Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
6. jan 2016

@kk77 aj ja sa bojim zavislosti od riva beriem 2*0.5 mg. Niekedy si dam este stvrtku alebo polku naobed myslis ze su to velke davky? Citim sa ako robot bez usmevu bez citov konecne mi zabral ale robim vsetkobakoby nasili.... A aj s tym sa trapim myslim stale ze by mi mala zmenit ad beriem escitil ale neviem......... Bolo mi super a zrazu bum....

kk77
6. jan 2016

@umabell to su male davky. Tie AD ti neporadim nemam skusenost.

umabell
6. jan 2016

Uzival niekto sulpirid? Okrem tych co poznam odtilaito 🙂. Dakujem a ci pomohol.....

domkaaaa
6. jan 2016

@kk77 mne tiež behaju rozne fantazmagorie hlvou a bojim sa že sa ich nezbavim. vieš rodičia su v rakusku a su tam už vyše pol roka ja sama som ich presviedčala aka je to praca snov že to si nemožu nechať ujsť ....a teraz proste som jeden krat ako odchadzali dostala uplne silnu uzkosť že idu preč pritom chodia domov každy druhy tyžden na celý jeden tyžden podtstate su stale doma. ale ja mam v hlave uplne bludy že pokila sa oni z tadial nevratia ja sa nevyliečim a podobne kraviny už sa naozaj bojim že sa zblaznim. aj vy ste si namyšlali taKE KRAVINY? proste sa mi ta uzkosť na nich preniesla ...bojim sa toho ked chodia domov ako zasa prežijem ich odchod. proste dopredu sa bojim ....dostaNEM SA z toho niekedy? dnes som dokonca dostaala ako som si nato spomenula taku uzkosť že som plakala

ametyst123
7. jan 2016

Dakujem dievčatá za rady, fakt ste mi pomohli, skusim občas zobrať Ibalgin, ked ma bude neskutocne boliet hlava, ale teraz je to ok. A s tym vyterom z hrdla pockam, mam pocit, ze sa to zlepsuje... asi to bude fakt tou panickou poruchou ,ze si to namyslam... docerta, keby to nebolo tak reálne..... tá hrča v krku, ale je zvlástne, že ked sa ráno zobudim, ju necitim, až počas dna.... asi je to fakt psychika....

ametyst123
7. jan 2016

Domkaaa, ja mam paniku, ked ide manzel s detmi von, a ja ostanem doma sama, vtedy sa mi to zhorší, že čo ked umriem, dovtedy, kym sa vratia domov, zase sa bojim ist von sama, že čo ked sa mi tam niečo stane, že mi pride zle, a nikto nevie o tom, že mam problem.... zasa ked su deti doma, strasne kričia, a behajú , a vystrajajú, už som všekto možné vyskusala, a nič nezaberá,.... takže neviem, čo je vlastne dobré, a čo zlé.... ked sú všetci doma, alebo iba ja sama, alebo ja sama vonku.....? PS: ja nemam sice fantasmagorie, teda nemam derealizaciu, ale tie živé sny čo mám, to je hrôza, a sú fakt jak živé... neviem, ako sa vyspim, a to uz idem zajtra normálne do práce..... mam fakticky strašný strach.... neviem, či to zvládnem.... ale musim, budem predýchavať..... a na liekoch.... ffuuuuu

umabell
7. jan 2016

@kk77 ahoj tebe ten rivo zaberal hned alebo za nejaky cas? Ako mne zaberie ale len cakam cely cas kedy akoby zmizol a musim si datt dalsi.... Aj ty si bola bez emocii? Mne je stale do placu som ako robot leziem sama sebevna nervy.... Toci sa mi hlava jest mi nechuti mam pocit ze sa zblaznim 😠

ametyst123
7. jan 2016

Ahoj Umabell, a ten escitil ešte berieš, alebo Ti ho zmenila doktorka? Mne uprimne povedané tie ADčka asi ešte zatial nezaberajú tak celkom ako by som chcela, ale už sa cítim o kus lepšie, ako na začiatku.... aspon ma neprehana každú chvílu, nieje mi neustále zle, iba občas, aj to hlavne v strese, alebo ked si na niečo neprijemne pomyslim.... a ten Rivotril ja som brala po pol tabletky 3xdenne, to mi doktorka tak navrhla, to je najnižšia dávka..... keby som brala len ráno a večer, cez den by som to nevydržala...... Keby si si to radšej rozdelila na 3x krát denne hoci po polovičnej dávke..... Ináč, ja Ti po viem, že predtým som brala Spitomin ku ADčkam, a vôbec mi nepomáhal - zobrala som niekedy aj 7 tabletiek počas dna a nič.... a tak som si pár krát k večeru namiesto Spitominu dala Lexaurin, len 1 tabletku večer a pomohlo.... urobila som to asi 4 dni po sebe, a bolo mi lepšie.... potom som isla ku lekárke, a spýtala sa, že či mi nemôže zmeniť ten Spitomin, že vôbec nepomáha, cítim sa zle, a ona ,že mi predpíše Rivotril, a ja jej na to, a čo Lexaurin, viete, ten Rivotril je lepší, nezaťažuje tak pečeň ako Lexaurin..... ale ten Lexaurin mi zaberal trošku viac, ale brala som celú tabletku..... No teraz beriem už asi týžden a pol Rivotril, a dnes som isla do práce, tak som si ráno dala celú tabletku, a ADčka tak ako obvykle. Od vtedy som ešte Rivotril nebrala, a citim sa relatívne celkom fajn..... dá sa to zniesť. Teraz si asi dám na večer bud polku, alebo ked mi bude horšie tak 1 celú.... Rivotrilu, a zase ADčka....
Umabell a ako dlho berieš ADčka? To mi nejak uniklo.... Lebo ked už dlhšie ako mesiac - dva, a stále sa cítiš rovnako zle.... treba zmeniť na iné ADčka.... Skús ten Tianeptin Mylan ako ja..... neviem, síce dlho trvalo takmer celý mesiac, kým ako tak zabral, ale fakt som schopná aj občas už niečo zjesť, nevraciam, hlava sa mi občas točí, to je fakt, ale už niesom taká nervozna, jak predtým... a už mám pocit, že aj kus normálnejšie fungujem.... Mne Citalec stačilo zobrať len raz, (to je ako Escitil), a skončila som na pohotovosti, čo mi bolo tak nenormálne zle...... Tianeptin Mylan je jediný SSRE, je jemnejší ako ostatné ADčka, a má menej vedlajších učinkov, Citalopramy majú kopec vedlajších účinkov, a preto sa možno takto zle stále cítiš.....majú také vedlajšie účinky, ako to kvôli čomu sa vlastne berú..... 😠 .

ametyst123
7. jan 2016

KK77 zistila som aj ja, že niektoré články človeku nepomáhajú, skôr naopak. Ale toto diskusné forum, hoci uprimne som tu najprv nechcela íst, ale velmi mi pomohlo.... Fakt mi pomohli vaše príspevky, a aspon viem, že sa to dá časom zvládnuť, lebo ked som len čítala samé príbalové letáky liekov, a wikipedie, atd atd, tak som sa cítila ešte horšie, a horšie..... ste fakt skvelé baby....díky.....
Ináč, to čo si spomínala depersonalizácia, a derealizácia.... a mory, a myšlienky.... čo si opisovala, sú inak uvedené medzi vedlajšími účinkami liekov, ktoré Ti toto mohli spôsobiť..... Aké lieky si vlastne brala? Fakt som to v niektorých liekoch na depresiu čítala, že toto môžu vyvolávať...... dokonca aj pocity, že "nič necítiš", niektoré lieky utlmujú dokonca aj chuť na sex.... atd atd.... Preto treba nájsť tie, ktoré vám sadnú.....

necesita
7. jan 2016

@domkaaaa neviem čo presne mam,či sú to depresie,alebo pp.najprv to bol syndrom vyhorenia a potom som už prestala pátrať po diagnóze.podľa mňa sa to nedá jednoznačne určiť u nikoho.vzdv je to z každého rožka troška 🙂) úzkosti,psychosomatika,panika z chorôb,všetko robiť stále rovnako (ako pán Monk), ostať sama doma bolo na porážku, každé ráno som " štartovala motorku" ( tak tomu hovoril mojbmanzel,keď som sa budila každé ráno 6 30 bez budika s atakom a pätou som tak ruka do plachty ako keby som štartovala motorku.samozrejme som si ro neuvedomovala a povedal mi to az po 10 tich mesiacoch a )

domkaaaa
8. jan 2016

@necesita a uz si v pohode?

umabell
8. jan 2016

@ametyst123 beriem od maja brala som cipralex a teraz kvoli cene escitil ale zvysia mi ho nac15 mg... Neviem doteraz bolo oksa ale nejako sa to po...... to rivo beriem rano celu aj vecer skusala som polit ale nezaberal mi.... ☹ chce mi dat este ten sulpirid a neviem sama uvidim v pondelok...

umabell
9. jan 2016

Baby aj vas prehanalo z adeciek? Alebo je to to rivo neviem.... Su to neziaduce ucinky som citala ale to ustupi ale mi zmeni ad? Mna to uz fakt nebavi... Ledva nieco zjem a hned na zachod...

kk77
9. jan 2016

@ametyst123 jasne ze mi to sposobili lieky lebo ako som ich zacala brat sa to objavilo, brala som cipralex ale ten rivotril mozog ukludnil a potom som zostala len na tych ad. Teraz beriem eliceu( generikum cipralexu) ale len polovicnu davku.

ametyst123
9. jan 2016

Umabell, ked píšeš, že si brala cipralex a bolo Ti dobre, tak si myslím, že by si sa asi mala vrátiť k cipralexu. Escitil tiež obsahuje escitalopram tak ako cipralex, ale je to generikum, a teraz som čitala na jednom fóre rôzne reakcie ľudí, a tam sa píše doslovne, že jeden liek hoci z tej istej skupiny liekov môže mať celkom iný účinok ako ten druhý. Napríklad niekto berie "pravý liek" napríklad cipralex, a je mu fajn, a ked prejde na generikum - t.j. napr. escitil, začne mať vedlajšie účinky, alebo naopak, niekomu originál lieku nerobí dobre, ale ked vyskúša generikum, zaberie.... Z toho mi vyplýva, že aj ked píšeš, že finančne je Cipralex drahsí, ale robil Ti dobre, čo keby si sa k nemu vrátila? Skús sa opýtať lekárky.... Lebo generiká obsahujú síce hlavnú látku, ale aj kopec iných prídavných látok ,k toré Ti nemusia práve sadnúť, alebo naopak.... Ináč teraz som čítala aj o tom Sulpiride na tejto stránke https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/sulpi...
a neviem, zdá sa mi to dosť silný liek,.... v kombinácii s tými čo už máš..... neviem..... Čo tak sa naprv opýtať lekárky, či radšej znova neprejsť na Cipralex, ked Ti robil dobre...a až potom ,keby to tak nebolo a nepomohol by, tak by si skúsila aj ten Sulpirid.... Ináč tiež som čítala, že normálne sa dáva Escitil denná dávka 10 mg 1x denne a postupne podľa uváženia lekára sa môže zvýšiť na maximálne 20 mg denne t.j. 1 dávka ráno 10mg a 1dávka večer 10 mg. Alebo tak ako píšeš môže byť aj dávka 15 mg, tak ako berieš teraz.... Neviem.... ale ja osobne by som chcela brať len jedny ADčka a jedny benzodiazepíny t.j. Rivotril.... A Tebe ked dá aj ten Sulpirid, tak ten sa môže ovplyvnovať s Escitilom a Rivotrilom, môže mať zvýšení tlmiaci účinok..... Tak neviem.... opýtaj sa radšej lekárky najprv, čo a ako..... Mne to tak vychádza, že ked Ti od mája bolo dobre to je v podstate už pol roka, a teraz prejdeš na niečo iné a je to zlé.... tak to asi nebude celkom ok....
PS: mna preháňalo nie z liekov, ale z mojej panickej poruchy, a teraz ma preháňa práveže menej, takže si myslím, že lieky zaberajú.... Skôr by som povedala , že Ta môže prehánať z ADčiek, ako z Rivotrilu. Ja ked si dám Rivotril, hnačky ustúpia.... Aj pred chvíľou bolo mi zle.... prehnalo ma 3xkrát, ale dala som Rivo.... stačilo pol tabletky, a je mi o kus lepšie.... už som na zachod nebola....

junova
9. jan 2016

@ametyst123 ty máš panicku poruchu? Aké máš príznaky? Koľko sa na ňu liecis? Berieš antidepresiva? Ja som nikdy nemala psychické problémy a od Vianoc mávam večer také stavy, že potenie rúk, zimnica, napinanie na vracanie, prehánky, tlak na hrudi. Môže to byť uzkostna porucha? som z toho nešťastná

ametyst123
9. jan 2016

Domkaaa, teraz som kdesi čítala, že agorafóbia, je okrem iných popisov a je toho kopa, je tiež agorafobiou aj to, ked sa človek bojí byť v priestore, kde nie je nikto, kto by mu mohol pomôcť, ked nahodou príde atak, alebo panika, strach, uzkosť. Ja osobne si myslím, že mám panickú poruchu, resp. tu somatoformnú poruchu, ale zistila som, že ked ide manžel s detmi len na prechádzku von, začínam mať paniku, že ostanem doma sama,....bez pomoci, keby sa niečo stalo.... , a potom to samozrejme aj na mňa príde.... 🙂 lebo na to myslím.... a vlastne si to sama privolám, je to proste tak, v mozgu sa Ti navodí pocit, že je to pre Teba zlá situácia, ked rodičia nie sú doma, a to je spúštač, musíš začať myslieť pozitívne.... Opýtam sa, zvládala si, ked neboli rodičia doma..? Vždycky si to doteraz nejak prežila, či nie? ..... 😉 Musíme sa prestať báť, že sa nám niečo stane..... lebo sami si to potom privolávame..... 😒 Moja lekárka psychiatrička mi povedala: " Nič sa vám nestane, nezomierate , nič vám nie je, len máte psychickú poruchu, a všetko sa dá poriešiť, len myslieť pozitívne.... a brať lieky samozrejme.... Lebo ked myslíte, že umriete, a budete na to myslieť stále, raz sa k tomu môžete práve takýmto spôsobom dopracovať...." To povedala na margo toho, že som si nedávno prešla tým, že mi zomrela moja mamička, a ja som sa s tým doteraz nevyrovnala.... a mám strach zo smrti. Dokonca som v jednom príbalovom letáku na AD čítala, teraz neviem už v ktorom to bolo, že ADčka sú aj na "pocity strachu zo smrti".... čo je asi môj prípad.... Manžel mi však raz tak povedal: "Počuj, veď umrieť musime tak či tak, raz to príde, ale určite nie teraz, máš psychickú poruchu, tak ju rieš, a ži, a mysli na život..... nie na umieranie.....Ked umrieš, tak už nič neporiešiš, nič neurobíš, ale rob a ži, kým si tu, a je toho kopec, čo sa dá robiť, tak na čo myslieť na to najhoršie, len sa oberáš o čas, a nič viac. Tak ži....." Môj manžel je fakt skvelý, a veľmi mi tým pomohol. Snažím sa myslieť pozitívne, aj ked nie vždy sa to dá.... ale snažím sa....

umabell
9. jan 2016

@ametyst123 presne toto si aj ja myslim escitil mi nesadol.... Idem v pondelok uvidim co mi povie uz mi jonecne zabera rivo a ten sulpirid neviem neviem tiez mam pochybnosti ale ze dava chut do jedla a do lepsej nalady tak uvidim.... Mozno ze davka 15 mg je vela a robi mi zle.... Uvidim do pondelka dakujem krasne...

ametyst123
9. jan 2016

@junova Áno ja mám panickú poruchu. Príznaky: začalo to tým, že mi začalo byť zle, či v práci, potom doma, začalo ma preháňať, zo začiatku len tak kus po kus, ale neskôr to už prešlo do takého stavu, že som sa sprepáčením zos...... aj 15x za deň, a to už som sa cítila velmi zle, prestala som mať chuť do jedla, ked som uvidela, alebo ucitila nejaké jedlo, napínalo ma na vracanie, aj som vracala, začala som mať závrate, pocit na omdletie, totálna nestabilita, bála som sa, že spadnem, furt som volala manžela, nech ku mne príde, a odvedie ma do postele, bála som sa prejsť 4 metre.... a zasa na záchod a dookola... tlaky na hrudi sa pridali tiež, zimnica ani nehovorím, áno striasalo ma, hoci sme mali doma teplotu 24,5 stupna... čo je u nás teda dosť teplo... a mne bolo zima.... potenie rúk, až tak nie, ale potenie čela áno.... ešte pridám neskôr sa pridružili aj pocity, že nemôžem dýchať, že mám niečo v krku, a zomriem..... 😖 😖 Boli to hrozné stavy, až som raz večer sa cítila zle, tá zimnica bola fakt už neznesitelná, tak sme šli na pohotovosť. Najprv si lekár myslel, že mám chripku, alebo čo.... už mi isli pichať injekcie na teplotu.... atd... A lekár len tak pre zaujímavosť, asi sa mu dačo nezdalo, povedal sestričke, nech mi zmerá tlak..... a tlak 180/110 !!! Infarktový stav..... Sestrička ani neverila, kolko namerala, znova pomerala tlak, taký istý, povedala lekárovi, ten zmeral tlak, bo neveril, že mám taký vysoký tlak, a ked zistil, že hej, tak zobral druhý tlakomer, 😀 a znova mi pomeral. A aj na tom som mala vysoký tlak 180/110. Lekár ihned povedal, že to mení situáciu, že sa s tým ešte nestretol, žeby taký mladý človek ako ja mal taký tlak...No nie som celkom mladá, ale mám 36 rokov, a vždy som mala práveže nízky tlak.... sama som z toho bola na větvy 🙂. Tak mi zmenili injekciu, dali mi Magnezium, dalej Apaurin, a Tensiomin pod jazyk na zníženie tlaku, hned ma poslali na interné oddelenie, kde mi urobili EKG a výsledok? EKG v poriadku.... Dali mi infúzku, poležala som do rána. Tlak sa stabilizoval.... Ráno lekár pomeral tlak... v norme 120/80.... Povedal, môžte ísť domov, a ku svojej obvodnej lekárke, nech vás dá na všetko povyšetrovať, t.j. vyšetrenie štítnej zlazy, lebo aj tá môže sposobovať takéto problémy....., dalej vyšetrenie žalúdka, lebo som nespomenula, že ma neskutočne bolel aj žalúdok a pod pravým rebrom.... takže USG žalúdka, hadica do žalúdka tiež, robili mi aj USG krku a štítnej žlaza, odbery krvi na š.ž., žalúdok mám ok, pankreas ok, žlčník ok, - žiadne kamene, slezina ok, ...... Robili mi aj výtery zo zadnice.... 🙂 či to nemám infekčného pôvodu, všetko negatívne.... výsledok somatoformná porucha, resp. panická porucha.... Liečim sa na nu od konca novembra, raz som zobrala Citalex, skoncila som večer na pohotovosti, prišlo mi z neho ešte horšie, tak som na druhý den isla za psychiatričkou ,že nebudem toto brať ! Nechcem znova skončit na pohotovosti, tak mi predpisala Tianeptin Mylan (AD), spolu so Spitominom (anxiolytikum) - ktorý ale vôbec nezaberal, mal zabrať dovtedy, kým začne účinkovať AD čo trvá mesiac. SPitomin nezabral, predpísala mi Rivotril.... a už je to lepšie.....

Moja rada na záver... daj sa najprv povyšetrovať, aby vylúčili iné príčiny, hlavne štítnu žlazu, a žalúdočné problémy, a EKG, - a ak všetko bude negatívne, netreba sa hanbiť, ale treba ísť za psychiatričkou.... môže sa jednať o panickú poruchu.... PS: ani ja som nikdy nemala žiadne psychické problémy, dokonca aj dva mesiace po smrti mojej mamky som to brala ok, že poplakala som si, bolo mi smutno, ale brala som, že taký je život, ale bohužial nie je to celkom tak, (aj jeden lekár mi povedal, že ja to môžem rozumovo brať normálne, že ok, ale organizmus to zoberie inak, a stresuje sa, aj ked nechceš....). Okrem toho som mala strašne vela stresov v práci, doma mám živé deti, ktoré neustále vyžadujú pozornosť, nakopené a neriešené problémy..... to všetko ma dostalo....

ametyst123
9. jan 2016

@umabell Potom napíš, čo Ti lekárka povedala, alebo predpísala, som zvedavá.... 😉 Držím palce....

angela5
9. jan 2016

moja kamoska ma tiez uzkostnu poruchu, a co tak sledujem, objavuje sa to stale castejsie (u mna tiez niekedy), ale polozme si ruku na srdce a pytajme sa, nie je to vsetko sposobene touto dobou? Myslite, ze nieco taketo poznali aj nase babky/prababky? Ved cela tato doba v ktorej zijeme nas nuti hrat sa na nieco, cim nie sme.. Byt niekym, kym nie sme...doslova kazdodenne si nasadit masku na ksicht a tvarit sa, ze sme stastni aj ked vovnutri nas prezivame boj.... 'hlavne nech som normalna, nech si o mne nikto nic nepomysli...hlavne nech zapadam do priemeru a nevytrcam z davu' ...hladame si svoje miesto na zemi v tomto konzumnom kapitalistickom svete..... V minulosti ludia vstavali o piatej rano, isli obrobit pole, mali hospodarstvo, zvierata, venovali sa nejakemu remeslu, zeny boli doma - starali sa o deti a teplo domova (co uz dnes je povazovane za nieco 'menejcenne' a pre spolocnost neprospesne), muzi makali na poli, prisli domov najedli sa, porozpravali pomodlili isli spat.. Travili vela casu vonku na cerstvom vzduchu, pracovali fyzicky, jedli zdravo, lieky nepoznali, boli dobrosrdecni lebo jeden sused mal tolko co druhy. A dnes? Myslim, ze hlavne na zeny je vyvijany neskutocny tlak, z coho su potom frustrovane... Pretoze zena dnes ako spoluzivitelka rodiny (kedze kazda druha rodina je zadlzena po usi hypotekou) musi pracovat, prist z prace starat sa o deti, upratat, navarit a rano zas do prace.. to je vela aj na kona! Pritom vzdy stastna, usmiata, rozumna, chapava a tolerantna... A ked nepracuje, je to zarucene zlatokopka alebo lemra leniva. A aj preto tymito poruchami trpia hlavne zeny, pretoze je na ne vyvijany najvacsi tlak. Okrem toho vsade same negativa, co pocuvame z medii, od globalneho oteplovania az po utecencov... Ludia zmietani tuzbou zabezpecit rodinu sa potuluju kade-tade po zahranici, kde sa castokrat musia ponizovat a robit podradne prace za par £$ naviac v cudzom prostredi v cudzej reci.... rodinne vazby sa pretrhaju, rodina uz nie je pre stat taka dolezita ako samotny jedinec, chcu dosiahnut aby sme boli zavisli na state a nie na rodine. Kupujeme veci, ktore nepotrebujeme, za peniaze, ktore nemame, hrame sa na nieco cim nie sme, aby sme urobili dojem na ludi, ktorym sme ukradnuti... Treba najst zmysel zivota a stastie v tych najmensich veciach, v kazdej situacii a v kazdej cinnosti ktoru robime... odpustit vsetky krivdy a zacat sa milovat takych, akymi sme... Pretoze nic, ziadne majetky ani drahe veci nas neurobia stastnejsimi ako ked vidime usmev na tvari nasich najblizsich...Nezalezi na tom, co si kto mysli... ti ludia, na ktorych skutocne zalezi nas budu brat takych, akymi naozaj sme. A koniec koncov, ked budeme mysliet pozitivne, tak sa to casom odzrkadli aj na nasom fyz. a psychickom zdravi.. chce to len trochu na sebe zacat pracovat a byt hrdy na to,ze sme tym, cim sme aj so vsetkymi nedokonalostami a chybickami krasy....

ametyst123
9. jan 2016

@umabell Mne ten Rivotril relatívne zaberá, úprimne dnes ráno, sme išli na krstiny, dala som si ráno ADčka tak ako vždy, ale dala som si Rivotril celú tabletku 0,5mg , tak ako Ty, a cítila som sa super v pohode..... lenže na obed som dala len ADčka, a aj večer okolo 20.00 tiež len ADčka, ale bola to chyba, začalo mi byť zle, tak som rýchlo dala Rivotril pol tabletky, a ako-tak zabral, ale ešte by som si polku dala, ale radšej nie, možno v noci, ked mi bude zle, tak si dám polku tabletky,.... Ale musím sa pochváliť, že som dnes situáciu ohľadom krstín zvládla celkom dobre, a to som sa len pred týždnom dozvedela, že budem krstná mama. Moja rodina mi pripravuje teda dobré stresíky..... 🙂 . Ale dajakosi som to cez ten týžden zvládla, pokúpila som rýchlo veci, čo bolo treba, a ešteže vo firme sa tento týžden síce oficiálne nepracovalo, tak som mala trošku času, ale aj tak som síce chodila do práce, ale len po pol dňa, aby som potom po sviatkoch nemala stres z nakopenej roboty.... tak som si robila v pohode, nikoho tam nebolo, a bolo to suuuuupeeeeeer. 😀 Asi aj kolegyne mi robia stres.....a paniku....som zistila..... Lebo ked som bola v práci sama, cítila som sa v pohode... ked sú v práci kolegyne chytám paniku....bohužial.... Ale prácu zmeniť nemôžem, tu inú prácu ani nezískam, a príjem do rodiny musím mať.... je to odveci situácia.... Aj to ked som bola predtým 2 týždne na PN-ke, tak na mna kolegyne cez prsty pozerali, že "som si dovolila ísť na PN-ku", Božemôj, pretože každá jedna chodí do roboty aj z chrípkami, a so všetkým možným..... a potom nakazujú druhých... 😠 .... Ináč zistili mi aj z výteru z hrdla predtým streptokoka, ktorý môže človek chytiť napríklad po nedostatočne umytom riade, a kedže v práci sa až tak dobre ten riade neumýva, každý ho umyje ledabolo, tak mám stále nejaký problém z hrdlom.... Ale už som si to poriešila , umývam si svoj príbor, svoje poháre sama a mám ich vo svojej kancelárii, a nikomu ich nedávam..... snad to pomôže.....

ametyst123
9. jan 2016

@angela5 Máš 100 bodov a stopercentnú pravdu.... áno, naša doba vyvíja tlak na ľudí, čo najviac pracovať, mať príjem, aby si mohol uživiť rodinu, a makať, a makať, prídeš domov, navariť, upratať, postarať sa o deti, a zase do roboty...
Ja som zistila, že mám jeden koníček, a tým sú okrasné záhradky, a občas, ked mi to deti umožnia si pozerám Nová záhrada, alebo Hurá do záhrady, a hned mi je lepšie... taký malý relaxík pre mna.... Len škoda, že je zima, na jar sa do toho pustím aj ja.... 🙂 aspon kuštik po kúštičku....

angela5
9. jan 2016

@ametyst123 ja sa neviem dockat, ked raz budem mat zahradku (tuzim po domceku), to bude pre mna 100% relax...

junova
10. jan 2016

@ametyst123 No ja sa liečim na štitnu žľazu. Možno je to tým. Tiež som v robote chytila zlatého stafylokoka a nemôžem sa ho zbaviť. Musím sa dať poriadne vyšetriť.

timino1
10. jan 2016

@ametyst123 trvalo to dost dlho ale ako prislo tak odislo ale mne do toho prisli ine zdrav.priznaky takze som si to asi prestala vsimat

mikimavka
10. jan 2016

@junova Ak mas taketo priznaky uz od Vianoc, tak to moze byt panicka porucha, alebo depresia,alebo vsetko dokopy zmiesane ako u mna.

mikimavka
10. jan 2016

@ametyst123 No ty si kvoli tomu tiez pochodila kopu lekarov, ako ja a nakoniec aj ja mam panicku poruchu alebo atypicku depresiu,ktora sa prejavuje telesnymipriznakmi. Tiez to zacalo striedanim hroznej zimnice s navalmi tepla, prehananie aj 10x za den, napinanie na vracanie, azpostupne som sanemohla ani pozriet na jedlo,hned mi bolo zle a jedneho dna som sa uz ani zpostele nevedela postavit. Mne zazracne hned pomohol Serlift (AD) 50mg 1x denne, mala som k nemu aj Lexaurin na prvy mesiac, kym Serlift zaberie, ale ten som brala len prvy tyzden. Za dva tyzdne uz mi bolo super, a uz som rok len na Serlifte 50mg rano. Uz nemam ani ziadne stavy zle, aj mi ho chcela psychiatricka uz vysadit, ale este nechcem v tomto pochmurnom zimnom obdobi, az na jar, ked bude slniecko.

junova
10. jan 2016

@mikimavka Teším sa, že ti je lepšie. Aspoň mi dávaš nádej, že sa dá s tym plnohodnotne žiť. Chce to brať lieky a myslieť pozitívne, však? 🙂

lucka222
10. jan 2016

Mne ked je na nic pustim si POLEMIC :D