Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
28. nov 2016

@esselte Aj toto bola moja torta;) Doteraz som pekavala len koláče kysnuté, lístkové cesto, zákusky, bublaniny, bábovky, nepečené..Na vzhľade nezáleží ale na chuti ;)

mm103
29. nov 2016

Ahojte kočky, akurát čítam o blahodarných účinkoch včelej materskej kašičky na organizmus, nielen pre dospelých ale aj detičky..prosím Vás pekne myslíte, že by som to mohla ak užívam Adčka?

junova
29. nov 2016

@esselte Chcela som napisat moja prva torta

evak12
29. nov 2016

@junova ahoj,prosim ta mam zmenit te lieky co som vcera pisala?prosim poradte niekto,dakujem

mm103
29. nov 2016

@evak12 a prečo ste menili?

evak12
29. nov 2016

@mm103 ahoj,vcera som bola na kontrole,a povedala som jej,ze mam sa bojim aby sa mi to vsetko nevratilo,ze do vsetkeho sa len nutim,nic sa mi nechce .....ona mi povedala,ze teraz je prechod medzi jesenou a zimou ....a nakoniec mi namiesto alventy a valdoxanu,predpisala Fevarin a Anafranil,chodim do pracea sa bojim,ze ako budu ucinkovat nove lieky,co mam robit?dakujem

mm103
29. nov 2016

@evak12 ono je pravda že teraz ten príchod je naozaj blbý,je aj skoro tma a nemáme kde dobiť batérie... človek ide do práce tma z práce tiež tma...Ak máš len teraz také obdobie a predtým bolo fajn skús ešte vyčkať ak sa cítiš naozaj zle alebo sa ti zdá že je to horšie skús zmenu nie vždy človek pocíti vedľajšie účinky pri zmene liekov čo som tu čítala kočky tak fakt ako ktorá takže to asi nie je pravidlo...neboj bude dobre 😉

junova
29. nov 2016

@evak12 Evka, ja ti neporadim. Ja neberiem antidepresíva, nemám s nimi skúsenosti. Daj na radu lekárky.

junova
29. nov 2016

@mm103 Ahoj, ako sa mas? Akú máš vlastne diagnozu a ako dlho berieš lieky?

slavkasobanska
29. nov 2016

Ahojte kočky,..ano tie prechody su velmi zle,treba sa trochu zamestnat,...ja napriklad prave teraz robim čiapočky na vian. stromček..aj mi prejde čas a niečo si aj zarobim,dufam,.ak nie rozdam to znamym,...

somodtoho
29. nov 2016

Ak náhodou neviete o týchto veciach - máte to tu čierne na bielom:
http://www.auria.sk/blog/ockovanie-je-organizov...

umabell
29. nov 2016

@evak12 ahoj neboj sa zmeny aj ja som menila a v pohode daj na radu lekarky..

umabell
29. nov 2016

@somodtoho ahoj sem to hadam nepatri radsej pis take pekne veci ako vcera😊

mm103
29. nov 2016

@junova ahojky, mám diagnostikovanú panickú poruchu plus tetániu ale veľmi slabú..to sa nesie ruka v ruke..beriem AD, začala som teraz tretí mesiac...cítim sa lepšie, aj keď pred menzesom je to vždy horšie, rovnako ako pri zmene počasia a mávam ešte stále blbé dni, čiže sa necítim ešte fit úplne tak ako predtým 🙂

junova
29. nov 2016

@mm103 Neboj, budeš opäť fit. V minulosti si nikdy nemala psychicke problemy? Koľko máš rokov? U mňa sa problémy objavili tento rok v januári keď som mala 36 rokov. Bol to šok lebo dovtedy som psychické problémy nemala ale pomocou rodiny a psychologicky som sa s tým naucila žiť. Nesustredit sa na to, nelutovat sa. Aj keď je to obcas ťažké. Neviem, či si čítala novú evitovku pod povrchom. Autorka píše ako dostala panickú poruchu avšak dostala sa z nej. Napísala som jej cez Facebook a pisala mi, že už je v poriadku a že aj jej rodičia mali v 35 tke psychicke problemy najmä uzkosti a dostali sa z toho. Táto spisovateľka dokonca.ani neberie antidepresíva a zvládla to. Tak vidíš, že sa to dá, či s liekmi či bez. Musíme bojovať a dáme to.

standusina
29. nov 2016

@slavkasobanska velmi dobry napad, myslim ze zeny ktore nemaju co by sa mali zamestnat takymito konickami. Mame tiez rodinnu znamu ktora je uz dochodkyna a ona zase vyzdobuje vajicka a vsetko mozne ine, ako napriklad vystrihuje s papiera vlocky ale najviac ju bavia tie vajicka a fakt jej to uz aj ide🙂

mm103
29. nov 2016

@junova aký je názov tej knižky prosím ťa?? rada by som si prečítala. Prvé stretnutie s touto "kamoškou" som mala v 20-tich rokoch, keď som mala také prelomové obdobie, vydala som sa, presťahovala sa od rodičov, s ktorými si super rozumiem a zároveň aj od môjho milovaného braška, ktorý mi bol ako syn, starala som sa o neho a on to tiež ťažko niesol. Do toho nová práca, kde jedna kolegyňa na mňa príliš tlačila a bola som v stresovom prostredí a k tomu ešte aj vysoká škola. Dovtedy som nevedela, čo to panická porucha je, až mi časom bolo horšie a horšie, prestala som spávať, absolvovala som všetky vyšetrenia, bolo mi stále na odpadnutie až ma všeobecný po všetkých dobrých výsledkoch poslal k psychiatrovi. Psychiatrička mi nasadila hneď lieky a tie my behom mesiaca veľmi pomohli. Vysadila som ich hádam do pol roka. Mala som 7 rokov pokoj. Mala som miernu depku keď som bola po pôrode, ale to som zvládla bez liekov, upravilo sa to samé, to robili tie hormóny. Teraz mám novú prácu a začala som veľmi uvažovať nad zdravím, nad tým, čo nás môže nemôže postretnúť, malá do škôlky, kde mi plakala, mala som z toho stres, pretože som ľútostivý typ človeka, ťažšie životné obdobie nie manželské ale v rodine, s malou sme ležali do toho v nemocnici, dostala som angínu a lieky, ktoré toto všetko spustili nakoľko to bol vedľajší účinok, asi to bola len posledná kvapka a opäť to na mňa doľahlo preto som šla znova, keďže som už vedela o čo ide. Beriem lieky tretí mesiac, teda začala som tretí mesiac a cítim sa lepšie, no ešte to nie je ono. Ja verím, že sa mi ich opäť podarí vysadiť ako to bolo prvýkrát, pretože by som chcela ešte jedno dieťatko a že sa už táto choroba nevráti :( je to asi to najhoršie čo ma zatiaľ postretlo v mojom živote, pretože človek je úplne nefunkčný..naozaj..stále v kútiku duše verím, že budem zasa úspešná a porazím tú pliagu...

mm103
29. nov 2016

@junova a mám 27 a už som si knižku objednala budem čítať 😉

junova
29. nov 2016

@mm103 Kniha sa volá Pod povrchom. Keď Ti lieky pomohli prvýkrát, tak určite aj druhýkrát. Neboj, veď je Ti lepšie. Je to zaujímavá knižka úspešnej žene, matke dvoch detí ako sa stále nahanala až dostala panickú poruchu. Jej manžel to najskôr nechápal a zvyšok sa dozvieš v knihe 🙂

mm103
29. nov 2016

@junova ďakujem za povzbudenie 😉 kupila som si ju on-line v pdf tak budem večer čítať,tesim sa...😉

slavkasobanska
29. nov 2016

@standusina dakujem pekne,..aj ja som doma a takto nemavam až take depky ked niečo robim...

domkaaaa
29. nov 2016

Ajoooojtw baby nemala som cas pisatv rakusku bolo skvelo 😊 Vsetko dobre dopadlo vcera som prisla a neviem ci jeto zmenou ale dnes mam taky divny pocit uzkosti ??? Ani sama neviem co to je akoby sa dialo vserko vo sne vsetko mi je divne neda sa od toho ani odputat. Akoby som bez emocii mali ste to?

evak12
29. nov 2016

@domkaaaa ahoj,ja to mavam hocikedy,ale musim sa premahat ....domka,tebe menili lieky?ake si brala predtyma ake teraz?ten prechod na ine lieky da sa zvladnut?dakujem

domkaaaa
29. nov 2016

@evak12 jasne ze da neboj 😊😊 naposledy som mala escitil a teraz mam prothiaden a waldoxan ... A to ze neprezivam emocie nemoze byt z liekov??? 😢 Bojim sa ze to neprejde ved uz nive lieky mam mesiac a pol

evak12
29. nov 2016

@domkaaaa moja,ja beriem od maja,odkedy som prisla z nemocnice,a takisto mam dni,ze by som najradsej zaliezla pod postel,teraz mam take,ze ma nic netesi,nebavi ....a to chodim do prace,ale musim sa premoct,mam deticky,ktore milujem....len sa musim naucit mat sama seba rada

junova
29. nov 2016

@evak12 Evka, koľko majú rokov tvoje deti? A ako dlho sa,liečis na depresiu?

evak12
29. nov 2016

@junova ahoj,jeden ma 8 a druhy 12,antidepresiva uzivam 10 rokov,preco?najprvsom sa liecila na panicku poruchu a posledny rok,ze vraj aj depresia,recidivujuca pan.porucha

junova
29. nov 2016

@evak12 len tak sa pýtam, aj ja mám 8 ročne dieťa. A desať rokov si bola v pohode až v máji sa ti pohorsilo?

evak12
29. nov 2016

@junova ano,cely ten cas som brala rano paretin,nic viac,az v decembri minuleho roka sa to zhorsilo,ze v aprili som nakoniec skoncila v nemocnici a tak druhykrat v maji

domkaaaa
29. nov 2016

@evak12 aj ja chodim aj do prace a musim sa dost premahat 😏 Aj beries benzaky?