Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
28. okt 2016

Ja neodidem ani keby traktory padali 😂 Ja odidem az ked budem dobre nastavena 😊😊 a budem citit ze sa to niekam pohlo a nejake priznaky odozneli 😊 Teraz ako som tu sa to vsetko iba prehlbilo lebo clovek rozmysla len nad sebou a nema ziadne podnety zvonka nemoze sa tak zamestnat ako doma napr ked chodi do prace a samozrejme aj toto prostredie mi k dobrej nalade nepridava ale snazim sa rozpravat si ze som tu nato aby mi pomohli 😊

domkaaaa
28. okt 2016

@evak12 mozno aj waldoxan zaslapal len vies ze tie adecka potrebuju aj mesiac a niekedy aj viac ... Len nerozumiem tomu preco mi k nemu nechali ten escitil ...

evak12
28. okt 2016

@domkaaaa no ja ich beriem od maja

umabell
28. okt 2016

@domkaaaa ved sa spytaj lekara prečo aj escitil ved si pisala ze mas z neho nu uz ta neprehana?a pisala si ze ti nechali neurol?

junova
28. okt 2016

Ahojte, dievčatá. Čítala som si tu nejaké staré diskusie o depresii, uzkostiach a narazila som na tému, či by si zakladali ženy rodinu s mužom, ktorý má psychickú poruchu a v minulosti ležal na psychiatrii. Pravdaže 90 % žien napísalo, že nie. Vraj od takých ľudí treba dať ruky preč. To sú tie predsudky. Ostalo mi z toho smutno. Buďme rady, že pri nás chlapi stoja. Aj keď aj môj mal zo začiatku problém prijať to. Zobral si za manželku veselú, inteligentnú ženu a po 10. rokoch manželstva a dvoch bezproblémovych pôrodoch sa musel vyrovnať s tým, že mám nejaký psychicky problém. Našťastie pochopil, že mi nepreskocilo, len vplyvom dnešnej doby a citlivej povahy som ochorela. Ale veríme, že všetko sa na dobré obráti, veď fungujem na 100 %. Ja verím, že všetky budeme opäť šťastné a založíme skupinku veselé dievčatá 🙂 Domka, všetko dobré🙂))

qidko
28. okt 2016

@junova Ahoj pekne si to napisala 🙂 a budme radi ze nasi chlapi stoja prinas v tazkych chvilach niekedy sa zamyslam nad tym ake by to bolo tazke bez nich minule sa kamoska medzi recou spytala môjho ci by si ma este raz zobral keby vedel co ho caka a on zlatinko moje povedal ze prave preto by si ma zobral aj viac krat potesi a pohladi to dusu ked pocujes slova ktore sa vyslovia bez tvojej pritomnosti 😀

junova
28. okt 2016

@qidko Áno, je to dár mať pri sebe oporu. Ale,môj muž má na oplátku aj oporu vo mne. Veď keď bol nedávno týždeň v nemocnici, tak som tam za ním chodila každý deň. Bolo by od neho nefer nestat pri mne, keď to potrebujem ja.

junova
28. okt 2016

@qidko nie dár ale dar 🙂

somebunny
28. okt 2016

Ja by som si tiez takeho muza nezobrala kazda zena potrebuje muza o ktoreho sa moze opriet neviem ja som brala tiez Alventu no 4 mesiace som bez a je mi super dufam ze sa to uz nevrrati drzim vam velmi prsty majte sa

somebunny
28. okt 2016

Mne zomrel brat dvojca na leukemiu a nedokazala som sa s tym zmierit no uz som to konecne prijala a ucim sa s tym zit no neviem si vobec predstavit zalozit si rodinu s psychickym chorym clovekom

junova
28. okt 2016

@somebunny Veď aj chlapi hľadajú silné ženy, ktoré sa dokážu starať o deti a domácnosť a nie uplakane nestastnice. Ale,keď som napríklad ja ochorela po 10. rokoch manželstva snáď ma nevymeni🙂 Keby počas chodenia ochorel na depresiu tak by som sa toho nebála tak ako keby sa mi priznal, že má schizofréniu. Vtedy by som do manželstva s ním nemala odvahu isť.

junova
28. okt 2016

@somebunny A Ty máš priateľa? A nebojí sa s Tebou zostať vo vzťahu?

junova
28. okt 2016

@somebunny Ty si tuším mala uzkosti a ak si dobre pamätám robíš v škôlke. Som rada, že si ok. Koľko si brala antidepresiva?

ivka1302
28. okt 2016

@junova ❤️🌺🌺🤗Naozaj velmi dobra uvaha aj ja si obcas davam otazku ci by som s priatelom vydrzala a presla to cim si on presiel so mnou😘❤️🌺🌺🌸Toto nas tak zmenilo ze uz nie sme tie vesele bezstarostne zienky do ktorych sa pred rokmi zamilovali. Obcas si myslim ze keby moj priatel mal take vykyvy nalad ake mam ja tak by som ho urcite uz niekam poslala alebo by som isla ja❤️🌺🍀On to vsak vsetko znasal a hovoril ze bude zase dobre a mal pravdu. Prave v tychto situaciach sa testuje laska nie ked je vsetko ok a nic nam v zivote nechyba. A na druhej strane je tu aj vela zienok ktore pisali ze problem maju ich manzelia a snazia sa im tiez vsemozne pomct. 🌺🤗❤️😘🌸Takze ani mi by sme tie nase zlaticka nenechali v problemoch vsak povedzme si aka je to katastrofa ked ma chlap len obycajnu chripku. Co by si bez nas pocali?.?..😘😘😘❤️🌺

domkaaaa
28. okt 2016

@umabell no uz ma neprehana ani nenapina ... Tak to asi bolo z neurozy 😊 Ale ponechali mi nie neurol ale rivotril 😊 Nejaku davku neviem aku

domkaaaa
28. okt 2016

Ako keby ma moj priatel to co ka tak ho plne podporujem 😊 Ved to ke choroba ako kazda ina a nijako nas to vo vztahu neobmedzuje ideme kam chce 😊 Jedine ked som hospotalizovana tak pocituje ze ke bezomna 😢 To musime pretrpwt ale to posilnuje vztah

ivka1302
28. okt 2016

@qidko
@evak12 som rada ked obcas napisete😘❤️🌺🌺🍀🌺myslim na vas a posielam😘😘😘😘😘😘😘😘😘

evak12
28. okt 2016

@ivka1302 dakujem pekne 🙂

domkaaaa
28. okt 2016

@junova dakujem zlaticko ❤️

somebunny
28. okt 2016

@junova brala som asi 4 MESIACE lekarka mi ani nechcela dat ze ich nepotrebujem ale mala som uzkosti a nemohla som vobec spat no pomohli 🙂 vies kto neprezil nepochopi ked ti umiera pred ocami tvoje druhe ja mlady chalan buduci pravnik plny stale zivota a ta hnusna choroba ti ho berie a on ti umiera pred ocami chradne zo dna na den najhorsie bolo ze som nemohla vobec plakat a tie bolesti co mal este dlho sa mi v noci snivalo ako krici od bolesti

junova
28. okt 2016

@domkaaaa Domka, myslim na Teba<3 Aby si opäť bola,veselé dievča

somebunny
28. okt 2016

a chalana mam a robim v skolke vies primarka sa vyjadrila ze to bola stresova situacia boli sme na seba strasne upety stale spolu tak sa ani necudovala ze som tak upadla po tej psychickej stranke teraz vela sportujem zacala som trenovat kamosky v posilke proste mam vela zaujmov pochopila som ze teraz musim zit za nas oboch verim ze to zle je uz za mnou ano aj zeny maju byt silne verim ze ja taka uz som vies vela sme toho prezili ked bol brat chory neprajem ani nepriatelovy

somebunny
28. okt 2016

verim ze ani jedna z vas by si nezobrala za manzela psychicky choreho cloveka je ine ked je tvoj manzel samozrejme ze aj ja by som ho podporovala preco si nedate fotky ked sa ani jedna z vas nehamby za svoje ochorenie ametyst mi nechcela napisat ani skadial je neverim ani ze by ste dali strazit deti zene ktora bola na psychiatriii ze je to choroba ako kazda ina nieje aj v Amerike to tak isto beru ako tu mam tam babku aj dedka a chodime tam stale tak viem ocom vravim

somebunny
28. okt 2016

@domkaaaa a tvojmu frajerovi prajem pevne nervy s tebou bude ich potrebovat

umabell
28. okt 2016

@somebunny lenže choroba ta môže postihnúť hocikedy a keby tvoj priate teraz nedaj boze ochorel tak ho nechas? Myslim psychicky.. To ako keby nás opustili naši... Vies nikdy nehovor nikdy.... Su psychicke a psychické choroby.... Nehadz ich do jedného vrecia..

somebunny
28. okt 2016

@umabell nesnazila by som sa znicit zivot niekomu inemu a si tolko stat sa to moze aj mne ale nechcela by som znicit zivot aj cloveku ktory si moze najst zdrave dievca ver mi viem o com hovorim ked brat bol chori ako som sa trapila nemala by som to srdce aby sa sa tak niekto trapil pre mna a psychika je na cely zivot

somebunny
28. okt 2016

@umabell a nedaj boze keby to zdedili deti lebo je to svojim sposobom dedicne ta psychicka labylnost to ti povie kazdy lekar

somebunny
28. okt 2016

a co sa tyka domkaaaa musi sa sama pozbierat netreba ju lutovat je mlada baba a sa len pozoruje co nema ine zaujmy tak nikdy nebude ok treba pevnu volu a chciet zabojovat neviem ako bude vychovavat deti ked je kazdu chvilu na psychiatriii

umabell
28. okt 2016

@somebunny to je podla mna sebecké ale sto ludi sto chutí.. A ja si osobne nemyslim ze som mojmu znicila život... Kde mas istotu ze prežijete zivot bez choroby? Bud ty alebo on.. Ved laska je aj o tom ze ta ten clovek podrží vo všetkom... To všetko patri k životu.. Bohužiaľ su aj choroby...

junova
28. okt 2016

@somebunny Ja mám občas uzkosti, antidepresíva neberiem. Nikdy som na psychiatrii nelezala. Chodím ku psychologicke, starám sa o deti, domacnost, podnikám, aj kamarátkam občas strazim deti. Je pravda, že keby som o nejakej žene vedela, že ležala na psychiatrii tak by som mala obavy jej dať postrazit dieťa. Ja som ochorela pred pár mesiacmi. Čiže o psychických chorobách som nevedela nič. Ale už viem, že sú ľahšie a ťažšie. Určite by som nešla do manželstva s mužom s maniodepresiou, schizofréniou, ťažkou depresiou. Ale sú aj lahsie choroby ako neurozy. Vidíš, Ty si učiteľka a keby o Tebe rodičia vedeli, že,si brala,určitý čas antidepresíva tak by sa Ti tiež báli dať svoje deti do triedy. Tiež tu nemáš fotku. Je to hlavne kvôli predsudkom. Človek s psychickými chorobami je pre ľudí blázon.