Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
23. okt 2009

ja sa v tejto diskusii tiež veľa dozviem 😀 😀 😀 a divím sa,aké lieky predpisujú inde,s vysokými doplatkami a pod.. 😕 😕 🙄
informujú vás vaši psychiatri o doplatkoch ?? 😕

napr.taký Remood....bol tam vysokánsky doplatok,tak sa už niekoľko rokov nepíše...neviem,že by ho na SK Dr.písali...keď na Seroxat-originál je doplatok t.č.okolo 1,5 € a na Paretin 0,50 €....

a Zoloft sa plne hradí...Lenka,ty si môžeš na MD dovoliť toľko platiť za liek ?? 😕 veď generiká sú teraz už veľmi kvalitné 😉 😅

ozaj,Valdoxan žiadna neberiete ?? 😕 🙂

filipal
24. okt 2009

dakujeme Andy velmi pekne! 🙂 🙂 🙂
urcite sa pripoja aj ostatne kocky, ked sa zobudia... 😀

ja mam rano najvacsi klud, lebo moji chlapi este spia...

k tym liekom: mna, Andy, moja lekarka informovala, ze je to generikum Zoloftu a ze sa nedoplaca,
vraj mu doveruje, lebo sa vyraba na Islande 🙂 🙂 a severanom veri 🙂
no, je s nou aj sranda 🙂

Zoloft som poznala, lebo ho brala pred par rokmi sestra na pop. depresiu a doplacala strasne vela!
ale tusim vtedy este generika nemohli na trh.
tak som bola rada, ze mi to navrhla...
u nas v Ba je zase problem dostat sa k psychiatrovi.
neda sa dovolat, v cakarni niekolko hodin, co pacient na zaciatku ani nie je schopny! ☹ ☹
preto chodim do sukromneho zariadenia, kde platim za navstevu 16 €.
ale jednaju tam so mnou ako s clovekom, vezmu ma presne na objednany termin...
preto mi naozaj dobre padne, ze aspon za lieky nemusim doplacat...
Andy a myslis, ze Sertalin Aktavis 😀 (aj ked nie je aktivujuci 😀 ) je vhodny aj na uzkosti?
ja som skor uzkostny typ a depresiu som mala skor lahsiu.
dakujem
a vsetkym - pekne ranko! 🙂 🙂

kubaka
24. okt 2009

andy - ano, beru 10 dní -přechod jsem nepocítla a zatím nijak.
doma to stojí za bačkoru, dozvěděla jsem se dnes ráno, že psychický teror tu dělám já a nevím nic o světě našeho syna, kterému jsem už zatrhla klást mi několikrát denně otázky typu: co by se stalo, kdyby se všechna voda na světě proměnila v Coca colu. Protože na to mentálně fakt už nemám. Prý se mně bojí, postěžoval si tatínkovi. Jsem ten terorista, co je tu všechny prudí. 😖
Já už nevím nic...

hroska
24. okt 2009

Ahojte divecence,

tak Kubicek dakujeme za povzbudenie, ako inak, zase si to pekne a presvedcivo napisala. 😉 Tak Ty si uz vyliecena? 😨 Boze, ako Ti zavidim (v tom dobrom zmysle slova), ze si uz vies taketo nieco povedat a napisat. Pocuj, to je uzasne, ze uz nejako zvlast nevnimas prechod z jedneho AD na druhe 😝, tak to uz si iny "Meresijev"(to bol jeden rusky hrdina - letec, ktory sa zrutil na lietadle v tajge a asi 1 mesiac sa plazil v tej tajge so zlomenymi nohami, kym nasiel pomoc, nohy mu odmrzli a museli mu ich amputovat, dostal protezy a pribeh sa konci tak, ze Meresijev tancuje na tych novych protezach 😝 😀 - to len tak, kto by nahodou nevedel).......
Ale fakt, teraz mas tazke obdobie s tou Tvojou maminou,tak si kludne doma dupni 😠, nech beru na Teba trosku ohlad. .......a je to obdivuhodne, ze si sa dokazala odosobnit a napriek vsetkemu chodit sa chorou mamou a dala si jej tak sancu...

Andy, dakujeme ... 🙂 🙂 , no moja Dr. ma vobec neinformovala o doplatkoch, ale to ma vobec na zaciatku netrapilo, lebo boli ine problemy ☹ 😒 ,ale mas pravdu, pozeras sa na to aj prakticky, a to naozaj moze byt problem pre zenu, co je na MD alebo v horsej socialnej situacii. Mna dr. vobec neinformovala ani o vedlajsich ucinkoch liekoch (kebyze mi rodicia nerobili "psychoterapiu", tak tie zaciatky neprezijem 😝) a na poslednej navsteve - vobec nic len recept 😖 😨 . Som bola z toho trosku smutna 😢 😢 , ale mozno chcela, aby som bojovala uz sama..... ☹

Filipal, ozvem sa 😉 😉 , ked budem mat viac kludu.

Pa,pa vsetky a krasny vikend 🙂 🙂 😉

andy.a
24. okt 2009

Hroška,ahoj...no nielen prakticky,ale z pohľadu pacienta...v regióne,kde pracujem,je kvantum ľudí nezamestnaných,na ID,SD...veľa študentov,ľudí s exist. a soc.problémami,aj mamičky na MD atď...takže doplatok ich veľmi zaujíma a je povinnosťou lekára informovať o lieku,aj čo sa týka doplatku 😕 napokon,každý lekár už teraz píše recepty cez PC,takže celkový doplatok za lieky sa vždy ukáže 😉
a nielen o doplatku,ale aj účinku,nežiad.účinkoch lieku,dĺžke užívania atď....veď nato predsa podpisujete informovaný súhlas 😝 😅 😕

Peťa...to píšeš o tom menšom,že má už takéto otázky ?? 😕 😅 tak to by som bola moooooc hrdá,lebo na svoj vek je veľmi šikovný,otázky typu "Prečo" a "Čo,keby.."prichádzajú oveľa neskôr,až tak okolo 4 rokov 😕 😅 a nechce sa mi veriť,že pri tvojej výrečnosti máš problém malému odpovedať 😕 😀 😀 😅
ale verím,že je to únavné,keď má človek kopec inej roboty a stáea za tebou chodí krpec s takýmito otázkami 😕 😅

ja mám dcérku o pár mesiacov mladšiu ako ty a som rada,že vie napočítať do 20,pozná farby,tvary,trocha sa už učí básničky a pesničky 😉 🙂 otázky typu "Prečo" a "Čo,keby" zatiaľ nehrozia 😀 😝 😅
a som rada,že je takáto,lebo syn v tomto veku nevedel povedať pomaly jedno slovo 😕 😒

Filipa,všetky AD účinkujú aj na úzkosti,úzkosť sa vždy spája s depresiou 😉

lenka00
24. okt 2009

Ahoj holky, tak jsem si Vas zase s chuti precetla...pekne se to tady zase rozproudilo..

Andy.a..dekuji za informace.. 🙂 zkusim se pak dr. zeptat na ten spitomin..jinak, nevim jak u Vas, ale u nas je Zoloft 50mg bez doplatku a tusim, ze Remood taky..Dr. rikal, ze je spise pro originaly, ale me jako pacientovi je to jedno a kdyby to bylo s velkym doplatkem, tak bych byla moc rada, kdyby mi lekar rekl o doplatcich...lekar mi taky rikal, ze mam zkusit zvysit na 100mg, tak jsem ted o vikendu zvysila..tak uvidim..

jak jsem mezi lidmi citim se lepe, ale jak jsem doma sama, tak hlava dost srotuje...ale mam to slozite, manzel zase pristi tyden pojede na 14dni na sluzebni cestu...
😖

Holky, preji vsem hezky, i kdyz u nas dost uprseny vikend..

kubaka
24. okt 2009

Andy nééé- ten velký má takové otázky ve 14 letech!!. Malý se svým "co to je maminko?" chce jen popisovat co vidí okolo sebe. To Dan místo aby se zabýval školou, že nosí pětky, tak se mu honí hlavou takovéhle věci a zásadně buďto když vařím a malý se mi plete pod nohama, nebo řídím, Marián kvílí v sedačce, a on začne s podobným typem absurdit. Mám někdy pocit, že to dělá schválně, ale nevím proč...
Tuhle se ptal, jaké národnosti by bylo dítě, kdyby se narodilo ve vesmírné raketě. No to jsem mu odpověděla, že musí přemýšlet, zda otázka je vůbec relevantní - kterou těhotnou by nechali odletět nebo otěhotnět v raketě. prostě mě ty nesmysly bohužel popuzují, protože se nezabývá ničím aktuálním. Možná je to chyba, ale bohužel je to tak. Manžel ho poslouchá - ovšem záležitosti oblečení, bot, potřeb do školy, doktorů, zubaře, rovnátek, hledání nějakého vhodného cvičení - tyhle podružnosti jsou na mě a jaksi se přehlíží...

hroška - no to si teda nepřipadám jako ňáký hrdina 😖 - přešla jsem na jiné, protože jednak je to podobná účinná látka a navíc se mi zdálo, že by stejně ten citalec asi za chvíli přestal fungovat v té dávce a zvyšovat jsem nechtěla - a teď je navíc obobí nic moc. To je otázka, co znamená být "vyléčená"...? Deprese,panika nebo úzkosti mi život nenarušují, ani práci, neztěžují mi existenci, odjedu s dítětěm na dovolenou atd. ALe bez nich by mi uvnitř nebylo zrovna do zpěvu - nálada prostě klesne. Takže možná vyléčená, ale pořád s AD. Meresjeva znám 😀

Moje máti už moc šancí nemá - chodila jsem tam obden, musím si dát chvíli pauzu, jen tam volám, zda je něco nového. Ať to bylo mezi náma všelijaké - ten pohled na člověka na JIPce s tracheostomií není zrovna moc veselý. 😖

filipal
24. okt 2009

Kubako,
podla mna su tie otazky originalne! mne sa skor zda, ze tvoj starsi syn chce uputat tvoju pozornost.
niet sa co cudovat, starsie deti sa casto citia odstrcene a trpia tym... ☹
a puberta je tazke obdobie! nechcela by som sa tam vratit.
to vsak neznamena, ze ta nechapem! 😉 😉 clovek zacne byt na svoje deti niekedy alergicky.
druhi, ked sa na to pozru s odstupom, zda sa im to celkom zabavne, mile, kreativne....
ale my, ako rodicia mame toho plne zuby!
asi ta velmi nepotesim, ale cakaju ta este tazsie casy! ☹
viem z vlastnych skusenosti! 😝
opakujem si stale dokola: vydrz, vydrz, vydrz to prejde, to je preto taky protivny, lebo sa potrebuje odputat
od matky....atd....
tie krasne casy so synom sa skoncili v mladsom skolskom veku! 😎

frisbee
24. okt 2009

kubaka..vydrž....škoda,že tam u vás asi neprebehne obojstranné zmierenie ☹ .

jojona
24. okt 2009

ahojte , dlho vás už sledujem a čítam vaše príspevky. pred 6 rokmi som mala aj ja depresiu bola som liečená a užívala som frontin a fevarin. mám na vás jednu otázočku, chcela by som vedieť, že ktorý liek je silnejší frontin 0,5 alebo fevarin 50 a prečo sa užívajú tieto lieky naraz. ja som po čase vysadila lieky, lebo som bola tehotná, ale mám pocit, že sa mi to znova vracia a sem tam si dám 1 frontin, viem, že to nie je správne už pracujem na tom a pôjdem na vyšetrenie. prosím odpíšte mi na ohľadne tých liekov, že ktorý je silnejší, frontin si dávam iba preto, lebo ja osobne si myslím, že je slabší ako fevarin
za odpovede vám veľmi pekne ďakujem a držím vám palce, aby sme sa z toho čím skôr dostali príjemný večer

hroska
24. okt 2009

Ahojte 🙂 🙂 ,

jojona vitaj, dobre ze si napisala a dufam ze Ti to vydrzi. 😉 Nooooooo, vsetky baby co sme tu, Ti vieme na Tvoju ?-ku odpovedat, takze jednoducho a jasne:

1.Fevarin 🙂 🙂 🙂 =antidepresivum, teda liek, ktory depresiu naozaj lieci až vylieci, je nanavykovy a zacina ucinkovat az neskor, zhruba 2-4 tyzdne aj neskor, musi sa brat pravidelne-kazdy den, ako predpise lekar

2. Frontin 😝 😝 😝 =benzodiazepin,teda liek, ktory po uziti ukludni, zbavi uzkosti prip. depresii, ALE je navykovy (ak ho pravidelne uzivas viac ako cca 12 tyzdnov), nelici depresiu, zacina ucinkovat zhruba 25-40 min. po uziti a úcinok je kratkodoby (od niekolko hodin az u niekoho do 1 dna), tzv. liek "podla potreby" ako vravi nasa Andy 😉

Cize ta Tvoja otazocka, ze ktory je silnejsi - tak to uz vies, ze to bola asi taka otazka, aku sa pytal Kubakin syn, ze co sa stane ked sa vsetka voda premeni na colu. 😨 😀 Ale zase, musim Ta pochvalit, ze si sa spravne rozhodla ist na vysetrenie 😉 🙂 .

Kubicek, ale s tou otazkou ohladom narodenia v kozmickej rakete, to musim pochvalit Tvojho syna, ze je vyzreta osobnost 😕. To je nahodou velmi dobra otazka 😉 , a bezne je to upravene v legislative, aj ked samozrejme este nie co sa rakety tyka, ale napr. narodenie v lietadle, na palube lodi ..... 😨 Takze chlapcisko bude mudrlant, asi po mame ...... 😀 😀 😀

Oh Filipal nestras, ja cakam tiez uz na tu pubertu, len ako sa to prejavuje u dievcat, tak to uvidim asi tak za 3 roky. 😝

hroska
24. okt 2009

joj jojona este som zabudla, ze Frontin sa dava s Fevarinom len na obdobie zhruba 2-4 tyzdnov, kym zacne Fevarin, cize AD plne ucinkovat - tzv. "prekrytie", pretoze na zaciatku liecby s AD je uplne na prd (pardon) a este aj horsie 😝 😢 ☹ 😨 - kedze sa prejavuju neziaduce ucinky AD - tak ten Frontin to aspon trosku zmierni, ale niekto "ide" rovno iba na AD.

inkinka
24. okt 2009

no kubaka, tie otázky sú pomerne easy 😉 s tou raketou by som ho odbila, že národnosť sa dedí po otcovi alebo po matke a podľa miesta narodenia je štátne občianstvo, takže to má popletené chlapec a kokakola by sa biochemickými reakciami rozložila na pôvodné zložky. 😉 Ja som už vycepovaná zákernejšími : momentálne slúžim ako etalón triviálnosti niektorých matematických problémov - dcéra študuje matiku, ja som nematik - 😀 😀
tak, tak a to je už adolescent...

kubaka
24. okt 2009

to on je mudrlant - jenže někdy mám pocit, že to přehání, chce být zajímavý a vtipný za každou cenu a získat pozornost -kohokoliv. Jako kdyby jí neměl mraky. Prostě si vymýšlí. No, to je jiná kapitola... 🤐 Jo, a jsem trochu alergická, na ty jeho způsoby a manýry, které se najednou objevily, Nevěděla jsem, že pubertu budu snášet stejně těžce jako on. Bylo takové slušné, jemné dítě...

lenka00
26. okt 2009

Ahoj holky, teda malem jsem tuto diskuzi nenasla...nikdo sem nepise ☹ Jak se mate? snad lepe, co? JA verim, ze mi snad ty AD zabiraji, uz se objevuji svetle chvilky, akorat ten muj vnitrni strach pretrvava...musim na sobe asi hodne pracovat, hlavne zpracovat tu moji maminku, nekde v podvedomi presvedcit samu sebe, ze se muzu radovat ze zivota i presto, ze tu maminka neni - ale je to vzadu nekde sakra zafixovane...drzte mi pesti, at uz maminku pustim...

filipal
26. okt 2009

lenko, veru vsetci sa nejako ulievaju... ☹ ☹
aj aj si myslim, ze ti uz AD zafungovali, lebo presne tak to zacina, najprv svetle chvilky obcas
a neskor ich je stale viac 😉
strach pretrvava najdlhsie, ja ho mam obcas stale. ☹
lenko, ty sa s maminkou zvyknes rozpravat? pretoze ja verim, ze ona je niekde blizko teba
a pomaha ti. ono, take puto sa neprerusi ani smrtou. sniva sa ti s nou?
ver, ze ona je tvoja opora stale.

deborah1
26. okt 2009

Ahojte..ja vás priebežne sledujem,aj keď prispejem iba občas.
Cítim sa nič moc,bojujem s tým,ani sa mi to nechce rozpisovať prečo všetko..a veľmi by som chcela nasadiť AD,ale to by som musela prestať kojiť-podľa mojej dr.,aj keď andy.a má iný názor,ale čo s tým narobím,keď mi moja doktorka nepredpíše lieky? ☹ A oklamať ju,že už nekojím,nedokážem 😔 ,och.Aj si hovorím,ešte vydržať,lebo keď malinkého vidím,ako mu chutí mliečko,mám ho veľa a po tom zápale obličiek je mu aj,myslím si,prospešné, a mala by som ho nasilu odstaviť,je mi z toho nanič ☹,vytrhnúť mu ho z pusinky a platiť kopu peňazí za UM ☹,trápi ma to.Trápi ma aj to,ako sa cítim,a všetky dôvody,prečo mám depresie a úzkosti ☹
Dúfam,že som týmto vás moc nezaťažila..

Lenka,neboj,bolesť sa zahojí,aj keď maminka ti ostane v srdci stále..Tá moja tu nie je už vyše 8 rokov 😢,veľmi ma to bolelo,často mi aj chýbala /aj to,že deti nemajú babičku/,no zahojilo sa to,akurát to,že v psychike mi to zanechalo stopy 😒 😔

filipal
26. okt 2009

jaaaj Deborah, to mi je luto... ☹
tak rada by som ti pomohla! moja sestra pri kojeni brala Zoloft. to bolo pred par rokmi.
tiez jej ho lekarka nechcela dat, ale sestra na tom trvala, nasla si na webe zahranicne stranky,
kde boli studie s dojciacimi zenami...
nemozes ist k inej lekarke? alebo trvat na tom, aby ti predpisala to co doporucuje Andy?
ved mozes podpisat, ze si bola poucena, ale na vlastnu ziadost pacienta...
od kojenia ta ani neodhovaram, pre mna tiez bolo velmi dolezite.

ved nezatazujes, napis viac o tych trapeniach.
ved na to sme tu, aby sme sa podrzali! 😉 😉

kubaka
26. okt 2009

deborah - myslím že ten přístup döktorky je neprofesionální a v zrozporu s pravidlem "pomoci pacientovi" Odpírá ti pomoc - já bych jí podepsala papír, že je léčba AD na tvé riziko - musí být způsob, jak by ti je napsala a sama sebe neohrozila. Navíc mě je dal doktor bez řečí, spoustě matek - takže v tom ten její alibismus nesedí. O odstavení vůbec nemluvil.
Nemá tak trochu potřebu tě trápit schválně? 😖 To až tak vypadá. Když vím, v jakém slzavém údolí jsem přišla k doktorovi s měsíčním kojencem v náručí úplně zoufalá, že se zase propadám do zoufalství, nedokážu si představit, že by mě vyhodil. To bych fakt asi skočila pod první auto co by jeho kolem - i pod Smarta 😝
Zavolej si na lékařskou komoru, jaký by byl postup nebo prostě jdi jinam ! Toto bych si nenechala líbit.
V tom už jsem tak otrlá nebo protřelá, že bych prostě hledala jiný způsob, jak mi někdo pomůže.

deborah1
26. okt 2009

Kubaka,v našom meste je len ona psychiatrička,najbližšia je asi 20km od nás 😖 ,aj to neviem,aká je.Táto je inak fajn,aj má ambulanciu neďaleko nášho domu,takže je to fajn,keď potrebujem ísť na kontrolu,po lieky a tak.Neviem si predstaviť nejakú dr.ďaleko /to by som si asi vybrala našu andy 😀 /,cestovať za ňou 😒 Hovorím,táto je dobrá,vypočuje,poradí,je milá,až na toto 😠 ,proste ja neviem,prečo je v tomto taká,či sa bojí alebo čo,ale o tom podpísaní na vlastné riziko,začínam vážne uvažovať,to je dobrý nápad.Ja mám pocit,že ona kojenie nepovažuje za tak dôležité,ono to veľa aj spraví,aký má človek k tomu osobný postoj.Ale zase ozaj nie je zlá,napr. keď som s malým ležala na detskom pred 2 týždňami,bolo mi nafigu,ale nemohla som ísť na kontrolu,keďže som ležala s malým,tak ona tam prišla za mnou,aj ja so mnou porozprávala,bolo to od nej milé.Ale asi ten papier podpíšem,dúfam,že na to mám právo 😖

Kubaka,ďakujem za IP 😉 ,ozvem sa. 🙂

hroska
26. okt 2009

Ahojte dievcata, 🙂 🙂 🙂,

Lenka 00, ja myslim, ze Ti uz Tie AD zaberaju 😵 , skus sa spytat aj rodiny, ci si vsimli nejake zlepsenie, ono to ide hrozne pomaly, doslova z mesiaca na mesiac a neboj sa aj ten strach sa strati - bude postupne mensi a mensi az to nebudes vnimat ako strach 😉 . Je to tak ver. A vobec sa nenut najako spracovavat v hlave to s Tvojou maminou, to sa Ti tiez postupne podari, uplne spontanne a prirodzene, chce to len cas, proste cas hra teraz v Tvoj prospech. Uz to je super co si napisla - "presvedcit samu sebe, ze se muzu radovat ze zivota i presto, ze tu maminka neni" - a nemusis sa presvedovat, proste tu vetu zacni iba od slov" sa muzu................". 😉 😨

Deborah1, kocky maju pravdu, ale vidim ze s Tvojou Dr. mas velmi dobry vztah a to tiez nie je zanedbatelne, ba priam je to dost dolezite. 😉 Skus s nou prebrat este raz, ze kojenie je pre Teba velmi dolezite a aj momentalne pre babo, ved ona nemoze ist hlavou proti muru 😠 , urcite najdete nejake riesenie, aby bola aj ovca cela aj vlk syty. Pripadne, mozno by sa k tomu mohol vyjadrit aj pediater. Drzim Ti palce a zaroven Ta obdivujem...., tolko deti v dnesnej dobe .........😨, si hrdinka 😉 😉 .....

Kubicek, cisto teoretiky - s tym Smartom, to by nebola moc vyhra 😀 😀 😀

Filipal ma pravdu babky, ak sa da, piste viac 😉

kubaka
27. okt 2009

hrosko - chtěla jsem napsat i pod dětskou trojkolku - ale ta by po silnici asi nejela 😀 To jen na odlehčení. Ten Samrt by se nejspíš rozbíl on o mě než já o něho.

lenka00
27. okt 2009

Ahoj holky, dekuji za Vase reakce...

Filipal..dekuji, o mamince se mi zda velmi casto, vzdycky v tom snu jsem hrozne ststna, ze se maminka z te nevylecitelne nemoci vylecila a dekuji za to Bohu...taky verim na neco mezi nebem a zemi, ale je hodne tezke pochopit, proc to tak muselo byt, proc se nemohli ani potkat( premyslela jsem, ze pak by se mamince odchazelo mozna jeste hure)

Hroska...to si napsala presne...zacit s tim, ze muzu...je pravda, ze se porad strasne snazim to vsechno vyresit - neumim to nechat proste jen tak plynout...

Deborah1..to je mi lito, ze si taky prisla o maminku, videla jsem v medajlonku, ze mas 4 kluky 😀 uzasne, moc Te obdivuji, 4 deti, to musi davat teda poradne zabrat...jinak ja co kojim, tak jsem skoro celou dobu na AD, zatim totiz jsem ve fazi hledani AD pro me...

Piste holky, jak se mate, uz se chystate nejak na Vanoce?

povuma
27. okt 2009

ahojte 🙂
kubaka, s tou trojkolkou si ma pobavila 😀

lenka00, zelam castejsie stastne chvilky.S tymi snami je to zvlastne, ja mam posledne dni take stastne sny, normalne sa rano nechcem zobudit, taky pocit stastia mam v sne 😅 .........potom si ale vobec nepamatam, o com ten sen bol .... 😅 ............ale je to prijemne, zobudit sa po dlhej dobe s usmevom na perach 😅
Deborah, skus sa este poradit s tvojou psychitrickou o tych AD, urcite mas pravo na vlastne riziko si ich dat predpisat. Ten vztah co s nou mas, je super, ja teda s mojou taky nemam, skor mam pocit, ze vela psychiatrov uzkosti a depresie zlahcuje, maju tam naozaj tazkych pacientov s roznymi kombinovanymi diagnozami.....tym som sa nechcela dotknut Andy, to len moj postreh z ambulancii....vacsinou som tam velmi kratko, dve tri otazky, recept, zvysok si nastudujem doma, na nete 😒...zasa aj chapem, ze v podstate maju vela pacientov, a nespolieham sa len na rady lekarov, len keby tie lieky nebolo treba, ale az ked tie ma postavia na nohy, potom mozem zacat bojovat aj sama.........

babulky piste nejak to tu upada!!! 😠 😀 😀 😀

filipal
27. okt 2009

hroska, uz je dobre, vratil sa ti zmysel pre humor! 😉

ale rehocem sa aj, ked si predstavim Kubaku 😀 Kubako ty sa vies tak spravodlivo rozcertit!
utekala by som, keby som ta taku stretla! 😝 mna tiez vela veci stve, ale naucila som sa byt vacsim diplomatom, ako kedysi.
ale aj ja mam horucu krv a ked treba branit spravodlivost.....

ked spominate tie sny...mam pocit, ze aj mne sa intenzivnejsie sniva odkedy beriem AD. aj si zapamatam sny,
vtedy ked sa zobudim. niekedy je sen taky silny, ze ma zobudi on a uvedomim si, co mi chcel povedat.
minule sa bol so mnou rozlucit spoluziak z gympla, horolecec, ktory sa nevratil z Himalaji.
ja nemam len tie stastne sny o akych pise Povuma, ale skor take vypovedne, ktore ma maju niekam posunut...

lenko, este som sa na Vianoce nenaladila. a to mi pripomenulo, ze moja babka sa pytala v cukrarni " a cez sviatky budete mat otvorene?" a predavacka: " no 24. bude zavrete, 1. sviatok tiez..."
babka skrikla:" ved nie cez Vianoce, na Vsech svatych!"
nejako to zacali v obchodoch preskakovat.

veronika.h
27. okt 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, mám ted dost napilno, abych neseděla doma a nepřemýšlela nad blbostma, tak vždycky naložím psa i dítě do auta a jedeme na návštěvu k nějaké kamarádce🙂

Já mám taky spoustu snů a taky je s psycholožkou pak rozebíráme🙂.
Leni, moc držím palce, aby bylo víc a víc světlých chvilek, Vojtíšek je krásný miminko🙂!. Mně Zoloft zabral až na dávce 100mg, při 75mg jsem měla pořád úzkosti. A s tou služební cestou je to pech, musíš to zvládnout, moc dobře vím, jak je to bez manžela těžký, když je pryč den, tak jsem z toho hotová☹

Teď se cítím v pohodě, ale večer bývám dost vyčerpaná a když malej pláče, tak to ve mně pěkně vře a někdy prostě vybuchnu a nadávám a pak musím odejít do jinýho pokoje, abych nebyla zlá na Matyáška, to mi vždycky láme srdce, když mu řeknu něco škaredýho, pak mě to moc mrzí.Ale pracuju na tom.
Včera jsem koupila první dárek pro MM pod stromeček🙂

hroska
27. okt 2009

Ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂 ,

ja som teraz celkom O.K., uz su to 3 mesiace, co uzivam AD a zda sa mi, ze pomalicky, pomaly sa to ubera k lepsiemu, 🙂 😉, spanok je uz uplne O.K. - spim celu noc bez prebudenia a spanok je pekne hlboky 😔 😔 😔. Rano som pomerne ciperna, jest mi chuti az nadmieru .... dufam, ze po roku uzivania AD nebudem v takom stave, ze ten Smart by som, pripadne, zvalcovala ja 😀 😀 😀 . Cez den som pomerne kludna, viem sa uz fajn sustredit na pracu resp. aj ine veci bez nejakej vacsej namahy, dokonca sa sem tam objavi aj nejaka ta hedonia 😵 😀 .

A co Vy, dievcata? Napiste ako napredujete.

Teraz mam dalsiu kontrolu az o 2 mesiace, tak to uz budem na AD 5 mesiacov 😝 a neviem, ci mi este ponecha tych mojich 30 mg Seroxatu, alebo uz pojdeme dolu. Andy, prosim Ta, aka je prax, zhruba kedy sa ide s povodnou davkou dolu? 😨

Peknu dobru noc vsetkym. 😔 😔 😉

lenka1smejka
27. okt 2009

Ahojte chcem sa sniekim porospravat a nemam skym.Chcem od niekoho objatie a nema ma kto,chcem od niekoho pochvalu ale zasa nie je nikto pri mne.Ked som porodila tak bolo vsetko ok,prisla som z nemocnice domov a citila som sa strasne,kojenie som nezvladala,citila som sa ako strasna mam,ze mi to nejde,tak som poprosila o pomoc moju mamu ,nech mi pomoze s domacnostu a ona povedala,ze ked nekojim nepotrebujem pomoc.Ani ku nam neprisla a to byvame v tom istom meste.takze uz som sa prestala snazit kojit lebo som nechcela pocuvat malej plac.S manzelom sme sa uplne odsudili iba sa hadame,nechapema a ani ja jeho.Vela som pribrala a teraz nemam pevnu volu,nic mi nieje dobre.Moja mala ma 7mesiacov a ja sa stale citim zle.vsetko co poviem mojej mame tak podla nej robim vsetko zle.Nemam ziadnu kamaratku som stale s malou sama aj na prechadzkach lebo moj muz povedal,ze so mnou nikam nejde.teraz sa zacal opijat a to by podla mna vadilo kazdej.Neviem ci mam depresie ale je mi nanic

filipal
28. okt 2009

lenka smejka, teraz nestiham, napisem ti poobede, ale tie priznaky ktore popisujes pripominaju depresiu,ktora sa ti prejavila po porode. stava sa to vela zenam, len sa este stale o tom malo hovori. 😢 😢
na tuto stranku si prisla velmi spravne, lebo tu najdes vela odpovedi k tejto teme 🙂
este ti napisem 😉

povuma
28. okt 2009

dobre rano 🙂

ked sme pri tych snoch, v noci sa mi vratil jeden sen, neviem si ho vylozit, ale snivalo sa mi to uz raz, ze odniekadial usli levy 😅 ..............bola ich cela svorka, levice, levy, levicata 😕 idem pozriet nejaky snar 😕 ....nech som mudrejsia 😉

hroska, nepotesim ta v tom zmysle, ze kamoska po seroxate vyrazne pribrala, clovek je v zaciatkoch rad, ze mu zasa chuti, konecne ma na nieco chut, ale treba to striehnut 😉 fajn, ze ti je uz lepsie, ide to, pomaly....ja som este stale ako na hojdacke, v podstate po 6 tyzdnoch je mi uz lepsie, ale su dni ked mi je zasa zle. Je ich ale pomenej, snad zmiznu uplne 😉

lenkasmejka, vyzera to na poriadnu depresiu, pri takychto okolnostiach sa ani necudujem 😖 😔 skus ist k psychologovi, vyliat si dusu, pomoze ti to 😒 , mozno najde nejaky iny pohlad na celu situaciu a ty pochopis, ako zacat odznova a nacerpas energiu 😉