Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sheherazada
27. aug 2009

weronka díky🙂) takže Andy je na pravém místě🙂
můj mnžel sice jakž takž do práce chodí, ale möc to nezvládá, bojí se, lidi se ho blbě ptaj, že je tak hubenej a že operace mu měla pomoct a zatím je opak pravdou.-( Nevím, jestli by nebylo lepší zůstat na neschopence. Nebo aby to překonal a chodil do práce, ale děsně ho to vyčerpává

dzio2
27. aug 2009

ahoj kocky ako sa mate nestiham vas citat neozivala som sa mala som plny barak ludi cele 3tyz prisli na brigadu valali sme sopu a stavali novu rezali drevo atd mala hajuska celu noc az dorana takze sa vyspinkam 😀 stehy ok uz si mozem plnit aj manzelske povinosti 😀 😀 😀 Lili pekne pribera a ja zase zhadzujem som velmi stastna citim sa velmi dobre dala som 2fotky respektive manzel a odkazuje vam ze hned ako si najde cas tak da dalsie 🙂 😉 babenky dufam ze ste ok ako pozeram martina dlho nepisala je vporiadku?slubujem ze hned ked bude cas precitam poctivo vsetko nech som v obraze 😉 ALE UZ MI TO STRASNE CHYBA PISANIE SVAMI 😢 😀 ako deborah?tak idem kojit tak pa

dzio2
27. aug 2009

peta drzim ti palceky a vela sili tebe a celej tvojej rodinke je mi to strasne luto je to velmi smutne 😢 och boze musime bojovat a hlavne sa nevzdavat ked spadneme tak najdeme silu sa zodvihnut lebo musime drzim kazdej palceky

deborah1
27. aug 2009

Ahojte babky 😎 ,ahoj dzio 😎 ,už si tu chýbala 🙂
Ja som ešte neporodila,z Topoľčian som sa vrátila ešte v ten deň-epidurálku tam nie je problém dať,ale vraj to ešte vôbec nemám na pôrod-bábatko je vysoko,cesty nie sú zrelé-vyvolať by to nebolo múdre a čakať tam 7-10 dní už vôbec nie.Dr. povedal,že mám prísť k pôrodu alebo sa ukázať v piatok alebo v pondelok,no mne sa moc nechce cestovať,celú cestu mi bolo tak zle 🙄 Počkám asi doma,kým to príde samé alebo možno vydržím,kým sa nášmu anesteziológovi skončí dovolenka /7.9. 😅 / a dá mi epidurál.Aj sa bojím,no posledné dni som už aj zmierená,že to možno bude bez epi,čo už,musím porodiť.
Dzio,ty sa máš 😎 ,máš to už za sebou.Ty si to ako prežívala pred pôrodom?Začal ti sám alebo ti ho vyvolali? 😕 Nezabudni si malinkú dať do pasu 🙂

dzio2
27. aug 2009

ahoj mne ho vyvolali o 7dni skor prezivala so to strasne bola som jako neukojena tigrica v klietke zevraj som bola neznesitelna neboj bude to dobre bude to urcite vtvojom pripade rychle budem ti drzat palce ale som rada ze toje zamnou mne hodne pomohlo zew tam bol manzel neboj budeme tu nateba mysliet a telepaticky ti davat silu 🙂

jindri
27. aug 2009

andy: děti ne, ale byla zasnoubená a naposledy jsme spolu mluvily o tom, že by chtěla miminko 😔 Je to tragédie, pořád jí mám plnou hlavu.

janulienocka
28. aug 2009

ahojte babenky, tak sa hlasim po dlhsom case, asi v pondelok mi seroxat zabral a konecne sa mi netoci hlava 😵 , citim sa uzasne, tak som strasne stastna ze mozem zas normalne fungovat. Dnes odchadzame na dovolenku, tak sa zatial drzkajte, potom sa ozvem ako bolo papa

sasilinka
28. aug 2009

weronka:
dekuuji Ti za odpoved, ja mam taky z obdobi tezke deprese uplna okna. Je to zvlastni.
Ja mam na praci trochu jiny nazor. Napisu Ti ho, ale ber ho jen jako muj subjektivni nazor.
Nemysslim si, ze musime (my, co jsme prosli tezkou depresi a stale bereme leky) praci zvladat za kazdou cenu. Me osobne deprese prisly po totalnim prepracovani, kdy jsem vsechno zvladala na ukor sebe q myslela jsem si, jaka ze jsem hrdinka. Vydrzela jsem to dost dlouho, vsichni me obdivovali, ale ja necitila nebo nechtela citit, ze telo jede na rezervu. Potom stacil pohreb v rodine a ja se sesypala jako domecek z karet. Dnes je pro me proritni stav, kdy dokazu fungovat a nelezoim s depresi v posteli, kde jsem byla pres pul roku a manzel musel zostat doma z prace a starat se o me . Jsem vdecna, ze dokazu vstat, nasnidat se a proste delat bezne veci. Jsem i rada, ze spim a na vstavani do prace zatim nepomyslim. Je mozne, ze casem do prace pujdu, ale ted mam na prvnim miste opravdu jen to, aby mi bylo dobre a zila normalne jako jini lide. Po tezke depresi clovek potrebuje k rekonvalescenci dlouhy cas a nekdy i rok nebo roky nez se skutecne citi jako drive. Vim, ze prace a obavy z ni by me vracely zpet a mozna bych zase musela brat BZD, abych ji zvladla a to opéravdu nechci. (pouze muj nazor) 😵

weronka33
28. aug 2009

ahoj sasilinka 🙂

ja si tiež myslím že nie je dobré zvládať prácu za každú cenu.zdravie mi je rozhodne prednejšie ako nejaká práca.ale musím aspoň skúsiť pracovať.možno na začiatku budem potrebovať pomoc oxazepamu a potom sa to nejak utrasie.a ak nie tak potom budem uvažovať čo ďalej.zatiaľ je bezpredmetné o tom uvažovať 😉

arinaida
28. aug 2009

Andy, velmi pekne dakujem za odpoved! Podakovanie je sice oneskorene, no rovnako srdecne. Prajem krasne dni!

gabika59
29. aug 2009

Ahojte všetky ,ja som tu dlho nebola ale sem tam tu napíšem.Súhlasím s tebou Sasilinka ,Ja som mala tiež ťažkú depresiu a paniku.Nevedela som vstať ani z postele.Nemožem však povedať ,že som úplne fit,ale je omnoho lepšie.Dokonca som už zvládla ísť do Chorvátska na 8 dní .Aj keď musím priznať ,že to nebolo úplne ľahké,ale som šťastná ,že som to zvládla hlavne kvoli mojmu synovi veľmi sa tešil.Bolo tam strašne horúco ,možno aj to trošku prispelo ,že sem tam som bola unavená jak koň.
Inakšie tabletky beriem od 1.júna Hapilux.

rejocka
30. aug 2009

🙂 Ahoj Andy,vidím,že vieš každému pekne poradiť,tak by som ta chcela poprosiť,nejedná sa tak o mna ako o kamaratku-zistili jej hraničnú poruchu osobnosti F60.8 a predpísali jej serlife,rano,večer, a zolleptil na večer,je býva v pohode,ale ked to pride na nu tak je velmi podráždená na deti,tri má a na manžela,potom ju to prejde a dalej funguje,no tak išla k psychol.z tade ju poslali k psychiatrovi a berie tie lieky asi 1,5 mes. a myslela,že s liekmi to bude fajn,ale vybuchla aj s nimi,no vlastne som chcela,že či stačia tieto lieky či sú dost silné a teraz ked bola naposledy,že zolleptil má dooužívat a už jej ho nepredpíše,lebo,že jej to poistovna nedovoli tieto dva lieky-to čo?????však ich potrebuje 😨 vdaka,odpís prosím ta,lebo sa boji,že ako sa bude spravat potom bez zolleptilu ☹

hroska
30. aug 2009

Ahojte dievcata,

Sasilinka Tvoj nazor na pracu ma presvedcil 😉 , aj ked ja som ten typ, ze bez prace nemozem byt. Ale mas pravdu zazila som nieco podobne (aj ked pravdepodobne moja depresia nebola taka hlboka ako Tvoja, lebo ja som z tej postele nakoniec vzdy vstala, aj ked ten den som prezila piserne 😢 😝 ), a v tych dnoch ked to bolo najhorsie som nemohla ist do prace, aj ked som si povedala ze musim! T akze naozaj je to tak ako hovoris, viem to aj podla mojho otca (uz som to spominala tiez mal elektrosoky ako Weronka) ten sa dostaval z depresie 6 rokov (aj ked pravde je, ze ho zle liecilli) a boli dni, tyzdne a mesiace co tiez len lezal v posteli.Po tych sokoch a nasadeni spravnej liecby to uz s nim islo rychlo k lepsiemu a dnes je uplne, uplne fit a 😀 n 😀 a na depresiu mu zostala uz len neprijemna spomienka.

Deborah, tak este stale si sa "nerozsypala" a pozeram ze mas 3 synov, zeby teraz dievcatko , 😵 babam sa moc von nechce, pretoze sa tam v brusku paradia, 😀 😀 aspon ja mam taku skusenost, podla mojich dvoch bab. Drzim palce, ten porod urcite bude pre Teba malina, po stvrty raz to uz musis mat v malicku, nie???

Gabika a Ty si to ako zvladla, a co Ti este chyba, aby si bola uplne fit?? Lebo ja som na tom podobne, Seroxat mi urcite zabral, ale este to nie je ono, beriem ho 34 den 😢 😢

Janulienocka, Ty beries Seroxat, tak ked sa vratis z dovolenky, daj mi prosim Ta vediet ake mas s nim skusenosti. 🙂

Pozdravujem Vas vsetky kojace aj nekojace a zelam pekny den.

sasilinka
30. aug 2009

Zdravim vsechny a preji krasne jeste proslunene dny vsem. 😎
Gabika: jses sikulka, ze jsi zvladla dovcu. Ja jsem letos odvahu proste nedostala a tak bych chtela az pristi rok.
AD beres od juna letos nebo lonskeho roku? ja beru AD Esprital, Ixel a AP Deniban. Lezela jsem od jula 08 do unora letos. Sotva jsem se vzdycky doplazila na wc a zpet. V te dobe mi AD, ktera mi dali nezabirala nebo jsem je zase nesnesla. Az od ledna jsem nasla doktora, ktery mi moc pomohl.

hroska:
Take jsem typ, co bez prace nedokaze byt. I doma mam mnoho aktivit, ktere jsem mela i pri zamestnani, takze to bylo na jednoho moc. Doma mam postizene zvirata, o ktere se staram, mam s kamaradkou obcasnske sdruzeni (neziskove) a staram se o nase webovky, cinnosti je stale dost. Ale jeste se necitim jit do zamestnani, tak mi to, co mam doma zatim staci. Ja jsem lezela pul roku, sotva jsem se dhrabala na wc, nemohla jsem jist, jen jsem pila ruzne vyzivove napoje, takze jsem nemela ani silu.Mela jsem take jit na elektrosoky, protoze me taky spatne lecily a tim se deprese strasneš prohloubila. Az v lednu jsem nasla doktora, byvaleho primare psychiatrie v duchodu a ten me zase postavil na nohy. Sice beru dvoje AD a jedny AP, ale hlavne, ze to pomohlo.
Tveho tatinka mi je strasne moc lito. Me stacil ten pul rok, bylo to strasne. A on trpel 6 let, to je nepredstavitelne. Hlavne, ze uz je mu dobre. Sice ho neznam, ale je mi to lito, kdyz nekdo musi tak dlouho trpet.

sarlotta
30. aug 2009

ahojík holčinky. Hlásím se zpět z dovolené ... byla báječná🙂)) V Tatrách bylo nááádherně 😀 dokonce jsem si troufla i na vláček nahoru... s manžou po boku jsem jen lehce lapala po dechu 😉

děkuju Andy za Tvoji odpověď 🙂 i když jsem ji četla až teď... a je to jak píšeš... ty ranní pocity nebyly ani tak deprese jak spíš úzkost a stahlý žaludek, nevolnost apod... tak jsem zkusila 0,25mg frontinu a pak celou Asentru 50mg a je to lepší🙂))))))) No ale večer si musím taky dát celou tabletku 0,25mg frontinu jinak se v noci budím a jsem nervózní.
Zajímalo by mě jak to bude dál, jak dlouho je třeba čekat než se projeví plný účinek AD...jestli by nebylo lepší ještě zvednout dávkování, protože na té 50mg je mi opravdu líp a to dnes beru 7den celou a předtím jsem měla 6dní půlku 50mg.
Budou mít AD takový účinek abych k nim nemusela brát žádný frontin ? Já jsem asi poděs, ale nechci si na nic takového zvykat. 🙂

Doc mi dal Asentru protože chci otěhotnět, a s ní prý můžu. A taky funguje stejně jako seroxat ne ?

I ostatním děkuju za milá slova.

gabika59
30. aug 2009

Ahojte babulky,

hroska: neviem presne ako to opísať,ale keď je toho na mňa veľa či po psychickej stránke alebo fyzickej naraz na mna príde strašná únava aniekedy aj panický záchvat ,ktorý nie je už to čo byvalo ,tielieky proste zaberajú.Ale je to vo mne ,že sa to proste spustí a ja mám pocit ,že mi nikto nepomože ,že sa stane niečo strašné,umriem,mám nepríjemné fyzické pocity ,ktoré ma uplne pochltia
Vtedy si poviem nič
to nieje ja to prežijem som zdravá je to iba uzskosť za chvíľu to prejde.Predtým somsa triasla aj 2hodiny.Teraz mi to prejde rýchlo a rýchlo sa venujem niečomu inému.npr.urobím si čaj na ukľudnenie a oddychujem tak,že sa snažím myslieť na niečo iné.Zbytočne sa nepreťažujem a neprepínam svoje sily ako kedysi.Proste poviem nie aj ľuďom v mojej rodine.
To som sa nejako rozpísala.
Cítim,že to potrebuje ešte čas aby som sa dala uplne dokopy,pravdupovediac mám 33 rokov a prvý záchvat paniky som mala v 23 rokoch.Neskor sa pridružila aj depresia.
bola som jedna s tých každých piatich týraných žien.Nasledne bol rozvod
brala som magrilan asi 8 mesiacov.Potom som našla priateľa s ktorým už 5 rok žijeme no
,neskor sa mi začali stavy zhoršovať po materskej dovolenke keď som nastúpila do nového zamestnania 3 roky som to vydržala bez liekov až som raz minulý rok asi to bolo stresom v práci bola som zotpovedná za celý obchod niečo také ako manažér.Bolo to o nervy.
.A to bol ten kameň úrazu.Mala som taký pocit ,že už je somnou totálny koniec.Psychiatrička ku ktorej som chodila mi dala seroxat a injekcie.Museli ma nosiť autom.U mamy som ležala asi 3 dni bolo mi hrozne.
Neskor som to už
zvladalatak mi doktorka dala len tritico na noc.Zase začali stresy a ten istý kolotoč.
Operovali ma na žlčník a mne bolo stále horšie a horšie nakoniec som sa dala vypísať nevládala som žiť taký hektický život.Ako keby som vyhorela.Som totiž strašný puntičkár ,chcela som byť dobrá šéfka,super mama a výborná žena.A to sa proste nedá.
sasilinka:hapilux beriem od 1.juna 2009 takže nie veľmi dlho.Moj názor je keď chce človek strach prekonať musí sa mu pozrieť do očí takže som urobila krátky proces povedala som si ,že to proste musím zvládnuť tú dovolenku .som rada že som to zvládla ale nebolo to jednoduché.Raz v noci som si chovorila ešte tri dni a už ideme domov.Kde je moja istota.mala som taký pocit akoby som bola štíte Mont Everestu a čakala vrtulník so záchranou.Aj keď nie vždy som bola napetá skúšala som vypnúť.Teraz si hľadám novú prácu ale mám strach ,že sa mi zase bude točiť hlava ,že to nezvládenem.No uvidím možno treba brať lieky dlchšie zrejme som mala už ťažkú depku.Zatial sa majte babenky

sheherazada
30. aug 2009

andy, prosím tě stává se, že po tom triticco je po třech týdnech depka horší? Jako manžel to užívá akorát třetí týden a každopádně se to zhoršilo. děkuju🙂

tedua999
30. aug 2009

ahojte,,dneska som tak nad tym premyslala a prisla som na to ze tie pocity uzkosti a nechuti zit mam asi z mojej hypotyreozy??co vy na to??

weronka33
31. aug 2009

ahojte kočky.ako si užívate slnečný deňí?
ja sa mám tak striedavo raz lepšie raz horšie.už sa mi to pomaly kráti a zachvíľu pôjdem do roboty.
snažím sa na to nemyslieť aj keď nie vždy to ide...dakedy mám toho plnú hlavu a neviem sa toho zbaviť...

gabika super že to vieš takto prekonať tú úzkosť.ja som mala včera zase záchvat.ani lieky ani dychové cvičenia mi nepomohli.vážne som myslela že udrela moja posledná hodina

to je hrôza tie záchvaty.ako je dobre ľuďom,ktorí vôbec nevedia aké to je....ja som predtým takéto nič nemala a ako som ochorela tak sa pomaly bojím všetkého.zo všetkého mám strach a úzkosť...

ktovie ako sa má deborah.či už má potom.

všetky kočky dúfam že sa držíte 🙂

sheherazada
31. aug 2009

weronka, jak se projevuje ten záchvat? a co to konkrétně je? Jako já sem momentálně zmatená. Manžel už leží na psychiatrii. Byl dopoledne u mudry a řekl jí, že je mu prostě pořád hůř a jeho máma, že by bylo asi lepší ho hospitalizovat. No a to manžel nechtěl a já taky ne, přišlo mi, že to zvládnem. No, jenže odpoledne z ničeho nic, žádnej stres, nic a najednou říká, je mi blbě, na otázku jako jak, prej já nevím, děsně divně, to nejsem já, to je hrozný, pak se schoulil na gauč a začal se úplně třást, byl takovej zmatenej a za chvíli to přešlo. No, jako fakt mě to vyděsilo. Takže ho brácha radši do tý nemocnice odvezl. Co to sakra vlastně bylo? Skončí to někdy, nebo to bude napořád??

kubaka
31. aug 2009

shererez - to by mě taky vyděsilo, dobře jste udělali, že jste ho odvezli. Co to "sakra" bylo v manželově konkrétním případě to nevím - já se takhle zmateně roztřásla uprostřed ulice když jsem se definitivně zhroutila a nevěděla jsem kde jsem a kam to jdu, a taky to bylo za úplného klidu, když jsem byla poslední den ve výpovědní lhůtě. Takže reakce se dostavila až hodně dlouho po tom stresovém období. Ale u deprese je taková spousta projevů a reakcí, že možné je fakt všechno... 😒

Hlavně se neboj - léčba se určitě najde. Nečetla jsem všechno, ale odhaduji, že manžel má deprese jako rekaci na nějaké události - operace? - takže tenhle druh "způsobené" deprese se léčí mnohem lépe. Na klinice je v dobrých rukou. Snad jsem tě uklidnila - napiš, co a jak.

veronika.h
31. aug 2009

Ahojte holky,
dlouho pročítám tuto diskusi a až dneska jsem se rozhodla sem napsat. Jsem 8 týdnů po porodu, na miminko jsem se moc a moc těšila, všechno bylo báječný, dokonce i porod v pohodě, jenže asi 2.den po porodu začala moje noční můra. Začala jsem se bát být se synem sama, nesnesla jsem jeho pláč. Doufala jsem, že se to spraví, jakmile budeme doma - nespravilo, bylo to ještě horší. stal se pro mě vetřelcem, byla jsem vzteklá, zlá, nadávala mu a nemohla s ním zůstat sama. několik týdnů mi poáhali léčitelé a celá rodina, pomalu se to začalo zlepšovat, ale pak jsem zůstala pár hodin sama doma, matyášek plakal a já se zhroutila, nevěděla jsem ho utěšit. Od té doby jsem měla stavy šílených úzkostí, nejedla jsem, měla jsem strašnou depresi, že můj život skončil apod, nevěděla jsem jak žít dál, v noci jsem nespala a ráno nebyla schopná vstát z postele. Tak jsem vyhledala odbornou pomoc. Dnes beru AD Zoloft už 16dní (75mg denně). trvala jsem na tom, že chci kojit. Stav se zase lepšil, úzkosti už nejsou tak strašné, byli jsme minulý týden na dovolené s manželem a mojí mamkou a moc jsme si to užili. Pořád ale se mnou doma někdo musí zůstávat, pořád se bojím být sama. Dnes jsem se vydala sama do města, syn hystericky křičel, snažila jsem se ho utěšit, ale nezvládla jsem to, rozeřvala jsem se jak želva a zase do mě vjel ten vztek. Jsem netrpělivá, neumím se mu věnovat celý den. Strašně si to vyčítám, od příštího týdne už musím fungovat sama, ale pořád mi to nejde.AD už by měly zabrat, stav se zlepšil, ale v pohodě rozhodně nejsem.
Nemáte některá podobnou zkušenost? Jsem zoufalá, moc svoje dítě miluju, ale neumím s ním být ....

gabika59
31. aug 2009

Ahojte,
Seherez
ja som mala tiež také stavy ako tvoj manžel.Začala som sa triasť a bolo mi strašne zle,nedá sa to opísať.Odborne sa tomu hovorí panická porucha.Ale može byť spojená neskor aj s inými psychickými poruchami alebo depresiou.Nestalo sa manželovi niečo ,čo nejakým sposobom nezvládal?Tým myslím veľký stres.Je pravda ,že niektorý ľudia vedia odolávať stresu viac ako ostatný a niektorý sú slabší ,ne 😉 myslím tým slapší povahou ale geneticky.Každý je odolný inak.A keď prežijeme veľa zlého može sa stať ,žeto telo hlavne mozog nejak nevie prefiltrovať a tým sa to spúšťa.
Hlavne kľud aj keď je to ťažké ale všetky choroby sa dajú liečiť.Takže držím palčeky určite mu pomožu a bude mu lepšie.To na betón mu určite bude. 🙂

hroska
31. aug 2009

Ahojte dievcata,

Gabika, no poviem Ti na to ze mas 33, si mala teda petry zivot (rozvod , operacia, depresia atd.) ☹ ☹ , fakt mi je luto, ze Tvoj exmanzel bol tyran, musi to byt strasne zit s takym clovekom. 😝 😝 Gabi pises,ze si brala aj Seroxat, ja ho teraz beriem, prosim napis mi, ake si snim mala skusenosti (kedy Ti zabral atd...) Tie zachvaty co mavas nepozam, ale depresie mi zacali tak, ze som dostavala v noci triasku. Inak, drzim palce pri hladani novej roboty 🙂 🙂

Sasilinka, ved Ty do tej roboty ani nemusis ist 🙂 , podla toho co si pisala jej mas doma az vyse hlavy 😝 😝, si fakt dobra, ze to po takej tazkej depresii, tak rychlo zvladas venovat sa praci, klobuk dolu. Je to sranda, ale s tym mojim tatom mate nieco spolocne, aj jemu pomohol vtedy jeden primar v BA, ktory mu doslova zachranil zivot. A o ake zvieratka sa staras??

Sheherezade, viem ze je to pre Teba tazke, ale neboj sa, manzelovi urcite pomozu, pretoze pre Teba by to bolo velmi narocne a hlavne Ty musis byt fit, aby si sa mohla starat o malu. Aspon sa to pohlo dopredu, neboj, nasadia mu liecbu a bude lepsie.... 😉 drzim palce

Weronika.h,teba vitam medzi nami 🙂 🙂 Myslim si, ze 16 dni je na AD este malo a pises, ze je tam uz nejake zlepsenie, takze urcite to pojde k lepsiemu a lepsiemu, ale este musis dlhsie vydrzat. A co Ti diagnostikovali, aku poruchu?

prajem Vam vsetkym pekne snicky 😔 😔

andy.a
31. aug 2009

Rejočka,neviem,prečo by pri poruche osobnosti sa nemohol užívať Zoleptil,aj to s tými poisťovňami je hlúposť 😕 😕 😕 Zoleptil sa tam dáva ako stabilizátor nálady..Serlift je AD...miesto Zoleptilu by mohla brať tvoja kamoška aj niečo iné,thymostabilizátorov je teraz kvantum,ale ked sa má pri Zoleptile fajn,tak načo ho meniť 😕 😕 😝

Hroska,Deborah čaká zasa chlapca...a práveže chlapci sa na svet veľmi neponáhľajú,vraví sa,že sú "leniví" 😀 😝
Snáď sa nám Deborah ozve,ako sa jej darí,možno už to má sj za sebou 😉 🙂 😵

Tedua,máš pravdu,pri hypothyreóze bývajú príznaky podobné ako pri depresi.. 😒

gabika59
31. aug 2009

weronka33
ahoj
dnes v celku dobre
to je blbé ,že si mala ten záchvat,fakt je ,že ľudia ktorý to neprežili ani nevedia aké je to strášné.Je to ako infarkt alebo niečo také,človek sa cíti v ohrození života.Aj ja si hovorím prečo ja,ale čo už musíme sa stým naučiť žit ,nič iné nám neostáva.
Mne dosť pomohli tie lieky.Ale viem ako Ti je a myslím na to ,že pred troma mesiacmi som ani nemala chuť písať,takže vydrž a bude lepšie.Mne niekedy pomáha keď začnem umývať riad a pratať vtedy mi ta panika povolí.Proste sa jej vyhýbam keď príde ,začni robiť hocičo sprchovať sa aj tri krat za sebou.Proste čo tebe bude vyhovovať hlavne nájsť ten sposob ako nad ňou zvíťaziť.Majte sa pekne Všetci a dobrú nocku.Dnes spím so synom priateľ je na nočnej takže utekám k nemu.

gabika59
31. aug 2009

Ahoj Hroska počkaj hneť ti napíšem
😀

veronika.h
31. aug 2009

Diagnostikovala mi jedna Dr. depresivni poruchu doprovazenou uzkosti. Ja byla nervak a stresar uz od malinka, ale to , co mě potkalo po porodu je fakt síla ☹. Já jsem schopná fungovat jen když jsem mezi lidmi - nejlíp s mamkou nebo manželem, když vím, že budu-li potřebovat, s miminkem mi pomůžou. Když jsem sama, mám panický strach, koukám na hodinky a nevím, co mám s prckem dělat za další minutu.Nakojit, přebalit, pochovat a dál? Den je strašně dlouhý a mně pomalu utíká. Je to nahoru dolů, když je mi dobře, tak takový kraviny neřeším, ale když je mi zle a malej třeba jen zavrčí, okamžitě mám strach, že bude řvát a já to nezvládnu. Hlavně se do všeho musím nutit a nic mě netěší. Připadám si jako blázen ☹

gabika59
31. aug 2009

😝 No ten seroxat mi dala psychiatrička s tým ,že to vyskúšame.Brala som ho asi3-4 mesiace,len neskor som zistila nežiadúce účinky,ktoré mne nevyhovovali ale pomohol panika sa stiahla dala mi miesto neho triticco ale to bolo asi slabé na to operácia a depresia ktorú som mala zrejme dlhšie sa mi rozvinula takže som skončila na hapiluxe ,ktorý mi vyhovuje .
No uvidíme

andy.a
31. aug 2009

Sarlotta,ked budeš brať Asentru dlhší čas aspoň tú klasickú dávku 50 mg,Frontin časom nebudeš potrebovať možno len raz za čas 😉 😅

Gabika,prečítala som si tvoj príbeh,máš toho teda veľa za sebou 😕 😒
inak,Hapilux je to isté ako Magrilan,ktorý si kedysi brala 😕
držím palce 😉 🙂

Sherezezada,ťažko povedať,či to bola "iba" panická ataka alebo niečo iné,snáď sa mužovi čím prv v nemocn.uľaví a pustia ti ho domov 😉
podľa mňa užívať len Trittico v jeho prípade bola hlúposť,i keď nemôžem súdiť iných lekárov,ale rozhodne mal mať ráno ešte nejaké AD-napr.SSRI-myslím,že by k tomuto potom nemuselo dôjsť 😒 ☹
neboj,nastavia ho na terapiu a pustia ho domov,určite tam nebude dlho 😕 🙂
drž sa 😉 veľa síl tebe aj mužovi a jemu aj skoré uzdravenie 😉

Weronka,podľa mňa máš popôrodnú depresiu,držím ti palce,aby ti to čím skôr prešlo,len AD treba brať dlhší čas..o tom sa tu točí dokola.. 😉 a možno by som šla na 100 mg denne 😝

a ešte kočky,čo máte bipolárku...väčšina pac.má ČID,ale je to individuálne 😉 😕 😝