Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

radulinka00
4. jan 2011

@auburn ahojky, určitě to na nás působí, já jsem o tom přesvěčená. já bych strašně ráda jedla zdravě, ale já mám pořád chutě na sladké, to asi dělá ten Mirt. 😢 😢 Ty to bereš rozděleně ráno 10 a na oběd deset?

@janulkama Néé, nenech si měnit 😨 Já beru to co ty plus ještě Mirtazapin na noc. Mně přijde, že to pomohlo. Dyť je bereš krátce 2 měsíce nejsou nic a už ti bylo i dobře. Spíš se dr. třeba zeptej jestli by ti mohla říct jaká je u tebe prognoza, jestli tyhle zhoršení jsou normální a jak dlouho bys je měla čekat. Kříž tě určitě nebolí z ad, spíš z nošení malého, cvičíš si něco? Jak často?Jaké cviky? Ten výkyv může trvat i několik dní, ale mělo by to přejít, až když to nepřechází třeba 14dní, tak se mění, já bych s tím měněním nepospíchala a zvýšit ti může ještě na 20mg denně.Drž se a mysli na něco hezkého!!! 😵 😵 😵 😵 😵

auburn
4. jan 2011

@bobom postupne, najskor mi lekarka zvysila, ked sa zhorsil dcerke zdrav.stav a potom este pridala na 20mg, co beriem asi 6 tyzdnov, lexaurin ked mi je nanic, bolo aj tak ze dva tyzdne som necitila vobec potrebu si dat

@radulinka00 ano, beriem rano a na obed, inak tiez mam chute na sladke, na slane, na vsetko..
@janulkama berme to pozitivne, za par dni bude dobre...

janulkama
4. jan 2011

@radulinka00 ja ani nechcem meniť,spravím to tak ako si napísala,porozprávam sa s ňou a uvidím,čo mi povie na tie výkyvy...

elissha
4. jan 2011

@janulkama ahoj , doktorka mi zmenila na alventu 75mg. su to moje 2. antidepresiva. prve som mala cipralex 20mg. tak uvidim....dobru noc a sladke snicky vsetkym

janulkama
5. jan 2011

@elissha ahoj,tak zmenila ti ich na ne vidíš...ja idem dnes,robí poobede,tak uvidím,čo mi povie na môj zmenený stav...dúfam,že mi povie,že je to normálne a nič nebude meniť,nerada by som mala ďalšie,veď mne najprv úplne zo začiatku pomohol a teraz zmena...možno by to len pridá na maximum...no veď dám vedieť.

elissha
5. jan 2011

@janulkama dobre ranko kazde ranko. ano zmenila mi na alventu, zacinam od 75mg. mne cipralex velmi pomohol dostat sa z najhorsieho, ale teraz dufam , ze alventa ma bude stimulovat, citala som, tu na fore ze je to stimulujuce AD a cipralex neutralne. ja som spomalena svojou povahou k tomu zle dni a potom to vyzera tak, ze neviem ani dojst do prace, ledva kladiem nohu pred nohu a vsetko mi trva veeeelmi dlho. tak dufam , ze najdeme s doktorkou tu spravnu davku alventy a zaberie.
koho stretnem, ten mi hovori, ze ma zle dni...jednoducho to slniecko nam velmi chyba....
pekny den s tvojim 3 rocnym slnieckom prajem... 😵 😵 😵

janulkama
5. jan 2011

@elissha kolko si ten cipralex presne brala?Ja počkám čo mi dnes povie...na tú Alventu,zatial čítam len pozitívne veci,takže bude určite dobrá 🙂

Dnešní deň začína celkom dobre,včera mi bolo horšie,dnes je to tak tak po ránu,snáď sa to zlepší.Idem o 11:00 na sedenie s psychologičkou a hneď po ňom pôjdem k psychiatričke...jaj bože,pred 2 rokmi som ani netušila,že takto dopadnem...moja sestrernica tiež k nej chodila skôr ako ja,vôbec som neverila,že sa človek môže až tak cítiť,ona mi zo začiatku veľmi pomohla,ale otehotnela a nechcem ju už zbytočne zaťažovať...preto som rada,že môžem pokecať aspoň takto 😉

elissha
5. jan 2011

@janulkama ahoj ja som brala cipralex rok, 9 mesiacov 20 mg, kazdy mesiac som sa citila lepsie, velmi mi pomohol,az na tie vykyvy nalad. vies ja nemam rada zmeny a tak som si netrufla menit ad, bala som sa ze mi bude horsie ako my je. hmmm to neznie velmi pozitivne 😀

yossariana
5. jan 2011

@clare1 ...a nebolo by ti stacila davka 75mg?ja som zo 150 vobec spat nemohla,no uvidime ako mi to zaberie,uz taham pomaly stvrty mesiac

yossariana
5. jan 2011

@janulkama dufam,ze sa nam to vsetkym zlepsi🙂...ine nam ani neostava,len dufat🙂

elissha
5. jan 2011

pozitivnejsie napisane bola som vdacna, ze mi je aspon tak ako mi je 😀

clare1
5. jan 2011

@radulinka00 no k tomu jedeniu aj ja prispejem 😒 , ked som uzivala eliceu zo zaciatku, tak som tu pisala, ze som len na keksikoch a kolackoch..., potom som zacala s alventou a zvysila som ju na 150mg, stav sa mi neuveritelne zlepsil, bozska energia, dobra nalada a uplne som vyradila sladkosti, nepotrebovala som ich, postupom casu 3 tyzdne som zostavala, az prilis HAPPY a zacal nepokoj v tele, tocaky a zavrate rano, cudny rytmus a bolest srdca a zasa sladkosti, doma mam momentalne vsetkych troch chlapov, maju volno a tak varim..., ale ja si dam ledva trochu polievky a druhe ani neochutnam, vcera som varila moje oblubene jedlo, bryndzove pirohy a neziedla som ani jednu, nemohla som a zasa keksikujem, 😨 , nemam chut ani na ovocie, ani na rohlicek so suneckou na nic, uz sa pytam sama seba ako to moze byt, kazdy den ,,zozerem,, tu istu tabletu a stav sa mi meni..., niekedy mam pocit, ze to je len placebo- to vtedy ak mi je zle, alebo to moje telo neprijima a vylucujem to z tela von, ved aj vy ostatne, kde je ta ucinna latka, ktorej tolko do seba pchame, ini ludia ju do seba nepchaju a je im dobre..., je to hroza

clare1
5. jan 2011

@yossariana ja som nemala problemy so spankom, nespavala som najviac 4-5 dni a potom to lexaurin napravil a aj som ho postupne vyradila, takze aj ked si dam 150mg alventu spim dobre, beriem ju rano a spat chodim o pol noci, vzdy s MM pozerame nieco v telke, ja by som chcela docielit s tou alventou taku optimalnu davku pre mna, aby mi 75 nebola malo a 150 aby ma tak nevybudila az som vystresovana a rozochvena z nej, dnes som si prvy krat dala 75 a zajtra dam 150 a skusim to striedat, dufam, ze to neskodi..a dufam, ze mi bude s alventou tak krasne prirodzene a primerane dobre ako mi bolo...doktor. idem na buduci tyzden, tak to chcem zatial skusit

clare1
5. jan 2011

este ja babenky, napiste prosim ako ste na tom s kavou, ak citite slabost, tocaky, unavu pomoze vam?, alebo neposobi na vas, hlavne vy co beriete alventu tak, ze zostanete rozochvene a nervozne ja uz neviem co sledovat, len som zazila uplny stav pohody a kamsi sa mi stratil 😢

svija
5. jan 2011

Ahoj, pár dní nám nešel internet a vy jste se tu mezitím pěkně rozkecaly 🙂 . A koukám, že tu jsou i nějaké nové tváře. U mě poslední dny celkem pohodové, od pondělka jsem začala vést jedno skupinové cvičení na míčích, tak mám na té mateřské alespoň nějaké povyražení. Je poznat, že jsem dlouho nic necvičila, byla jsem po té první hodině pěkně vyřízená. Příští týden v pondělí jdu na kontrolu na psychiatrii, tak jsem zvědavá jak dopadnu.

@janulkama - jéé nová fotka, pěkná 🙂 .

yossariana
5. jan 2011

@clare1 tato 75-ka mi viac vyhovuje,cely ten mesiac ked som mala zvysenu davku,len som sa budila,rano o piatej som bola vyspata a to som chodila spat okolo polnoci taktiez...ale,ako som pisala,stale to nie som ja,nie je tam ta nalada,ja som totizto taka,ze do vsetkeho som sla kedykolvek a terz,mam ist do obchodu a stokrat si to rozmyslim...ta elicea ti nezaberala?bola si uz aj predtym liecena,ci to je prvy krat?...ja neviem ci to je dobry napad kazdy den striedat inu davku,ale vsak sa spytaj doktorky

clare1
5. jan 2011

@yossariana som prvy krat liecena, striedat davku som myslela preto, lebo by to bolo viac ako 75 a menej ako 150 a zda sa mi, ze sa podobnym sposobom ide z vyssej davky na nizsiu a lebo uplne vysadza ja som tak urobila s tym lexaur. a pekne som sa ho nakoniec zbavila,
ja ked ide spat s tou 150 o pol noci vstanem rano o 8 hod priblizne
teraz aj ja citim, ze som to uz neni ja, ale zo zacistku uzivania alventy to bolo uplne super 100% a nasla som sa a je mi to strasne luto, ze to tak neni, bola som v tom case aj u doktor. a ta zasla, napisala mi perfekt. spravu pre obvodacku a teraz no co jej zasa poviem ?, ani mi to nebude verit... 😎
elicea mi na zaciatku tiez dobre zabrala aj ked nie tak ako alventa, ale potom som isla zasa dolu a citila som, ze je slaba
ja som neni ani teraz tak, ze by som nemohla ist do obchodu..., som nejaka roztrzita, nesvoja, nemam v sebe trocha kludu, s eliceou som bola slaba ako mucha a strasne unavena

a co ty a kava, nepila si ju vtedy a od toho mala problem so spanim, nebola si ale s tou 150 cez den cipernejsia?

janulkama
5. jan 2011

@svija ďakujem 🙂 🙂

Takže k dr som sa akosi nedostala,bola som u psychologičky len,trocha mi pomohla,ale za 2 hodiny mi už bolo zasa zle.Tak asi po mesiaci som si dnes dala frontin...tak ma to mrzí,že som musela,ale už sa to nedalo zniesť ☹

janulkama
5. jan 2011

dievčatá premýšlala som,že by sme si zamkli skupinu,nech môžme popísať o hocičom...takto čo napíšeme to každý vidí...čo poviete??

elissha
5. jan 2011

@janulkama ahoj na predchadzajucich stranach uz dievcata o tom diskutovali a otvorili si sukromnu skupinu vesele dievcata s depkou a panikou, myslim , ze ju zakladala srdcko. ale bolo by fajn moct sa porozpravat uplne sukromne....

janulkama
6. jan 2011

včera som ju večer založila,ale vypol mi MK tak som to sem nemohla dať...dávala som aj prístup pre všetky dievčatá čo si píšeme...

radulinka00
6. jan 2011

@janulkama Ahoj dobrý nápad, jdu se připojit 🙂

clare1
6. jan 2011

ahojte kocky, no a rozmyslali ste co bude potom tu na tejto stranke, ved tu nikto nezostane, co potom, ked bude niekto novy a bude potrebovat pomoc, ja ked som sem pisala, ozvali s mi kocky na IP a odpovedali aj take co sem inak neprispievaju, ved na tajne veci je IP
a ta skupina stastne dievcata sa stale drzi?, nezanikla?

5katarina7
6. jan 2011

ahojte,ja som sem nezvykla prispievať,ale som vás čítala každý deň,aj to pomáha a teraz mi je ľúto,že všetky prejdete do súkromnej skupiny.

filipal
6. jan 2011

@5katarina7 neboj, urcite aj v tejto teme niekto zostane.....budu fungovat subezne.
a mas podobne problemy?

janulkama
6. jan 2011

@5katarina7 nemusíš sa báť,tá skupinka je nielen o Ad,sem určite budeme prispievať 🙂
A možno naozaj budeme chodiť len sem 😀

janulkama
6. jan 2011

@clare1 práveže zanikla,veď uvidíme ako to pôjde,ak tam nebudeme,svet sa nezrúti a budeme tu 😀 Bol to len nápad niečo skúsiť,ale ako písala filipal,tá predchádzajúca zanikla len z dôvodov,že sa tam nemohol nik nový pripojiť...uvidíme,no nie?

yossariana
6. jan 2011

@clare1 ale,myslim si,ze ty este nepotrebujes vysadzat,kedze ich uzivas kratku dobu...celkom ciperna som cez den aj zo 75-ky a s kavou u mna to nemalo nic spolocne,kedze ja pijem len rano aj to potrebujem iba k cigaretke 🙂 nie som prilis velka kavickarka🙂len ta moja nalada este nie je ono...nedam dopustit na ten citalec,bol perfektny pre mna,bola som to ja a ani neviem kedy sa to stalo,len som zbadala na sebe ze uz lietam 🙂 ,len ten neziaduci ucinok,priberanie,to mi strasne vadilo

bobom
6. jan 2011

@auburn a kedy ti začalo byt OK ked si pisala že berieš escitil 20mg 6tyždnov?mala si zhoršenie stavu ked si začala brat tieto lieky?myslim nežiaduce učinky.