Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
28. nov 2012

@bezaz vsetky lieky maju napisane na pribalovych letakoch neziaduce ucinky....A ako mi raz povedal moj psychiater,tak pribalove letaky by sme nemali vobec citat,len sa riadit instrukciami lekara 😀 Ja som sa ich tiez velmi bala a nakoniec ziadne neziaduce ucinky sa na mne neprejavili,teda okrem jedneho a to strata chuti na sex 😠 ale to nemusi na kazdeho platit 😀 Inak z volnopredajnymi liekmi nemam skusenost,len na predpis.Ja ked uz mam brat nejake lieky a zvlast AD,tak radsej od lekara odbornika....🙂

esselte
28. nov 2012

@bezaz deprim a anxiolan ti zaberú,ale sú to lieky, ktoré neliečia podstatu choroby, iba ju potláčajú a záleží na tom, aké máš príznaky, ja som si myslela, že to vyliečim lexaurinom, ale bohužiaľ, vrátilo sa mi to ešte v horšej forme a musím braťAD.lekárka povedala, že som mala prísť už dávno a bola by som sa vyliečila skôr.AD majú nežiadúce účinky, ale tie potlačíš inými liekmi, ktoré ti určite psychiatrička predpíše.

waneska231
28. nov 2012

@lucinka0921 no vacsinou zacinam brat seroxat v juni pred dovolenkovym obdobim,lebo by som dovolenku nezvladla,no a prestavam brat asi v oktobri,teraz som mal pauzu rok v brani,ale........zase sa necitim dobre.....vcera vecer pri soferovani strasna panika,ach jo.....

lucinka0921
28. nov 2012

@waneska231 a to je dobre takto vysadzat a nasadzovat stale?Ja sa len pytam,ci by si nemala brat dlhsie a nie tak kratko.Lebo mne bolo povedane,ze to musim minimalne rok brat,aj ked mi je dobre...Tak ci preto sa ti to nevracia.Poznam niektorych ktori beru lieky niekolko rokov a je im dobre a nepokusali sa ani vysadit lieky.... To ti tak poradil/a tvoj/a psych.?

waneska231
28. nov 2012

@lucinka0921 no ja som brala na zaciatku v kuse ,len po narodeni maleho som zacala robit taketo prestavky,ale asi to fakt nema zmysel takto sa trapit,a to pritom som absolvovala aj terapiu u psychiatra.......stve ma to...

lucinka0921
28. nov 2012

@waneska231 ja v tom nie som nejak zbehla,ale myslim si,ze to nie je dobre,takto nasadzovat a vysadzovat,myslim,ze to nema taky ucinok potom neskor....Ze skor sa ti to vrati.Ale to je len moj nazor.Lebo ja som dnes skoro po roku zase nasadila lieky a viem,ze ich budem brat minimalne rok,aj ked po mesiaci sa uz budem citit dobre... Mozno by si sa mala poradit s psych.Predsa len ty sa trapis.Ja stale tvrdim,ze radsej s liekmi a "zdrava" ako bez liekov a trapit sa sama... Aku terapiu u psychiatra si absolvovala?Lebo ja ziadnu...A pomohla ti ta terapia?

waneska231
28. nov 2012

@lucinka0921 mas pravdu,radsej s liekmi ako takto sa trapit.....no terapiu som absolvovala KBT,to je terapia kde sa ucis zvladat panicke zachvaty,ked si to zadas do google vyhodi ti to vela tem,,aj zoznam psychiatrov ti to vyhodi co su na to skoleni,mozno mne pridava na strachu teraz to,ze som daleko od SK....

lucinka0921
28. nov 2012

@waneska231 jaj nieco som uz o tom pocula....To aj moja psych. mi vravela,ze budem chodit ku nej na tu terapiu,ale nikdy sme s nou nezacali,ale asi mi to ani netrebalo....Mne ked uz bolo dobre,tak som sa prestahovala do CZ,vtedy som brala erste lieky a tu som ich vysadila,takze mne z toho asi nie si myslim.... Niekde som citala,ze vo väcsine pripadov sa to este vrati....Ale mne to asi nejak nebude az tak vadit,ked s tabletkami budem fungovat normalne a nebudem sa bat.Aj teraz som bola vonku a v obchode a super.nic mi nebolo.Len neviem ci to uz je tou jednou tabletkou,co som dnes vzala,lebo viem,ze zaberaju az po niekolkych dnoch.Ale psych. mi vravela,ze skor zaberu,kedze som ich uz brala....Ale mam radost,ze mi je lepsie....A dlho si uz v Uk,ked si myslis,ci to nie je tym?Teda ci to mas odvtedy cca.

waneska231
28. nov 2012

@lucinka0921 aj ja som sa predchvilou vratila,tiez mi nebolo tak zle ako vcera....Ved prave,ze pred rokom som tu prisla,bolo mi ok tak som vysadila.Aj z dovodu,ze som uz nemala tabletky,tu mi doktor nechce predpisat,ze vraj na pp tu davaju len betablokatory.......na znizenie frakvencie srdca...tak som musela objednat z SK.Dufam,ze to nejako zvladnem do prichodu tabletiek🙂)))Fakt radsej brat aj cely zivot ako toto zase riesit.Bleeee,mam aj frontin tu,ale nechcem ho brat,sluzi mi len ako pomoc v kabelke,keby nieco.....🙂)))

lucinka0921
28. nov 2012

@waneska231 a este mas nejake lieky pokial ti pridu z SK?To poznam,len ja mam oxazepan a tiez ho mam iba v kabelke,stale ho nosim so sebou,ale este nikdy som ho nezobrala 🙂 Ale mam lepsi pocit,ked viem,ze ich mam pri sebe,pre kazdy pripad 🙂

esselte
29. nov 2012

@lucinka0921 Aj ja nosím so sebou lexaurin, ale neberiem ho pokiaľ sa necítim veľmi zle, dnes som dostala menzes, takže je to na figu a ešte aj deti v škole potom štrajku sú ako besné a poobede mám krúžok, tak dúfam, že to zvládnem.A o počasí radšej pomlčím, riadna depka a tie lieky by už tiež mohli poriadne zabrať,beriem ich 2 týždne...

waneska231
29. nov 2012

@lucinka0921 nemam ine lieky okrem frontinu,tak v najhorsom pripade si zoberiem no.....jednoducho musime stresove situacie vyhladavat a vrhat sa do nich,inac to porazenie strachu nevidim....akonahle som doma tyzden,zase to na mna lezie,bleeeeee

waneska231
29. nov 2012

@esselte lieky zaberaju asi po troch tyzdnoch,treba vydrzat.......s liekmi je to lahsie,fakt.....

lucinka0921
29. nov 2012

@esselte mne je kupodivu dobre,dnes skusim ist do mesta,tak uvidim kde az dojdem....Troch sa toho obavam 😒 Ale zase len druhy den beriem lieky,tak zazraky necakam.... A obavam sa aj toho,ze v utorok budem zvysovat a to uz budem sama doma...A toho sa trosku bojim,ci mi bude dobre po zvyseni alebo ci mi nieco nebude 😠

lucinka0921
29. nov 2012

@waneska231 no neviem ci je dobre vyhladavat extremne situacie a vrhat sa do nich...Niekto tvrdi,ze ano,niekto,ze nie.Ja s tym nemam dobre skusenosti.To mi raz poradil psycholog a vdaka tomu,som bola na tom ovela horsie,strach bol stale silnejsi,nez ja a nakoniec som sa bala vychadzat z domu.... Tak neviem no....

waneska231
29. nov 2012

@lucinka0921 myslis?Praveze na tej terapii sme to rozoberali so psychiatrickou....ze musis prist na to,ze krivka uzkosti,ktora je v tvojom najvacsom strachu na najvyssom bode, zacne po nejakych minutach vzdy klesat,no a na to prides len tak,ze budes vyhladavat situacie,ktorych sa bojis....Ja preto sa vrham kazde leto daleko na dovolenku,aby som nevysla z cviku....

lucinka0921
29. nov 2012

@waneska231 no ja to mam z vlastnej skusenosti.Mne to poradil psycholog,ale ked som to skusala,tak som dlho nevydrzala v takom stave a stale som sa vratila domov,to bolo moje bezpecne miesto.... A skusala som to dlho kazdy den a nakoniec som mala taky strach,ze ja som sa bala uz aj doma,na wc,do sprchy a tak...Tak neviem....

ellizabeth
29. nov 2012

baby,je mozne ze sa mi z liekov zhorsil zrak? od kedy som zacala brat lieky,tak som si vsimla,ze horsie vidim,hlavne pri citani...

ellizabeth
29. nov 2012

este by ma velmi zaujimalo,ze ci ste niekedy niekto mali stav,ze zomierate...?a ci ste niekto mali stav,ze sa strasne bojite ze umnierate a ze co bude potom ???

esselte
29. nov 2012

@lucinka0921 Ja Idem zajtra o 15.00 k psychoterapeutke, tak som zvedavá, aké to je, ešte som nikdy nebola, ale každý mi to radí, tak uvidím ...

lucinka0921
29. nov 2012

@esselte vyskusat treba vsetko a nakoniec mozno ti to aj pomoze,nikdy nevies 🙂 Tak drzim palce a daj vediet ako bolo,co ste robili a tak.... 🙂

sandra2308
29. nov 2012

@ellizabeth ahoj,neviem ako dlho beries lieky,ale ja som mala problem so zrakom prve tri tyzdne,odkedy som zacala brat AD,taky zvlastny pocit,aj tazke a unavene oci a vsetko sa mi zdalo take cudzie,neviem,ci to mas aj ty take,alebo si myslela nieco ine.U mna to po tych 3 tyzdnoch uplne zmizlo

mata37
29. nov 2012

čaute holky, no ako sa Vám darí? Užíva tu niekto eliceu? Ja ich beriem dnes 18. deň ale dnes mi teda bolo zle od žalúdka. Nemáte niekto skúsenosti okrem sikey, kedy to naberá plný účinok. ešte mám aj menzes no dnes hruza fakt a to takto fungujem v robote. dúfam, že už čoskoro naberú plný účinok, lebo je to hrôza. píšte čaute.......

sandra2308
29. nov 2012

@mata37 ahoj,ja takisto ako sikea uzivam eliceu,treti mesiac a presne si pamatam,ze 18 dni mi bolo dost zle,aj od zaludka a potom to preslo.Nehovorim,ze teraz je to nejake super,ale to najhorsie je dufam za mnou.Neboj,bude coskoro dobre,uvidis

waneska231
29. nov 2012

@ellizabeth o zraku,ze sa zhorsil som este nepocula,mozno........ale strach ze umrieme ma z nas panikarov asi kazdy,keby sme si uvedomili,ze nam nic nehrozi,mozno by sa nam zilo lahsie.....

waneska231
29. nov 2012

@mata37 lieky by Ti mali zabrat asi po troch tyzdnoch,ked nahodou Ti bude stale potom zle staci len vymenit lieky.......drzim palce

waneska231
29. nov 2012

@lucinka0921 ja si myslim,ze prave v expozicii Ti velmi pomoze,ked beries lieky,brala si vtedy uz lieky?

mata37
29. nov 2012

@waneska231 ´dakujem za podporu, predtým som brala citalopram actavis a po piatich rokoch mi musela zmeniť, bo už nemali účinok. pa

mata37
29. nov 2012

@sandra2308 jéj sandra si ma fakt potešila, dúfam, že deň odod dňa bude lepší, ešte mám aj menzes k tomu tak to vieš jedno s druhým spojené. ďakujem moc. pa a pekný večer 🙂

sikea
29. nov 2012

@mata37 ahoj matka tak ako citam nieje ti dobre ale to aj zaro ze mas ten menzes a neboj bude lepsie mne zacala elicea ako tak ucinkovat az po mesiaci a este stale to nieje stopercentne ..... ja ti moc drzim palce a verim tomu ze ti bude dobre 😉