Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

marlenka75
19. mar 2014

@timino Ahoj, no aj ja mám psíka a aj malé dieťa, tiež mňa prinútia ísť von 🙂
Kočky, tak som sa konečne odhodlala a dnes som zavolala psychiatričke, kam som kedysi chodievala a objednala som sa.Stále som dúfala, že to zvládnem bez liekov, no nepojde to, dva týždne mi bolo fajn a tento týždeň zase hroza, k lekárke idem až 31.3., skor nemá volný termín, už to nejako musím vydržať.

timino
19. mar 2014

@marlenka Ahoj to je dobre ze chodis von. A ako ti je? Brala si uz niekedy lieky? To je na figu ze az tak neskoro ides k dr.musis to nejako vydrzat.

172
19. mar 2014

@esselte @lucinka0921 @anina63 ahojte babenky ...ako sa dnes mate? mna bolia nohy ale taak a hlava...

lucinka0921
19. mar 2014

@172 ahoj moja,ja fajn.A co,ze ta tak bolia nohy a hlava?

lucinka0921
19. mar 2014

@timino aj ja psa.Ale vies,ked sme byvali v bytovke,tak som s nim musela chodit,ale ja som sa zdrziavala len v blizkosti bytovky.Teraz par mesiacov uz byvame v dome,tak ho pustim len na zahradu.Ale obcas s nim idem na prechadzku,ale tiez nie daleko.Takto blizko pojdem.Ale napriklad do mesta nejake 2km,to uz nepojdem.A trva to uz dlho.Predtym do polroka som bola v pohode a teraz uz skoro rok a pol a velmi sa to nezlepsilo....

timino
19. mar 2014

@lucinka0921 ved ja sama tiez s nim nechodim daleko ,ale ked je niekto so mnou tak chodime aj dalej do lesa na hodinove aj dvojhodinove prechadzky zo zaciatku sa mi strasne triasli nohy no postupne to prestavalo,tiez som mala velky strach.Ale po takom dlhom case by ti uz malo byt lepsie

gretyka
19. mar 2014

@modrofuzik11 deti su v poriadku, len moja precitlivelost a uzkostlivost sa presunula na ne a tak trpnem, ked ochoreju. Teraz je zase starsi chory a ja som takpovediac odrovnana. Nemyslim na nic ine, len aby mu nebolo horsie, aby sa mu polepsilo a tak. A to ma "len" bolest hrdla, kasel...☹ Vcera som bola u psychologicky, rozoberame stale to iste,ale mne jej rady nepomahaju alebo sa proste neviem tym riadit, ked na mna pride uzkost, ze aby som ju dokazala spracovat. Ja viem, kazda mamina trpi, ked ma dieta chore,ale mna vtedy napadaju uz cierne myslienky a ten pocit, ze to nevydrzim a tak, ach uz mi je aj do placu, ked aj toto len pisem...☹ Potom myslienky, ze naco som mala deti, ked nezvladam ich choroby atd. Psychologicka sa ma snazi usmernit na to pozitivne, ze co vsetko som uz zvladla s nimi a co vsetko zvladam kazdy den, proste na tie "uspechy", ale moj mozog je tazke pretransformovat, ked sa sustredi len na to zle. Ja som proste taky typ povahy a vraj sa mam prijat. Pred niekolkymi rokmi, ked som spoznala svojho muza, som mala velmi zle obdobie v praci. A hoci som prezivala jedno z najkrajsich obdobi vo svojom zivote po boku muza, ktoreho som lubila/lubim, stale som premyslala nad tou situaciou v praci, ze co robit, ako to zmenit, ako sa vymanit spod toho stresu, ci nechat robotu a ked ano, tak kde sa zamestnam, atd. Nedokazala som naplno prezivat svoje stastie s muzom, lebo stale mi myslienky bludili po tom negativnom (v praci). Potom sa to zmenilo, preradili ma na ine miesto, bolo dobre, ale vsetok ten stres sa prejavil, ze sa mi velmi pohorsilo po psychickej stranke, vtedy som prvykrat navstivila psychiatra a nabehla na lieky. Potom som otehotnela, bolo dobre, lieky som vysadila. A zase ked maly nastupil do skolky, tak to zacalo a zhorsilo sa to minuly rok v lete. Takze takto som.

mavor
19. mar 2014

@gretyka zkusila jsi kineziologii? Já s ní mám jen velmi dobré zkušenosti, ale je fakt, že se dost lidí shoduje na tom, že dobrých kineziologů je jako šafránu.......

gretyka
19. mar 2014

@mavor Mala som zatial jedno stretnutie s kineziologickou....teraz sa chystam na druhe....tebe to pomohlo?

mavor
19. mar 2014

@gretyka moc 🙂. Dalo by se říct, že mi zachránila život... Ale ona je fakt vyhlášená, měla jsem štěstí 🙂 jen se přestěhovala kvůli nemocnému tátovi do Ostravy, dojížděla sice do jednoho centra v Praze, ale i tak je obojí pro nás daleko, nehledě na to, že centrum v Praze zavřeli....
O mém soukromí tady veřejně moc psát nechci.....
Jinak pokud můžu srovnat kineziologie a psychologa, tak psycholog u mě na plné čáře propadl, ale možná jsem měla jen smůlu na člověka jako takového 🙂 jen seděl a čekal, co ze mě vypadne, aniž by kladl otázky.... A jelikož neumím na cizí hned vybalit co mě trápí, tak to bylo o ničem...
Dnes už o světě úplně jinak přemýšlím 🙂 a to od doby, kdy jsem skončila na pár měsíců na vozíku 🙂 znáš film Tajemství? 🙂

lucinka0921
19. mar 2014

@timino preto aj dr. usudila,ze mi uz nezaberaju lieky,preto budem menit...A aj na terapie budem chodit.Ja by som sa v lese asi po..... ,lebo nechodim na miesta,kde nie je dostupna pomoc 😒

anina63
19. mar 2014

@172 Ahoj,no nič slávne,pozerala som telku a tak som zaspala ako drevo 😀 teraz som ako vrecom buchnutá.Lenivá som ako voš 😀 všetko nasilu.

gretyka
19. mar 2014

@mavor Ja som z prveho stretnutia s nou (s kinez.)mala zmiesane pocity. Ale povedala som si, ze este dam sancu. Neviem no. Film tajemstvo poznam, ale nevidela som ho. Psychologicke davam za pravdu, viem, ze to, co mi hovori, je spravne, ale je tazke realizovat, ja potrebujem pretransformovat hlavu alebo nieco odblokovat alebo neviem. Isla by som asi aj na hypnozu, aj ked s pocitom strachu. 😅

timino
19. mar 2014

@lucinka0921 no je to tazke,ked sa tak strasne bojis ja som si tym presla tiez a chodila som so psikom aj ked mi bolo najhorsie,triasla som sa ako osika,je to na figu ked nas ovladne strach,kto nezazil nepochopi.

mavor
19. mar 2014

@gretyka hele, u mě ta změna myšlení byla taky ze dne na den a když se bavím s kýmkoliv, je to jako když se probudíš a jsi někdo jiný 🙂 Někomu stačí málo, já potřebovala vozík...
Kineziologie je fakt o lidech a jen málokdo ji umí pořádně. Dobrá je regresivní metoda a nebo konstelace 🙂
Na Tajemství opravdu koukni, určitě tě to osloví, neznám nikoho koho ne 🙂 a zkus zapracovat na odpouštění, uvědom si, že to děláš pouze pro sebe, určitě tím nesděluješ, že schvaluješ špatnosti na tobě páchané, neodpouštěním se mstíš akorát tak sama sobě! Jde jen o to, odprostit se od zloby, nenávisti a pustit do sebe místo toho více lásky 🙂 věř tomu, že naučit se odpouštět a myslet pozitivně, je klíč ke šťastnému životu 🙂 zákon přitažlivosti funguje! Proč si myslíš, že optimističtí lidé to mají v životě o hodně snazší??? 😉

ruzicka32
19. mar 2014

@hroska dakujem za povzbudenie pojdem teraz v najblizsich dnoch k lekárke 😉

gretyka
19. mar 2014

@mavor Dakujem Ti za Tvoje slova. 🙂 Pozriem si uz konecne ten film, pocula som nan len same chvaly.
Ta moja kineziologicka na prvom sedeni myslim ze aplikovala Hellingerovu terapiu, neviem ci ju poznas a preto som mala zmiesane pocity, lebo mne to vela vtedy nedalo alebo nie som ten spravny objekt, ja neviem, bolo to pre mna cudne a nevedela som co pri tom mam robit, tak som robila len to, co mi ona povedala...

mavor
19. mar 2014

@gretyka tuhle terapii neznám, musela bych pohledat 🙂
Jo a nemáš zač, když budeš chtít, klidně se mi ozvi i do IP 😉 jsem zvědavá na tvůj názor na film 🙂 klidně si poslechni i nějaký ten názor Tomáše Klause z poslední doby, je bezvadný 😉 Manželka i mimčo na něj asi mají super účinky 🙂

anina63
19. mar 2014

@lucinka0921 @timino,tak ja ešte pred takým rokom a pol sedela v lese celé dni,pohoda,myšlienky sa pretriedili a bolo dobré,kiežby sa to vrátilo späť .Mala som rada pobyty pri vode,stanovačky,večerné sedenia pri ohníku...bejvavalo.Je aj pravda,že som chodila s deťmi, ale deti sú veľké a tak niet s kým a ani ma to neláka...

lucinka0921
19. mar 2014

@timino ja uz nemam ani odvahu niekam ist sama....Teda niekde dalej,do mesta,na nakup a tak...ale verim,ze nove lieky a terapia mi pomozu...Predtym mi lieky len pomohli a do polroka som bola v pohode a teraz nie....
@anina63 ja som tiez niekedy chodievala s mamou do lesa na hriby alebo len tak.Teraz si netrufnem....ale zmeni sa to 😉

soniada
19. mar 2014

Caute kočky ja len na skok zdravím a prajem aby sa vam co nasjkor polepsilo a boli ste ok !! ja som už na tom lepsie este stale zvysujem tak uvidime kde sa zastavim 🙂 zatial celkom ok .. len strasne sa mi chce spat stale, asi preto ze konecne ma hlava klud.. takze spravne nastavene lieky su cesta ako z toho vyjst.. drzim palce 😉 keby nieco piste IP, nestiham to tu citat ..

anina63
19. mar 2014

@lucinka0921verím,že sa to zmeni,nič netrvá večne a ešte sa nanosíme hríbov 😀

savanna
19. mar 2014

@lucinka0921 aj ja si myslim, ze potrebujes v prvom rade zmenit AD a urcite tvoj stav nie je stabilizovany (ako tu pise ten pan), ked sa bojis vyjst z domu. naopak mne to pride ako dost zavazny problem, ved to musi byt velmi smutny zivot byt takto stale doma a neviem neviem, ci nejake rozhovory cez skype by dokazali takyto stav vyliecit 😝 😝 😝 ja by som sa skor spoliehala v prvom rade na klasicku liecbu AD a az potom na ine formy terapie. drzim palce, nove AD urcite pomozu 😉

lucinka0921
20. mar 2014

@savanna dakujem moja.Mas pravdu.Nie je mozne,aby som takto na tom bola uz rok a pol,ked viem,ze predtym mi lieky pomohli do polroka....No doma mi je dobre,doma sa proste citim dobre,ale takto ja zit nechcem,ved som mlada a velmi to obmedzuje zivot.Ked si nedokazem ist ani sama nakupit....Ved zajtra idem na vikend prec,tak drz palce 🙂 a to idem po roku a pol niekde do spolocnosti.Aj to samozrejme,ze mam obavy,ale prinajhorsom vezmem benzak a uistujem sa aspon v tom,ze nejdem sama,tak sa mi nic nestane...Ale takto sa neda zit cely zivot.....

172
20. mar 2014

@lucinka0921 ahojky zbalene? neboj urcite si ani nespomenies ze ti nieco je ...pekne si to uzi mojko 😉

ja1980
20. mar 2014

pekný slnečný deň baby 🙂

ja1980
20. mar 2014

@lucinka0921 a kde cestuješ ? 😉

gmarianna82
20. mar 2014

ahojte dievcata. som tu medzi vami nová. práve vcera som zacala brat AD. lekár mi predpísal Sulpirid 1 kapslu ráno a Zoloft 1/2 ráno. Vcera som zobrala Sulpirid prvý krát a Zoloft chcem nasadit az dnes. Cítila som sa po nom dobre, zatial ziadne neziaduce ucinky. No dnes rano som zacala slabo krvacat a to mam dostat mendzes az o 15 dní. Moze to suvisiet so Sulpiridom?

mmama
20. mar 2014

Baby mala niektora ked nasadzovala alebo zvysovala AD zapchu aj niekolko tyzdnov a nafuknute brucho ako balon?mna bolieva aka som nafukla ako slonica ☹

172
20. mar 2014

@mmama ahoj moja ja to mavam este dodnes..aj dva tri tyzdne som ako balon..