Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mm103
11. nov 2016

@slavkasobanska určite áno človek pri práci príde na iné myšlienky a nesleduje sa tak...to.je asi nejaká forma terapie.. aj domka to tak má v zaluzi.. aké ti teraz dali lieky?

slavkasobanska
12. nov 2016

@junova ahoj,už som doma po mesiaci na psychiatrii,mam nove antidepr...ešte som zamotana,ale to hadam prejde,... 🙂

umabell
12. nov 2016

@slavkasobanska ahoj nech sa ti darí. A ake ti dali?

slavkasobanska
12. nov 2016

vieš čo ranne ešte nemam nastavene uplne lebo za mesiac sa to neda,ale rano beriem,pol xanaxu,alventu 75 mg.tu mi vysadzuju a začinam brat Brintelix ,to je niečo nove,ale ešte v malých davkach,obed pol xanaxu,Brintelix,magnezium a večer 2 x Valdoxan,Quentiapin to je niečo nove,...ale na spanie už nič neberiem,spim ako zarezana,ale ešte dobre 2 tždne kým budem uplne nastavena na lieky,lebo to sa musi pomaličky vysadzovat Alventa,..ale už neplačem,som ok,ale unavena sa citim,hlavne rano,..chodila som na denný stacionar a mala by som absolvovat celý program,ale to trva 90 dni a pre mna je to daleko cestovat každý den do Mikulaša z Popradu,možno neskor,tak budem chodit na individualne sedenia ku psychologovi ...a uvidim ako to bude,ale dufam že ok,... 🙂

ametyst123
12. nov 2016

@slavkasobanska Ahojky Slavka, Brintellix som brala aj ja, a je dobrý, pomohol mi, síce teraz beriem iné adčko, ale ten Brintellix bol celkom fajn, treba ho však brať minimálne pol roka, a je to fakt nové adčko, a teda nemá takmer žiadne vedlajšie účinky, čo je super.... Ja osobne som však presla z Brintellixu na Duloxetín, ale to preto, že ani prvé adčka Tianeptin mylan, ani Brintellix, mi uplne nevyliečili moje bolesti v zaludku, resp. pod pravým rebrom, tak som skusila zmeniť na tie tretie adčka a to teda ten Duloxetín, ale asi ani ten nie je až tak super.... on je skôr na depky, a ja by som skôr potrebovala niečo fakt priamo na pp.... mám momentálne problém akurát tak s tou hrčou v krku, ale už aj s tým si viem poradiť.... takže neviem,.... zvažujem... že ešte dám priestor Duloxetínu, nech má čas zabrať.... beriem ho už síce asi tretí mesiac.... ale ja si počkám... možno to bude ešte kus trvať... ale aj tak už je to narozdiel od začiatku, uplne iné a super, mám pocit, že je to už na tých 90% ok,... čo je teda pre mna osobne super.... 😅 ....TAkže držím palceky, nech sa Ti darí, a budeš ok.... Ten Valdoxan a Quentiapin nepoznám, nebrala som to... takže neviem posúdiť.... 😉 . Drž sa....ahojky....

domkaaaa
12. nov 2016

Baby som doma a je mi hrooozne nevilno 😢 Fuj ha grcam prehana ma 😢 Nieco porobim ale zasa sa nutim niekam ist lebo fakt mi je cudne ...

domkaaaa
12. nov 2016

Baby uz som vracala 😢

mm103
12. nov 2016

@domkaaaa a Z čoho domi?stres či?

junova
12. nov 2016

@slavkasobanska Ahoj, ako si sa mala na liečení? Lieky určite pomôžu. Pekný deň ;)

slavkasobanska
12. nov 2016

@junova ahoj ...bolo to dlho ale zvladla som to,... 🙂

junova
12. nov 2016

@slavkasobanska Ty si denne dochadzala?

slavkasobanska
12. nov 2016

@junova nie ja som tam ležala na oddeleni,..ale mala som ešte do februara dochadzat na denný stacionar,ale je to pr mna daleko tak som to odmietla.Budem navštevovat ambulantne ešte psychologa,..no taký čo by ma zobral 2-3x týždenne nie je,tak uvidim..

domkaaaa
12. nov 2016

@mm103 ja neviem skor crevna chripka ... Modlim sa lebo ak je to z neurozy tak zbohom bola som s priatelom v obchode a grcala som znova na wc potom sle prisli k jeho tete ja uplne nesvoja a zasa na wc 😢

mm103
12. nov 2016

@domkaaaa neboj teraz ide viróza aj ja som vracala pred dvomi tt

domkaaaa
12. nov 2016

@mm103 budem sa modlit 😊😊😊

domkaaaa
12. nov 2016

@slavkasobanska za kolko si pocitila ze to ide k lepsiemu? Ja vooobec neviem co sa dnes stalo 😏 Nesmiem zuuufat

junova
12. nov 2016

@domkaaaa Neboj, Domkaaaa, aj my sme mali brusnu chrípku.

domkaaaa
12. nov 2016

@junova dakujem za povzbudenie baby ... Teraz som vyrobila hrozny trapas aj sme sa zasmiali 😂 Volala mi buduca svokra ci mi je uz lepsie a ja ze ano teta vyspala som sa s marekom 😂😂😂 to je moj priatel jej syn 😂😂😂 ona do vybuchu a ja zee nieeee ako tteta vedla seba sme spali 😂😂

slavkasobanska
12. nov 2016

@domkaaaa no ešte to nie je uplne dobre,lebo ranne lieky sa mi budu ešte upravovat cca 3 týždne,.ale je mi lepšie...

simka1454
12. nov 2016

ja som dnes celý deň taká malátna poobede som aj zaspala a teraz večer taká úzkosť veľká,len do plaču mi je, dokonca aj keď som si zapla na šlágri Kollárovcov tak by som len plakala a zas som tu len sama,už sa mi fakt zdá že či to niekedy prejde

mm103
12. nov 2016

@simka1454 neboj simi určite áno... dnes zmena počasia Do toho ide byť spln možno aj preto...

simka1454
12. nov 2016

@mm103 asi to bude aj tým aj to ma dosť ovplyvňuje, len mi už je tak zle že mi žalúdok dvíha a aj hlava ma začína bolieť

mm103
12. nov 2016

@simka1454 skús si ísť ľahnúť,rano bude určite lepšie mne veľmi v tomto aj spánok pomohol keď mi bolo zle alebo som ležala a modlila sa... neboj bude dobre..ako domka hovorila my nie sme choré ale len príliš citlive na isté vnemy.. neboj... aké lieky berieš?

simka1454
12. nov 2016

@mm103 no ja tých liekov mám dosť-xanax ten beriem 3 razy denne polovičku,spitomin rovnako beriem,citalopram ráno a na obed 1 tabletku a večer tritico. Asi bude len lepšie ísť do postele aj keď neviem či zaspím keď som spala poobede ale snáď po tabletke sa mi podarí.Dnes som doma nič neurobila,žiadne sobotné upratovanie,nič len unavená som a teraz ešte horšie je.

mm103
12. nov 2016

@simka1454 a neskúšala ti dr.zmenit lieky?

simka1454
12. nov 2016

@mm103 doktor mi neskúšal ešte meniť lieky aj keď som sa na to pýtala, stále ma zásobuje tými istými, ja som si v lekárni už z troch receptov nevybrala xanax lebo on mi každý mesiac predpisuje rovno 3 balenia a to ešte teraz mám doma 6 krabičiek a keby som si z tých receptov vybrala ďalšie to by som mala už 15 a teda neviem načo mi to tolko je.Aj som mu hovorila že tie lieky mám a aj tak mi predpísal ďalšie.

mm103
12. nov 2016

@simka1454 tak možno by ti prospela zmena...A nad zmenou dr?Ja tomu nerozumiem,ze ti dr.ked nevidia posun tak nezmenia... nepomôžu...

simka1454
12. nov 2016

@mm103 veď to som už chcela len som nerozhodná bojím sa zmeny dr ale som rozmýšlala tak že mám ísť na kontrolu 6 decembra a potom určite až po novom roku a to by som už nešla k nemu ale skúsila by som zavolať do iného mesta či ma vezmú lebo u nás je iba jediný doktor

ametyst123
13. nov 2016

@simka1454 Ahojky Simka, tak ako som Ti písala, fakt vážne seriozne pouvažuj nad tým, či tie lieky, ktoré berieš, nie sú pre Teba moc vela....Ako som Ti už písala, podla mna Ti stačí jedno adčko, ale poriadne, také čo by Ti zabralo, a jeden benzáč k tomu, na prekonanie začiatkov, prípadne aj dalej, ako podpora.... Ja neviem, ale to už sa mi zdá byť totálne pridlho, brať tie isté lieky a žiadna zmena... To nie je dobré, inak , neuvažovala si nad tým, že ked Ti to neprospieva, tak načo to vlastne berieš?... Ja mám pocit, že sa bojiš zmeny, ale ja Ti poviem tak, že ja som menila adčka už trikrát, prvýkrát po troch mesiacoch, druhýkrát po 5 mesiacoch, a teraz beriem tretie adčka, a už ich beriem asi tretí mesiac.... tak uvidím, či nezmením.... ale ešte tomu dávam šancu.... snad to bude tých 100%.... uvidíme... 🙂 . A ja som brala VžDY LEN JEDNO ADčKO A JEDEN BENZáč, A TAK SOM VEDELA, čI PôSOBí, A AKO PôSOBí, A V čOM MI TO POMOHLO, A V čOM NIE...!!! A TAKISTO SOM MENILA HNED, ZO DNA NA DEN, ZIADNE PRESTAVKY , ANI ZNIZOVANIE DAVOK SOM NEROBILA, ROVNO SOM NA DRUHY DEN , KED SOM DOBRALA STARE ADCKA, ZACALA S NOVYMI, A USETRILA SOM SI TRAPENIE ZO ZNIZOVANIA ADCIEK, A ROVNO SOM PRESLA NA NOVE,... A LEN PRVY TYZDEN BOL AKO-TAKY NEBARS, ALE DAL SA V POHODE PREžIť, A POTOM Už BOLO OK.... TAK SA FAKT NEBOJ ZMENIT ADčKA ANI BENZáč, AK TI NEPOMáHAJú, A NEMAJ STRACH... DOBRE?....A NA TOHO LEKARA TVOJHO MAM VIEš AKý NáZOR, TAKžE PODLA MNA ZMENA Už MALA BYť DáVNO...!!! NEVIEM, ALE JA SOM TAKY TYP čLOVEKA, žE SA NECHCEM DLHO TRáPIť, CHCEM SA VYLIEčIť, A MYSLIM SI, NIE, SOM PRESVEDčENá O TOM, žE AJ TY SA CHCEš Z TOHO DOSTAť, TAK UROB PRETO NIEčO, ALEBO TEDA VšETKO, A AK VIDIš, žE TIE LIEKY NAOZAJ NEZABERAJú, A LEN S NIMI PREžIVAš A TRPíš, TAK JE ROZHODNE POTREBNá ZMENA.... NEOSTAVAJ PRI STAROM LEN PRETO, žE TI TO "VYHOVUJE"... ALE NEBOJ SA ZMENY.... AJ KED MY SME žIENKY TAKé, čO NEMáME RADY ZMENY, ALE V TOMTO ZMENA NUTNá JE !!! Tak Ti držím palce, nech sa odhodláš, a urobiš krok k vyliečeniu , a sama, a dokážeš to, zvládneš to, uvidíš, ja tomu verím, tak tomu ver aj Ty...!
A inak aj mna včera spolu s manželom , oboch nás straaašne silno bolela hlava, obaja berieme adčka.... ale dala som si Ibalgin (aj ked môj nazor na Ibalgin poznáte...) dokonca dva naraz, a tá hnusná nenormálna bolesť prestala.... a manželovi tiež... a uplne to stačilo , a celý den už bol ok.... A dnes .... zistila som , že už tam mám náznaky svojich dní.... 😵 ... takže asi to bolo tým.... Ale prečo manžela bolela hlava?... 😵 Asi tiež bude mať svoje dni.... 😀 😅 ... No a čo sa týka toho zalúdka.... ja som skusala najprv Pancreolan... ten je dobrý... dobre mi trávi, a čuduj sa svete nemávam potom bolesti a krce.... ale občas mám pocit, že mám vela kyseliny v zalúdku (sice som citala, že opak je vraj pravdou, že ak má človek málo kyseliny, tak tá strava stúpa hore, a môže dokonca podrážiť pažerák, a vyvolať pocit hrče v krku,....) ale ja mam pocit, že mám práveže vela kyseliny, s tým som mala problém aj v detstve.... a teda tá mi spôsobuje aj tú hrču v krku.... vlastne mi podráždi krk... a ja sa citim nepríjemne... Takže som začala na to užívať Anacid... sú to také sáčky, ktoré treba rozrobiť vo vode a vypiť... ale toto jediné mi tiež zaberá....okrem toho Pancreolanu....Viem, že je to slabý liek, slabé antacidum... ale vyskušala som ich predtým kopec, aj silných,..... napr. Oprazole, Nolpaza, Emanera, a aj Gastrotuss sačky napríklad.... ale nič nepomáhalo... ale ten Anacid... je super.... Tak možno na tie tráviace a zalúdočné problémy musiš skušiť prísť sama na to, čo Ti robí dobre,.... ak máš krče rozhodne vyskušaj No-spu, a ako som už spominala, Pancreolan, alebo Panzynorm.... to sú len enzýmy na podporu trávenie... ale pomáhajú.... alebo ten Anacid.... Vieš, ja Ti nechcem absolutne diktovať, čo máš robiť, je to vylučne na Tebe... ja len pííšem to, čím som si prešla ja, a čo pomohlo mne, ale každá sme iná, a každej niečo iné zaberie, ale chcela som Ti napísať, že nie si sama , kto má s tým problémy, a že sa dajú riešiť.... 😉 .Tak držím palčeky... A neboj sa,.... uvidiš že sa to zlepší... a bude to ok...

juliet86
13. nov 2016

Caute baby. Uz vas tu veeeeeeeeeelmi dlho citam a dnes som sa rozhodla vam napisat...
Trpim chronickou bolestou chrbta uz skoro rok. Teraz sa mi dari fungovat ze opat pracujem mesiac ale uplne bez bolesti nie som... chodim na fyzioterapiu trikrat tyzdenne, medituhem a chodim do lesa na prechadzky. Ale bolesti tu stale su... mala som aj krizy kedy som chodila raz za tyzden/dva k psychologicke lebo som bola z mojho zdravia nestastna.... mam nastudovaneho bilion dva a niekde som sa docitala ze na chronicku bolest chrbta moze zabrat nizka davka antidepresiv (nizsia ako by realne pomohla na depku)
Chapem to laicky tak, ze uz mam predrazdene nejake casti mozgu resp. Nervove drahy ze uz vnimam kazdy podnet ako bolest... kvazi take nieco...
Snazim sa lieky akekolvek viac menej nebrat. Len potom nespim od nepohodlia/bolesti (sem tam) mam bolesti v kazdy horsi den a je to extremne narocne psychicky fungovat tak.
Ale zase viem ze adcka by boli na viac mesiacov a maju vedlajsie ucinky atd atd a my odkladame bejbi uz dlho sjrz ten chrbat... chapete.
A vobec s akym lekarom toto prebrat? Obvodny? Neurolog? Ortoped? Psycholog? Psychiater? Fyzioterapeut? Ak by ste mali kusok casu a sily napisat mi ip s vasim nazorom/skusenostou budrm vam vdacna.
Ps moja bolest ma fyzicky zaklad mam nespravne lopatky a visunute platnicky..