Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
3. dec 2012

@aurolea no ja som depresiu sice nikdy nemala.Mala som uzkostnu poruchu,teda mam... Ale idem sa tam pozriet,dakujem za tip.

lucinka0921
3. dec 2012

@marta1982 no ja som brala uz predtym AD a vydrzala som bez nich skoro rok.Ale pocas toho ako som brala lieky,tak mi bolo dobre.Cize ked to spocitam,tak dva roky som sa citila skvele,ze som aj skoro zabudla ako mi bolo predtym....No teraz sa to vratilo.Takze pomahaju urcite,aspon na nejaky ten rok....

waneska231
3. dec 2012

@sikea ahoj,no ja mam tiez take stavy pred menzesom,hroza,tak tazko mi je a citim taku hnustnu vnutornu nervoazitu vtedy

waneska231
3. dec 2012

@marta1982 mne ked som brala lieky bolo ale ze uplne super,tiez som zabudla na stavy pp,som sa vytesovala,ziadna depka,ze ako zvladnem dlhu cestu.....ani hororove myslienky

mata37
3. dec 2012

@sikea samozrejme moja, to sú predmenzesové syndromy. Mńa zasa z tých nových liekov bolí hlava už tretí deň, ale inak všetko zvládam, ale je to taký nepríjemný pocit, ako keby som mala roletu zastrenú. 🙂

esselte
3. dec 2012

@waneska231 Aj ja mám také stavy pred menzesom, ako keby som išla odpadnúť a v posldnej dobe sa mi chce aj strašne spať a cítim sa unavená, to bude určite aj tým počasím, v noci spím ako drevo a aj cez deň mi chce spať, dnes mám v sebe 3 kávy a akoby som vôbec kávu nepila a máím stále hlad, je to hrozné, dúfam, že od tých tabletiek nepriberiem ako slon...

waneska231
3. dec 2012

@esselte ja kavu pijem iba rano,hlavne pred menzesom,lebo som nervozna hrozne,v noci neviem spat....ale akonahle dostanem nervozita odide aj spanok je hned lepsi,a ten pocit na odpadnutie som mala z jednej dlhej navstevy,zle akokeby od zaludka,zalieval ma pot....preslo ma to ked som sa osprchovala ,z liekov ked som brala som nepribrala,teraz neberiem rok tak priberam......asi starnem🙂)

marta1982
3. dec 2012

@waneska231 a tobě už je teď fajn, akorát před menstruací máš ty stavy?

waneska231
3. dec 2012

@marta1982 no pred menstruaciou mam taku vnutornu nervozitu....ale paniku mam 11 rokov,pri brani tabletiek mi nebolo nic......sem tam sa atak snazil ukazat,ale vzapeti pominul...... 🙄

marta1982
3. dec 2012

@waneska231 a můžu se zeptat, proč jsi je tedy přestala brát?

marta1982
3. dec 2012

A jinak holky upřímně, myslíte, že to lze zvládnout bez léků? na čem to záleží? na frekvenci? síle? nebo na čem?? díky moc

marta1982
3. dec 2012

děvčata jak vás tady všemožně studuju, tak já asi taky nemám deprese... spíš jsem se našla v té úzkostné poruše... tož nic, asi se rovnou objednám k psychiatrovi ne? když se to nepotvrdí budu jen ráda, ale pokud jo, tak a´t s tím něco dělám hned ze začátku ...

veru324
3. dec 2012

ahojte, tak já se k vám přidám, sice netrpím depresemi, ale PP a úzkostmi. Momentálně bez léků, v týdnu psychiatr a uvidíme 😒 Stavy před MS jsou katastrofa, kdybych mohla, zalezu někam do nory, usnu a probudím se o týden později. Přeji nám všem hodně sil.

ellizabeth
3. dec 2012

@marta1982 ahoj,tak mne lieky pomahaju-uz asi pomalicky zacinaju zaberat,tak mi je lepsie.stale sa necitim na 100% ale milion krat lepsie ako ked mi bolo tak strasne...takze urcite pomahaju...

ellizabeth
3. dec 2012

inak,toto je asi trosku od veci,ale ste niektora fajciarka? pretoze ja som-ale uz viac ako 3 tyzdne nefajcim...proste akosi ked mi bolo stale zle som ani nemala chut fajcit,tak som prestala..a teraz sa aj bojim si ist zapalit...

ellizabeth
3. dec 2012

a este by som vam chcela nieco napisat, to co sa mi stalo,ze prisli na mna tie stavy a to vsetko okolo toho.vlastne to,ze som chora-prezivala som to velmi tazko,ze sa to stalo prave mne. stale som si vravela-preco? preco prave ja??? ale teraz ked uz mi je lepsie ,ked uz viem ,ze to prejde-preslo-a ked viem ,ze sa da s tum bojovat,tak som stastna.A vdaka tomu zlemu co sa mi prihodilo som si uvedomila,ze mam uzasnu rodinu.ze su ludia ktory ma podporia a pomozu /aj vy tu na fore/ a viac si vazim veci ktore som brala ako samozrejmost-viac si vazim zdravie a nie len moje-ale aj mojich blizkych...
Takze v konecnom dosledku som zistila,ze stale plati: vsetko zle,je aj na nieco dobre 🙂

evagy
4. dec 2012

@zvolsiinylogin dakujem celkom dobre to ide, berem 50mg venlafaxinu a 4mg serdolectu a zatial super sa cítim. stále znižujem aj ked mám už velmi nizke dávky. berem však aj tie homeopatiká, zatial som s nimi spokojná. uvidím však na jar ako bude lebo to je pre nás najhoršie obdobie ale to asi vieš. a ty ako, aj ty chceš babatko ak sa dobre pamatám... to neni moc čo bereš?

sandra2308
4. dec 2012

@ellizabeth presne si napisala to,co citim aj ja.Asi to plati,ze vsetko zle je na nieco dobre.Tiez som z toho bola strasne nestastna,preplakala som tolko dni,ale uvedomila som si tie prave hodnoty,trochu som sa zmenila,upustila z mojej komplikovanej povahy,s manzelom sa nam utuzil vztah,viac si vazim vsetko,co som pedtym brala ako samozrejmost.Asi sa to tak malo stat,aby sme sa polepsili. 🙂 A co sa tyka fajcenia,tiez som dlho fajcila,sice len prilezitostne,ale fajcila,no odkedy mam PP,nedala som si ani jednu a som rada,ze som s tym konecne prestala,ved je to nezmyselna vec.A uz si na cigaretu ani nespomeniem,vlastne ani ziaden alkohol,odkedy beriem AD

vadimka
4. dec 2012

@marta1982 ahoj,

ja si myslim, ze vacsina z nas nema depresie v pravom zmysle slova....ja som tiez zistila, ze u mna ide o uzkostnu poruchu spojenu s panikou, ale najviac asi ta uzkost...ano, chod k dr. povedz mu, ako sa citis....
u mna sa to uz tak rozvinulo, ze som sa bala ist von, pretoze tam na mna prisla slabost, prisiel strach, ze odpadnem, potili sa mi ruky, vnutorna triaska, zavrate, no total kolaps...hlavne ten strach ma uplne paralizoval..take peklo....hrca v hrdle....najhorsie, ze uz som taketo stavy mala zakazdym ked som sla na ulicu, nevedela som si uzit prechadzku, nic...vstupila do obchodu a hned prisli nutkave myslienky, ze to na mna ide a aj prislo....myslela som, ze tam padnem jak hruska...vybehla som z obchodu a bezala..bezala...prisla domov a plakala....nechapala som, co sa so mnou deje....nuz, moja dr. ma hned poslala k psychiatrovi a uz 3-mesiac beriem AD - paroxetonin.....zlepsilo sa mi to, uz nemusim vybehnut z obchodu...viem si nakupit a tesit sa zo dna...je to na 90per.lepsie...ale stale nie na 100....nuz cakam, snad sa mi to uz konecne stabilizuje....
najlepsie je sa tym uz tolko nezaoberat a brat to ako to moja dr. povedala, ze moje telo to uz nevydrzalo, tolko prehnanej uzkosti a preto to preslo uz dom fyz. priznakov....tak sa snazim setrit...TV vobec nepozeram, nesledujem negativne spravy, necitam nic z coho mam strach a snazim sa ani nestretavat s negativnymi ludmi....

zuzkazh
4. dec 2012

ahojte,
Elenium - mate niekto skusenosti?

sikea
4. dec 2012

@waneska231 ahoj tak aj tebe je tak hnusne aj mne .. dnes ma trosku pobolieva v podbrusku ale nejako sa mi nemozu pustit citim ze ich uz dostanem a stale nic ale som nervozna vsetko mi vadi a teraz je mi este aj zle od zaludka ....

sikea
4. dec 2012

@mata37 ahoj matka to aj mna bolievala hlava na zaciatku liecby a este ako ale uz to pomilnulo......teraz mi je strasne je mi zle a boli ma v podbrusku stale cakam ze sa mi pusti mz ale este stale nic...a ty si sa mala dnes ako?

sikea
4. dec 2012

@lucinka0921 ahoj no to ano mam to iba pred mz a potom to prejde.....jasne ze sa ho nato opytam idem na kontrolu 18teho decembra

esselte
4. dec 2012

@lucinka0921 Ahoj, dnes som mala nejaký iný deň, hlavne poobede som cítila taký tlak na hrudi a únavu, ale už sa zlepšilo.deti v škole sú ako utrhnuté z reťaze, na nich asi nevplýva žiadne počasie ani nič iné.Ja by som mohla počasie predpovedať, znervózňuje ma ten pocit tlaku na hrudi, nie je to každý deň,lieky beriem 3 týždne, možno, že treba ešte počkať na zlepšenie.A ty ako?

lucinka0921
4. dec 2012

@sikea tak daj potom vediet,co doktor ti na to povedal 🙂

lucinka0921
4. dec 2012

@esselte no ja už sa mám lepšie na to,že lieky beriem len 6 dní,ale niekam ďalej od domu by som si ešte asi netrúfla.Aj tu len keď do obchodu idem,tak nechodím sama,potrebujem ísť stále s niekym,cítim sa istejšie.Ale napríklad točaky a zlé videnie už nemám,tak to je dobré... Však ešte počkaj dva týždne,lebo teda aspoň mne bolo povedané,že až do 5 týždňov môžu zabrať lieky,alebo keď pojdeš ku psych,tak sa ho opýtaj....

zvolsiinylogin
4. dec 2012

@evagy sme sa rozhodli, ze radsej pockame, aj buduca svokra trochu frfle, ze by sme mohli mat postihnute...teraz na kontrole chcem sa spytat,kedy mi teda da uz najnizsiu davku....inac som sa zamestnala, na ciastocny pracovny pomer...keby som bola na full - time, tak by som uz asi nic nebrala a zarabala si radsej, ako ostala na dochodku...su to iste peniaze, ale hrozne malo na tuto dobu, nevyzijem z nich aj tak...tak my cakame...a vy kedy zacnete? v lete?

sikea
4. dec 2012

@lucinka0921 jasne ze dam vediet a co ako sa dnes mas?

mata37
4. dec 2012

@sikea dalo sa, ale zasa tá hlava, kolegyna ochorela takže som zasa ťahala sama do 18 hod. Teraz vykrajujem medovníky a idem ich piecť. pa

waneska231
4. dec 2012

@marta1982 lieky som prestala brat pred rokom preto,lebo som v UK a minuli sa mi,bolo mi fajn tak som dalsie nechcela........aj tak som uz asi 5 rokov brala od juna do septembra seroxat,potom som na zbytok roka vysdila.Islo mi len o to,aby som preklenula leto a chut ist dalej na dovolenku.