Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
22. feb 2010

ahoj nechválené děti - a pak kde se berou ty naše deprese a úzkosti, že 😉
já byla chválená jen pokud jsem dělal to, co se ode mne chtělo nebo čekalo a nebylo to v rozporu s tím, co chtěla maminka nebo považovala za rozumné. A to včetně použití voňavky - měla jse se navonět tím, co ona "uznávala". to už jsem naštěstí byla velká, takže neuspěla.
Mazlila se se mnou jako projev potvrzení svého vlastnictví, projevování přízně svému majetku, mazlila se se mnou jako Lakomec se svými dukátky - fajn, ale taky uměla zranit chladem, nezájmem jako trest. Nikdy jsem netušila, na co jak zareaguje, co od ní mohu čekat, pořád pod drobnohledem, nebylo žádné moje soukromé uzemí, které by bylo jen moje a měla jsem v něm svobodu, mít tajemství znamenalo se zpronevěřit mateřské lásce - tajemství nebo něco nechtít říct byl zločin potrestaný třeba dvoudenním ignorováním mé osoby.
Nejlépe jsem se cítila u moře, kde jsme byli i 4 neděle - celý den někde s kamarády, na břehu - a s úzkostí jsem se vracela ke stanu, zda mi zase nevyčte, že ji nechávám samotnou, že se neukážu, jak si dovoluju být pořád pryč. co ona chudák, mrzák, nemohoucí... citové vydírání jako Brno, akorát tenkrát jsem to tak neuměla pojmenovat a cítila se provinile. Nikdy nešlo o nás, o tátu, co cítíme, po čem toužíme, vždycky šlo jen o ni samotnou, o uspokojení vlastních potřeb, přijetí, naší bezvýhradné lásce k její osobě. Ona sama se narodila jako nechtěné nemanželské dítě matce ve 40 letech, navíc s luxací kyčlí. Tam byl ten řetěz...
chystám se do poradny, napíšu,

bubinko83
22. feb 2010

baby a ako ste na tom so sexom pri uživani AD? 😉

monca007
22. feb 2010

Ahojte kocky bubinko u mna sex za tie mesiace 1krat takze nic moc moj manzel je tolerantny no uvidim dokedy mu to vydrzi 😝 a ani ja som nemala detstvo ruzove takze sa ani necudujem ze mam depresiu 😠

baba77
22. feb 2010

a to myslite uz od dectva tahana depresia,vzdi trosku ktomu pridane pomoze AD?

kubaka
22. feb 2010

baba - ta poslední tvá věta mi nějak nedává smysl 😨 - sex a AD jsme bohatě rozebraly tak na posledních deseti stranách - nalistuj, je ¨tam fakt vše, dozvíš se .

maria62
22. feb 2010

Ahojte dievčata 🙂
Tak vidím, že sme tu väčšinou také nechválené ani sa nečudujem, že mám také úzkosti a keď si nato pomyslím , tak mi je ťažko no tie roky sa vrátiť nedajú a musíme sa snažiť, aby naše deti to nezažili.
Ja mám dnes ťažký deň dosť ma bolí hlava aj chrbát asi musí byť nejaka masáž alebo tabletka . Aj počasie je tu hrozné ráno bolo pekne slnečno a od obeda už hrôza sneh aj dážď a zima.
Andy prajem skoré uzdravenie .
Filipa a Pavuma aj ostatné dievčatá všetky ste tu také zlaté a hlavne že si môžeme takto pomáhať.
Hroška čo dnes robíš?
Stella nie si sama čo ti výkendy zbehnú rýchlo a nielen výkendy ale všetky dni a mesiace tak rýchlo zbehnú a my starneme no čo urobíme ani ja to lyžovanie nemusím a celkove športy veľmi nie zato môj manžel je športovec aktívne hral futbal teraz odkedy chodí mimo SR tak už nie iba sem tam ale chodila som ho podporiť aj s deťmi v rámci prechádzky.
Tak prajem pekný večer a držte sa pa 🙂

kubaka
22. feb 2010

tak poradna OK, terapeutka především a nakonec sezení doporučila MM návštěvu psychiatra, protože se shodli, že jeho únava je už za hranicí normální únavy, když ji má už deset let. Vysvětlovala mu, že je to stres, který se maskuje únavou, že prostě chybí určité chemické látky a že má zkušenost, že když to klienti konečně s AD zkkusilli tak nejen že vyřešili všechny problém, ale se později ještě divili, proč to neuělaali už dávno, že si mohli ušetřit spoustu trápení. Musela jsem se usmívat - stejnými slovy přesně totéž, co mu říkám už několik let. Objedná ho k mému psychiatrovi - jsou jeden tým, MM souhlasil, že už na tím chvíli přemýšlel. (To naše statní kecání co kdo jak vnímá není podstatné.) Pro mě je podstatné, že se začne léčit,protože jsem přesvědčená, že to je jádro problému - jak bude v pohodě, bude se chovat normálně.

andy.a
22. feb 2010

čaute 😎 😎 😎

ďakujem ,malý má faryngitídu,dostal ATB 😝

Peti,IP 😉
a TM má zrejme jednu z foriem atypickej depresie-prejavujúcej sa chronickou únavou,dávajú sa na to lieky-AD,ako aj psychologička doporučila...okrem SSRI sú indikované aj novšie typu Cipralex alebo venlafaxíny 😝
tak držím palce 😉

Baba a ty si už tuším bola u Dr,že ?? 😕
tvoj posl.príspevok som tiež nepochopila 😕 😕 😝 😅

kubaka
22. feb 2010

Andy - myslelas laryngitídu? nebo je to něco nového? my ji teda měli o vánocách a taky dosta ATB - byl hned jako rybička 😉
Cipralex beru já, tak to mu aspoň budu umět poradit. Jo, chronická únava sedí - a není schopen si nikdy pořádně odpočinout. to už normální není určitě.
jdu spát, dítě už podruhé spalo se mnou a pletlo si mě s kopacím míčem, navíc se mi celý zčůral, protože nechtěl na noc plenku - 😝 14 dní je v noci suchý, jednu mu ji nedám a prala jsem ráno postel. Před tou poradnou jsem vypila dvě silná pressa, takže jsem se aspoň trochu probrala. 😎

dobrou dámy - a před spaním se pěkně pochvalte - za cokoliv, co se vám povedlo. Já se dnes chválím za to, že jsem konečně našla způsob, jak manžela donutit se sebou něco dělat. Pomocst mu a nechal se - veliký úspěch. Měla jsem pravdu, že to už není normální chování - mám dobrý odhad, vím, že se na něj mohu spolehnout.
Chvalte se sami, nikdo jiný to za vás neudělá 😅 😅

bulsara57
22. feb 2010

Ahojte,
chcem sa k vám pripojiť aj keď ja nemám depresiu ani nič podobné...ide mi skôr o radu, čítam vás už dlhšiu dobu ale len tak napreskačku nie pravidlene, a dnes som sa rozhodla k vám pridať
Ide o moju kamošku, má šťastné ale bezdetné manželstvo, ale v tom problém nie je, ešte o deťoch neuvažuje, ale tvrdí že má depku, trvá to už skoro 2 roky, ostala bez práce ale dobrovoľne, jej manžel ich v pohode uživí, ide o to že ona ani nemá snahu nejako sa zamestnať, je stále zavretá doma, prerušial styky so všetkými kamarátkami aj so mnou čo sa priatelíme už od detstva, sem tam mi síce cinkne ale mám pocit ze len tak aby sa nepovedalo...absolútne zanevrela na svet, nechápem čo doma robí, lebo ju nemožno nikam dostať, a navyše tvrdí ze ma depresiu kombinovanu s panickou poruchou a berie na to lieky ale žiadneho odborníka nenavštevuje a lieky si zohnala nejako po známosti. Mne tvrdí ze ju nechápem že jej nerozumiem a podobné výhovorky ale ja ju chcem len trocha vrátiť do života
preto vás chcem poprosiť aby ste mi poradili ako sa k nej chovať? Ako sa chovali vaše kamošky ku vám keď ste im oznámili že trpíte depresiami? Ja jej nechcem ublížiť ešte viac ale nedokážem sa pozerať ako sa ničí a nechcem ju v tom nechať,,,ostatné kamošky na ňu kašlú úplne...stalo sa to aj vám? Lebo neviem či ju mám nechať tak, nech sa spamätá sama alebo a snažiť...čo vám najviac padlo za dobre od kamošiek
ďakujem za pomoc B.

kubaka
22. feb 2010

bulsara - klasická situace - teď je pozdě, popřemýšlím... 🙂

baba77
22. feb 2010

kubaka myslela som na to,kto ma od destva napetie a strach,10rokov dozadu havariu,teraz po 8 mesiacov mamka zomrela rakovynu hrubeho creva,bola som prinej chcem povedat opatrovala som ju,mozem povedat dost vsetkeho pocitujem strah ale neviem vysvetlit od coho,do obeda nemam naladu len by som lezala,este dobre ze tu mam 15 mesacnu Rebeku.....musim sa zozbierat......bude lepsie ked my nastavia AD_??,,,?, 😠 😠 😠

mangotree
22. feb 2010

ahojte, dlhšie som nanapísala, mám sa lepšie, v podstate mi je v duši slnečnejši, menej úzkostne, menej depresívne, no obsesie ma stále trápia. Dnes večer to bol napríklad des, nemohla som sa sústrediť na prítomnosť, bola som nimi celá zaplavená.
Neviem či môžem veriť, že sa to zlepší, napokon, OCD nemá veľmi dobrú prognózu, nie?:(

baba77
23. feb 2010

dobre ranko no ako tu sledujem este sa spinka,len ja som na tom tak.....na nic....uz zajtra by som mala ist k psichiatricke...uz mam stoho strach..

filipal
23. feb 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

no, Kubaka, zase musim pochvalit teba! naozaj uzasntne, ze sa ti podarilo muza dostat
k psychologicke. musi ta mat velmi rad, ked tam isiel (alebo sa ta boji? 😀 )
podla mna by to potreboval aj mm. neustale migreny, predrazdenost, unava....

Baba, zazila si toho vela. same tazke zivotne situacie, tak sa necuduj, ze mas problemy.
ano, ked ti zaberu AD, ulavi sa ti. samozrejme, budes musiet robit nieco aj ty. ale to uvidis az
neskor. toho psychitra sa neboj. bude to len rozhovor. a mozes si aj poplakat, je na to zvyknuty. 😵

Mango, to je bezne, ze pridu aj tazsie chvile. ja sa napriklad, teraz uz par dni citim horsie.
a vobec neviem, co to spustilo. asi jar. vsetci sa na nu tesia a ja mavam na jar najhorsie stavy. ☹

Bulshara, pekne, ze sa staras o kamaratku. ona bola vzdy taky introvert.
pripomina mi mna aj moju babku. tiez sa najlepsie citime zakuklene doma....
ona to musi chciet zmenit predovsetkym sama.
skus zistit, co to berie za lieky. ci su to antidepresiva, alebo co....nechodi k psychiatrovi?
chcelo by to nejako ju tam dostat. a keby si sa porozpravala s jej manzelom?

kubaka
23. feb 2010

baba - šupajdi k psychiatrovi - naprosto bezpochyby a vůbec nepochybuj. Té zátěže máš na sobě na dva slony.

kubaka
23. feb 2010

flilpo - nebojí se, až tak nevěří či nerespektuje, ale - přiznal se tam, že už by i AD bral, že nad tím delší dobu uvažoval.Jenže iniciativní musím být já - sám by se k doktorovi nevypravil. Proto tam šel bez odporu - někdo to za něho vyřešil.
Letíme si zvykat do školky 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mangotree
23. feb 2010

stella-ja mám so spaním tiež problém. Možno aj tri týždne, nemohla som zaspať, a keď som aj trochu zaspala, každú chvíľu som sa budila. O tretej byť hore bolo pre mňa normálna vec. No posledné dva dni mám sa mi spánok upravil. Možno to bolo vedľ. účinkami liekov, možno naopak, úzkosťou,ktorá sa liekmi upravuje.

filipal
23. feb 2010

Stella, tu nespavost by ti upravili prave tie AD.... 😖 ved to, aj ja som sa snazila bez nich.....
a u mna sa mylis. ja musim so sebou neustale bojovat a ten program si ordinujem sama ako terapiu.
musim ist cvicit, musim ist ucit, musim ist na turu, musim ist do kina....hrozne, co? ale ked uz idem je dobre.
ale musim sa premahat, aby som isla. inac by som trcala doma zakuklena a keby niekto zazvonil, ani by som sa nepriznala.... ☹

Kubaka a paci sa Mariankovi v skolke? ako sa tvari?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trixiija
23. feb 2010

Ahojte děvčata,
jsem tu nová, našla jsem Vás úplnou náhodou a včera celý večer pročítala příspěvky a že jich tu máte požehnaně... 😉 Už jsem myslela, že jsem v tom všem sama.. 😖 Je to už šest let, co jsem se poprvé setkala s depresí. V té době my bylo 16, vdala jsem se, v 17 porodila krásnou dceru a zhruba půl roku po porodu jsem vážila 47 kilo a trpěla hypoglikémií...A najednou to přišlo z ničeho nic, seděla jsem v autě všechno se ve mě sevřelo, bušilo mo srdce, bylo mi na ondlení, takhle se to párkrát opakovalo a pak to propuklo všechno v plné sílé. Nevěděla jsem co se děje, kam mám jít, myslela jsem že se z toho zblázním, ale rodina mě podržela a pomohla. AD zabíraly pomalu, už jsem na tom byla hodně zle, ale zabraly a já byla OK... 😎 Jenže ta mrcha se ráda vrací, čekalo mě dodělání maturity, nástup do práce, starost o dítě, vždycky se vrátí po enormní dávce stresu i když si připadám v pohodě a udržuju se léky. Teď je právě to horší období a já hledala někde někoho, kdo by mě pochopil a našla Vás, doufám, že mě přijmete a poradíte i z vlastních zkušeností, jak se opakovaně prát. Koukala jsem, že tu máte i odbornou podporu, což je moc fajn, kdyby andy.a měla chvilku, byla bych moc ráda za názor....
všechny zdravím

hroska
23. feb 2010

Trixiija ahoj, jasne ze sa mozes pridat 😉ved Ty si uz stara harcovnicka co sa tyka depresie 😨, ked pises ze uz 6 rokov s nou mas za sebou. Ale ako tak citam, zobrala si ten zivot riadne zostra a veru velmi skoro si vhupla do manzelskych a materskych povinnosti 😨 😝. A teraz momentalne uzivas nejake AD??

Baby ja mam zase nejake technicke problemy, tentokrat ale myslim, ze to je nieco zo sietou operatora, tak by to mali vyriesit technici. Teraz som sa nahodou pripojila, tak to vyzuzivam, lebo som sa este nevyjadrila k tomu Vasmu klubu "nepochvalenych". No ja musim povedat, ze "zejraaaaam", je to vobec mozne, ze rodicia takto mozu nicit a poskodzovat svoje deti, svoju krv... 😝 😝 😝 😝, ved u mna je detstvo ako rozpravka, uplne stastne, pokojne, s povzbudzovanim, pomocou, chvalenim, podporou mojich rodicov, cele detstvo ma "drzali" za ruku, ukazovali mi cestu zivotom, prejavovali mi lasku, proste detstvo je to obdobie kde by som sa chcela, ak by sa to dalo, vzdy vratit 😵 😵 😵 😵 😵 ..... Fakt som bola ohromena s vasich prispevkov a je mi to nesmierne luto, ako sa k Vam Vasi rodicia chovali a obdivujem Vas, ze si to Vy viete dodatocne uvedomit a nepachat to iste na svojich detoch. Napriek mojmu stastnemu detstvu, depresia ani mna neobisla.... tak je tu stale ten ?, preco sme ju dostali... 😝

Stella drz sa, prajem Ti aby si to zvladla bez AD 😉 🙂 a ta domaca uloha, no otras 😝 😝, to je vela aj na kona 😀 😀 😀 😀

Filipal, tak mas horsie teraz, ked sa blizi jar?? 😨 A neuvazovala si o zvyseni 😨 😨 ? ja som bola tiez k tomu zvysovaniu taka nie moc naklonena 😝 , ved si mi aj vtedy dohovarala, a nakoniec som zvysila a pomohlo a potom som sa zasa vratila spat. Samozrejme, ze som to mala povolene od Dr, tak skus sa aj Ty Dr. spytat, mozno Ti bude stacit podvihnut len na par dni a budes opat O.K. Myslim na Teba..... 😉

Baba, tak Ty ides k Dr. az zajtra, ja som myslela, ze si uz bola??? 😨 😨 😨 Napis potom co a ako, O.K.???

Mango s tym spankom som to mala pri Seroxate aj ja, on je predsa len stimulujuce AD, nemohla som zaspat a som sa aj budila. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Teraz uz spim ako zabita. 😔 😵 😵 A spanok je velmi, velmi dolezity, mozog vtedy oddychuje a regeneruje.... Ozaj a nepotis sa v noci z neho??? Ja som sa hrooooozne potila, rano som mala vzdy premocene pyzamo, teraz po pol roku sa to zlepsilo ale furt sa este dost potim, fuuuuj 😝 😝

Kubaka, tak budete s drahym taky AD parik 😅, ale je zlaty, ze sa na tom bez reptania dal a posluchol, fakt, to by spravil maloktory chlap. 😵 Chlapi taketo veci dost riesia aj alkoholom, co je vsak potom nestastie pre celu rodinu. Drzte sa.... 😵 😵

Andy ahoj, tak ja lyzovanie tiez nemusim, stojim ako taky puk 15 min v sore na vlek a potom sa spustim dolu za 5-10 min 😝 😝 😝 😝, som naobliekana, vsetko ma omina, brrrr..... No o mojom MM by som tiez mohla vela negativov porozpravat 😝 😝 😝, ale zase tato je z neho poriadny, nepije, nefajci, za zenami nechodi (resp. robi to tak dobre, ze o tom nic neviem), vari, umyva riad.... tak uz som sa zmierila, ze asi budem musiet byt s nim..... az kym nas smrt nerozdeli 😝 😀 😀

Bulsara, si zlata, ze sa snazis pomoct kamoske, ale je to tazka a dlha cesta 😝 😝, skus si kupit aj nejaku literaturu - ako pomoct cloveku v depresii. Urcite Tvoju pomoc neskor oceni, aj ked mozno na zaciatku Ta bude odmietat 😝 😝 . Priprav sa vsak, ze aj Ty musis mat dostatok sil a motivaciou Ti bude Vase doterajsie dobre priatelstvo. moja rada je jednoznacna - ANO takemu cloveku treba pomoct a neodvratit sa od neho a ver tomu, ze za takuto nezistnu pomoc sa aj Ty dockas neskor odmeny 🙂 🙂 🙂

andy.a
23. feb 2010

čaute,kŕmim malú ,tak som nakukla 😎 😎 😎

Peťa,faryngitída je zápal hltana a laryngitída hrtana...troška rozdiel 😝 😝 😝
napíš potom,ako malý Mariánko v škôlke 😕 😕 😅 😅

ja som bola včera malú zapísať do MŠ a vraj mi ju asi nevezmú!!! lebo som došla 47.v poradí,utekala som tam hneď z práce,zápis dali v idiotskom termíne od 10:00 hod....vraj ostatní zamestnaní rodičia si na toto brali dovolenku 🙄 🙄 🙄 tak akože kopec objednaných ľudí v robote,kam dochádzam dosť ďaleko a mala som si vziať len tak dovol.alebo si "odbehnúť" z práce 😕 😕 😖 😖 😖
vraj nepomôže ani to,že súrodenec chodí tiež do rovnakej škôlky,čo by malo byť 100% zohľadnené 😝 😝 😝
super som sa včera vytočila 😝 😝 😝

malý ešte aj dnes má 38,5 horúčku 😒 😕

Hroši,MM fajčí/aj 2-3 škat.denne 😠 😠 😠 😠 😠 /,nevarí,nepomáha nič,deckám sa síce venuje ak práve nefajčí na balkóne alebo nie je mimo domu....za babami nechodí 😀 😀 😝 😝 no,občas niečo doma spraví,ale radšej si to urobím sama,lebo on to urobí,len aby sa nepovedalo 😝 😝 😀 😀
a malých hrozne rozmaznáva,všetko im kúpi,dovolí atď... 🙄 🙄 🙄
ale zasa on je u nás "vybavovací" typ,čiže chodenie po úradoch a pod.veci,to je jeho parketa 😝 😝 😝
nakupuje veľké nákupy a je ešte aj osobný šofér 😝 😝 😝
je pozorný,keď niečo potrebujem,tak sa v rámci jeho možností snaží pomôcť 😝 😝 😝
a sme 10 rokov spolu,čo sa nedá len tak hodiť za hlavu 😀 😀 😀 😝 😝 😝
našla by som asi ešte veľa + aj mínus veci,ale tak je to asi všade,nič nie je len čierne alebo biele 😝 😝 😝 😅 😅 😅 😅 😅

Trixija,ty si aká mladunká a koľko máš toho za sebou 😕 😕 😕 a dcérka má teraz 5 rokov,chodí do MŠ ?? 😕
no,depresia je sezónne ochorenie a aj stresy samozrejme vplývajú,lieky-AD určite ber stále,pri výraznejšom zhoršení buď zvýš dávku alebo konzultuj s Dr.,či netreba zmenu AD 😉
ak je to len také prechodné,stačí istý čas brať tzv.liek podľa potreby.teda nejaké sedatívum 😉
a aj psychoterapia by ti bodla 😉 🙂
však popíš o sebe viac...manželstvo vám klape,keď si sa vydávala taká mladá ?? tvoj muž je starší od teba ??
A čo za školu si ideš dokončovať a kam ideš pracovať ?? 😕 😉 😝 😝
berieš teraz aj nejaké psychofarmaká ?? 😕 😉

Stella,pekná domáca úloha,dúfam,že tam niečo napíšeš 😎 😎 😎 😀 😀 😀

baba77
23. feb 2010

zajtra by som mala ist prvy krat psyhiatrovi
ale ani neviem co mu poviem,lebo jednym slovom nicma nebavy......ked si nedam neurol to je hroza.....babi a tie AD TROSKU pozbudia....

trixiija
23. feb 2010

děkuji za přivítání... 🙂
holky já vám sem napsala takovou dlouho zprávu o sobě a tak a ono se mi to celé smazalo, vůbec nevím jak se to mohlo stát , nějako mi to tu blbne..☹
tak se budu asi rozepisovat a představovat postupně..🙂

hroska - momentálně beru esprital a když je hodně úzko zobnu lexaurin ale snažím se co nejmíň...celou dobu jsem brala zoloft, jednou bylo hůř, jednou líp, ale před půl rokem přišla taková ataka, že jsme s dr změnili léky a mě bylo báječně...ale ted měla dcerka nehodu(pokousal ji pes celkem ošklivě), do toho 40 horečky a na mě to z ničeho nic zase dolehlo, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál...

jinak dcerce je už šest a půl, na podzim půjde do školy, není to tak dávno co jsme byly u zápisu, moc se beruška těší, ale ještě neví co ji čeká...🙂 je to takový moje zlatíčko, je fakt, že jsem to všechno vzala hopem, ale nedokážu si představit, že by bylo něco jinak, i když si občas připadám jako na houpačce a nemám se komu vypovídat..nebo spíš někomu kdo by to pochopil

monca007
23. feb 2010

Ahojte Trixiija zdravim Ta aj ja som sa vydavala v18 tiez mladucka ale nikdy som toho neolutovala 🙂 mam dvoch krasnych synov dobreho manzela len este sa vyliecit z depresie a uz bude naozaj super baba AD ci ta povzbudia samozrejme ze hej ja ich beriem 2 mesiace a uz je rozhodne lepsie ako na zaciatku chce to vsetko cas 😝 pozdravujem Stellu Mango Filipal babu Andy Hrosku kubaku a vsetky kocky 😎

maria62
23. feb 2010

Ahojte 🙂
Filipal musím povedať, že aj mne je teraz nejako divne asi tým, že ide jar no neviem. Snažím sa to rozdýchať no dúfam, že sa t zlepší.
Hroška tak máš ešte zato super chlapa ked ti tak pomáha , Ja na môjho nemôžem povedať nič zlé až na tú kuchyňu tak tam by som ho asi nedostala ešte upratovanie by snád zvládal ale teraz už má nato dcéru tak už len do kuchyni ju zaučiť a už by mu bolo super dve baby okolo neho ale ináč je zlatý šak už budeme 20rokov spolu tak to je dosť.
Andy ako to všetko tak zvládaš a ten tvoj MM dajako veľa fajčí či nie nech sa darí celej rodinke. 🙂
Trixiija vitaj medzi nami naozaj máš toho veľa za sebou ale ja som mala po 18 ked som mala dcéru takže viem ako ti je drž sa.
Stella tá domáca úloha je dosť blbá ja som mala tiež problémy so spaním ale po zabratí AD spím ako nikdy ešte aj niekedy cez deň keď prídem z práce čo sa mi predtým nikdy nestalo no čo už aspoň dospím, to čo som zmeškala.Tak skús sa s lekárkou porozprávať čo by bolo pre teba najlepšie.
Všetkých Vás pozdravujem držte sa a pekný zvyšok dňa. 🙂

maria62
23. feb 2010

Babenky zabudla som napísať, čítala som nové vydanie časopisu zdravie a tam píše moja rovesníčka herečka Elena Podzámska že už 5 rokov berie AD a teraz po 6mesiacoch vysadenia sa jej to asi vracia spať ale nevie či bude užívať znova AD takže nie sme sami držte sa a hlavne nech sme v pohode bez úzkostí a depresií.

kubaka
23. feb 2010

baba - no vždyť to právě mluví samo za sebe 😝 - neboj, oni nikoho nevyhodí, když přijde volat o pomoc. Navíc člověk v depresích, úkostech už sám hodně napoví řečí těla - pozná se to v pohybech, v pohledu, výrazu tváře - někdy jsem ještě neřekla třeba ani slovo a terapeutka už na mě poznala, jak se cítítm a že je mi zase hůř.

bulsara - hroška ti odpověděla - za sebe mohu říct, že nemůžeš mnoho udělat. Dotyčný musí chtít sám se začít řádně léčit. Jediné, co můžeš udělat, pokud chceš, je stát při ní a nezavrhnout jí ať se rozhoduje sebehlupěji a nezodpovědně. Prostě to neřešit a být jí na blízku. Pokud to sneseš.
Já vlastního manžela dostala k psychiatrovi až po 10 letech střídání nahoru a dolů a už jsem neměla trpělivost snášet jeho otrávenost. Popisovala jsem to výše. A to je to můj vlastní muž - nakonec pomohla trošku lest - prostě jsem nás objednala do manželské poradny a on je natolik neiniciativní, že by to neodvolal. Ale přišlo mu to velmi vhod - tohle jde ale jen mezi manželi.

Mám kamarádku, která byla taky v mizerném stavu - jenže házela to na mě, tak trochu mě citově vydírala a já už to nemohla snášet, řešit její problémy, které sama řešit nechtěla. Trochu - spíš dost - hysterie. Taky jsem volala na LInku důvěry a ptala se jako ty - řekli mi, že není mou povinností to snášet a dělat nemůžu vůbec nic. Chránit sám sebe je priorita. Ze svého vlastního postavený depresivního člověka mohu tedy říct: stát při ní, neodsuzovat, nebrat si výlevy osobně (nemůže za to) a podporovat ji v tom, jít se léčit. Ale není to tvá povinnost. Jen co sneseš. Není to totiž vůbec snadné psychicky - koukat se na to, jak se v tom plácá a nic s tím pořádného nedělá.

andy - aha - faryngitidu jsem ještě neslyšela - ale zánět hltanu jo 😝 No nazdar. Já mívám často zánět hrtanu a to je pěkně hustý. Nějak trpín na toto a zánět dutin. Fuj
Dnes jsme si byli zvykat s Mariánkem v MŠ a úplná paráda - hodinu si hrál, pak jsme šli s dětmi na zahradu a nechtěl domů, že zůstane. První týden tedy ho tam nechám jen hodinu, pak už to obvykle snesou na celé dopoledne. Byl úplně nadšený.

hroší - on už sám tušil, že to jinak nepůjde, jakmile mu to včera vysvětlila a navrhla ta psycholožka, není už problém. Musel ho někdo pošťouchnout jak kulečníkovou kouli, dát tu počáteční rychlost a už se kutálí k jamce.
Dnes čekal, že mu bude volat, na kdy mu domluvila schůzku s Doktorem. Jo, to mě podržte - jedno sezení u ní stojí 800,- Kč 😕 - no ještě štěstí, že je to u mého doktora, který nabídl, že to bude psát na pojišťovnu.
tak zatím pá