Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
15. okt 2012

@vadimka mna iba sem tam pobolieva brucho ale teraz mam pocit ze ma pobolieva aj dole trosku mna hlavne prsia vzdy bolia ani dotknut sa ich nemozem tak je mozne ze ich dostanem o tyzden skor....no ved toto som aj ja mavala ked som chodila malu odprevadzat do skolky rano este ze ju mame hned pri dome.....ale uzkost som ani nemavala skor tie telesne ze potenie slabost a tak.....a coze si nedas neurol ked ti je tak ja som traslavku mavala ale len miernu teraz ju nejako nemam ale minly tyzden v nedelu to bolo ked sme boli pozvany ku svokre na obed mi strasne silno srdce buchalo

vadimka
15. okt 2012

@sikea no aj my mame skolu len 5minut od domu, inak neviem ako by som to zvladla...potom sadnem na bicykel a ficim do prace..na biku mi uz nebyva zle...robi mi dobre aj zima...dam si lexaurin az poobede...pokial to viem predychat, snazim sa to co najmenej, ale keby sa to nedalo urcite si dam.

sikea
15. okt 2012

@vadimka ahaaaaaaaaa takze dobre zaspavas tak ja sa v noci nebudim a keby nemusim si davat antibioticke kvpaky okolo siestej tak este spim mala je teraz chora tak nemsime vstavat do skolky......ja som po materskej a momentalne som na urade ale tento tyzden mi zacina aranzersky kurz tak sa tesim ze budem medzi ludmi

sikea
15. okt 2012

@vadimka tak to mas dobre potom ked mas taku pracu

vadimka
15. okt 2012

@sikea ja som min.rok chodila na jeden kurz zdravotnicky..bolo to kazdy piatok od 14 a sobotu celu, ale velmi zle som to znasala..bolo mi tam zle, som tam nevedela obsediet, mdloby,potenie ruk...sak to poznas..vtedy som este netusila co mi je...a ked sa tam rozpravalo o vsetkych chorobach skoro som odkvacla...bolo to niektore dni peklo....

..no aranzovanie je ine kafe snad ta to uvolni a prenesie na pozitivne myslienky

sikea
15. okt 2012

@vadimka tak mate super my mame skolku asi dve minutky a som tam....tak hej to mas dobre pohyb je super.....hej zima ti robi dobre ? mne ani nie....ved hej ale ja si davam rano okolo deviatej neurol a aspon predidem nejakym vedlajsim ucinkom alebo atakam a pobede si davam uz len ked citim ze mi nieje najlepsie.....minule som rano nemala a pobede som si uz musela dat bolo mi vselijako takze neurol beriem dva krat denne 0,5 mg

vadimka
15. okt 2012

@sikea ano chladny vzduch mi robi dobre, len dakedy mam pocit, ze sa neviem nadychnut

vadimka
15. okt 2012

@pingu1 ako sa mas ty???

pingu1
15. okt 2012

@vadimka ahoj, no posledne dva dni je to celkom fajn. len mam stale nervozitu a tlaky v hlave. no hadam to prejde. a ty ako? ja idem vo stvrtok novej psychiatricke, takze som zvedava co mi povie. drz palce. ty chodis v pk k psychiatrovi? ked mas pocit dusenia, nechces zmenit lieky na nejake ine?

vadimka
15. okt 2012

@pingu1 super, ze sa mas lepsie...no ja tak ako som uz pisala hore sikei...raz lepsie raz horsie...ano chodim v pk k psychiatricke..som s nou spokojna a liek beriem velmi kratko, takze urcite menit nebudem zatial...na paroxetin som citala celkom dobre odozvy..snad je to aj pre mna vhodny liek

pingu1
15. okt 2012

@vadimka no pokial ich beries kratko tak neziaduce ucinky su ok. mne sa zasa velmi tazko cika. musim tlacit jak besna. viem, ze to nie je dobre, ale radsej si potlacim ako mat depky jak hrom.

vadimka
15. okt 2012

@pingu1 ja zas mam zapchu 😀 ...

pingu1
15. okt 2012

@vadimka aj to 😅

vadimka
15. okt 2012

musime pit vela vody, cajikov a jest ovocie zeleninku...no idem si spravit cajik

..inak s tym cikaniiim som si to aj ja vsimla, ze dlhsie to trva...podla mna ten paroxetin znecitlivie vsetko tam dole 😲

sikea
15. okt 2012

@vadimka no teda a ako to myslis ze sa nemozes nadychnut?

sikea
15. okt 2012

@vadimka ja zse mam pekne kazde rano pravidelnu stolicu a niekedy ma skor rano prezenie

vadimka
15. okt 2012

@sikea no ze mam stiahnute hrdlo, akoby som tam mala hrcu....no take rana by som aj ja brala..lepsie ako toto...

sikea
15. okt 2012

@vadimka ja som take nieco mavala na zaciatku licby teraz z ani nie.....no to ti verim ja mavam inak skoro stale pravidelnu rannu stolicu a aj tak som neni fit ved vidis

sikea
15. okt 2012

@sikea a to mate vazne problem s cikanim ja teda vobec nie ....

sikea
15. okt 2012

baby to patrilo vam ze ja problem s cikanim nemam co to mate za AD?

vadimka
15. okt 2012

@sikea s tym cikanim neviem ci mi to robi psychika alebo je to liek...ako ide to, ale dlhsie cakam...bude to aj tym, ze mne viac krat prislo zle na wc, tak asi to bude strach a blok

sikea
15. okt 2012

@vadimka ahaaaaaaaa tak mne sa toto este nestalo ja zase mam psychicky blok prehltat tabletky ked su male pohodka ale ak je o trosku vacsia ako mam liv52 na pecen tak katastrofa ako to ja prehltam kolkokrat mi ostane stat v krku

zimka
15. okt 2012

Ahoj holky, já vím, že to není jednoduchý, sama jsem tím prošla, ale zkoušíte i s tou depkou něco dělat (kromě pilulek)? Ai ta depka má nějakej smysl, není lehký na to přijít, ale někde něco je a tlačí a trápí.
Možná je to pro vás mimo mísu nebo se snažíte i tímto způsobem, já jen, že jsem sem zaskočila na chvilku a takhle při pohledu zvenku to vypadá, že jen zobete a sledujete se.
Tak ať je vám líp!

michell
15. okt 2012

ahojte aj ja sa k vam pridavam ak mozem 🙂

vadimka
15. okt 2012

@zimka ahoj,
je mozne ze to tak zvonku vyzera, ze sa len sledujeme a zobeme tabletky 😝

zial, ja som sa sama pokusala s tym nieco robit ROK a nepomohla som si...mesiac som mala tabletky doma a stale som nebola rozhodnuta ich brat...zial,ataky boli take hrozne, ze som to zobrala ako poslednu moznost...ja tvrdim, kto to neprezil nikdy nemoze tomu rozumiet..ja som si tiez predstavovala depky inak...ale ked som to okusila na vlastnej kozi, nemala som ani slov ako opisat ten hrozny stav...
velmi dobre si uvedomujem ako je psychohygiena dolezita a ver, ze sa snazim ist do hlbky problemu.
..pretoze vsetko zle je na nieco v zivote dobre... 😉

vadimka
15. okt 2012

@michell JASNE 🙂

zimka
15. okt 2012

@vadimka ale s tím si asi v tomhle stavu člověk neporadí sám, nemyslela jsem tím - neberte prášky a koukejte se na kytičky.
Chvilku trvá, než člověk najde tu pomoc nebo pomocníka, která/ý mu sedne a rozhodně to není snadný, ale pořád si myslím - tu depku člověk nechytne ze vzduchu nebo že by málo chodil na procházky, ale je tam proto, že někde je (nebo bylo) něco špatně, už to tak nejde a pokud neuděláš krok dál, tak to jinak nebude.

zimka
15. okt 2012

Ale nechci machrovat nebo poučovat, jen je mi líto, že je vám mizerně.

mata37
15. okt 2012

@sikea samozrejme má to vplyv aj na ten menzes, môžeš ho čakať aj skôr
🙂

vadimka
15. okt 2012

@zimka ocenujem tvoju pomoc 😉 , ale toto vsetko UZ DAVNO VIEM....

...prisla som na pricinu svojich uzkostnych stavov...chodim k dobrej psychiatricke, dufam, ze mi pomoze, pretoze vyliecit sa chcem....mas pravdu vsetko ma svoju pricinu, same od seba sa to neobjavilo...ja som od detstva bola citliva, uzkostna, vztahovacna, vsetko som prezivala velmi osobne....po 35rokoch to uz organizmus nezvladol....