Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
28. máj 2016

@apolka77, super si to popisala 🙂 nooo myslim, ze PP je ozaj sposobene nedostatok serotoninu, teda hlavne tym, lebo s nedostatkom pridu depresie, z tych je uzkost a z uzkosti pride strach a ataky... ja tiez si mozem do hlavy aj kladivom vtlct, nie nie, atak nepride, zabranim mu a uz o 2min sa v tom veziem a vtedy vidim, ze no toto je silnejsie ako ja, tento impulz dava moj mozog, lebo ja s nim nesuhlasim 🙂 inak vlastne velke davky L-tryptofanu su takisto perfektne, ale to chce pri PP davku 600mg, ked nie viac a nie nejakych smiesnych 200mg, co napisu na krabicku... take davky nikomu nepomozu... to iste s magneziom, ono naozaj velmi pomaha na krce a uvolnenie svalstva, ale pri PP to chce minimalne 400-800mg magnezia, ja som brala 800mg kvalitneho chelatu, co je vyborna forma, velmi dobre mi pomahalo, uz ho nemam, musim kupit... ale stale ma tesi, ze teda AD ti pomohli natolko, ze ataky neboli... to je pre mna dobra sprava... ja som teda teraz testovaci panak, ze ak zaberie 5-HTP a zensen, tak budem prvy pripad, ktory to zvladol takto... a ako silne ataky si mala? v obchodoch a medzi ludmi tiez? take tie najneprijemnejsie? ja som mavala vzdy hlavne v aute, potom som nemala pri brani zensenu ani jeden, vtedy som tak zbystrila, ze asi ozaj pomohol on, tak preto som teraz isla do toho nanovo, lebo atak som mala prvyraz v obchode, kde uz tak skoro nevleziem, do toho konkretneho 🙂 az ked budem citit, ze je dobre, fakt uplne dobre 🙂

umabell
28. máj 2016

@olivia77 možné to je.. Ale pri tychto sa nepotim čo mi zmenila..

olivia77
28. máj 2016

@umabell, tak aspon ze tak, hned ked nieco nie je ok, treba ziadat o zmenu, telo nam hned povie, ze mu to nerobi dobre...

umabell
29. máj 2016

@janka_banka a v tehu si nebrala adecka? A kolko adeciek si vystriedala? Lebo ja vela....

janka1012
29. máj 2016

@3009 ale ja Alvetu beriem uz desat mesiacov. Vsetko bolo okej ale ako nahle som prisla o pracu,byvanie a rozchod tak som sa uplne polozila...

umabell
29. máj 2016

@janka1012 tak to ma vply na teba.. Aj my sa ideme stahovat mali sme tiez prblemy a to všetko na mňa vplyva a som nasrata sama na seba ze neviem akoby zvladat situacia niekedy si pripadam ako malé ufnukane dieta.. Drzim ti palce aby si to zvládla vsetko nemáš dobre obdobie.. Ale prídu pekne dni ver mi musíme veriť. 💕💕

janka1012
29. máj 2016

@apolka77 ahoj. Apolka ked som bola este v praci a vsetko bolo v poriadku myslim byvanie praca atd mala som v praci take stavy ze sa zblaznim... strasne uzkosti depresie... nevedela som sa sustredit na pracu a navyse stale som bola unavena vycerpana. Takze asi ten moj stav nieje sposobeny len situaciou ale aj tym ze ta Alventa prestala ucinkovat pretoze mi bolo zle aj esye predtym ako som o vsetko prisla...Ta unava to je hrozne to mam aj teraz ale to mam urciye z toho rispenu. Od kedy ho beriem potrebujem spat 12h denne. Do roboty neviem vstat budim sa na desat krat a kym si nedam kavu som hotova... Doktorka mi moc nechce menit AD lebo si mysli ze som sa zosypala koli momentalnej situacii. Ale pravda je taka ze mi zvyklo byt zle este predtym. Casto som volala doktorke ze mi je zle... takze neviem co mam robyt. Na jednej strane by som zmenila AD ale aj sa bojim ci nebude potom este horsie. Na strane druhej ak nezmenim AD ktore mi uz asi aj tak neucinkuju sa mozem trapit este dlho.

olivia77
29. máj 2016

@janka1012, vyskusaj este popri AD aspon kvalitny L-tryptofan, mozno pomoze, aspon ja by som skusila... lekari sice povedia, ze sa nema brat popri AD, ak ak nepomahaju, v tom pripade by som do toho isla... popripade dostanes serotoninovy syndrom a to by si citila, ze ho mas prebytok, tak vysadis a je to...

umabell
29. máj 2016

@olivia77 serotoninovy syndrom je nieked, az zivot ohrozujuci stav takze by som to nebrala na lahku vahu....
http://sk.medlicker.com/603-serotoninovy-syndro...

evak12
29. máj 2016

ahojte dievcata,neviete niektora preco mam kazdy den ten taky vnutorny tras?

janka_banka
29. máj 2016

@evak12 toto by zaujímalo aj mňa, aj ja to mám, hlavne keď sa zobudím tak ráno a ešte aj ruky sa mi trasú ... fuj hnusný stav ....

olivia77
29. máj 2016

@evak12, to je z uzkosti, prave som po takom hnusnom obdobi a dnes je uz super, musim zaklopat... ked sa odstrani uzkost, odide aj tras... tiez som nechapala, co sa tak trasiem, az mi nohy triaslo...

olivia77
29. máj 2016

@umabell, ano mas pravdu, ale serotoninovy syndrom moze vzniknut z uzivania chemickych AD, bohuzial... lekari by to ale samozrejme hodili na prirodny L-tryptofan, ale povedzme si narovinu, telo chemiu a prirodny doplnok uplne inak znasa... pri uzivani prirodnych doplnkov si telo vezme, kolko potrebuje a doplni serotonin, co je pri uzivani AD trosku inak... preto je tolko neziaducich ucinkov z AD... lenze lekari sa z toho vzdy nejak vyvlecu...

olivia77
29. máj 2016

@umabell, ak by serotoninovy syndrom vznikol pri brani AD a brani niecoho prirodneho, uz davno by to mali viaceri, co uzivaju AD, kedze vela potravin obsahuje L-tryptofan, cize k nadbytku by mohlo prist lahko... bohuzial, ale naozaj sa k nadbytku da prist hlavne uzivanim syntetickych AD...

umabell
29. máj 2016

@janka_banka aj ja to mám ráno trasu sa mi ruky stipu ma akoby elektrika a tlak na hrudi fuuj... A nemala som to uz dlho od tej injekcie sa to vsetko posralo😞😞😞😞a nič sa mi nechce... Ale musím kvôli malemu jaj boze hnusne stavy.... Uz by to mohlo ist zase kade ľahšie... Co nam adecka nezaberaju? Kua

umabell
29. máj 2016

Kazde ráno cakam co bude... Fuj.... Idem von trpsku hlavu vyvetrať... Dlhe roky mi bolo fajn zmenila som lekarku a stald nieco... Sice ta predtym lekarka ma dopovala vysokým dávkami a tato chce co najmensie dávky len kto nepozna tie stavy nepochopi.... A diva sa na mňa ako by som simulovala....

olivia77
29. máj 2016

baby, ja to inak este fakt nechcem zakriknut, ale dnes je 11den, co beriem ten zensen na uzkosti na PP a ja sa dnes zacinam citit tak, akoby som mala... nech to tak aj ostane, ale zmizol mi pocit hrce v hrdle, vnutorne chvenie, uz aj bolest hlavy ustava... no a pojdem dnes medzi ludi a ak nebude ziadny atak, tak uz mozem spokoojne vyhlasit, ze zensen je na PP, aspon u mna urcite!!! co bude pre mna taky maly zazrak!!! kedze som ho raz brala a bola som cely ten cas bez ataku, teraz to po druhykrat testujem, uz len kvoli sebe, ale rada pomozem aj kazdej z vas, ktora to bude chciet risknut vyskusat so zensenom... je pravda, ze som bola nedockava, kedze ucinkuje az tak cca po tyzdni, ale asi to stoji zato... ja sa tesim tomu, ze sa drzim od uzivania Neurolov, Xanaxov, Lexaurinov a AD... priebezne budem informovat, ci sa nieco zmeni...

olivia77
29. máj 2016

ak chcete o zensene vediet viac, tu je o nom super clanok ako v tele posobi: http://www.korejskyzensen.sk/ucinky.php

3009
29. máj 2016

@olivia77, @janka1012 v žiadnom prípade nekombinovať AD na báze serotonínu s L-tryptofanom! Ja som voľakedy užívala ľubovník a kúpila som si L-tryptofan a zažila som taký serotonínový syndróm, že som myslela, že udrela moja posledná hodina. Tak strašne sa mi potom rozhádzal organizmus, že som potom brala 2,5 mesiaca Lexaurin ani to mi nepomohlo a musela som ísť na AD. Psychiatrička mi vtedy povedala, že som mohla skolabovať.

olivia77
29. máj 2016

@3009, ake davky L-tryptofanu si uzivala? a ake si mala priznaky syndromu? preto je najlepsie uzivat iba jedno... ja som neni za branie AD, len fakt, ked je to nevyhnutne, len ked baby pisu, ze im nezaberaju... nie je to skoda brat? v takom pripade by som fakt vyskusala samostatne branie L-tryptofanu...

mmama
29. máj 2016

@3009 presne nekombinovat s lubovnikom.
@olivia77 niesom proti prirodnej liecbe no keby ze mas tazke stavy tak ti takato liecba sotva pomoze.
@evak12 taketo chvenie ruk mavam aj ja.

3009
29. máj 2016

@olivia77 ja som zobrala len 2x po jednej tabletke a serotonínový syndróm prišiel. Pocity pri serotonínovom syndróme: strašné búšenie srdca, triaška v celom tele, potenie, nespavosť a vôbec potom som z toho dostala také úzkosti, že mi nepomohol ani Lexaurin a musela som ísť na Tiapridal a Trittico. Takže to nikomu neodporúčam, to nieje žiadna stranda.

olivia77
29. máj 2016

@mmama, co su to tazke stavy? lebo to je tazko povedat, co je tazky stav, pre niekoho to je vnutorne chvenie a pre niekoho busenie srdca s pocitmi na odpadnutie, pocit dusenia sa, na vracanie, tocenie hlavy a ze svet je nerealny... take stavy mam pri ataku ja... nastastie atak som nemala viackrat do tyzdna, ale cca 3x do mesiaca...

3009
29. máj 2016

@olivia77 ťažké stavy sú vtedy, keď sa nevládzeš starať o seba a domácnosť, nie si schopná vstať z postele, nie si schopná chodiť do roboty a pod. Ak si to nezažila, tak buď rada. Na také stavy určite L-tryptofan, ľubovník a ostatné prírodné liečivá nepomôžu, to mi ver. Ak by to fungovalo, tak by to ľudia brali a nenapchávali sa AD. Skoro každý najprv skúša tieto prírodné veci, ale sám zistí, že to pomáha len pri ľahkých depresiách a stresoch.

olivia77
29. máj 2016

@3009, ale ty myslis skor depresiu ako PP, ci?

3009
29. máj 2016

@olivia 77 to platí pri depresiách, úzkostiach. Ako je to pri PP neviem.

olivia77
29. máj 2016

@3009, tak preto, lebo ja mam PP, lenze prave ta takisto prameni z uzkosti... tazke stavy depresie nepoznam, ale tazke panicke ataky ano...

umabell
29. máj 2016

@olivia77 a zensen spolu s adeckami sa moze? Ja neviem...

umabell
29. máj 2016

@olivia77 inac vyzerá fantastický ten zensen citam akurát o nom... Za skusku nič nedam a odkial si ho objednavas?

mmama
29. máj 2016

@olivia77 tak to si este nemas ponatia co je tazky stav.Bud len rada.Panicka porucha sa zvycajne kombinuje s uzkostami alebo depresiou.Ak mas raz za mesiac paniku je este nic a da sa to potlacit bylinkami alebo doplnkami.No na nase psychicke poruchy zial bylinky nepomahaju.Joj keby sa to dalo kazda by sme si uvarila zazracny caj alebo doplnok supla,precitala knihu a bolo by nam uzasne.Ziadne umele chemie.Ale zial tak to nieje a sme vdacne za tieto lieky.Bez nich by sme nezili ale prezivali.