ho vysadila a mala som trittico, od neho ma vsak hrozne bolela hlava. teraz mam spat mirzaten, ale len polovicu si davam. ja sa najviac teraz bojim toho, ze som taka bezemocna, ze neviem precitit radost ani smutok. ty to tak nemas? a aku mas diagnozu? ja mam uzkostno-panicku poruchu.

timino
3. mar 2014

@maria43 neboj aj mne tak bolo nevedela som sa tiez z nicoho tesit netesila som sa ani z vnucat ked prisli nikoho som nechcela ani vidiet teraz je to uz lepsie.ja mam presne taku dg.ako ty,ja som sa bala aj von vhodit aj k dr.ked som isla tak musel ist niekto so mnou,ale musime to prekonat.ja som mala aj malo zeleza v krvi odpadla som raz.teraz chodim po vysetreniach a tiez mam zo vsetkeho strach.

esselte
3. mar 2014

@maria43 aj mne sa nič nechce, zdá sa mi, že keď som brala cymbalau alebo venlafaxin, mala som viac energie

maria43
3. mar 2014

@esselte mozno to bude aj jarnou unavou 😉

maria43
3. mar 2014

@timino presne. strach. to mam ja zo vsetkeho. syn len kychne a uz chytam paniku. na tele sa mi nieco vyhodi, panika, manzel ochorel, opat panika, idem si uz sama sebe na nervy. tiez som byvala anemicka, mala som malo zeleza, mne na to pomohla chlorella a zeleny jacmen. to som pila kazde rano a upravilo sa to.

esselte
3. mar 2014

@maria43 možno, veď určite už môže byť jarná únava, ja som doma,mám prázdniny a nude jak brno, mám poupratované, navarené ,poprané aj požehlené, tak neviem, čo mám robiť, musím si na zajtra urobiť nejaký plán, lebo potom len rozmýšľam o sebe