Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zobaka
12. mar 2010

Ahojte, pozeram, ze tu sa preberaju rozne psychicke problemy, ja trpim pp - panickou poruchou, je tu nejaka Kosicanka, ktora trpi tou chorobou ma dieta a chcela by niekedy na prechadzku o tom pokecat? alebo sa pridat na Zumbu? dnes som objavila na nasom sidlisku, ale sama sa akosi bojim, ze mi pride zle 😝

hroska
13. mar 2010

Baba skus davat malej HYLAK,su to kvapky,davkovanie daj podla letaka,moze ich aj babo,ak by nepomohlo,tak treba uz nejake lieky na hnacku (nap. ENDIFORM)-v lekarni ti poradia. A hlavne jej davaj vela pit,dobry je cierny caj-neochuteny,mineralka.ked sa zlepsi mozes jej davat papat dietnu stravu-postruhanu mrkvu,ryzu...

hroska
13. mar 2010

Jooj dievcata, akosi "sucho" je tu ☹ ☹ ☹ ☹.

Zobaka, je tu vela kociek s PP, ci akurat z Kosic, to neviem, ale pokecat si mozes s nimi aj tu 😉 🙂 🙂 🙂

Filipal, kde si?? 😕 😨 😨. Este stale kriza??? 😝 🙄

Baby, musim Vas nejako vydurit z tych zimnych spankov ..... 😝 😅....lebo tu ostanem iba ja s Babou 😅 a to uz by nebola tema Depresia, ale NEROZUMIEM - NEMTUDOM 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Pekny vikendik, vsetkym 🙂 🙂 😎 😎 😎

filipal
13. mar 2010

Hroska, ale aspon nestracas humor! 😀 😀 😀
dnes urcite vsetci spia... my sme boli na zdravotnej prechadzke a nikde nikto...vsetci kdesi zalezeni.... 😒

vcera som uz urobila jarnu vyzdobu. kvitnu mi hyacinty v kuchyni, mam kvietkovany obrus,a zlte tulipany vo vaze, este som aj sliepku velkonocnu vylozila! takze jar je cochvila tu!

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

citrona
13. mar 2010

ahojte!

fil, a nech ti tá sliepka veľkonočná do Veľkej noci aj nejaké veľkonočné vajcia znesie, budeš mať pre šibačov aj polievačov.... 😀 😀 😀 😀

zobaka, ani ja nie som z košíc ☹ ☹

hroši, no čo už, založíš krúžok cudzieho jazyka! 😵 😵 😵

hroska
13. mar 2010

Sedim v nakupnom centre,decka som hodila do kina,ide 3d alica v krajine zazrakov,fuj vstupne pre dieta je 6 eur. Tak si vsetko preberam,chorobu...,kukam na ludi co chodia okolo..., a mam sa celkom fajn. A tak ma napada,ze vam vsetkym velmi dakujem za to, ze som to nejako aj s vasou pomocou zvladla a dakujem aj andy,ze nam pomaha. Papa😵

inkinka
13. mar 2010

Hroska, to je ta verzia, kde hra Johnny Depp ? A Ty si si to nechcela pozriet? 🙂 ...takze radsej pozeras na zivych ludi a rozmyslas...ano, niekedy je to fajn 🙂
Baba, banan je velmi dobre dat a suchare, a uz je lepsie?
Fili, my kazdy rok robime velkonocnu vyzdobu zo zlateho dazda, navesiame na vetvicky drevene pomalovane vajicka, vtaciky a zajacikov, mame taky velkonocny stromcek, ale neviem, ci tento rok stihne vykvitnut 😒
Koncom buduceho tyzdna sa ma oteplit ,tak na to uz cakam,semienka v kochlikoch uz vyklicili, bude ich treba popresadzat
Peknu nedelu vsetkym 🙂 😵

srdcko81
13. mar 2010

Ahojte
Tak zobaka aj ja mám PP ale tiez nie som z Košíc.
Hroška no sa mozu hanbit ze 6 Eur.Som rada ze Ti je dobre 😵
No filipal a kdw si chytila sliepku u susedov? 🙂
Inak ja tiez z toho jazyka poznám iba nemtudom 😀
A ja sa dnes citim nejak zvlastne-nie ze by som mala panicke stavy ale taká som akási nemrdom. 😖
Mali sme na navsteve polročné babatko-boze ake je krasne-to je taký najkrajsi vek,ze uz sa ho clovek neboji chytit a este nechodi.no krasne 🙂
A teraz ideme na navstevu my-moc sa mi nechce-lebo chlapi si vypiju a zase bude problem dostat ich domov no ale zase sa tesim na baby 🙂
A zajtra zase návsteva-svokra meniny,svagriná aj svagor-no sila uz sa tesim 😝
Tak sa majkajte kocky a pridavam sa k hroske-som rada ze ste 🙂

meum
13. mar 2010

aj ja sa pridavam k tomu ze som rada ze som vas tu nasla 🙂 hned je potom clovicku lepsie ked ma s kym pokecat. aj ked ja sa obcas ani k pc moc nedostanem.
baba maly ma od narodenia potiaze s bruskom a na hnacky i zapchy nam pomaha Espumisan L kvapky, i na nafuknute brusko,na zvracanie, proste takmer na vsetko a samozrejme podla toho co za problem podla toho upraveny jedalnicek.
inak, ktora ste z kade? bolo by zaujimave keby sa nasli viacere pobliz sebe. ja BB

momin
13. mar 2010

Ahoj holky.. dloho sem tu nebyla ....
porad sem se nedokopala k tomu jit k lekari a opet zacinam sve problemy resit alkoholem....
hehe..nevim jestli si me tady vubec nekdo pamatuje....

meum
13. mar 2010

ahoj, ja tu patrui mezi novacky ale promin nedokopat se k lekari a mit syna je podle me nezodpovednost, ja delam vse proto aby me nejaky sebral. a jeste problemy s depresy resit alkoholem? promin ale myslis ze si to tvuj syn zaslouzi? je jasne ze pomoc potrebujes i kdyz te neznam. alkohol nikdy nic nevyresilô jen vse zhorsil jen dotycny to cez ten alkoholicky opar nevidel

maria62
13. mar 2010

Ahojte pozdravujem všetky dievčata ja už mám oddych po celom zábavnom dni super som si užila detičiek ani nechceli ísť domov ale sú trošku nachladené tak potom išli.
Filipa už je dobre tá prechádza pomohla?
Hroška no tie ceny sú fakt desné viac ako dospelý ale aspoň si dievčatá užili.
Srdcko tie tvoje návštevy asi budú stále čo? Ja tiež mám víkendy naplnené ale sú to našťastie na radosť návštevy tak aj nech tvoje také budú.
Zobaka ja tiež nie som z Košíc ale niekedy tu bola Stanka z Košíc ale dajako sa odmlčala ja mám úzkostnú poruchu.
Kočky tiež som rada, že vás tu mám je to naozaj dobré takto si pomáhať teším sa na vás a pozdravujem všetky dievčatá pa a držte sa

momin
13. mar 2010

ani nevim co ti na to napsat.....
Nevim proc me urazis? co si muj syn nezaslouzi?
Podle ceho soudis ze nejsem dobra matka?

jedine co muzu rict ze asi nevis co je opravdova deprese......

filipal
13. mar 2010

Momin, Meum, ti len chcela napisat, aby si urcite k tomu lekarovi zasla, ze mas zodpovednost k svojmu syncekovi....
ved to vies aj ty. urcite preto pises, ze to chces nejako riesit, ze?
ja viem, ze zbavit sa alkoholizmu je velmi, velmi tazke. zijes iba so synom?

bubinko83
13. mar 2010

ahojte

filipa ty tušim uživaš sertralin? Ze? Pri akej davke si zostala a ako často uživaš za den? Ja mam 50mg rano 1 a 1/2 a na obed 1.Večernu mi dala na rano,mylsim posunula.

momin,kočky to určite nemysleli zle.Ale nehnevaj sa mali trošku pravdu.Riešit to alkoholom je podla mna najvačšia blbost.Lebo depka v kombinacii s alkoholom,teda nič moc.Neviem čo si chcela počut,ked si sem ten prispevok poslala. A nikto ti nepovedal že si zla matka.

momin
13. mar 2010

Mam pritele,ale vypada to ze s malym zustanu sama........ chodi domu jen na noc-spat....

O Danielka se staram!!!

Ano chci to resit ,ale ja sem si vazne myslela ze uz sem z toho venku....
Nechci to vsechno znovu.... ☹

filipal
13. mar 2010

Bubi, ja mam rano 100 mg. 😉

bubinko83
13. mar 2010

filipal teraz nechapem.Ja mam vyššiu davku alebo ako to je? 😨

meum
13. mar 2010

promin pokud si to brala jako urazku, ale podle me je skutecne nezopovednost alkohol s depresi a jeste u tak maleho syna. a jeste k tomu kdyz ti hrozi ze s nim zustanes sama. proto je podle me nezbitne jit k lekari. a reagovala jsem proto tak nebo sama si za tim alkoholem napsala HAHA, a to mi moc neprijde rozumne. a na alkohol reaugiji vzdy tak, proste jsem to prezila nekolik let ale jak dite, tak proto vim ze to je nezodpovednost matky, i kdyz si mysli ze to pomaha. taky se o me starala, ale nevidela nic poradne a realne popri alkoholu, nastesti nasla odvahu to resit a vyresila, proto by si mela taky a nemyslet pritom na chlapa ktery za to nestoji , ale prvne na sebe a syna

meum
13. mar 2010

a podle me jednou si v depresi, vylecis se ale uz si k ni vice nachylna jak jiny, nevim co na to andy ale podle me je to tak. takze podle me myslet si byt z toho venku tak neni nikdy + alkohol, je jasne ze si v tom zpatky

momin
13. mar 2010

meum ja se nijak neopijim... Mozna sem se vyjadrila spatne...
Chtela sem napsat ze do toho zase padam.... laka me to dat si panaka..a dneska sem si ho opravdu sama dala... I kdyz vim ze bych nemela alkoholu ani kapku!!!Po tom co bylo......

meum
13. mar 2010

tak nepadaj do toho, mysli na to jedine pre co mas dovod sa drzat nad vodou, a to je syn. ziaden chlap za to nestoji si ublizovat sebe. a maly ta potrebuje, tak to tim jednym zacinajucim panakom i ukonci, nech raz moze byt na teba hrdy ze si silna

meum
13. mar 2010

a ked teraz dokazes prekonat samu seba, tak dokazes potom vsetko, i zivot so synom sama, pokial by sa ti tvoje podozrenia potvrdili

meum
14. mar 2010

peknu nedelu vsetkym

filipal
14. mar 2010

aj ja prajem vsetkym peknu nedelu 🙂
u nas strasne fuka, tak neviem, ako pojdeme von.... ☹ na obed budeme robit lososa...
predstavte si, ze syn ma v utorok, v stredu pisomnu maturitu a ochorel! ☹ ☹ ☹
este nam na rodicku, vravela ucitelka, ze ako tazko sa vybavuju nahradne terminy....
spi od vcera od 21 uz 13 hodin, hadam mu to pomoze.... 😝

citrona
14. mar 2010

ahojte, aj ja prajem všetkým peknú nedeľu! 😵 😵 😵
u nás okrem toho, že fúka, je ešte aj kopa snehu, tuším sa ho nezbavíme ani do mája! 😠
fil, syn nech sa rýchlo vylieči, čo ho draplo, chrípka? ☹ a tvoja kríza je už fuč? 🙂 🙂
aj ja idem variť, 😎 hladoši prídu za chvíľu z kostola, aby náhodou nezjedli mňa! 😀 😀

meum
14. mar 2010

tak bacha at nieco z teba nechaju 😀
filipal tak vam drzim paste nech sa vylieci a dobre mu to dopadne
inak u nas je pekne, po snehu len kde tam mala pamiatka 🙂

alika54
14. mar 2010

ahojky,,,priznam sa necitam vas lebo vobec nestiham ,,,mam moc ucenia a k tomu musim vypracovat seminarku ku ktorej je problem zohnat literaturu 😝 ,,,,,dufam ze sa drzkate,,u nas napadala kopa snehu tak super 😝 😝 😖 ,,uz by som rada aj jar mala 😅 ,,,krasny zvysok nedele prajem,,,papa cmuuuky 😉

inkinka
14. mar 2010

Momin, Meum Ta nechcela urazit, ani na jej slovach nie je nic urazlive, ma pravdu. Rychlo nieco rob, kym do toho nesklznes...
Filipa, to je smola, ale ma este dva dni na to, aby sa trochu pozbieral, dcera cely minuly vikend prelezala a prespala, potom sa nejako zmatozila, ze chodila do skoly, ale este stale nie je v uplne v poriadku 😒 je vela chorych teraz, drzim Vam palce 🙂
Alika, Ty zhanas nieco veelmi specialne ? Ani na nete si nic nenasla?

maria62
14. mar 2010

Ahojte taktiež prajem peknú nedeľu všetkým 🙂
Aj u nás fúka tak že sa mi nechce nikam ísť volali mi rodičia aj sestra sú odo mňa 15km ale vôbec sa mi nechce nemám doma auto tak autobus ide iba jeden poobede takže hrôza asi ostanem doma a oddychnem si.
Filipa synovi skoré uzdravenie moja dcéra tiež má matury a stresuje tu ja už mám z nej nervy tak dúfam, že to dobre dopadne aj vám aj nám držte sa. 🙂
Momin naozaj ten alkohol nič nevyrieši to určite vieš tak ani jedna z nás ti nechce ublížiť nehnevaj sa preto na Meum sme pri tebe a drž sa máš pre koho žiť tak chlap určite nestojí zato napíš ak môžeš niečo viac ak chceš.
Tak sa všetky držte pozdravujem ostatné dievčatá 🙂