Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

meum
7. mar 2010

andy moc ti dakujem a bubinko skusim, zatial som tu skusala len dvoch a ziaden ma nechcel, vraj maju potom potiaze s preplacanim alebo tak nejak ale to som este bola na tom celkom v pohode minuly rok, tak skusim znova 🙂

andy.a
7. mar 2010

tak ja idem,vidím,že ako sa tu zjavím,hneď sa všetky zdekujete,akoby ste sa ma báli 😕 😕 😅 😅 😀 😀 😀 😝 😝 😝

tak papáčko,držte sa všetky skalné,aj nové 😵 😵 😵
menovať nebudem,lebo je vás tu už hooooodne moc 😀 😀 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😝 😝 😝 😅 😅 😅

meum
7. mar 2010

prajem pekny vecer andy a este raz dakujem

bubinko83
7. mar 2010

mango ako piše andy asi sa moc sleduješ.Ja si myslim že by si sa nemala tak na seba upinat.A stym že ta chce priatel vytiahnut von to je dobre.Ved niekedy sa musiš k niečomu aj donutit a bude ti fajn.Prechadzka ak ti aj nepomože určite ti neubliži.Viem z vlastnej skusenosti 😉 A ak by si sa aj vonku zle citila tak sa vratiš domov.No za vyskušaie nič nedaš.Ani ja nerobim vždy všetko s radostou a nechce sa mi,ale už ked to mam za sebou som na seba pyšna že som to zvladla.Proste treba robit aj veci ktore ta nie vždy bavia.Neviem či maš dieta,ale to je ti najlepšim učitelom 😀 Mamičky pochopia.Male dietatko ta stale potrebuje a je mu jedno či ti je zle alebo maš depku a pokial doslova neumieraš musiš sa on starat a hotovo.Teda pokial nemaš niekoho kto by ti mohol pomahat. 🙂

srdcko81
7. mar 2010

ahojte
do kelu uz som tu mala napisane litanie a mi to zmizlo. 😖
takze odznova.
S prechadzkami som aj ja opat zacala po tom mojom stastnom obdobi-no hned som dostala otlak na patu-co som este nikdy nemala a navysse este s adidinýn co uz nosim rok 😝
No ale snazim sa -chodievala som kazdy den 5-6 km aj viac a bolo to super. 🙂
zazvorka-presne som sa Ta chcela opýtat na to co andy-teda ATB alebo antikoncepcia-mozem Ti poradit akurat lipovitan alebo ak chces babsky recept tak posli IP-to mi teta akupunkturistka poradila 🙂
maria62-povinné navstevy musim-je to na zblaznenie-ked aj napr.ze robim a ide iba manzel tak svokra vyvoáva-strasne to unavuje a berie energiu a este k tomu ked tam mas svagrinnu-ktora simysli ze je najkrajsia,najmudrejsia a proste vsetko naj ☹
mango pri menzese je to normal-tak ako pisu baby-odputat sa odputat a este raz odputat.
a ostatne koculky zdravim. 🙂

srdcko81
7. mar 2010

andy-presne som tu vcera behala po iných temach a mala som dost-ze kto tu potrebuje lieky viac ci mi s problemom alebo tie ine-z iných tem 😉

hroska
7. mar 2010

Jeeejo Andy 😅 😅 ,.... no ja som Ta prepasla 😝 😝 😝 😝 😝 , tak nabuduce..., u mna skor naopak, skor sa nadekujem ked si tu, nie zdekujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

No Bubi, 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 tak Ty uz riadne "jedes". Super, ved uz radis druhym babam 😨 😨 , tak AD zaberaju, gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 x,

Zazvorka, ja beriem tiez Seroxat, bola som tento tyzden na krvi, a ziadne zmeny - akurat cholesterol zvyseny 😝 😝 , hemoglobin nizky 🙄 a malo zeleza 😖 , ale to som mavala vzdy 😨 , takze ten Seroxat by Ti nemal nic ovplyvnovat, ved aj Andy tak pisala

Filipal, takze ak si to dobre davam do kopy, tak podla tych Tvojich teorii a prieskumov za tie nase psychicke diagnozy mozu zuby a kozy. 😨 😨 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No, ale neviem aky zaver a odporucenie teda navrhneme.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Srdcko, ...........aj francuzaky boli dnes so svokrickou 😨 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hroska
7. mar 2010

....a baby vsak povedzte, ktore temy "stoja za pozornost", nech sa aj ja kuknem 😨 😨

bubinko83
7. mar 2010

hroska iba trošku sa snažim poradit.Viem ako je to dobre ked ta niekto aspon trošku chape.Som rada že i tu pomahame.Aj ked ja moc neprispievam vždy vas čitam 😉 🙂

baba77
7. mar 2010

ahojete ja som vcera zabudla zabudla dat DA??

bubinko83
7. mar 2010

baba keby je ten prispevok od inej osoby by som sa opytala čo je "DA" ale pri tebe sa nepytam. 😀 😀 😀 A nechapem ten otaznik.Ty sa nas to pytaš??? 😕 No ked si už aj zabudla užit AD svet sa nezruti pokračuj normalne ako maš napisane😉

baba77
7. mar 2010

bubinka83 co je problem som mnou,asi musim odtialto odyst??su somnou promlemy?? ja prepac AD.....

hroska
7. mar 2010

Bubi,dobre to je a bude este lepsie 😉 😅 😵 😵 😵

Baba, Ty si robis psinu z nas 😠 😝 . Vsak si AD len teraz zacala brat 😨 😨

dari226
7. mar 2010

no na sk mam uz len jednu sestru ,druha je v zahranici...a miesot kde by sme boli vsetci traja neni

baba77
7. mar 2010

hroska ale fak len par dni beriem??neveryte??na dobre myslela som tu dostane trosku naladu ,ale asi musym stornovat......zakujem vam za vsetko

bubinko83
7. mar 2010

baba určite si nerobim srandu.Len mam to tak pobavilo ,je to take mile 😉 Ja milujem tvoje prispevky.Vždy ti niekto odpiše,aj ja som ti odpisala vždy a aj sa snažila poradit.Nič v zlom fakt.Asi už nebudem na take prispevky reagovat.Naozaj sorry ak som ta urazila. ☹

zazvorka
7. mar 2010

Andy praveze ja byvam chora raz za rok a aj to je len prechladnutie.Takze fakt ani antikoncepcia a ani ziadne ine lieky.Len pomaly 2 roky seroxat,neurol podla potreby a zelezo-actiferin.Ale to beriem len par mesiacov.Tak z coho to moze byt?

zazvorka
7. mar 2010

Meum vitaj 🙂

baba77
7. mar 2010

bubinko83 nic sa nedeje len asi neviem ☹ 😒 😢 🤐 sa viadrit ako myslite ale dufa ze sa ozvete,ze aby som tu neotravovala.......

zazvorka
7. mar 2010

Srdcko a ten lipovitan je na co dobry?
Teraz mam chrobaka v hlave ze z coho to mozem mat 😕

filipal
7. mar 2010

jaaaj, tu bolo veselo! 🙂 🙂 🙂
Baba, hadam si sa neurazila? ved Hroska ta len trosku vyhresila, lebo AD nesmies zabudat uzivat. ta pravidelnost je
velmi dolezita. ja beriem uz 9 mesiacov a zabudla som teraz 1. krat, minuly tyzden v Besenovej... lebo som vypadla zo stereotypu. skus si dat pripomienkovac do mobilu, alebo co.
nie ze nas opustis! len nam pekne referuj, co mas noveho! 😎

jaaaj, kocky, uz sa mi zatvaraju oci, nevladzem uz na vsetko reagovat....napisem zajtra.

dobru nocku vsetkym 😎 😎 😎 😎 😎

baba77
7. mar 2010

poviem vam ze kvoli comu som zabudla.....vcera bolo sutaz kto ma najlepsie vino a my sme vihrali prvy krat zlatu medajlu a ja som bola sofer a uz som bola vycerpana......zabudla som na AD....

baba77
7. mar 2010

dobru noc ak uz kazdy drieme....este hvilu tu budem

srdcko81
8. mar 2010

ahojte 🙂

zazvorka-lipovitan je vitamin na pecen.A mozes to mat aj z toho ze si napr.zjedla nieco tazke par dni pred krvou a pecen to zatazilo a nemohla spracovat tak ako mala. 😒

hroška jasne-si myslis ze bez francuzakov by to slo? 😝 😝 😝

baba77 ved sa nehnevaj-len niekedy to je fakt tazsie Ti rozumiet-no predsa len mas iný jazyk.Ja by som v tom vasom ani necekla-takze Ta este obdivujem ze dokazes komunikovat. 🙂

no a skrvou-uz sa tesim pom Velkej noci povalim-to zase budu novinky.

hroska je zaujmave ze ked mas zvysený cholesterol tak mas nizky hemoglobim-lebo to pri cholesterole byva tiez zvysene-viaze sa to na seba.A ja naopak-uz dvakrat za sebou som mala zeleza moc.-co tiez nie je dobre-a nechapem z coho ved neoblizujem ploty..... 😀 😀 😀

zazvorka
8. mar 2010

Ahojte 🙂
Srdcko dakujem za odpoved 😉
Momentalne mi tu moja dcerka neda pokoj,takze som vas prisla len pozdravit a zazelat krasny den 😵

hroska
8. mar 2010

Pocuj Baba, ved sa neurazaj 😉 , to ze Ti je tazko rozumiet, to je skor na srandu 😀 , ved mi sa z toho vzdy nejako vymoceme, ale musis serioznejsie pristupovat k liecbe, a nie ze AD este neberes ani mesiac a uz zabudnes 😨 😝 a skus si aj nieco studovat okolo depresie, jej priznakov, liecby, aby si vedela, ze co Ti to je a ako k tomu pristupovat, to nie je len o tom, ze si das AD a budes O.K....., chapes co Ti chcem povedat ???? 😨 Vsak Filipal Ti tak pekne vsetko "po lopate" vysvetluje.... A ked Ti uz bude lepsie, aj Ty nam potom budes radit 😨 😅

Srdcko, hej?? to som ani nevedela ze pri zvysenom cholesterole byva aj zvyseny hemoglobin. No u mna je to naopak, vidis, ved som bleda jak hruskove h.... 😝 🙄

mangotree
8. mar 2010

ahojte,
chcem sa vás spýtať, ako si mám spríjemniť deň, keď ma nič nebaví, do ničoho sa mi nechce, nevládzem. Ráno som začala žehliť, že fyzická nenáročná práca-tak sa trochu odreagujem, ale dlho som nevydržala, pri každej činnosti mám nepríjemné pocity, fyzické aj psychické, neviem ako mám prežiť deň, všetko v ňom mi pripadá také ťažké, ťahajúce sa ako žuvačka, neviem sa na nič dlho sústrediť, odlietavam od jednej činnosti k druhej, od jednej myšlienky k ďalším a tak aj keď robím jednu vec, myšlienkami som inde. Trápi ma to. Som taká rozlietaná, no nič poriadne neurobím do konca.

baba77
8. mar 2010

hroska ste velmy zlate,len nerozumiem tieto ranka jednoduch som leniva,predstavym si co by som mala robit,ale nalada??prezradim vam 13rokou som chodila do slovenskej skoly,vyucena kadernicka,apreca gramatyka......nie anie couz....ty sacitis dobre??

baba77
8. mar 2010

mangotree zrovna aj ja som takto......kedy bude lepsie alebo kvoli comuje to??

baba77
8. mar 2010

mangotre aberes aj nieco myslim AD ci na ukludnenie....