Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

laily
17. jún 2012

@monfat9 drzim prsteky v boji 😉

bonaqua111
17. jún 2012

@ktore to zalezi od psychiatra a od toho aku mas k nemu doveru. Teda mne to tak plati. Mne ked dr povie, ze mi to zaberie, tak mne to zaberie. Ked mi povie, ze sa nemam bat, ze ked si dam polku tak sa mi rychlo ulavi, tak sa mi ulavi aj keby som si dala polku cukru 😉 😉 😉 😉 .
Niektori dr vysadzaju hned, mne moja dr pri tretom tehotentve vysadila rivotril okamzite a prezila som to ale pri druhom tehotenstve to bol des a musela mi ho znova predpisat.
Podla mojho nazoru, teda podla mojich skusenosti antidepresiva ked mi vysadili tak nic strasne sa nestalo (po rokoch) ale pri vysadeni benzodiazepamu to uz bolo horsie.

Ale ja som antidepresiva brala pri vsetkych tehotenstvach a mam deti zdrave.
A studie dokazuju, i ked sa casto nerobia a nechcu sa robit studie na tehotnych, ze tieto lieky ako cipralex neprechadzaju cez placentu.
Inak ked si predstavis ten sok, co to dietatko zazije pri porode, ked si zeny nechaju pichnut oxytocin a epidural a vsetky tie svinstva, tak take "prijemne" antidepresivum pocas tehotenstva je neskodny cukrik oproti tomu kokteilu spiny co dostane babatko pri porode.
Nehovoriac o tom co dostane po porode, ze?
Teda napriklad co dostavalo na 4 den zivota - tbc ockovanie. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bonaqua111
17. jún 2012

@monfat9 preco si prestala brat ADcka?

monfat9
18. jún 2012

@bonaqua111 no...ja vysádzam Citalec už od marca tohto roku....a teraz už som uplne prestala....a stalo sa....no uvidime....už mi je zase fajn....mam celé prázdninky na to..aby som zistila či ich ešte náhodou nebudem potrebovať...už som po dvoch liečbach....prvá trvala 8 mesiacov...a tato druhá 16 mesiacov..s vysádzaním.---aj 20 mesiacov...nechcela by som to brať celý život...ale ked budem musieť..nebudem sa tomu brániť..deti už neplánujem...a od septembra konečne po dlhej materskej nastupujem do práce..tak chcem byť okej 🙂 nuž uvidime

monfat9
18. jún 2012

@bonaqua111 mam depresiu s PP

vavo1
18. jún 2012

Osudova chyba lekarov martinskej psychiatrickej kliniky. Vysadili mi 6 mg rivotrilu v priebehu 4 dni. Ja som z toho dostal psychozu, z ktorej sa doteraz nemozem dostat. Mam sebevrazedne a vrazedne myslienky a tazku depresiu. Trva to uz tri a pol roka. Vyskusali mi uz asi 20 liekov a 10 elektrosokov. Ale nic mi nepomaha.

laily
18. jún 2012

@vavo1 ahoj tiez som doplatila na neschopnost lekarov, ktori mi "vypestovali" zial uz nevyliecitelnu chorobu, z ktorej som po case dostala uzkost a panicke zachvaty, vlastne tu uzkost mam asi z tej zlosti na lekarov, ktorej sa neviem zbavit aj ked som sa snazila ☹ ... Sama som vyhladala psychopomoc zatial beriem prvy liek treti tyzden ale vlastne ani neviem co mam od neho ocakavat, no prvy tyzden som myslela ze mi je koniec mala som silne vedlajsie ucinky.... Teraz ako tak pohoda len nalada je na bode mrazu... Vavo drzim prsty a hadam sa najde vhodne riesenie pre teba ....

laily
20. jún 2012

@monfat9 ja tak isto.... Aj ked zacalo to s PP a o depresii som ani netusila, aj ked som uz dlhsiu dobu mala pocit , ze som ina viac ukrycanejsia a podobne, nic ma nejak nebavilo, netesilo...

monfat9
21. jún 2012

@laily no tá panika sa často prelína s depkou 😠 čo narobíme 😲

hlavinka
21. jún 2012

Ahoj holky, tak jsem tu delsi dobu nebyla, coz teda neznamena, ze bych byla za vodou :-/

Dneska jsem od Mudr. dostala Lexaurin. Tak jsem zvedava, zda zabere - mam ho na uklidneni - ne uzkosti nebo strachu z lidi a pod., ale spis na vztek, agresy a podrazdenost. Tak jsem zvedava, jak to pujde.
Leto prede mnou a ja teda nevim, jak to preziju, kdyz budu mit doma obe holky nonstop bez hlidani ☹

bonaqua111
22. jún 2012

@hlavinka drzim palceky, ja nemam rada leto ale nie preto co s detmi, ja mam starsie deti vacsie, tie sa ostrazia same, az na to ze im treba varit 😉 , ale skor preto, ze neznasam teplo, slnko a ked sa potim a ked sa lepim a je to uplne nechutne, ze sa osprchujem a kym sa obleciem tak som ulepena a spotena. Ked je vonku zima tak si dam horucu kupel a pred zimou sa schovam ale kam sa schovat pred debilnym slnkom a teplom to neviem.

A hlavne stale tie retardovane reci pocuvat jej slniecko ake je krasne a ako je krasne a vsetci sa usmievaju aj vsetky mamicky s detickami su vysmiate ako cyklisti, to ma vytaca neskutocne 😠 😠 😠 😠 😠 .

filipal
23. jún 2012

@bonaqua111
mam podobne pocity ako ty. a najlepsie je, ze vsetci to nazyvaju "pekne pocasie".
v predpovedi ti oznamia, ze zajtra bude zase krasne pocasie 32 stupnov. 😝 😝 😝
pre mna je krasne pocasie, ked zaprsi. 😅

@hlavinka Lexarin je benzodiazepin. budes ho brat len cez prazdniny?

hlavinka
23. jún 2012

@bonaqua111 diky.

Taky nemam rada vedro, jsem zpocena, ulepena, no fuj, presne jak pises. Mne by vyhovovalo celorocne tak 18 stupnu, to je parada.
Je ale fakt, ze slunce rada mam, ale nesmi byt vedro. Cili zima taky nic moc, kdyz nevyjde slunicko a je brzy tma☹

@filipal nevim, jak dlouho. Dr. rikala, ze uvidime, ale ze primarne jen pres leto, kdyz budu na obe deti sama. Mam 1,5, ale vzala jsem si jen pulku - zadny efekt. Tak jsem si dneska vzala cely a uvidim. Zatim teda taky nevidim ucinek (je to cca hodina od poziti).
ty jsi na sobe citila nejaky ucinek? Vim, ze je navy´kovy, ale uklidnovala mne, ze jen pri velkych davkach....

filipal
23. jún 2012

@hlavinka ja som nebrala Lexaurin. mam skusenosti len s Rivotrilom, ten ucinkuje uz po par minutach. staci par kvapiek do lyzicky vody. ale neuzivala som ho pravidelne, len v pripade potreby. je ucinny na uvolnenie napätia.

magnumkompozitum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavo1
24. jún 2012

Laily, Mne sa polepsilo, aj migreny aj depresia. Telefonujem takemu vestcovi, je to dost drahe 1,60 euro na minutu. Ale pomaha mi to. Tento vestec sa zaobera aj liecenim na dialku pomocou energii.

mata37
25. jún 2012

@filipal úplne s Tebou súhlasím, som tu nová, takže ma nepoznáte. Ale tiež to mám s tým počasím také, keď zahlásia, že zajtra bude 33 stupňov, na mňa idú hneď depky, lebo neznášam teplo a čo je nahoršie, vždy sa môj zdravotný stav zhorší pred letom. Pred dvoma mesiacmi som zvýšila Citalopram z 10mg na 15 mg a stále nemôžem nabehnúť. momentálne som PN, ale od štvrtka idem do práce a už mám z toho obavy, ako to zvládnem. Je to normálne? Môžete mi tu niekto poradiť, či aj Vám zaberali zvýšené dávky tak dlho. Dám si pri tom Neurol 0,5. Ale stále mám úzkosti v žalúdku a na jedlo keď sa pozriem hrôza. A navyše mám PMS takže to ešte do toho no hnus......

mata37
25. jún 2012

@havja ahoj moja no ako? Ja som tu nová, liečim sa od roku 2005 na úzkostnú a depresívnu poruchu. Neboj sa, polepší sa Ti, je to beh na dlhé trate, len treba vydržať. Ja som teraz zvýšila tiež y 10mg na 15 mg, cca 8 týždeň a neboj, tiež to so mnou pekne hádže. Ale musím fungovať, snažím si nahovárať, že to prejde, že už musí byť lepšie. Neboj, si bojovníčka, zvládneš aj ja musím zvládať. Drž sa. pa 🙂 🙂 🙂

kukinkova
25. jún 2012

@mata37 ahoj,ja čítava túto tému,ale moc neprispievam.Ty bereš tiež Escitalopram?Lebo čo tu čítam,tak ho tuším nikto neberie.Ako ti zaberá,dobre?

mata37
26. jún 2012

@kukinkova Nie ja beriem Citalopram actavis 15 mg, takže 3/4 tabletky.

monfat9
26. jún 2012

@mata37 vitaj 😀DDD medzi nami...😀DD

kukinkova
26. jún 2012

@mata37 aha,tak potom nič.je tu vobec niekto,kto berie Escitalopram?

marcela91
26. jún 2012

@kukinkova moja krstna mama berie Esoprex, myslim ze tam je rovnaka ucinna latka ako u teba "escitalopram".
Bola v hroznom stave a po nasadeni liekov vravela, ze 2 tyzdne jej bolo este horsie, brala chvilku k tomu aj Triticco na spanie, to potom vysadila a Xanax. Na treti tyzden sa jej zacalo ulavovat a bolo stale lepsie, zkratka stastny clovek, sadol jej ten liek, berie tabletu denne, dnes vravi, ze uz tie lieky v zivote nevysadi, lebo uz nechce zazit tie strasne stavy, uz kedysi brala lieky, potom jej bolo dobre, tak vysadili s lekarkou, po dvoch rokoch sa musela k liekom vratit, ale citi sa dobre, ma vysoku poziciu v praci, kde vela pracuje s cislami, takze nie je z toho ani otupena a doma sa stale zvrta, planuje, takze asi jej je ozaj fajn 🙂

kukinkova
26. jún 2012

@marcela91 ja berem pol dennne,účinok síce má,ale niekedy mám stavy slabosti,úzkosti,snáď to bude časom lepšie.

marcela91
26. jún 2012

@kukinkova ako dlho beries ten liek? Mne lekar povedal, ze za 2 tyzden sa dostavi spravna davka lieciva do mozu a za 4 tyzdne dosiahnu AD plny ucinok. Ked som brala pred siestymi rokmi Citalec, tiez to nebolo stale dobre, panicke ataky sice zmizli aj jest som mohla, uzkosti polavili, brala som aj xanax, zvladala som chodit do prace , to bola pre mna motivacia, aj ked mi bolo vseliako, ale uplne som sa nezbavila strachu, uzkosti, napatia, sem tam ma to este dost prepadalo aj pod liekmi a bala som sa cestovat a niekam chodti, to bol zivot len praca a domov..

mata37
26. jún 2012

@marcela91 moja chcem sa ťa spýtať, je možné, že ten Citalopram čo berem cca 5 rokov, už nemá taký účinok ako mal. Zdvihla som len o štvrdinku, myslíš, že by mi pomohlo, keby som začala brať celú tabletu čo je 20mg denne? Inak zajtra musím zavolať svojej lekárke, lebo sa mi tieto stavy nepáčia, stále pocit strachu, úzkosti, na jedlo chuť ani nehovorím vôbec nechodí a celkovo strach ísť do obchodu a furt pocity smútku. Ja už by som tak chcelo, aby som sa radovala z bežného rána, keď sa zobudím. Nech už to je prosím.... Prosím Ťa odpíš mi, či si aj ty takéto stavy prežívala? ďakujem...

marcela91
26. jún 2012

@mata37 vies, ja ti tazko poradim, lebo teraz uz druhe AD mi nezabrali skor naopak, ale ked som brala pred siestymi rokmi Citalec, vtedy mi na tu paniku trocha zabral, ale brala som 20 mg denne od zaciatku.
Andy co tu prispievala tiez pisala o tomto lieku, ze terapeuticka davka je 20 mg a udrziavacia, aze ked je uz dlho dobre je 10 mg na dlhe uzivanie..Pisala este, ze po rokoch mozu AD stracat ucinok a treba ich vymenit za ine, pisala to aj ona a citala som to aj niekde inde. Neviem co a ako, asi ti lekar zdvihne davku a v najhorsom pripade vymeni, pripadne este k nim cosi prida..S tymi liekmi je to tazko, loteria, ani lekar nevie, len triafa, z akej skupiny ma cloveku dat podla priznakov a ake mnozstva, skusa, testuje , skoda len, ze je to tak nadlho, kym to zaberie a clovek ked ledva preziva je netrpezlivy a chce aby sa mal uz lepsie. Tak snad sa zadari, uvidis, co ti lekar povie.

mata37
26. jún 2012

@marcela91 ďakujem Ti za odpovedď, že si zareagovala, vieš, lebo sama som z toho nešťastná a všetci okolo mňa tiež. Tešila som sa, že bude pekné leto, dovolenka a teraz toto. Som zvedavá, ako lekárka zareaguje, pretože ešte mi lieky nemenila za tých 7 rokov. Ale ja cítim, že to nie som ja, že treba konať. Tak mi drž zajtra všetky palčeky a díky moc.

mata37
26. jún 2012

@marcela91 Ahoj moja no ja som prišla od liečiteľky dodávala mi energiu a zároveň som zavolala svojej psychiatričke a bola veľmi ochotná a povedala, nech si nasadím celú tabletu Citalopramu a k tomu Neurol. Tak som strašne zvedavá, ako to na mňa zapôsobí. Tak sa maj krásne. 😉

filipal
27. jún 2012

@mata37 Mati, ahoj 🙂 🙂 🙂
beries Citalopram 7 rokov? to je uz dlho, zrejme potrebujes zmenu. a beries ju vkuse? pises, ze mas horsie stavy pred letom a v lete... rovnake davky mas aj v zime?
2 mesiace je uz dlho na to, aby si zvysenie davky nepocitila, moj nazor je taky, ze by sa ti zisla zmena. Citalopram (Citalex) patri do skupiny SSRI.

@kukinkova moja sestra berie Escitil (Escitalopram, Cipralex) je to ta ista ucinna latka, len iny vyrobca. jej zabral velmi rychlo, asi po 2 tyzdnoch, ale celkove sa lepsie citila az po takych 2-3 mesiacoch. lekarka jej vravela, ze je to velmi ucinne AD, väcsina ludi ho znasa a ma malo neziaducich ucinkov. je to atypicke antidepresivum.