Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
24. jan 2016

Dievčatá, ďakujem vám všetkým veľmi pekne za vaše rady a povzbudenia. Zajtra sa objednám k psychiatrovi a budem bojovať kvôli svojej rodine, najmä mojim milovaným deťom <3

necesita
24. jan 2016

@junova lieky beriem presne rok.prvý mesiac som mala 4 druhy,ale bez nich by som neprežila.posledný záchvat bez liekov ma tak položil,že som sa od druhej v noci klepala v posteli az do siedmej a prosila som manžela o hocičo,že už sa to nedá vydržať,v ten deň začala jedna výstava,kde mal manžel stánok a čakal veľa obchodných partnerov zo zahraničia,no strávil celý deň so mnou.naklusal so mnou ku psychiatričke a tam sme strávili 2,5 hodiny.lieky zabrali okamžite,konské dávky.vraj som bola dva dni uplne nepričetna a nevedla som ani rozprávat,ale telo si potom zvyklo.strašne som si za ten mesiac oddychla a dospala mesiac,ktorý som nespala skoro vôbec.a potom hned dva lieky preč,ostali AD a FRONTÍN a ten som po siedmich mesiacoch vysadila postupne.takže lieky určite pomohli,ale je to dlhodobe.mala som uzkosti aj dva tyzdne v kuse aj cely den.uspech bol to,že som vedela spat.tesila som sa ked som bola va ci tri dni v pohode .to bol uspech jak hovädo 🙂

mikimavka
24. jan 2016

@junova to nie je tak, ze neurol je na spanie a lexaurin na uzkost. To su tie iste lieky, obidva na uzkost, akurat vo vyssich davkach sposobuju ospalost. Zaberaju na uzkost hned, na rozdiel od AD ktore treba brat dlhodobo, ale AD nezabera priamo na uzkost, ale dodava mozgu serotonin, ktoreho sa v mozgu malo vytvara (tym co maju depresie a ine depres.poruchy).

mikimavka
24. jan 2016

Inak baby, fakt niektore to mate hrozne, ze aj napriek dlhodobemu uzivaniu liekov vam stale nie je dobre a mavate ataky. Ja som o sebe pisala v nazve: Depresia - moj pribeh, a fakt mne uzasne zabral ten Serlift (AD), ze od zaciatku doteraz beriem len 1 x denne 50 mg a som uplne OK. Na zaciatku som brala k nemu aj Lexaurin rano a vecer, ale to max. 2 tyzdne a odvtedy len tie AD Serlift.

umabell
25. jan 2016

@mikimavka aj si pribrala po nom?

esselte
25. jan 2016

@junova musíš si stále vymyslieť nejakú činnosť, ak cítiš, že ide atak, nesmieš tomu pocitu podľahnúť, hneď zamerať pozornosť inam, musíš sa to postupne naučiť a hlavne si povedať, že to nič nie je, len stav, nie choroba, prejde to za niekoľko sekúnd, minút a je dobre, aj zdraví ľudia mávajú úzkosti, ale neprikladajú tomu taký význam a pozornosť, ja o stav mysle, ktorý sa musíš naučiť ovládať

esselte
25. jan 2016

@mikimavka aj ja som bola nejaký čas len na ad, ale potom sa opakovali ataky, tak beriem teraz aj minimálne dávky benzákov a to rivotril polovicu a helex sr na noc a je fajn, myslím, že ich už ani nepotrebujem, že by stačili aj ad, ale tak mi je fajn a ak dávky sú len udržiavacie a ozaj minimálne, že ich vôbec nezvyšujem, je to ok

umabell
25. jan 2016

@esselte ake mas ad? Mozno si to pisala uz ale je toho tu vela... Aj ja mam rivotril..

ivanka_kralikova
25. jan 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

@janka_banka velmi ma mrzi cim vsetkym si si presla.. ale si silna zena, lebo vsetko si prekonala!! jasne ze je pred tebou este dlha cesta, ale mas nasliapnute spravne! som si ista... mne este pomaha pravidelny rezim.. pravidelna strava, treningy, kavicka s kamaratkou.. proste stale nieco robit, tesit sa na nieco. napr aj malovanie.. najhorsie ked sa clovek nema na co tesit a len preziva zo dna na den, vtedy je vsetko este horsie..a ked k tomu na seba vezme problemy celeho okolia.. :/

zuzanka0102
25. jan 2016

Dievcata ake mate skusenosti s ADckami..konkretne som sa stretla s nazorom, ze sa clovek po nich akoby zmeni. Neviem.. ako si to vysvetlit? Teraz to tiez nie som ja. Ja co som bola zabavacka na kazdej akcii sa teraz takymto veciam uplne vyhybam. Niekedy som si rada zasla len tak nakupovat a teraz rychlo vbehnem do nakupneho centra, mam vymyslenu trasu co rychlo kupim a bezim vonku. Takze na jednej strane by som to chcela byt zase ja a zmenit sa z tejto kopky bolesti, nestastia a strachu. Ale vraj clovek horsie preziva emocie? Ze AD potlacaju akoby prezivanie? Mate take skusenosti? Po dlhom obdobi doslova boja so samou sebou idem za psychiatrom a predpokladam ze mi bude chciet nieco predpisat. A z tohoto mam strach...

umabell
25. jan 2016

@zuzanka0102 ahoj mne ad " zachranili" zivot... Zmenia ti pohlad polepsi sa aspon mne to vzdy pomohlo.. Bez ad by som nos nevyszrcila von.... Nakupovanie a styk s ludmi bolo utrpenie 😉. Neboj sa ad.. Ked sa to neda potlacit silou vole tak by som sa nebala... Potom zistis rozdiel s ad a bez.... Fakt ja by som bola mrtva chcela. Som sa zabit zato aka som bola predtym... Aj ja som bola vesela kopa a bum.... Ale taky je zivot 😵

janka_banka
25. jan 2016

@ivanka_kralikova Ivka tak tak, keď berieme na seba ešte aj všetky problémy okolia, tak to už potom nezvládame úplne ... a sú dni, keď ledva prežívam, to je pravda, ... ale vždy si spomínam nato, že včera bolo lepšie a snažím sa vcítiť do pocitu, ktorý som pociťovala keď mi je dobre a som happy .... a nádej, treba vieru a nádej ... to že bude lepšie i keď prídu pády ... asi to má nejaký význam ... a mne tiež pomáha pravidelný režim, ja keď idem mimo neho, tak je to horšie ... aj dnes je deň na nič ... a včera bolo úžasne, neviem, čím to je 😔

junova
25. jan 2016

Dievčatá, dnes som sa tak vytočila. Išla som okolo základnej školy. Práve mali prestávku. V oknách na prvom poschodí boli chalani asi tak deviataci. Ja som si ich nevsimala q oni začali do mňa hádzať snehové gule aj na malého syna a nadávať mi do kráv. Ja som na nich zakričala, že vy ste ale inteligentni, môžete sa hanbiť. A oni na mňa, že ty pi... Prišla som domov úplne vytocena. Muž mi povedal, že som ich mala ignorovať a ísť za riaditeľom. Aj som si potom povedala, že som na nich vôbec nemala reagovať a odfotit si ktoré to je okno a ísť rovno za riaditeľom. Ale keď ma tak vytočilo, že mi škaredo nadávali.

qidko
25. jan 2016

@junova Pust to z hlavy niektore deti sa nevedia spravat nezatazuj sa tym radsej mi napis ci si sa objednala k psychiatricke pred spanim som Ta rozoberala s manzelom aj on si mysli ze odborne vysetrenie Ti moze len pomost prosim nezanedbaj to moze sa to zhorsit

umabell
25. jan 2016

Aj mne je dnes horsie capla som si rivotril... 😠 😲 😎. Ale nejako bolo bude lepsie.... Boze baby co to mame v tych hlavach otvorit opravit a hotovo 🙂 🙂 😉.. Este ze vymysleli lieky co bysme my robili 😕 😕.. Rano som plakala rivo v ruke a plaaac ze bozeee ja budem zavisla doteraz som vobec neriesila a to som tolko lexaurinu pohltala 😅 😅. Cim som starsia tym som sprostejsia 😀. Skoda ze sa nevymysleli samotny serotonin na uzivanie 🙄.

umabell
25. jan 2016

Pomaly cely svet na adeckach... A za kolko ostane clovek zavisly nna benzakoch? Am len 0,5 mg rivotril a ten si este polim.... Jedla som aj cely ale chcela som pomaly vysadzat.. nepodarilo sa nic to... Beriem ho asi stvrty tyzden

umabell
25. jan 2016

Od rana sa chystam na postu a nie a nie vystartovat 😕. Pockam ked bude tma a pojdem dnes mam pocit akoby to bolo nane napisane ze uzkostna porucha.... Obre mi to sibe dneska 😕 😅 😔 😠 😲 😎 😲 😲

junova
25. jan 2016

@qidko Áno, budúci týždeň idem k nemu. Si zlatá, že ma rozoberas aj s manželom. Aj ste prišli na to čo mi je? 🙂

mikimavka
25. jan 2016

@umabell nie,vobec som nepribrala

janka_banka
25. jan 2016

@umabell aj tebe je dnes tak blbo .... ???? .... 😲 ... ja mám pocit, že dnes chodím po oblakoch a aj v práci sa ledva plazím ... 😝 😝 😅 .... tak toto je záťaž zvaná "úzkosť" .... bleeee

janka_banka
25. jan 2016

Inak dievčatá, ja neviem, ja tiež vôbec nepriberám od AD a to som myslela, že priberiem ☹ ... a pritom zožeriem koooopec ... len nervy asi všetko zožerú ... keď ja niekedy keď mám úzkosť neviem ani kúsok ničoho zjesť ...

umabell
25. jan 2016

@janka_banka veru je ☹. Ale dala som si rivo a ulavilo sa mi.... Tato jesen a zima jevhnus u mna miesa sa to meni sa to raz hore raz dole 😅 ja som pribrala z alventy 14 kg ale zevraj nieco obsahuje co spomaluje metabolizmus ale je to individualne twraz mam prothiaden dva tyzdne je mi tedabo fajn to su stare ad tak skusame.. Bral som predtymcipralex ale mala somnez. ucinky prehanalo ma nechutenstvo tak som od maja som schu la 11 kg... . Ptedtym mi chu ilo viac hltat teraz mi chuti ale od vianoc co sa mi zhorsilo mam dohukany zaludok.... Ale uvidime bude dobre verim tomu 🙂

umabell
25. jan 2016

@janka_banka pri uzkosti som vobec nejedla az ma napinalo z jedla 😒.

qidko
25. jan 2016

@junova Az taky odbornici niesme ale manzel sa rad somnou rozprava a vzdy sa snazi aby som sa citila lepsie hlavne ak mam "svoje "dni drzim palceky nech to v pohode zvladnes

tslobik
25. jan 2016

Boze žienky, je to veľmi ťažké,......podpora z akejkoľvek strany je to naj........škoda, že nie každá má to šťastie.......Prajem nám veľmi veľa síl.......

janka_banka
25. jan 2016

@umabell no veď práve, ja keď mám úzkosti, tak mi je taaaaak zle, zduté brucho ako slon 😝

janka_banka
25. jan 2016

@umabell ja som si dala v práci Helex a hneď bolo trošku lepšie a teraz keď som už doma, tak je dobre ... len sa prekonávať v práci a tváriť sa, že je všetko OK je taaaak ťažké ... 😢 ..... verím, že zajtra bude lepšie ... ešte som k tomu aj menzes dostala, tak sa nečudujem, že mi je dnes tak, že len posteľ by to chcelo ....

umabell
25. jan 2016

@janka_banka aj mne teraz skoncili to vtedy je vzbura 😒 😉. Ved to ze sa vsade musime ptetvarovat ja pred synom on je tak vnimavy mami si smutna? Vtedy mi jetazko....

janka_banka
25. jan 2016

@umabell toto presne poznám, mňa sa tiež detičky pýtajú, či som smutná, prečo plačem ... a pritom ja by som sa taaaak chcela s nimi radovať ... ale potom si poviem, že zase sa pretvarovať??? Veď deti to vycítia samé, že mamka nie je ok, tak proste im hovorím, že mám takú a takú chorobu a že o pár dní bude zase dobre ...

necesita
25. jan 2016