Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
19. nov 2016

@mm103 ešteže ta mam kks :/ dakujem že ma tak podporuješ 🙂

janefonda
19. nov 2016

@domkaaaa drz sa! zvladnes to! pusti si relaxacnu hudbu, na youtube je toho vela. mne to dobre robi, len si treba najst taku svoju co ti pasuje 😉

janefonda
19. nov 2016

@domkaaaa mozem ti povedat, ze predtym kym som mala minuly rok lieky, som zila uplne plnohodnotne. S detmi som sa jasila, blaznila, chodili sme pocas leta kade tade. nebola som ani otapnuta z liekov, uplne v pohode soferujem... a aj teraz sa uz tesim zo zivota, snazim sa postupne zatazovat, ale nie pretazit.

umabell
19. nov 2016

@janefonda ahoj presne ako pises aj mne pomohlo velmi hudba a meditacie na youtube je ich neúrekom... A presne ako vravis ze keby skom mala nahodou brat lieky aj cely zivot ale budem žiť.. Aj ked samozrejme chcem byt raz bez nich... @mm103 a neboj babo budes mat a chvalabohu su tiez adecka v tom najhoršom pripade ktoré sa mozu uzivat aj pocas tehu... Mozno sa aj ja rozhodnem a budem mat bábo 😊😊ved uvidime co nam osud pripraví...

umabell
19. nov 2016

@domkaaaa domka skus tu relaxačnú hudbu uz to tu piseme viacere nepozoruj sa a pusti si niečo... Pomaha velmi...

janefonda
19. nov 2016

@umabell mne velmi pomaha to ze som si nasla cestu. Najhorsie bolo mysliet si, ze to nezvladnem. Strach zo strachu co ak... Ja mam neskutocnu predstavivost- co je sice na jednej strane vyhodne pretoze ja som dost kreativna. No na druhej strane ma to obmedzuje, ked si vykonstruujem a pospajam nemozne. Osud umelca 😀

janefonda
19. nov 2016

@domkaaaa si silnejsia nez si myslis. a to uz preto, lebo si sa dala na tento boj!

umabell
19. nov 2016

@janefonda juuuj presne aj moja predstavivosť nema konca😀😀😀

domkaaaa
19. nov 2016

baby dala som si hned autogen ako to prišlo aj som sa ospršila a je lepšie 🙂 snažim sa zamestnať mysel lebo hned bežia myšlienky všelijake fuj hnus ... no ja to mam presne ako na striedačke :/ jeden den vravim maminke že idem už domov že to už zvlááádnem a jeden bum a je hrozne ... a zasa takto dokola ale pamatam si na slova jednej doktorky že presne takto prebieha liečba na striedačku až sa to raz ustali a mne bude len lepšie a lepšie 🙂 dakujem babulky aj včera sme počuvali hudbu 🙂 a hned nam bolo fajn 🙂

domkaaaa
19. nov 2016

No mne beži treti tyžden ale to som mala len uplne najnižčiu davku taku normalnu davku mam len piaty den odvtedy som sa citila super take tri dni a dnes katastrofa som preležala skoro cely den :/

domkaaaa
19. nov 2016

No a ešte jedna vec psychológovia mi vravia že mam hystricku úzkosť že vôbec nie su veci take ako ich ja beriem napr dnes som možno ležala lebo sme nemali čo robiť a nie že som mala depkju :/ len ja to už ani neviem rozlišiť

janefonda
19. nov 2016

@umabell vidis, a vieme sa na tom aj zabavit 😀 samozrejme ked mam depresivne predstavy az take vtipne mi to nepride. No na druhej strane viem, ze o moju fantaziu by som nechcela prist. Dost mi to dokaze pomoct, super improvizujem ked treba.
Sama na sebe som spozorovala, ze napr spravy, ktore do nas hustia same negativa mi nerobia dobre. Nastastie sa to dobre riesi, nepozeram ich. noviny necitam, resp. si selektujem co si precitam a co nie. Ovela viac mi dava pozitivna literatura.

janefonda
19. nov 2016

@domkaaaa tieto hystericke chvile su zial sucast depresie. ako vravim, coskoro prevazia tie pozitivne chvile nad zlymi. Usmej sa, pomaha to! 😉

mm103
19. nov 2016

@domkaaaa za máličko ty si ma tiež podporovala na začiatku.vsetky sme si tu rovne a neboj všetko prejde .😘

domkaaaa
19. nov 2016

dakujem vam baby :* :* neviem čo by som bez vas robila 🙂

domkaaaa
19. nov 2016

ste moje vzory že to ide 🙂

janefonda
19. nov 2016

@domkaaaa prijemny večer ti želám, ja som uz suca do postele.
Zajtra ráno ked vstanes usmej sa na seba v zrkadle a povedz si v duchu zvladnem to!

mm103
19. nov 2016

@umabell umka ja ťa proste zbožňujem, ty vieš vždy tak pozitívne zareagovať :-*

domkaaaa
19. nov 2016

@janefonda poviem :*

sahenka
19. nov 2016

Ahojte dievčatá, už mesiac beriem Citalec, ale posledné tri dni nič moc. Aj ráno mi bolo nafigu .. uz som myslela že zabrali, lebo keď som bola u psychologičky naposledy, tak som tam neronila potoky sĺz ako keď som AD nemala 🙂 ale takýto výkyv môže byť? Dr povedala, že 3-6 týždňov ak nezaberú, tak sa menia

lehotka
19. nov 2016

@sahenka slzy liečia 😌takže ak sú tak je to super 😉

ametyst123
20. nov 2016

@domkaaaa Ahoj Domkaaaa, musiš fakt počkať, a vydržať, pretože je to aj tak krátka doba na to, aby Ti až na 100% zabrali adčka... tri týzdne je málo....si velmi nedočkavá, tak ako som bola na začiatku aj ja,... ale každé adčka potrebujú určitý čas, a podla mna počítať dník po dni, že kedy mi už bude lepšie, je nie až tak dobrý nápad, skôr sa na to nesústreduj tak príliš, ale práve naopak, rieš iné veci, daj si do poriadku všetko, čo Ta trápi, lieky nerieš, a ani nebudeš vedieť kedy, a účinok sa dostaví aj sám.... len to chce fakt trpezlivosť.... a nespoliehať sa výlučne len a len na lieky, tie majú pomôcť aj vyliečiť, ale ak nechceš recidívu, dostať sa do toho opäť, musiš zmeniť svoje postoje k životu, k sebe samej, k svojim blizkym.... a nebáť sa, lebo to, čo nám toto spôsobuje, je strach... a ten chceme v provom rade poraziť, aby nám nejaký strach neničil naš život, naše štastie, len preto, že sa niečoho bojíme.... NIE! Treba strachu povedať NIE! Nebojím sa Ta, a je mi ok, a aj mi bude ok, a som v poriadku, som zdravá, a aj budem zdravá, a už môj život ovplyvnovať nebudeš !!! Tak si skús hovoriť vždy, ked máš pocity, že si na tom zle, lebo Ty na tom zle nie si, to len Tvoj mozog, a strach v nom Ti tieto pocity vyvoláva..... netreba sa báť, treba sa prestať báť....! Mne teraz utkveli v pamäti dve slová pápeža Jána Pavla II., lebo som nahodou prepla na STV1, a tam o nom davali dokument... a tam bolo to, čo mi fakt utkvelo silno v pamäti, a to dve slová...: "NEBOJTE SA."....

janefonda
20. nov 2016

@sahenka pravdepodobne si prechadzas docasnym zhorsenim stavu. To sa stava cca v tomto obdobi. Je to sucast tohto obdobia, kedy lieky zacinaju zaberat, no este nemaju plnu moc. Sustred sa teraz radsej na to, ako zmenit svoje nastavenie.

janefonda
20. nov 2016

@domkaaaa 😉 podla mna je paradne, ze sa tu dokazeme podporit. Ver v seba samu, svoje myslienky sa treba naucit regulovať. Je to ta najlepšia cesta ako z tohto kruhu von.

sahenka
20. nov 2016

Fuj baby, mne je dnes katastrofálne. Dúfam, že to čoskoro prejde. Už ráno som sa zobudila so strachom, úzkosťou, panika.... čo tie AD nezaberajú?

janefonda
20. nov 2016

@sahenka ale ano zaberaju, len to chce cas, si na takom prelome momentalne. Pusti si hudbu, urob si caj a oddychuj ak sa da, alebo ked ti viac pomaha pohyb rob niečo. Mne ked bolo blbo, skor mi vyhovoval pokoj.
Všetko bude dobre, chce to len čas.

sahenka
20. nov 2016

Môže to byť aj tym, ze mam menzes? Ale takto blbo mi fakt nebolo ani nepamätám. No oddychovať veľmi nemôžem, musím ísť variť a trochu poupratovat.

esselte
20. nov 2016

@mm103 ano,citim.sa rovnako a super

domkaaaa
20. nov 2016

fuuu baby aj mne je dnes katastrofalne už som utekala za sestričkou a ta krava tam zas neni :/ napina ma na vracanie mam totalnu depku nič sa mi nechce :(

domkaaaa
20. nov 2016

len by som spinkala a nič nerobila ... ja hned panikarim že už beriem lieky tri tyždne a takyto katastrofalny stav by už nemal prisť či?