Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
10. mar 2016

Jeej dakujem za prstiky😘😘😘☺️❤️❤️🌺😚🌺🤗ani som si nemyslela ze by sa to niekomu mohlo pacit tesim sa😚😘😘☺️❤️

ametyst123
10. mar 2016

@ivka1302 Presne tak Ivka, my máme rozhodovať o tom, aký náš život bude... a aj je.... takže ak nie je taký, ako by človek chcel, mal by pre to niečo urobiť, minimálne - hovorím minimálne - to skúsiť zmeniť.... a maximálne .... zmeniť k lepšiemu.... 🙂 ..... Ja som zase pochopila, že Tslobik, nikdy podporu, a zrejme ani detstvo s rodičmi nemala ľahké... a preto by som sa ani na nich veľmi neobracala, práve naopak... oni ju utlačia k zemi, ....mám z toho taký pocit....udupajú jej ego, ked ešte nejaké má, až celkom k zemi.... asi to nie sú celkom správni rodičia...lebo inak by svoju dcéru podporili, a snažili by sa jej pomôcť, hoci aj za cenu, aby sa presťahovala tam, kde chce bývať, a aby bola hlavne šťastná, a bez psychických poruch, .tak to vnímam skôr ja.... takže myslím si, že zmeniť svoj život by sa rozhodne pokúsiť mala.... a myslím si, že už má na to dosť síl, len si nedôveruje, a myslí si, že na to nemá, ale ja si myslím, že práveže na to má...lebo už bola schopná sa na túto tému aj s manželom baviť, aj "povadiť", takže odvahu podla mna má, len to sama nevidí.....a ešte chcem napísať, že každý má predsa strach.... vlastne my všetky, čo sme tu, máme vlastne strach,.... uzkosti, depresie, panické pooruchy... atd atd... ale nevzdávame sa.... lebo takto by sme prehrali, a toto sa vyhrať dá.... myslím aj tie naše psychické problémy, a bojujeme s tým, lebo vieme, že sa to zvládnuť dá, a aj problémy, ako má Tslobik....sa zvládnuť dajú.... a ona na to má.... 😉 len si musí viac veriť.... Ved napriklad v práci, v kolektíve, pri kolegyniach, si ani oni nevšimli, že ma nejaké problémy psychického rázu.... a zvláda všetko ako by sa nič nedialo... takže sily na to má.... a tým, že by sa presťahovala tam, kde by bola konečne stastná, tak by sa vyliečila.... Suhlasím s Tebou Ivka.... 😉

ametyst123
10. mar 2016

@ivka1302 To som rada, že Ta tie prstíky potešili... 😀 😀 😀 ... aj mna zvyknú potešiť, ked sa niekomu páči moj príspevok, je to hlavne povzbudzujúce... 🙂 .... pre mna určite..... 😉

Pár dní som teraz nemala velmi dobrých, preto som prispievala málo.... zhoršilo sa mi to hrdlo... a stále neviem prečo... zatial nemôžem ísť k lekárke obvodnej, lebo čakám výsledky z Gastro, ktoré budú o mesiac....a moja obvodná podmienila dalšie vyšetrenia tým, že až ked bude mať výsledky z Gastra pošle ma na dalšie vysetrenia.... 😒 ... Viem, že ani lekári velmi nemôžu posielať pacienta od šavla do pavla....jak sa hovorí... ale ten krk sa mi proste nepáči... ostatné veci, zdravotného charakteru... by už mohli byť celkom v norme... a lieky by mohli aj ujsť.... ale ten krk... mám s ním problém.... stále...a to už beriem Adčka už 3 mesiace.... tak bud to skusim skonzultovať s mojou psychiatričkou..... aby mi upravila lieky.... alebo ich budem musieť zmeniť.... ale som rada, že ostatné príznaky sú už normál zvládateľné.... už len občas mám hnačku, občas chytím paniku, ked som vo velkom strese.... ale dá sa to zvládnuť... len ten krk ma neposlúcha.... ☹ Tak uvidíme.... Drž Ivka a aj Tslobik....

ivka1302
10. mar 2016

@ametyst123 vsetky kolko nas sem do fora prispieva a ktore pracujeme alebo aj tie ktore nepracuju zasluzime si vsetky velku poklonu za nase herecke vykony🙂😊☺️😘😚❤️❤️❤️Aj v tych najhorsich dnoch sa dokazeme usmievat a pomahat druhym. Ani Angelina Jolie by to lepsie nezahrala. Ja ked vidim niektorych ludi aki su ufrflani a nevedia si cenit to co im zivot dava tak by som s nimi najradsej zatriasla aby sa zobudili😂😂😂😂🙂😊a myslim si ze taketo zobudenie musime zazit aj mi same. Nieco nam predsa musi ukazat co sme v zivote zanedbavali a vecne zamietali ako nepodstatne. Nasi rodicia vzdy konaju v najlepsom vedomi toho ze robia to najlepsie pre nas. Ani si nevies predstavit kolkokrat som si povedala ako mala ze toto v dospelosti nebudem robit tak ako moja mama a nevies si predstavit kolko veci robim presne tak ako to robila moja mama. Je to asi neuveritelne ale musela som sa dostat do situacie v ktorej sa nachadzam aby som to zacala vidiet☺️🤗😊😘😘❤️Zmena a hlavne zivotna zmena vnutorna zmena boli. Boli kazdu z nas a je to dobre ze nas to boli pretoze inak by sme s tymi istymi chybami zili dalej a boli nestastne a bezmocne. Je pravda ze bezmocne sa citime aj teraz ale treba najst tu spravnu cestu treba aby sme v sebe objavili nase druhe ja a nacuvali mu a ono nas privedie k rieseniu lebo pre kazdu z nas je riesenie len je pre kazdu z nas ine😚😊🙂😘❤️❤️Moze nas tu byt tisic a bude tu tisic roznych rieseni🌺😊😘❤️Neexistuje navod na to ako sa dostat z depresie pretoze ten navod je v kazdej z nas preto sa mozme navzajom podporit vypocut polutovat ale aj potesit ale z nasich problemov sa musi dostat kazda jedna von sama. Riesenie je v nas clovek musi byt Einstein aby to pochopil ale dusa pracuje na jednoduchom sposobe. Velakrat mame riesenie pred nosom ale nevidime ho lebo ho jednoducho vidiet nechceme☺️😘🤗😊🌺🌺❤️❤️❤️Zelam vsetkym sladku nocku a kto je ranostajko ako qidko krasny den😚😊🙂😘☺️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

qidko
11. mar 2016

Dobre rano babulky....vcera som sla spat uz o 20.30 ......dcera ma bola zobudit ci som ok,potom som sa este raz prebrala a ona sa primne ucila aby som nebola sama🙂.....zlatinko moje...a celu noc som spinkala ako babo vstala som o 6.00 urobila ranajky vypili sme spolu kavu a uz som sama ☹ ....mam uz upratane zapla som pracku a pojdem varit len neviem co☹... nevadi vymyslim nieco....pekny den drzte sa nech to ubehne ved je piatocek.......🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 kazdej posielam smailika pre stastie

ivka1302
11. mar 2016

@qidko dakujem za smailika to srdiecko bolo odomna🤗😊🌺😘😚❤️❤️❤️Ja mam horu na zehlenie ale najskor si idem vybrat darcek ku sviatku zien este som sa k tomu nedostala aj ked som dnes rozmyslala ze tie peniaze by urobili vacsiu radost detom v Afrike ale uz je to tam predplatene tak nech ma moj manzelik kocku🙂😊🌺😘☺️❤️❤️❤️

qidko
11. mar 2016

Pridem ti pozehlit ja uz mam vsetko urobene🙂..... kup si nieco pekne potes sa aj ja by som potrebovala dost som schudla☹..... uzi si pekny den pa🙂

ivka1302
11. mar 2016

@qidko jeeej dakujem prid moc sa mi do toho nechce varim nieco aby som mala predpripravenu veceru ked koncim o siedmej ale na obed som sama tak si urobim nieco rychle😚😊🤗😘🙂❤️ A mozno to zehlenie necham na buduci tyzden hahah vsak sa to nepokazi🌺😊☺️😚❤️❤️❤️Pekny den vsetkym

eliska13
11. mar 2016

@tslobik moc si nepamatam tvoj prispevok prepac ty si v meste a chces ist na dedinu?
Ci naopak🙂)vies my zeny uvazujeme vo vsetom najprv pocitovo a ja vela x muzom zavidim, ze u nich prevysuje racio.Skus sa nehnevat na manzela rozmysla logicky treba byt momentalne tam, kde je robota a financie.Aj ty urcite budes vediet najst aspon nejake pozitiva pre maleho lepsie vyuzity cas, dobra skolka, skola...rodicmi sa neriad ty,muz a syn ste rodina🙂vies mozno to mas vyfantazirovane, ze "tam"by bolo lepsie a, keby si bola tam zistis, ze nie🙂)nic nie je nemenne je to len o tvojom postoji, ak to teraz nejde pojde to o rok, tri, pat...bola by si stastnejsia, keby Ti muz spravil po voli a zase by bol on a syn nestastny?urcite najdete kompromis verim tomu urcite chod na terapie a rozoberiete to spolu a mozno uvidis aj iny pohlad paaa🙂
Ake mate plany na vikend baby? Idem prave z nakupu idem poriadne poupratovat, lebo vcera som bola v Nitre na vystave nabytku a je tu ako po vybuchu.Nemate niektora oblubeny lahky recept na kolac? Hocijaky ci ovocny cokoladovy len nech je lahky a zvladnem ho🙂)
Zajtra ideme s kamaratkou a 5 detmi do lesa a na detsku oslavu ja zboznujem deti vzdy ma rozptylia a rada ich pozorujem ake su este bez predsudkov, stastne a spokojne bez starosti🙂

janka_banka
11. mar 2016

@eliska13 Eliška píšeš mi presne z duše, ja som bola vždy nespokojná, a vždy som si myslela, že sa to zmení,keď zmením miesto pobytu, farbu vlasov, riešila som svoje uši, nos... proste prešla som si všetkým možným ... ale jediné riešenie našej nespokojnosti je v nás samých .. nájsť vnútornú spokojnosť je mojím cieľom... hľadám ju stále ... pracujem na sebe ... kde sa berú moje pocity úzkosti, ja to vlastne aj viem, ale je ťažké zmeniť povahu a to mi povie vždy aj lekárka, že musím zmeniť pohľad na svet a lieky sú len pomocná barlička ...ale je to aj tým, že mám citlivú povahu a chcem každému len dobre aj za cenu, že idem proti sebe a ubližuje mi to ... a vtedy strácam samu seba ... ale tiež chápem, že ak je človek ďaleko od domova je to na psychiku riadna skúška ... ja sa priznám, že by som to tiež ťažko niesla ...potrebujem byť oblopená milovanými ľudmi ... ľudmi, ktorý mi dodávajú energiu ... 🙂

ivka1302
11. mar 2016

@eliska13 mam tu pre teba jeden a je vyyyyborny robim ho aj do formy ked ma niekto narodeniny ako tortu😘😚😚😊❤️❤️❤️Milka rezy. Cesto: 1 hrncek polohrubej muky , pol hrnceka kr. Cukru 1 hrncek granka 1 hrncek oleja 5 vajicok cele Poleva:250 ml smotany 250g cokolada milka mliecna klasicka. Kava instantna asi 1 salka marhulovy dzem. 🌺☺️😊❤️❤️❤️Vsetky suroviny zmiesame a vylejeme na plech. Pecieme na 180 stupnov 45 min podla toho ako ti pecie rura. Uvarime slahacku s cokoladou privedieme do varu kym nezhustne a nechame 5 min vychladnut. Salkou silnej kavy polejeme upeceny kolac a potrieme marmeladou a polejeme polevou nechame stuhnut v chlade najlepsi je na druhy den vyborny stavnaty je to taka nahrada sacherovej torty ku kavicke mnammmm🌺😊😚❤️❤️❤️

ivka1302
11. mar 2016

Prisla mi chut na ten kolac joj asi si ho urobim😂☺️😘😊❤️❤️🌺Aj ozehlene uz mam a tak sa mi nechcelo nooo vsetko je v hlave krasny den babulky ja idem pracovat aby som mohla ist na dovolenku😂😘🤗😊😚❤️❤️❤️❤️

majinulka
11. mar 2016

@ametyst123 ahoj. To s tými horšími dňami sa asi roztrhlo vrece. Moj synátor mal tento týždeň tiež horšie dni. Až normálne nechápem. V utorok, bol za neurologičkou, lebo sa s ňou chcel porozprávať, aby mu potvrdila, že to napínanie svalov nie je z tej choroby. Vyšiel odtiaľ usmievavý a večer mi povedal, že musí urobiť hrubú čiaru za všetkým a začať odznova bez tých hlúpych myšlienok. Aj sme si na to tľapli. Ten prílev radosti, ktorý ma vtedy oblial ti ani neviem opísať. No moja radosť netrvala dlho. Na druhý deň mi volal zo školy, že sa vypýtal, lebo sa necíti dobre. A to som už vedela, že niečo zase má. Na informatike si hľadal na nete kurzy jogy, ktoré mu odporúčala neurologička a čo čert nechcel, natrafil na článok a jednej žene, ktorá mala ALS. Doma sa už so mnou ani nechcel rozprávať, že mu všetci klameme, - že bude lepšie, že tie AD mu zaberú po 3 týždňooch a už je to 6 týždňov a jemu je lepšie len po psychickej stránke, ale fyzicky nie. Odmietol sa o mnou rozprávať. Upokojil sa až večer, keď som sa s ním už porozprávala. No na druhý deň po škole to isté. Vááááá 😠 😕 Už som chytila nervy. Zase sa kdesi "stretol" v Novom Čase s článkom o futbalistovi s touto chorobou. Mala som dosť, keĎ som videla ten jeho výraz v tvári. Tak ako na začiatku. S tých nervov som naňho najprv nakričala, a samozrejme zase som mu vysvetľovala dookola, že jeho sa to netýka a pod. Potom sa upokojil. No ja nie. A ten nepokoj mi trvá doteraz aj keď mi už volal, že sa bol previezť na motorke s bratrancom a má sa fajn. Žeby som už aj ja prechádzala do úzkosti? ☹ 🙂 Snažím sa na to nemyslieť. Podarilo sa mi ho presvedčiť, že v utorok pôjdeme k inému neurológovi, aby sa mu pozrel na tie svaly. Dúfam, že si to nerozmyslí, ale ja som už odhodlaná dotiahnúť ho tam aj po štyroch. Ja už mám dokonca aj také myšlienky, pochybnosti, že čo keď tú chorobu naozaj má, aj keď viem, že výsledky z MR má v poriadku. Jednoducho ma prekvapil ten jeho relaps úzkosti. Myslela som si, že je to už na najlepšej ceste, lebo už bol veselší, smelší, po psychickej stránke aj sám hovoril, že je to lepšie. No aj psychoška mu hovorila, že ešte prídu aj horšie dni. Ale pre mňa to bol šok. Neviem, asi tomu nerozumiem. Tie AD uvoľnia len psychiku a to fyzično sa musí ukľudniť neskôr, alebo nejakým iným spôsobom? Alebo je to naozaj krátky čas čo tie AD berie? Lebo hovorí, že už necíti stres a chvenie, len to napätie. Ale to napätie mal aj pred tabletkou. Tak teraz mám v hlave dilému. Na kontrolu ideme pred Veľkou nocou. A 1 apríla je objednaný k psychologičke prýv raz tak uvidíme. Napadlo ma aj, či by nepotreboval zvýšiť dávku, ale čítala som, že pri vyšších dávkach pri Paretine sa to môže zvrhnúť do mánie a toho sa obávam. Pýtala som sa na to zvýšenie aj psychošky a tá povedala, že to nie je potrebné. Tak ide víkend a ja mám takéto myšlienky. 😠 🙂 Dnes som mu kúpila iné magnézium - Magnerot, lebo som čítala,že je viac druhov a každé zaberá inak. Berie Magne B6 už dlho aj keď vyšetrenie na minerály mal v poriadku. Možno je toto všetko klasický priebeh liečby úzkosti - raz je hore, raz dole, no ja by som už chcela, aby bol v pohode, lebo ani na to učenie sa nedokáže tak sústrediť. No urýchliť to nemôžem. Čo už? Asi som ešte celkom nepochopila princíp úzkosti a fungovania liečby.
Je mi veľmi ľúto, že aj ty na tom nie si najlepšie. Napadlo ma, či ten tvoj problém s hrdlom nesúvisí s tým očakávaním výsledkov z gastra. A ešte jedna vec: Môj mladší syn mal dlho bolesti hrdla, viac ako tri mesiace. Bral 3 x antibiotiká a nič. Až na alergológii mu urobili vyšetrenie na ASLO a mal ho veľmi vysoké. Je to pozitívne pri bacile -streptokok. Teda ho mal. A všetky tie ATB čo bral boli neúčinné, lebo na ten bacil je vraj účinný penicilín ale dlhodobo. Bral vtedy Penclen 2 mesiace. Potom už bol pokoj, ale chodíme na kontroly na Aslo po polroku. Nehovorím, že to musí byť tvoj prípad, ale skús si to dať vyšetriť. Tak sa drž. Prajem ti pekný víkend. 🙂

qidko
11. mar 2016

Dobru noc dievcata🙂 prijemny vikend praje🙂

ametyst123
11. mar 2016

@majinulka Ahojky Majinulka, no píšem neskoro, ale manžel je chorý, má vysoké horúčky až ku 4O-tke... stupnov.... takže určite budem hore celú noc.... a neviem, zhoršilo sa aj jeho prehánanie, už celkom ustalo, a teraz po 2 týzdnoch brania ADčiek začali prehnánačky zase, a horšie ako predtým.... tak neviem.... aj pulz má vysoký.... no čítala som si, že Escitalpram môže presne toto vyvolávať.... horúčky, vysoké teploty, pulz vysoký, prehánačky.... takže asi mu už začínajú sa nakumulovávať v organizme, a prišli na nho tie vedlajšie účinky.... dufam, že je to tak.... Dala som mu Paralen... neviem, či je to správne, skôr nie, ale ..... bojím sa tých vysokých teplôt, .... dufam, že mu tým neublížim.... a dám mu aj ten Rivotril... nech nedostane krče... nedajbože.....
No a čo sa týka Tvojho synátora, tak aj mne je raz lepšie raz horšie... teraz celkom blbo.... takže aj Tvojmu synovi to takto môže zaberať... len možno treba vydržať.... myslím si, že ked bol na MR mozgu... a bolo všetko ok... tak asi to ALS nemá.... no čítala som, že skopírujem : "Medzi príznaky ranej formy ALS patrí zvýšená svalová slabosť, zvlášť v rukách a nohách, postihnutie reči, prehĺtania a dýchania." Má toto aj on? Ak áno, tak možno znova treba ísť na vyšetrenie a priamo sa opýtať na to ALS.... Ale ja si osobne myslím, že to ALS asi nemá.... pretože chodí von aj s kamarátmi... myslím, že si písala aj na motorke... tak tam treba aj silu v rukách udržať sa, hoci aj kamaráta.... Tak myslím, že to ALS to asi nebude, skôr by som sa zamerala, na tú druhú neurologičku, resp. aj na vyšetrenie chrbtice....
Ináč, ja som streptokoka mala v januári... zistili mi to z vyteru z hrdla.... a vraj potom som ho už vraj pri dalsom výtere nemala.... ale asi si pojdem dať znova urobiť výter.... uvidíme.... Neviem sa toho dusivého pocitu v krku zbaviť... je to nepríjemné.... a hlavne ked je ešte zima....
Majinulka.... hlavne Ty sa drž.... aby si vedela pomôcť aj svojmu synovi, lebo ak aj Ty sa dostaneš tam, kde on, alebo my babenky.... tak mu potom už asi veľmi nepomôžeš.... tak sa hlavne ukludni.... nestresuj sa.... aj ked sa to lahko hovorí,, a ťažko urobí.... ale dá sa to.... Občas mám aj trošku pocit, že Tvoj syn trošku s Tebou aj kýva.... lebo vidí, že sa mu snažíš zo všetkých síl pomôcť, a berie to zrejme ako samozrejmosť.... myslím, že to aj trošičku využíva.... ja by som s ním išla k psychologovi... a ten si s ním poradí lepšie ako Ty, a zároveň nebudeš Ty v prvej línii, ale ten psycholog.... nechcem to písať v zlom slova zmysle... dúfam, že si pochopila ako to myslím... len v dobrom... lebo ked zničíš seba, potom mu už nepomôžeš...Ja som sa tak snažila pomáhať všetkým okolo mna.... až nad mieru... a ako som dopadla..? že mám teraz problémy ja.... a vzdialenejších... tých, ktorým som pomáhala to až tak nezaujíma.... alebo vôbec nezaujíma... a pomoc....? pomoci sa asi ani nedočkám... ked trebalo pomáhať im... super.... ak mne..... nikto nič...alebo len akože prejavený záujem... a nič.... Iba velmi málo.... naozaj blízkych ludí mi pomáha.... tí najbližší....

ametyst123
11. mar 2016

@eliska13 Ahojky Eliška, Tslobik prišla z mesta, zo svojej oblubenej práce, na dedinu.... do neoblubenej práce... nemá rada svoj dom, nemá okolo seba nikoho, ani manžela, ktorý by ju poriadne podržal v danej situácii.... a aj ja som tiež prišla z velkeho mesto do "menšieho mesta".... kde som si doteraz... a to som tu už pekných pár rokov , ešte na kopec vecí nezvykla.... nejde ani tak o ten ruch veľkého mesta... ale je tam viac možností, aj všetkého ostatného... a pokiaľ ona žije v prostredí, kde nemá ani jednu kamarátku... tak je fakt z toho zdeptaná.... a podla mna zistila, čo ju robí "nešťastnou".... Ona mala dobrú prácu, a nedávno sa jej z tej práce v meste ozvali, či by ju nevzala naspäť... takže mala možnosť ísť... a dokonca aj manžel mal takú formu "nakopnutia", že mal teda "dôvod", aby sa tam presťahovali.... kde boli šťastní... takže myslím si, že by bolo chybou v jej prípade, aby ostala tam, kde teraz je... kde nemá ziadnu podporu, ani vo svojich psychických problémoch, nie to ešte normálnu podporu zo strany rodiny ako takej.... len si myslím, že jej manžel je skôr "lenivý" riešiť problémy svojej manželky.... akékoľvek problémy.... a to sa mi nepáči... že jeho manželka je nešťastná, psychicky ju to ničí... a on s tým nič neurobí.... aj ked možnosť mal... jemu to takto vyhovuje... ale jej nie...
Ja zase na druhej strane.... som trochu iná... ako Tslobik... ja som práveže chcela ísť bývať na "dedinu" ...teda do maličkého mesta.... do rodinného domu.... z bytovky.... a aj ked som si síce na kopec vecí nezvykla. ... že sa tu končí ruch mesta o 16.00 hod. ....resp. o 16.30 hod. ked Ti pozatvárajú všetky obchody, a inštitúcie, a nemáš šancu z práce, ked končíš o pol štvrtej ísť niečo vybaviť..... ☹ ... a ked aj ideš niečo vybaviť... každý sa na Teba pozerá tak, že prečo až teraz, ked už má každý pred koncom pracovnej doby... a ponáhla sa domov..... na autobusy.... 😠 ..... takže na toto som si ešte nezvykla.... a tak mám vzdy stres, či stihnem po práci.... aspon niečo vybaviť.... Ked to chcem normálne povybavovať... musím si brať dovolenku.... na vybavovačky... 😠 .... aby som mala šancu niečo aj stihnúť.... a tiež mi vadí, že sa tu každý pozná... človek sa ani radšej nič nepýta, ani nič nepovie, len aby náhodou niečo nevhodné nepovedal na niekoho dalšieho, lebo ten a ten je môj a ten jeho známy.... a všetci sú tu známi... len ja nie.... 🙂 .... takže radšej som ticho..... a niekedy sa o sebe samej dozvedám veci, o ktorých som nemala ani ja sama šajnu.... 😀 .... takže takto to chodí aj v takomto "mestečku"..... Na druhej strane nemôžem poprieť, že mi ten hluk a bordel, a kopec áut z veľkého mesta vôbec nechýba..... práve naopak... tu sa mi páči... že je tu väčší klud.... aj ked .... klud a pokoj Ti tu zase nedajú ľudia... V meste sa o mna zaujímali maximálne tak susedia, a kolegovia v práci.... a toť vsjo... Tu sa každý do Teba starie, aj ked nemusí..... ☹ .... Všetko má svoje pre aj proti.... u Tslobik si myslím, že prevažuje u nej to ...proti.... U mna je to naopak pozitíva z malého "mestečka" prevažujú nad negatívami... takže ja by som tu práveže ostať chcela.... ale neviem na ako dlho... kedže tu mám zase ja problém, a aj manžel, s prácou...Takže neviem dokedy budeme môcť bývať v našom domčeku.... o ktorom som roky snívala..... 😵 ....Držím palce Tslobik.... nech zistí, čo jej naozaj pomôže byť spokojnejšou, šťastnejšou, a nech to minimálne sa o to pokúsi.... lebo potom si možno bude neskôr ....možno v starobe.... vyčítať, že mohla zmeniť svoj život.... a neurobila tak.... a len prežívala... a ostala na antidepresívach.... ☹ 😠 ... Neviem, je to na nej, ako sa rozhodne.... ja jej chcem len povedať to, aby skúsila ísť za svojim snom.... prispôsobila sa ona najprv manželovi, rodine.... nech to teda skúsi aj jej manžel.... na oplátku.... a ked má takú možnosť.... tak prečo to nevyužiť..... ako sa len zožierať pocitom.... či do toho ísť alebo nie, ked už to vlastne odskúšané mala..... a bolo to super.... 😵 Držím palce všetkým...

Pozdravujem všetkých.... aj Qidko, aj Ivku, aj Evak, aj Elišku a Tslobik.... 🙂 ... a všetky všetky babenky.... držte sa..... idem spať... ked budem môcť normálne dýchať.... 😖 Dobrú noc....

moni73
12. mar 2016

Baby, otazka... Ja beriem ad na fyzické prejavy, necítim v podstate žiadnu duševnú nepohodu. Asi 3 mesiace sa mi "točí" hlava, ani nie tak točí, ako cítim neistotu, napr. Pri otáčania v posteli mám pocit, že padám, keď sedím... Paradoxne, keď stojím mám tento pocit minimálne. Tiež sa mi tak zo trikrát stalo - vždy v leze, že sa mi roztocila hlava tak1000 otázok za sek. Trvá to krátko, možno do 5 sekúnd. Je aj toto psychické, alebo by ste išli na nejaké vyšetrenie?

eliska13
12. mar 2016

@moni73 niekedy som prekvapena, ze uz na vsetko hned davaju ludom AD:(ale urcite Ti nejake vysetrenia robili...minule som citala, ze ludom abnormalne chyba magnezium a z toho byva nepokoj krce uzkosti...tak isto to mozes mat z nizkeho tlaku, od chrbtice neviem aspon k neurologovi a RTG by som sa pytala.Ja som vzdy myslela, ze AD sa davaju na nespavost bolesti zaludku psychosom povodu okrem tych klasickych problemov placlivost roztrasenost...

@ivka1302 dakujem za recept dnes ho vyskusam.Som vyse mesiaca davala pozor na stravu teraz som po menzese a odvazila som sa a som demotivovana🙂)vazim 75 kg hanba mi na veciach citim, ze som trocha odpuchnuta, ale min 5-7 kg potrebujem schudnut a u mna to ide len poriadne sportovat stravu mam vcelku ok, uz som raz tak chudla a rada by som si kupila nieco pekne na jar bez toho, ze nosim na vsetkom svetrik dlhy.
Ked som pred 2 rokmi mala tu depr.epizodu mala som 71 kg vtedy sme sa stahovali nemali sme este zrkadla a, ked som sa u kamosky videla bola som taka chuda🙂) uplne inym stylom som bola schudnuta ziadne brucho
Dnes som cakala krasne pocasie a nejako je zatiahnute.Ja by som sa uz do mesta nevratila ani za nic a to som bola mestsky typ cloveka praveze minule som bola tam, kde sme byvali a bola som zhnusena.Syn je uz vacsi uz chodi sam s kamaratmi pred dom, alebo na vedl.ulicu neviem si predstavit co by robil medzi panelakom.Druha vec je, ze nas dom uplne financne vystavil:((

eliska13
12. mar 2016

@majinulka to bude este dlho trvat, pokym to zmizne uplne.Ja, ked si uvedomim z akych veci som mala hrozu teraz mi to je smiesne.Citala som clanok o tom, ze ludia nebudu mat na dochodky a cely den som rozmyslala, ako budeme zit:( a to pritom nie sme na tom tak zle.Vsetko cela buducnost to, ze mi dieta rastie mi robili starosti.Staci, ze spoluziackinej mame zomrela mama podobny rocnik ako moja a 3 dni som bola mimo.Ja neplacem ja som skor typ, ze stale nad tym premyslam.
Casom to preslo a psychologicka ma naucila, ze mam riesit iba veci, ktore viem ovplyvnit je to tazke, ale snazim sa.

@janka_banka neviem byt ina tiez sa v tvojich prispevkoch nachadzam.Som taky blbecek myslim na vsetkych a potom som sklamana, ze ako sa spravaju.

ivka1302
12. mar 2016

@moni73 tiez si myslim ze rozhodnutie zacat brat AD u teba bolo velmi unahlene. Na zaklade coho ti ich doktorka predpisala? Ze si jej povedala ze mas zavrate?😂😂😂🙂Urcite si zajdi na vysetrenie na neurologiu taketo stavy mozu byt aj z tlaku alebo z ineho zdroja. A toto si povedala svojej doktorke ked ti dala AD? To sa mi zda fakt divne mala si to aj pred tym ako si lieky zacala jest? Ako dlho ich uzivas?☺️😘😚❤️❤️❤️Napis nieco viac lebo sa mi to zda take divne ked pises ze si po psychickej stranke v pohode. 🤗😘❤️❤️Ja mam skusenost ze ked povies lekarovi ze mas taketo problemy a za tym dodas ze uz takto dalej zit nevladzes tak mas AD v sekunde no dufam ze si to tak neurobila aj ty😊😂😘🌺☺️❤️

zuzike123
12. mar 2016

@moni73 Zavraty mozu byt aj z nizkeho tlaku alebo z krcnej chrbtice, to by mala posudit internistka a neurologicka. U mna to bolo z toho. Ale jedna znama mala zavraty sposobene nejakym problemom s vnutornym uchom. Takze tych pricin moze byt viac,a samozrejme tetania, atd. Ked si zacala brat AD sa ti ulavilo, preslo to?

ivka1302
12. mar 2016

@eliska13 nerob si starosti s vahou vies urcite aj sama ze ked je ti zle tak tie kylecka idu dole same tak budme rady ze nam je aspon tak dobre ze sa dokazeme najest a udrzat to v sebe ja som pred dvoma rokmi za tyzden schudla 10 kg a poviem ti ze som sa modlila aby tie kyla uz dole nesli. Teraz som uz nieco nabrala a som rada obcas mam dve kyla naviac obcas dve menej uz to neriesim podstatne je ze mi je dobre a zvysok budem riesit sportom ked sa tu uz konecne roztopi ten sneh😊🙂🤗😘🌺❤️❤️❤️Zelam pekny den a dufam ze ti kolacik bude chutit☺️😊😘😚😚❤️

tslobik
12. mar 2016

@ametyst123
@ivka1302
Babule.....dnes som mala zase zlý deň ☹ Doobeda u nás zvonila suseda...ja nič netušiac som otvorila a ona na mňa začala sypať sťažnosti na môjho 4 ročného syna. Vraj je veľmi hlučný a to nielen dnes, ale skoro stále, že sa im až luster trasie, vraj dupe a prečo s ním nejdeme von a pod. Ja uznám, on je živé dieťa, hyperaktívne, proste sa tak hrá, on aj hlasno rozpráva. Lenže ten najedovaný štýl akým mi to povedala......A to už sa predtým sťažovala, keď mi v lete na balkone pretiekol kvetináč - som si to nevšimla, hneď u nás s jedom zvonila. A potom ešte raz že jej prášim na balkon. Nemali sme kľúč od kočikárne a tak nám ho jeden sused dal spraviť, ona sa to nejako dozvedela a povedala mu, že nech nám ho nedáva. Pritom o nám o tom povedal a jej takisto.... že máme rovnako nárok na kočíkareň ako ona. Tak som sa s nou skoro pohádala, taký jed do mňa vošiel......Čo mám malému všetko zakazovať? Snažíme sa aby nebol hlučný, ale nejde to proste. A po 19,30 večer je u nás vždy ticho ako v hrobe, lebo už je v posteli. Celé noci spinká a ráno pred 6,00 tiež nikdy nie je hore. A to mi povedala, že už od šiestej ho počuť. Nedala som si......ale teraz na mňa dolahol plač zase. Len ma to utvrdzuje v tom, ako to tu neznášam. Ja viem, že nedobrý sused sa najde všade......ale nikdy som takéto problémy nemala. A to ako bábätko malý celé noci plakával. Keď som sa bývalej susede ospravedlnovala, tak len povedala, že im to nevadí....

tslobik
12. mar 2016

@eliska13 🙂 nie naopak, som na dedine (je to mestečko, ale u mna to bude vždy dedina) a chcem ísť do mesta. Si tu pripadám ako na vyhnanstve. Troje potraviny, jeden čínan, jedna detská lekárka, jedna ZŠ a žiadna stredná škola.....Ja už mám pocit, že tu naozaj zošaliem. Tie dni sú navlas rovnaké.....

qidko
12. mar 2016

@tslobik Ahoj moja ja byvam na klasickej dedine....skolka,zs- skola,obchod- chleba na objednavku,krcma,bar,pizzeria to je vsetko....ale ja by som nemenila to krasne prostredie klud malo aut proste super.....ale je pravda ze som vyrastala na dedine......skus hladat nieco pekne na mieste kde byvas ja viem ze Ked sme si skor pisali vysvetlila si mi to,ale kedze zmena tak skoro nepride skus si zvyknut....najdi si kamosku hoci starsiu tie su niekedy normalnejsie ako mladsie...najdite si s rodinou spolocne zaluby .....skus najst nejake pozityvum lebo sa utrapis....a nechcem byt hnusna ale manzel by sa mohol spamatat a pomoct ti.....drzim palce pekny vecer🙂

qidko
12. mar 2016

@tslobik zabudla som ja mam tak zlu susedu ale uz som sa obrnila....spavam zo stuplami v usiach( ale pocuju a telku od nich pocujem az k nam) a Ked sa to neda znest tak I'm vyhodim poistky este ze ich maju pred mojimi dvermi....bez priciny mi nadava do satanov a lenhada nieco aby zabrdla...vcera pozametala schody a sup mi pod rohozku pocula som ju a videla cez kukatko tak som otvorila pozdravila dvihla rohozku zmetla na smetnik otocila sa a vosla som do bytu mala si ju vidiet ako jej spadla sanka....byvam s nou uz 21r......a najlepsie natom je ze mi dala zakaz chodit do kostola kebo som greko. A tu je rimo.kostol tak som sa nanu milo usmiala a povedala ze Boh je len jeden a mam pokoj....len neviem do kedy....maj sa pekne drz sa pa

majinulka
12. mar 2016

@moni73 ahoj presne takéto závraty mal môj otec. Až ho hospitalizovali. Tam mu určili chybnú diagnózu mozgová príhoda. Po prepustení z nemocnice sa stále necítil dobre, pretrvávali mu závraty. Tak absolvoval ešte ORL vyšetrenie a tam mu určili tú správnu dignózu - menierov syndróm. Bral lieky a teraz sa cíti veľmi dobre. Dlho chodil na to ORL aj na vyrovnávanie tých závratov. Robí to u nás veľmi dobrá krčná lekárka fakt odborníčka. On to mal z problémov z ucha. Dostala sa mu tam voda a mal tam zápal. Skús to vyšetrenie. Tvoje ťažkosti sú identické. Tak všetko dobré. 🙂

tslobik
12. mar 2016

@qidko Ďakujem 🙂 Snažím sa hľadať už 2,5 roka ale akosi to nejde, je to len horšie a horšie. Niekedy mám pocit, že to dobré v mojom živote už skončilo. Dnes mi je fakt hrozne, som sama doma, môžem plakať koľko chcem.....Pôjdem pozrieť niečo v tv, nech sa pred spánkom ukľudním. To ani nie je normálne, že ma na celý deň takto vie rozhodiť jedna suseda. Môj už za hodinu ani nevedel, že u nás zvonila.....Ach jo....chcela by som mať tú mužskú bezstarostnú povahu.

tslobik
12. mar 2016

@qidko Je to možné, že takí ľudia existujú?? Je to smutné.....Dnes absentuje tolerancia, proste každý hľadí len na seba....Ja napr. tiež mám nad sebou rodinu s 3 deťmi a nikdy ma nenapadlo ma u nich zvoniť a sťažovať sa......Sú to proste deti. A aj sa párkrát stalo, že bolo od nich počuť všeličo aj o druhej v noci, keď boli napr. majstrovstvá a pod. Nemohla som síce spať, ale povedala som si......veď je to raz za čas, tak čo.....Nerobia to každý deň.....No.....ale môj malý je neposedný asi každý deň......či ho mám priviazať....Bola som s ním minulý rok v nemocnici - mal 3 roky a sestričky povedali, vraj nespolupracuje tak zavolali psychologičku k nemu. Rozprávala sa so mnou, potom dlho s ním, hrala sa s ním a skonštatovala, že on je úplne normálny chlapček bez akejkolvek poruchy, len je trocha popredu vo vývoji a tým pádom je aj viac živý, neposedný....Len teda, že si s ním personál nevedel rady, ale to predsa nebola jeho chyba. Na to sú dospelí....Ale potom som sa dozvedela, že viacerí si sťažovali na detské oddelenie....asi tak. Ja ho neobraňujem za každú cenu ale vidím kedy sa normálne hrá a kedy už musíme zasiahnuť lebo by nám poskákal po hlave.

ametyst123
12. mar 2016

To Moni 73, súhlasím s Majinulkou, aj moja mamka mala závrate, a tiež jej diagnostikovali Menierov syndrom... je ochorenie v uchu.... Tie závrate môžu byť naozaj z hocičoho.... napíš viac, na aké vyšetrenia si bola.... a či vôbec.... či Ti len rovno šupli ADčka.... lebo tie závraty môžeš mať fakt z hocičoho.... určite by som išla aj na interné vyšetrenie .... nízky tlak, z chrbtice tiež, možno aj štítna zlaza, može to byť niečo v mozgu... bola si na MR? A ako to tu niekto už napísal, naozaj to môže byť aj z nedostatku nejakého vitamínu.... alebo to môže byť hocičo.... napíš viac.... ked budeme vedieť, možno viac poradíme.... 😉