Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

alika54
16. dec 2009

ale uz aj riad umyvam,,,aj ked opatrne ale da sa 😉 ,,,no vapka je taky pristroj ktorym riadne vysprchujes auto alebo dlazbu vonku a tak,,,neviem ako sa to odborne vola no moj mangel je velky pedant na auto tak ho to isto mooooc potesi,,,inak zupan som sa tiez chystala mu kupit no vapka stala spustu eciek tak zupan uz nebude 😅

inkinka
16. dec 2009

Hroska, ale u nas len trochu snezi
Filipal, co robim? Citam na MK o nejakych datloch, zasterach 🙂 a normalne sa chystam na Vianoce, mame jeden sekretar plny svadobnych a inych darov -sklo, kristal, porcelan, tak to vytahujem a umyvam a s vdakou spominam na darcov 🙂
Babenky, Vam co robite skusky, drzim vsetky prstiky, oni ti skusajuci sa musia niekedy robit doleziti 😖 ale si pamätam, ze sme sa snazili urobit nejaky predtermin pred Vianocami, lebo boli mäksi 😉

filipal
16. dec 2009

no, veru, pri dvoch detickach sa musite obracat, vsak? ja som uz tiez trochu prekrocila rozpocet, ale stary zupan ma uz v hroznom stave a zbadala som pekny, tmavomodry, tak som neodolala... 😒
a Viktorke a Simonkovi si co kupila? ja synovi knihy, sal, tricko...

filipal
16. dec 2009

Inkinka, to je hrozne!!!! mas na to nervy?! 😲 😲 este stastie, ze my sme skoro nic nedostali a ja mam vacsinou len veci, ktore pouzivam... a tie neumyvam, vsak umyjem, ked budem potrebovat....ale predsa len uz obcas kupim aj zbytocnost.... 😝 predstavovala som si, ze sa venujes nejakemu uslachtilemu zaujmu, napriklad, ze studujes latinske prislovia... 😀
no, nic, vidim, ze aj ja musim do kuchyne, idem varit polievku, uz mam vsetko nachystane na kredenci, susene hriby, zemiaky, vnatku, cibulu....len sa do toho pustit!

monca007
16. dec 2009

ja mam pre manzela kozmetiku a mikinu u nas paradne snezi

inkinka
16. dec 2009

filipal a co umyvanie riadov nie je dost uslachtile? Ved vraj Agathu Christie najlepsie zapletky napadali pri umyvani riadov 😉 aj Ty si daj zasteru a chod do tej kuchyne, mozno aj Teba nieco napadne 🙂

kamilka.c
16. dec 2009

ahojte tak na nakupo pojdeme v sobotu asi by som snes skolabovala tam
a aj u nas poletuje sneh
teraz sme prisli z prace a zo skoly..
este ulohy si robit a zaniest susedovi ulohy lebo je chory
Rivotril beriem rano poobede aj vecer mam ho v tabletach rano a poobede polka vecer cela
a k tomu ten Setralin...ten rano..boze furt sa chodim pozerat na tie krabicku ani si nepamatam co beriem
o tyzden sa mi zvysi davka Setralinu z 1/2 na celu
ja som este muzickovi nekupila nic a vlastne nikomu okrem malej nemam pre nich nic
inkinka dakujem ze si robis starost hm
asi nic ine neostava len vydrzat bohaca ako by som sa teraz vybulilaaaa

kamilka.c
16. dec 2009

no ja ani veceru krkavcka zena a matka neurobim
mozno prazenicu ? och desne

alika54
16. dec 2009

filipal tak deti budu mat bohateho jeziska,,,hlavne Simon,,,takze Simi dostane lyziarsku vystroj novu,kimono,auto na ovladanie,pyzamo,ponozky,boxerky,baloniky tvarovacie a hodinky,,,,Viki ma stavebnicu-sevu, dve barbii, mini barbii so smykackou,detsky nootebok,pokladnu a nove saty a neake puncosky,,,takze az az,,, ja som dnes piekla palacinky 😀 ocka doma nemame tak nam stacilo 😉

andy.a
16. dec 2009

ahojte 😎 😎 😎

veru aj mňa by zaujímalo,čo ste pokupovali deťom,manželíkom,a ostatnej rodine 😕 😕 😅
ja som veľa pokúpila cez net,lebo som pracovne aj doma very busy 😝 😝 😝

a v podstate máte všetky rovnaké lieky ,len generiká 😝 😝 😀

Mirzaten-teda Esprital brala Kubaka a Kejka/ale tá sem už nepíše/ 😒 ☹
Velafax je to isté ako Alventa a Efectin-to tu bolo spomínané 😝
Sertralin a Zoloft je detto 😝
Citalec a Citalopram tiež 😝 😝 😀
Seroxat a Paroxetin,Paretin detto 😝 😝 😝
a mohla by som pokračovať 😝 😝 😝

sklo v obývačke nemám,nepáči sa mi to,teraz máme tú modernú,takže obrovská knižnica s tisísami kníh cez celú stenu a na druhej stene mám takú mimimalistickú nábytk.zostavu,plazmu na stene 😝 😝 😝
Inkinka,ani mne by sa to nechcelo umývať 😝 😝 😝

Hroška,súhlas,robota,doma 2 malé deti a mám toho akurát dosť 😝 😝 😝

kamilka.c
16. dec 2009

mnam palacinky ako som kedysi rada pre nich varila a zutulnovala si vsetko doma teraz je to hotova spust este ze nechodim ako bezdak po ulici oblecena a upravena ze sa apson ako tak pozriem do zrkadla
vcera take soky u tej lekarky som na recepcii stretla maminu co jej syn chodi do skoly kde moja dcera sa pozname z videnia zdravime sa neviem ci si ma vsimla dnes som na nu narazila vo vestibule skoly a zacala sa ma pytat ci aj moja je taka od kedy chodi do skoly drza a pozastaveny ma vyvoj akoby 😀 ale tak tam su tie ambulancie tak ze vobec nevidela kam som ja sla su tam aj bezny lekari naokolo a vlastne je to FUK 🙂

kamilka.c
16. dec 2009

DETTO ??? 😕 nerozumiem aky je teda Setralin a Rivotril ja sa v tich liekoch absolut nevyznam

andy.a
16. dec 2009

Kamilka,pozerala som si tvoj album...to ale nie sú tvoje reálne fotky,že ?? 😅 😅 😕 😕 😝

kamilka.c
16. dec 2009

nie nie andy tak by som si to len predstavovala....manzela a spolocne deti idylka z filmu 🙂 🙄

andy.a
16. dec 2009

Rivotril je len na ukľudnenie a Sertralin je antidepresívum,Kamil 😉
ono sa to tu točí stále dokola,treba čítať 😀 😀 😝

a koľko mg máš Rivotril ?? inak,lepší je kvapkový,tak sa dá lepšie vytitrovať dávka,lebo niekto je omámený po 3 kvapkách a druhému nestačí na spanie ani 25 kv 😉 😕

ale začína sa s nízkymi dávkami,keď človek ešte nikdy predtým nebral psychiatr.lieky 😝 😝 😅

kamilka.c
16. dec 2009

andy...Rivotril mam 0,5 mg tablety.....1/2rano-1/2poobede-1vecer davkovanie
Setralin mam len rano pol tbl. po tyzdni 1cela tbl.

alika54
16. dec 2009

andy ako sa drzi tvoj 5-rocny fesak??? 😉

kamilka.c
16. dec 2009

alika tvoje zlaticka maju prekrasne mena 🙂)))))))) nadherne 🙂)

alika54
16. dec 2009

kami diik 😉 ,,,a ako sa vola tvoja slecna?

kamilka.c
16. dec 2009

Simonka

alika54
16. dec 2009

🙂 tiez krasne,,,,a ako zvlada ona tvoje stavy??? bo moje deti sa bali o mna,,,az mi to luto bolo ze su zo mna v strese 😔

kamilka.c
16. dec 2009

je prilis rozumna nez by musela neviem urcite to citi vnima vidi velaraz ma objime a ospreavedlnuje moje chyby a zastava sa ma :( niekedy sa boji za mnou prist mojej reakcie radsej chodi za mm necitim sa z toho dobre lebo som si toho vsetkeho vedoma ze junedokazem pochvalit za nic ani sa snou tesit hrat venovat sa jej viac akoby si zasluzila lebo je to jedno zlate dobre dievcatko s dobrym srdieckom a velmi citlive

alika54
16. dec 2009

neboj bude to lepsie a budete sa vediet spolu staaale tesit 😉

kamilka.c
16. dec 2009

juchu juchuu 😀 😀 ach jaj tazke to maju so mnou veru som ako sialene smutna princezna krizena s grizlim

zazvorka
16. dec 2009

Ahojte baby 🙂

zazvorka
16. dec 2009

Par dni som tu nepisala,mali sme pokazeny notebook 😖

kamilka.c
16. dec 2009

jej ahoj zazvorka dlho som ta naozaj nevidela tu

zazvorka
16. dec 2009

No uz sa polepsim 😉

zazvorka
16. dec 2009

Kami citala som,ze uz beries lieky,super 🙂 drz sa 😉

kamilka.c
16. dec 2009

dakujem