Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
2. okt 2012

@pingu1 jaaaaaaaaaaj neprijemne

pingu1
2. okt 2012

@sikea no to teda bolo. zvlast ked ta svrbi furt medzi nohami 😠

sikea
2. okt 2012

@pingu1 to vazne hehe sranda

evagy
2. okt 2012

@klaudia001 každý liek je iný, možno kamarátky dokázali byť bez liekov prvé trimestre a potom dostali niečo slabučké.. je to individuálne, každá máme inú diagnozu a u každej je to v inej miere. 😠

klaudia001
2. okt 2012

@evagy ja hovorím len , že sa dá otehotniet aj s antidepresívami 😉 , tak žiadna zloba hej ? 😉

klaudia001
2. okt 2012

Príbeh Mirky
Mirka, 28-ročná pacientka, k psychiatrickému vyšetreniu odoslaná svojou obvodnou lekárkou. Je asi v 4. týždni tehotenstva, má to potvrdené zatiaľ len testom. Prichádza s tým, že je práve v súvislosti s pravdepodobným tehotenstvom plačlivá, má strach, ako to dopadne, budí sa s úzkosťou, v noci je spánok prerušovaný...V minulosti pri predchádzajúcom tehotenstve absolvovala rtg vyšetrenie /nevedela, že je tehotná/, potom žila celé tehotenstvo v strachu a úzkosti, či bude dieťatko zdravé, či všetko dopadne dobre, veľmi sa trápila, plakávala. Teraz nechce, aby sa tieto pocity znovu zopakovali. Pacientke bola stanovená diagnóza úzkostne-depresívnej poruchy, doporučené potvrdenie tehotenstva cestou gynekologického vyšetrenia a nasadená liečba – fluoxetin /antidepresívum/ v kombinácii s buspironom /anxiolytikum – liek na liečbu úzkosti/, tiež doporučené psychoterapeutické vedenie zamerané na zvládanie úzkostných stavov. Po 1,5 mesiaci od nasadenia terapie je pacientka bez symptómov, vysadzujeme anxiolytiku, ponechávame antidepresívum. V 25.týždni tehotenstva dávku postupne znižujeme, cca o 6 týždňov neskôr farmakoterapiu ukončujeme. Pri kontrole v 34. týždni sa má pacientka dobre, je bez akýchkoľvek prejavov úzkosti či depresie, dohodli sme si postup pri eventuálnom objavení sa symptómov po pôrode.

toto som našla na nete, takže ide zvládnut tehotenstvo aj s liekmi !!!

pingu1
2. okt 2012

@klaudia001 wooooow

klaudia001
2. okt 2012

takže si idem do svojej tým, takže baby hlavu hore, ide to aj s liekmi !!!!!!!

evagy
2. okt 2012

@klaudia001 neni zloba ja som len smajlíka hnevivého dala kvôli tomu že máme také diagnozy

evagy
2. okt 2012

@klaudia001 ten príbeh je ukážkový, ale nie všetci máme podobné problémy. ja som bola zo začiatku plačlivá ale potom som bola apatická, stratila som záujem o okolie, zaujímala som sa o duchovné veci a pod.. ja som išla k psychošovi ked som už týžden nespala a mala som strašné bludy a halucinácie..

klaudia001
2. okt 2012

@evagy ......tak si to zober tak, že niekto má problémy so srdcom, niekto z plucami, niekto s klbmi a vy máte takéto.....tak hlavu hore, a ja si idem urobit kávičku, lebo bych drichmala, nech mna to preberie, Tak sa majte a držte sa !!!!!

a ešte si zoberte, kolko žien užíva v tehotenstve lieky na tlak, ja neviem lieky na srdcové ochorenia......no tak vy budete papat lieky na depku....no čo zivot ide dalej.......tak usmev , dobru muziku, nejaku vônu, ja akurát nuchám škoricku / moju oblubenu vônu / a tešíííííííííííííííííííííííím sa na vianoce.....už vymýšlam darčeky a tak. Tak sa majte pekne !!! 😉

sikea
2. okt 2012

babyyyyyyyyyyyyyyy ked jem AD a neurol mozem ked robit masko napriklad kracie dat tam koreniny ako je napriklad kari a tak neuskodi to hmm?viem ze sa nesmie alkohol a bylinkove caje takze ak mi nektora poradi budem vdacna

evagy
2. okt 2012

@sikea neviem o tom že by nám kari malo škodiť, ale ako píše optimistka klaudia001 tak škorica je fajn na náladu vraj, ale u mňa to nezabralo nič ale skús ňuchať a možno budeš aj sfetovaná 😀 😀 😀 😀

evagy
2. okt 2012

@klaudia001 pozri ja som bola na umelom a nič sa nevytvorilo, len jedno zakrpatelé embryjko ktoré odumrelo. viem čo sú to lieky za svinstvo, tiež som si hovorila, však nejako bude a už som teraz mala byť tehotná a nič sa nekonalo lebo lieky mi v tom vela zabránili, a teraz už som aj rada že nič z t oho nebolo než by som bola tehotná a potratila by som skrz prášky. je to ťažké sami psychoši hovoria že bolo by dobré nič nebrať, myslíš že to hovoria zo srandy? áno su lieky ktoré neškodia ale každý sme iní a na každého ináč lieky vplývajú. ja som vlastne bez prestávky užívala skoro pať rokov tieto lieky, bolo toho asi moc..potrebovala by som pauzu, byť úplne bez ale neviem či to zvládnem, zatila ok bez antipsychotík som tretí deň ale bojím sa aby to so mnou zase neotriaslo a prežívať to všetko od začiatku to sa mi nechce, ver viem čo píšem, ja som tým prešla, ty nie nevieš ani čo je to depka...

klaudia001
2. okt 2012

@evagy to mi je luto.....asi toho berieš privela, prajem aby si sa cítila dobre.
Pekný den.

sikea
2. okt 2012

@evagy dikes moja a ked chcem spravit kyslu polievku taj aj ocot kludne mozem hej?

klaudia001
2. okt 2012

@evagy noo asi z vás hovoria lieky, ja nepotrebujem fetovat škoricu, len mi voní škoricová sviečka.....majte sa tu pekne
papa

evagy
2. okt 2012

@sikea aj ocot kludne môžeš, nemusíš sa báť

evagy
2. okt 2012

@klaudia001 to si prajem aj ja, teraz berem AD ale mám strach či zase nemusím nasadiť antipsychotiká. to s tým fetovaním neber osobne.

sikea
2. okt 2012

@evagy ja len tak aby mi nieco neuskodilo lebo to by ma nasralo

evagy
2. okt 2012

@sikea neboj sa tak, ja viem lahko sa hovorí ked máš také problémy

sikea
2. okt 2012

@evagy ved hej ale tak vies bojim sa zjest uplne vsetko.....ale aj tak mam pocit ze sa mi stav zlepsuje mierne ale zajtra sa asi zhorsi po celej tabletke elicei

evagy
2. okt 2012

@sikea uvidíš, hlavne že sa ti to zlepšuje

sikea
2. okt 2012

@evagy ved hej mam chut tancovat

evagy
2. okt 2012

@sikea tak ti musí byť už lepšie asik??

sikea
2. okt 2012

@evagy no hej ale asi len na chvilku

sikea
2. okt 2012

ako sa dnes mate holky nejako nepisete?

tobasko
2. okt 2012

ahojte babule 😵 zajtra uz tyzden bez liekov teda skoro este mam triticco ktore mozem asi aj pocas tehu ak by bolo 😉 zatial sa citim skvele nalada v pohode vsetko zvladam ako pred tym spanok uzasny az tak ze zaspavam uz o deviatej 😀 len mi je niako zle od zaludka stale ☹ myslim ze som hladna tak sa naje,m a potom mi je este viecej zle 😝 uz obmedzujem fajcenie dnes len 5 cigariet lebo mi je stoho zle tak radsej nefajcim uz som myslela ze som tehu lebo priznaky su a menzes meska ale vcera som si robila test a negativny 😖 tak uvidim este pockam ci dostanem do pondelka ak nie testnem znova

mata37
2. okt 2012

@sikea no a to ešte k tomu pečem rezy a sem-tam tortu. Je to moje hobby a ľudia otravujú a ja som typ človeka, čo nevie povedať nie. Ale ma to baví a nemyslím na blbosti. Tak sa mi pekne drž a mohli by sme si v internej pošte aj bližšie popísať ak máš záujem a trocha si pokecať aj o súkromí. Tak sa maj krásne a bojujjj, som s Tebou 🙂

sikea
2. okt 2012

@mata37 ahojik moja tak to si teda riadna sikulka ked vies takto piect vsetka cest....aj ja som taka byvala ze som nevedela povedat nie ale treba aj sem tam povedat nie .....dakujem aj ty sa maj pekne a super suhlasim mozme si popisat aj sukromne rada s tebou blizsie pokecam....si moc mila vazne dakujem 🙂 🙂