Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
11. dec 2015

@sardinka335 presne toto mi vravela lekarka, robte nieco aj ked sa vam nechce aspon trosku, ja som si kupila antistresove omalovanky, ty kokso zeny skoro som ich v zuboch roztrhala, ze antistresive 😀 😀 😀 mna rozculuju ako hovado take mini obrazky, kvietky, motýliky ze sa idem ukudnit hmmmmm skoro som plakala pri nich 😀 😀 😀 ja vravím ze mam hava tak musím ist von a to mi pomaha... treba neco robit nehovorim ze som toho narobila vela sedela som vacsinou ako puk ale som sa aspon pokusala a prersne ako hovoris ako taký robot,,,,

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell baby nemam babatko 🙂 idem z nemocky na vikend domov tak mi drzte palec neviem co buden robit ale k niecomu sa pekne prinutim 🙂

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell a vobec si neviem predstavit ze o tyzden by mi malo byt uz dobre :( ako pises ze o tri tyzdne

umabell
11. dec 2015

@domkaaaa a mozno budes prekvapena ze to bude aj skor 😉 😉 ver tomu daj si to do hlavy,, nic ine nepripustaj len to ze ti bude dobre,, ver mi naprogramuj si to do hlavy prosíím,,, ti vravim ze ani ja som tomu neverili ze co zvasty mi radia ale mali pravdu, vsetko mame v hlave... drzím palce silno..

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell a aj vas vsetko rozrusovalo? Na nirco zle si spomeniem a oblieva ma pot stale mam v mysli ze nejaky napor nezcladnem a zrutim sa ...aj to je ptejav depresie?

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell a stale mam obavy ako to zvladnen doma ked ma o tyzden prrepustia :(

umabell
11. dec 2015

@domkaaaa to je asi skor panicka porucha,,, ano je to normalne ale vid rady vyssie 🙂 zvladnes vsetko neboj... mas lieky, tie zaberu zachvilku a vsetko bude v poriadku.. ti vravím to tie myslienky daj ich hned prec, povedz si zvaldnem vsetko uplne vsetko... nebooj

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell dakujem velmi velmi 🙂 idem si naplanovat pekne vikend 🙂 🙂 a mysliet pizitivne ...musim sa zamestnat 🙂

travnerka12
11. dec 2015
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

@domkaaaa mne pomohla velmi aj motivacna knizka

domkaaaa
11. dec 2015

@travnerka12 aka? 🙂 mas panicku poruchu?

sardinka335
11. dec 2015

Toto nie je vyslovene motivačná knižka, ale je to super knižka, ktora stoji za to prečítať a pomoze ti pochopiť čo sa s tebou deje a čo mozeš robiť, piše to odbornik, ktorý sa tým zaoberá. Vrelo odporučam si ju preštudovať.

https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

umabell
11. dec 2015

@sardinka335 super urcite precitam... dakujem

sardinka335
11. dec 2015

@umabell tato seria obsahuje aj o depresii, OCDčku tak kto chce link napište. Praško je známy český psychiater, ziadne ,,americké bláboly,, ale zrozumitelne napísané, vysvetlene. Podla mna jedna z najlepších serii kníh o neurozach celkovo je od neho.

umabell
11. dec 2015

@sardinka335 jasne daj link... ja rada citam aspon sa dozviem nieco nove 😉 😉

sardinka335
11. dec 2015

,,Deprese a jak ji zvládat,,

https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

,,Obsedantně kompulzivní porucha a jak ji zvládat,,

https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

,,Jak zvládnout generalizovanou úzkostnou poruchu,,

http://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Bro...

no a tu paniku som dala vyššie...
Tak čítajte kočky, vyberte si ,,svoju poruchu,, 😀 😀 😀 😀
mne ta ,,moja,, knizka velmi pomohla pochopiť čo sa deje...su tam aj kazuistiky.

domkaaaa
11. dec 2015

@sardinka335 baby a este jedna otazka 🙂 prsiel na vas niekedy taky stav ze sa vam chcelo plakat a vy neviete koli comu? :D ptoste uzkost v krku a pocit na plakanie

sardinka335
11. dec 2015

@domkaaaa jasnééééé.....ja furt hovorím ze so svojou náladou by som si mohla privyrábať ako ,,plačka,, na cintoríne a by som zarobila. Je to normalne to čo preživaš, utlmi sa to len čo nastupi plný účinok liekov - zatial sa ti to v tom mozgu ,,šteluje,, tak aby to bolo kazdým dnom lepšie a lepšie.

dida232
11. dec 2015

Ahojte moje spolubojovníčky 🙂 najprv @domkaaaa jasné plačlivosť asi každá z nás mala...proste plakať a plakať a ani poriadne nevieš prečo...také ľutovanie sa a všetkého...neboj prejde to 🙂 🙂 🙂 k tým knižkám..aj ja som už o tomto praškovi počula a aj som si jednu knižku kúpila...bohužiaľ som sa k nej ešte nedostala ale vraj veľmi pomáhajú v tom, že človek trochu pochopí čo sa s ním deje 🙂 🙂 🙂
Ja mám dnes upratovací deň, malú mi zobrala na celý deň svokruša, tak chcem využiť a dať to tu dokopy, bo pri nej sa mi to nejak nedarí..upracem a za chvíľu bordel nanovo 🙂

mima4
11. dec 2015

@domkaaaa ako sa u teba prejavuje ta uzkost v krku?

domkaaaa
11. dec 2015

@dida232 no dobre 🙂 zasa prisiel na mna smrtelny strach :D :D z toho ze idem domov

domkaaaa
11. dec 2015

@mima4 no mam stiahnute hrdlo akokeby som v nom nieco mala

mima4
11. dec 2015

@domkaaaa nenutká ťa aj na grganie?

sardinka335
11. dec 2015

@domkaaaa neviem čo ti to pomoze, ale ja som mnoho času zabila tým, ze som sa snazila ,,nebáť sa,, alebo ,,nemať neprijmne stresujuce myšlienky,, ale je to chyba sa vyhybat strachu, stresu a aj tým myšlienkam...strach je v podstate dobra emocia - len zial u neurotika je ten strach z ,,každeho prdu,,. a rozne myšlienky - mne dokina hovorila ze myšlienky na...(neviem čo, doplnte si čo vás máta) su uplne normalne a aj toho ,,normalneho,, človeka, ktory nema ziadne uzkosti, depresie občas napadne niečo zlé, ruhavé, otrasné....len s tým rozdielom, ze zdravý človek mávne rukou a ide dalej zatial čo neurotik sa tak nalaká ze si musí dať tabletku...a boji sa ešte dalšie 2 dni...
Takze viem ze sa to lahko povie ale ,,strach si, tu ok pozname sa, vieme o sebe - nevadi ze sa bojim ze idem domov aj tak idem domov - ulohou nie je nemať strach ale urobiť to aj s tým strachom....proste tu platí heslo ,,urob to bojac sa,,!
To sa mi dávaju rozumy po 10 rokoch čo??? Držím palce, pojde to...chce to trpezlivost, čas a stale na sebe pracovať...stale..a ešte lieky na tie aby som nezabudla.

dida232
11. dec 2015

@domkaaaa neboj..snaž sa tešiť, že budeš doma a ako písali baby naplánuj si čo budeš robiť....napr choď na vianočné trhy sa trochu odventilovať alebo niečo z čoho by si mohla mať aj trochu radosť..musíš sa naozaj naprogramovať a skúsiť to..budem držať palce a pevne verím, že si to aspoň trochu užiješ...ten opušťák 🙂
@mima4 to som mala aj ja v krku, ako takú grču a zle sa mi dokonca aj prehltalo...ale na grganie ma nenutkalo ale možno ty to pociťuješ tak...to je asi z tej úzkosti alebo stresu, ťažko povedať ale prešlo to..ja som si dokonca myslela, že to ma bolí hrdlo a tak som poctivo smúľala strepsils..heh 😝 😝

dida232
11. dec 2015

@sardinka335 to teraz úžasne napísala .... 😲

sardinka335
11. dec 2015

@dida232 posielam ti silné objatie!!!!! nie si na to sama..sme tu s tebou sice virtuálne ale so srdcom a uprimne!!

ralficka
11. dec 2015
Používateľ ralficka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ralficka.

babiky pozitivne mysliet musite! cmuk drzte sa

umabell
11. dec 2015

@mima4 ahoj, mna napínalo dovčera ale brutál, plakala som stale, tlaky, strach to mame vsetky tu... prejde to vsetko len ti lieky zaberu a bude to oka... @sardinka232 k tebe by som chcela chodit na poradnu 😉 😉 😉 myslím to v dobrom..... JA som dnes zvladla tolko veci ze som z toho sama prekvapena, konecne mi aj jest chutí , inac ja aj vela čúúúram ked to mam asi z nervou ale pijem mnozstvo vody zapíjam akoby tu nervu co mam v sebe a fajcím ako lokomotiva 😕 😕 😕 @sovidzka kde si zmizla?

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell sovidzka si uziva domace prostredie :P baby som domka a zvladam mam mirrnu uzkost ale to zasa prejde a hotovo 🙂

sovidzka
11. dec 2015

ahojte babiznee, ja som domka, a mam sa celkom dobre.. az na to teda ze sa mi nic nechce.. a mne ani plakat nejde, som akoby otupena.. ale tak prejde to si hovorim, mozno to mam aj z liekov.. cista apatia.. to ste asi vy nemali ze.. ja mam zmiesanu uskostnu poruchu s depresiou ci tak nejak..ale zacala som tusim panickou :D