Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bellaregaca
17. jún 2016

Ja beriem polroka už Mind master, výživový doplnok s aloe vera, Q 10, zelený čaj a iné fasa vitamìnky, udržujem sa tak od stresu, aj výsledky štítnej žľazy som mala napodiv môjho endokrinológa lepšie 🙂 A cvičím podľa Jillien Michaels, tu na MK je jej skupina, tak sa tam všetky motivujeme 🙂

domkaaaa
17. jún 2016

@umabell nechcem si nic urobit 😢😢

kubimatej
17. jún 2016

Baby ideme grilovať a ja už som nervózna aj z toho, že idem mimo bytu..spotené dlane, nervozita v tele, ťažké dýchanie..dávam neurol a myslite na mňa nech si to užijem konečne po čase s rodinkou spolu 😉

domkaaaa
17. jún 2016

@kubimatej nevij bude dobre 😊😊 aj ja som nervozna ked mam isr mimo domu najeafsej by som utekala prec

marusia12
17. jún 2016

@ametyst123 Brintellix..

domkaaaa
17. jún 2016

@marusia12 a mala si depku? Sko sa ti prejavovala?

domkaaaa
17. jún 2016

Baby idem akurat do nemocky

janka_banka
17. jún 2016

@domkaaaa Domka moja držkaj sa mi tam, určite bude už len a len lepšie, budem na Teba myslieť ...cmuk ... držím palce a sme tu všetky s Tebou ....

domkaaaa
17. jún 2016

@janka_banka janukka moja brru ma az od utorku ale dakujem velmi pekne ❤️❤️ Uz nech som tam ako sa vam dari babx ja sa bojim ze to neprejde 😢

kubimatej
17. jún 2016

vydržala som 4 hodky na neurole a už ma doviezli domov..zase nervozita a tras a hrozné driemoty..a vysoký pulz

simka1454
17. jún 2016

@domkaaaa ja mám diagnózu stredne ťažká depresia so somatickými príznakmi spolu so zmiešanou úzkostnou a depresívnou poruchou, beriem lieky od marca a niekedy je lepšie a keď si myslím že už by mohlo zostať lepšie tak zrazu sa všetko zosype a je mi tak zle až na vracanie len by som revala, trasú sa mi ruky,mám pocity zbytočnosti a to že som len na odtiaž,že načo som tu keď sa len trápim a nezvládam záťažové situácie,mávam aj ja také myšlienky potom že keď mám tie lieky že si ich dám všetky a budem mať pokoj. Ja mám od začiatku rovnaké lieky xanax,citalopram a na noc som mala sanval ale potom mi dal doktor trittico jednu tretinku večer ale teraz pred dvomi týždňami prišla zas na mňa veľká kríza tak som išla k doktorovi skôr ako mi napísal kontrolu a mám brať to trittico jednu tretinku ráno a večer celú. Xanax mám tri razy denne polovičku a ten citalopram dva razy denne. No ja som od začiatku ten xanax nebrala stále a keď som sa cítila dobre tak som si aj pár dní vôbec nedala lieky a to bola asi chyba ja som si myslela že však čo je mi lepšie načo sa budem kŕmiť tabletkami a bola to teda asi chyba. Teraz už tie lieky mám pravidelne a to sa mi stále drieme a aj po dvore keď idem mám pocit že ako opitá a neviem prečo aj sa domotám keď niečo hovorím. Mám pocit akoby som bola už úplne odpísaná.

simka1454
17. jún 2016

@ametyst123 na mňa keď to príde tak revem aj celý deň a stále potom tá úzkosť, strach,pocit beznádeje, zbytočnosti a to že som na obtiaž každému. Drží ma to aj viac dní potom sa mi troška polepší a zas sa všetko zopakuje. Niekedy mám pocit že to už nezvládnem ani žiť sa mi neche,potom je zas trocha lepšie a stále takto dokola. Včera poobede na mňa prišla taká úzkosť že som revala a potom som vyšla troška von na dvor sa nadýchať a troška sa mi polepšilo ale nebola som schopná skoro nič robiť. Mne aj tie moje myšlienky nepomáhajú,vela vecí ma trápi a potom takto dopadnem.

ametyst123
17. jún 2016

@marusia12 Ahojky, aj ja beriem ten Brintellix, a kolko ho berieš, ja beriem polku tabletky ráno a polku večer.... ale rozmýšlam, že ho navýšim na 1 celú tabletku ráno a 1 večer.....beriem ich už 3 mesiace spolu s rivotrilom, ale mám pocit, že mi síce pomohol, ale nie až tak jak by som chcela, ale rozhodne pomohol....

bielalabud
17. jún 2016

Ahojte baby. Dlhsie som rozmyslala ci sa pridat do diskusie. Avsak usudila som ze mozno sa s niekym poradit bude lepsie. Nemam diagnostikovamu depresiu pretoze som u ziadneho lekara nebola. Ale mam pocit ze je to presne moj pripad. Vobec sa necitim dobre a to nielen psychicky ale aj fyzicky. Je mozne ze spolu s depresiou pridu rozne nevyssvetlitelne bolesti? Raz nohy raz brucho inokedy mam pocit ze ani poriadne nevidim a bolia ma oci. Neviem co mam robit. Mam len 21 a bojim sa ist k psychologovi. Pred dvoma rokmi som zazivala nieco podobne skoncila som u neurologa. Robil mi MR mozgu aby vylucil nejaky nador na mozgu alebo nebodaj sklerozu multiplex kedze mi mravcilo v lavej polovici tela. Teraz som v tom zase. A znova na mna ide ten strach z choroby. Mam uzasneho neurologa ktory ma v auguste znovu objenal na MR. Ale ja citim ze to je len psychika. A ta je niekdy horsia ako hocijaka ina choroba. Studujem na VS a byvam s priatelom. Moj problem zacal pred par tyzdnami ked moj priatel prestal mat o mna zaujem ako o zenu. Rozumiete to ma uplne polozilo. Dodnes som sa neodvazila s nim o tom porozpravat. Ci ma inu. Alebo ho len nepritahujem. Bojim sa odpovede. Ci to chcem vobec vediet. Ked je v praci a ja zrovna niesom v skole alebo tiez v praci tak dokazem cely den prelezat v posteli so slzami nic nejem. Potom pride a len sa ma vypytuje co sa zase deje co mi je..uz tak dalej nevladzem velmi ho lubim. A on mi tvrdi ze aj on ma lubi..no neviem comu mam verit. Bojim sa ze skoncim zle a uz sa z toho nevyhrabem.

umabell
17. jún 2016

@simka1454 ahoj akoby som seba samu citala kwd som to mala.. Neboj vydrz prejde to ináč mne dokina nechcela nikdy zvysovat adecka zevraj to robi zlobu ale mne sa zda ze ta moja dokina chce aby som asi nic nebrala.. Presne takto isto som J ja premýšľala ze načo som tu a bla bla.. Ja ti drzim palčeky silno.. Bude dobress musí II

umabell
17. jún 2016

Baby nikde v letaku od Prothiadenu neviem najst ci sa nejake atb nemozu prisam bohu ue som to niekde citala... Mne uz sibe musím isz k doktorovi je mi na hovnl dllllho som nebola cjora ale pozrebujem atb tak neviem dúfam že atb a antidepresiva si neurobia nic 😕 😕 😨

marusia12
17. jún 2016

@ametyst123 jednu rano a mam poct, ze ucinky su totozne so Serliftom

apolka77
17. jún 2016

@bielalabud
ahoj,
je mi luto, ze sa takto trapis. Ale ako sama pises tvoj problem nastal, ked sa tvoj priatel prestal o teba zaujimat ako o zenu..., takze sama vies kde je spustac.
To, ze sa trapis sama v sebe, nerozpravas sa s nim o tom, len zvysuje napatie a uzkost v tebe. Viem, ze sa bojis zranujucej odpovede,ale bolo by fer, keby si sa dozvedela pravdu.
Trapis sa teraz, lebo nevies co si mas o tom mysliet, ale tato neistota je podla mna ovela bolestivejsia ako pravda..z jednej strany nemas co stratit,, ber to z tejto stranky...naber vsetku odvahu a porozpravaj sa s priatelom, aj keby to malo znamenat koniec vztahu (mozno si naozaj len namyslas)...
a ked ti aj povie ze niekoho ma, tak budes sa s tym musiet zmierit...a riesit problem...a mozno ma on dajaky sex.problem a boji sa o tom rozpravat...tak sa navzajom nemucte, sadnite si a rozpravajte sa spolu.

apolka77
17. jún 2016

@ametyst123
@umabell
@simka1454
@marusia12
@kubimatej
@domkaaaa

dievcata, citam ze mnohym z vas je posledne dni zle, ale mozno je to aj tymto pocasim..ja som bola celkom v pohode, ale priznam sa, tak isto ako aj Vam aj mne je rano najhorsie..to mam uzkosti jak svina, trasie ma vnutorne, zaludok jak na vode...kym sa rozkyvem je uz obed..a bez neurolu by som to asi nedala,,jasneze 0,5..dnes rano som dosoferovala do prace, najprv fajn, ale ked som zaparkovala, myslela som ze ani nevystupim a rovno odpadnem tam...tak som sa zasmiala, ze aspon nespadnem a sedadlo som si stiahla so polosedu ako u zubara 😀..dala neurol, vypila vodu a tak som sedela niekolko minut kym som to nerozdychala...hlava ma bolí uz druhy den, ale to viem ze z pocasia...

dnes som stihla 2x psychoterapiu, pacilo sa mi,, s kockou (psych. je mladsia ako ja) sme sa bavili ako priatelky, paci sa mi tam,je to uplne uvolnene...dava mi aj domace ulohy 😀, ktore potom o tyzden rozobereme..myslim ze tieto psychoterapie su super vec, ak mate naozaj osobu s ktorou si sadnete..

@janka_banka ty sa ako mas? dlhsie si sa neozvala...dufam, ze uz lepsie..

Dievcata, viem ze niektora z vas mi poslala srdiecko 🙂 😅 🙂 🙂 D A K U J E M..POTESILO MA TO VELMI....este k tym srdieckam dievcata, ako sa zbieraju???? lebo mam iba jedno jedine a tak rada by som Vam poslala vsetkym...drzte sa vsetky.. 😉

apolka77
17. jún 2016

@kubimatej
neurol zacne ucinkovat najskor o pol hodinu, povedala by som do hodiny max. trvanie ma 4 hodiny..mohla si si nasadit hned dalsií..neboj nic sa nestane..
ked som citala co vsetko si prezila ani sa necudujem ze mas pp a uzkosti, ale treba to brat tak, co ma nezabije to ma posilni a kazda baba tu mame svoje osudy...
je to sice paradox ale vela krat su spustacom uzkosti prave mm..ako ametyst pisala aj ja som nervozna ked ma mm prist z prace..je mojim stresorom ako aj deti..ale hlavne teda mm, aj ked tiez viem, ze ma dobre srdce ale niekedy je pre moju povahu priam neznesitelny...
ja uz som si povedala, aj ked to bude tazke realizovat, ze vsetko beriem s nadhladom a budem sa snazit aj s humorom..
nastastie baby ja nemam ani som nemala nejake placlive obdobie, mozno to v sebe dusim, alebo mi nie je az tak zle ako vam..mna hlavne trapi taka vnutorna neistota, tras a uzkost..ta uzkost ako mnohe mi sídli v hrdle je to riadna guca a potom na zaludku...aj cely den...dnes sme so psychologickou prave robili cvicenie na uvolnenie..je to iba o tom postupne zatiahnut svaly /najprv na rukach, ramenach, tvari atd ist nizsie a nizsie / a potom to uvolnit...mam to robit kazde rano a vecer staci 10 minut..tak uvidim..

ja inak cvicim skoro kazdy druhy den doma na koberci, aspon brusaky a nejake natahovacky tak toto zaradim do harmonogramu...uz samotne cvicenie mi pomaha... skuste to aj vy.. 😉

kubimatej
17. jún 2016

@apolka77 no ďaľší neurol som si nedala, nejak som to predýchala a konečne sa aj najedla..potom pustila relaxačnú hudbu a začala po dlhšom čase cvičiť..naťahovať chrbticu a všetky svaly a bola som uvoľnená a nemyslela som na pp..ako som ale docvičila tŕpne mi celá ľavá ruka a pera..sem tam noha.neviem či som si náhodou nerv nenatiahla 😂 ale priznám sa už som zase rozmýšľala aj či nemám porážku ☺

mpg
17. jún 2016

@simka1454 chcela by som sa opýtať, či účinky Xanaxu sa objavia skoro. Obsahuje liečivo ako Neurol
/aprazolam/, predpísala ho lekárka známej, ešte ho nezačala brať.

apolka77
17. jún 2016

Dievcata, uz davno som vam chcela poslat par slovicok - modlitbiciek, ktore mam v malom dennicku a ku ktorym sa obraciam prave vtedy, ked je mi najhorsie. Nie som zastancom ziadnych motto, ale tieto myslienky mi dodavaju silu, verim ze aj Vam pomozu

Rozhodla som sa verit,
že je pre mna jednoduche
zmenit sa.

Vzdy, ked sa objavia
negativne myslienky
povedzte si "Dakujem, to staci"

Ak casto podliehate panike,
je prospesne zamerat sa
na svoj dych a predstavovat si,
ako plynule vchadza a vychadza
z vasho tela.
Vas dych je to najcennejsie
co v zivote mate.

Mam svoju hodnotu.
Zasluzim si.
Mam sa rada.
Otvaram sa plnosti zivota.

(tieto dve su moje najoblubenejsie)

Vsetko, co potrebujem vediet
je mi odhalene.
Vsetko, co potrebujem, ku mne
postupne pride.
Zivot je plny radosti a lasky.
Lubim, som hodna lasky
a som milovana a plna energie.
Vo vsetkom sa mi dari.
Som ochotna menit sa a rast.
V mojom zivote je vsetko v poriadku 🙂 😉

Konam, ako najlepsie
viem,
aj ked som teraz v nudzi, urcite
najdem vychodisko.
Takze sa pustim do hladania.

dievcatka, toto su rady, ako sa zacat divat na zivot z opacnej strany.
Moja oblubena spisovatelka LOUSIE L.HAY 😉

domkaaaa
17. jún 2016

Baby prisum malindte taky dtav ze nikde ste neobsedeli alebo vam bolo to hrozne na nevydrzanie? Pomozu mi tie ad svy dom sa takto necitila? 😢

ametyst123
17. jún 2016

@mpg Alprazolam sa v podstate rovná = Neurol, Xanax, Frontin..... obsahujú rovnakú zložku, a teda všetky sú alprazolamy.... Učinkuje podla váhy, a podla toho, kolko ho zoberieš, ale relatívne od tých 15 do 30 minút....zaúčinkuje... niekedy aj skôr.... účinok je 4 hodiny....

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Adčka Ti Domka zaberú, ale Ty podla mna nemáš dobré ADčka... a nutne potrebuješ nejaký benzáč, ja fakt neviem, prečo sa takto trápiš..... ☹ .... Ja ked mi je takto... beriem automatika... Rivo.... ja odkedy mám PP, pocitujem bolesť viac... a ako som si cítala v článku od Olivie, tak je fakt že tým že človek má tieto psych.problémy, a berie AD a benzáče.... znižuje sa aj u niekoho prah bolesti.... a to je asi prípad viacerých dievčat tu na fore... Niektoré bolesti a potiaže sme predtým brali normálnejšie... ako obyčajnú bolesť, teraz je to neznesitelná bolesť... no bohužial.... je to tak.... takže treba dobré ADčka k tomu benzáč, a účinok sa dostaví... bude Ti lepšie.. neboj sa..... a držím Ti palce..... silno.... 😉

ametyst123
17. jún 2016

@marusia12 Jej, díky Marusia, som rada, že si mi odpisala, takže jednu ráno... a to Ti stačí...?.... A ako dlho už to berieš, že si relatívne v pohode....?.... Ja už nepamatam, či som sa Ta to pýtala alebo nie... 😅 soorry.... A berieš k tomu , alebo si brala aj nejaký benzodiazepín, a ked môžeš tak aký....?.... Díky za odpoved.... 🙂

apolka77
17. jún 2016

@domkaaaa
ahoj, domi ty si uz v nemocnici? ci doma? nejak tomu nerozumiem.

umabell
17. jún 2016

@domkaaaa Domiiii capni benzaaaaaaaaaaaaaac

ametyst123
17. jún 2016

Jéj, dievčence, aj ja ďakujem za srdiečka.... 🙂 ... velmi to poteší..... som happy... že na mna niekto myslí.... 😵 Dakujem krásne. 😉