Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tajik
18. mar 2013

@adelkag dakujem za info,ale predsa som sa v niecom nasla,uz neviem ako to mam riesit,tiez taka obrovska nechut k vsetkemu.a este k tomu slabost a zavraty

adelkag
18. mar 2013

@tajik konzultuj to s psychológom a psychiatrom a tí posúdia, či treba lieky alebo nie....

tajik
18. mar 2013

dievcata,je mozne ak som prezivala depres.stavy a stres pred tehotenstvom a pocas neho,ze to poznaci nejako narodene dieta alebo jeho vyvoj v maternici?

adelkag
18. mar 2013

@tajik neviem, ja som trpela úzkostami asi pol roka pred tehu potom nie, počas tehu ľahkou deprsiou, ale lieky som nebrala, malý je zdravý, ale strašne živý a zle teda hrozne zleeee spáva, ale moja sestra je v úplnej pohode a aj tak ma podobného satana 😀 ako ja

tajik
18. mar 2013

@adelkag vies brala som 1 rok lieky od psychiatra,potom som ich pomaly vysadila,citila som sa fajn a znovu po mesiacoch sa to vratilo

tajik
18. mar 2013

@adelkag ja som tiez nebrala lieky ale prezivala som tie hrozne stavy,tak neviem.moja dcerka ma totiz zdrav.problemy

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@adelkag bola si uz na oddeleni? tam su take pripady a da sa tam s tymi ludmi porozpravat o hocicom...v podstate v tom zalui stretnes mnoho ludi, co sa lieci a urcite budu mat aj tvoju diagnozu niektori...u teba je to horsie, ze mas to dietatko, neviem , ako ja by som toto riesila...ale ja by som ti odporucila tam ist, uz kvoli tym ludom...neviem, zalezi na tebe..

evagy
19. mar 2013

@adelkag škoda že s tie krásne chvílky s dieťatkom nevieš vychutnať, je to hrozné, človek by sa mal tešiť a nedá sa to, tiež som tým prešla a viem ako ti je

evagy
19. mar 2013

@zvolsiinylogin super, že si na minim. dávkach, to ma teší, a myslíš že ti v Prahe pomôžu? Myslíš že pri tých mini. dávkach, by si nemohla vynosiť dieťatko?

leuska412
19. mar 2013

ahojte.no tak bola som dnes u lekárky a povedala mi, že sa dá depresia prekonať aj autosugesciou a autogennym tréningom. skúšal to z vás niekto?

luciaborisova55
19. mar 2013

@leuska412
@leuska412 ahoj no preslo ma to postupne,kazdim dnom to bolo lepsie a potom som mala este obcas take dozvuky to uz bolo v pohode ako to utrpenie pred tym a ja som bola zla ku kazdemu podrazdena zo vsetkeho ak by som mala v tom case dieta tak len tazko by som sa premohla aby som ho obriadila a este aj domacnost ja som si nedokazala ani zuby umit a este sa to striedalo s uskostou niekedy som mala pocit ze uz umieram bolo mi hrozne, no mam velmi dobreho manzela ktori ma chapal a snazil sa ma rozptylit aby som na to nemislela a abi som sa prekonala a sla s nim niekam v tom case som s nim sla na rekondycny pobit ja som sa tam citila hrozne, ale to by som a citila vsade tak ledva som vstala z izby vecsinou po obede som sa premohla a sli sme ku bazenom vsetko mi tam vadilo iba som tam lezala a obcas sa prevalila na druhu stranu ale musela som sa prekonat svietilo slnko a som pocula ze na depresiu pomaha mne ale strasne vadilo, obcas som tam cvicila taku pol hodinku a chodili sme do prirody vraj aj to pomaha,ja neviem presne co preslo ma to a hlavne bez liekov, ak by som nebola tehotna tak mi urcite niejake predpisu, inak mna ta depresia chitila v bulharsku tiez ma tam nic nebavilo mali smetam byt dva tyzne a po tyzni sme isli domov tam som prisla na to ze som tehotna sla som ku dr. A vravym jej ze mi vsetko vadi smrdi mi aj midlo nech mi da antydepresiva 😵 q 🤐 🤐 😵

leuska412
19. mar 2013

@luciaborisova55 dakujem Ti za odpoved 🙂 aj my máme ísť teraz na taký welnes pobyt na predlžený víkend, aj môj priateľ je zlatý, pomáha mi, stále niečo vymýšľa aby sme niekam chodili aby som na to nemyslela, niekedy mi je lepšie inokedy horšie a odnesie si to chudák aj on, hoci si to nezaslúži. aj môj syn, na toho tiež veľa kričím, dnes som hovoria so psychoogičkou povedala, že sa to dá prekonať aj autogennym treningom, len to chce čas a v kuse sa premáhať vraj ak sa mi aj nič nechce , musím sa premôcť a niečo robiť. vraj to prejde aj bez liekov. to som rada, lebo tie by som len veľmi nerada brala. 🙂

zvolsiinylogin
19. mar 2013

@evagy este neviem, ci by som nemohla vynosit, a dnes je to uz tyzden , co som mala minimalnu, ale pocujem zas bludy, ze sa mi prihovaraju ludia, aj ked sa na mna nedivaju a maju zatvorenu pusu...zacinaju u mna podla vsetkeho bludy, ale nepoviem nic psychosovi, tu minimalnu davku potrebujem a hadam sa to da samo do poriadku...inac nabrala som si smeny, takze takyto sttres mi moc nebude prospievat..nevadi mi, ze rano vstavam a tak, a som aj psychicky v pohode, do prace sa tesim, len tie sluchove halucinacie...vidiny zatial vdaka bohu nemam...verim, ze aspon tie nebudu 😠

luciaborisova55
19. mar 2013

@leuska412 urcite ta to prejde. Mne zas psichologicka povedala ze ak to na mna pride tak sa nemam premahat podla mna povedala hlupost a bola som tam len 3krat v prvom rade si treba uvedomit ze sa na to neumiera a musime sa premoct kvoli rodine a neprenasat to nanich oni za to nemozu a nic nieje take zle aby to nemohlo byt horsie najhlavnejsie je ze mame zdrave deti manzela vela zien nemaju take stastie a treba sa radovat aj z malickostia misliet na ddobre veci netreba sa vzdavat a podliehat depresii vsetko je to v nasej hlave a na nas ako sa stym vysporiadame.

leuska412
19. mar 2013

@luciaborisova55 no ved práve to ma na tom najviac hnevá, že nemám mať prečo také stavy, všetko je v poriadku a je depkujem. 😒 ale verím, že to prejde a čoskoro mi bude zasa tak ako predtým, vždy som bola optimistka a nepripúšťala si zlé veci, tak nechápem, prečo som dovolila aby to zašlo až sem, ale nevadí, hovorím si , sama som sa do toho dostala zlým myslením, tak sa z toho aj sama dostanem 🙂

evagy
20. mar 2013

@zvolsiinylogin moja, dávaj si pozor, aby si nepadla späť tam kde si bola 😖 aj ja musím striehnuť, u mna to začína depresívnym myslením , z ničoho nevidím východisko, včera večer som aj zabudla dať si na noc antipsychotika a nad ránom som si opakola akési slová stale dokola v myšlienkach, ale ináč sa cítim dobre teraz, a hodila som sipre istotu antidepresíva 37mg.. mala by som byť v pohode.. dávaj si pozor, to je to že ty máš len tie injekcie.

lilinka111
20. mar 2013

ahojte kocky,uživam uz dva a pol mesiaca escitil,,,vsetko ok,ale uz druhý krat pri zmene pocasia ako dnes mi prislo blbo,,,,,,zas busenie a tlaky,,,,,,može to byt tým počasim?dakujem za pomoc,,,,,,,,,už mi bolo tak dobre a zas toto ☹

marcela91
20. mar 2013

@adelkag ono je mozno aj dobre to nevesat kazdemu na nos, lebo aj najlepsej kamaratke to clovek moze popisat ako sa clovek citi, ale nema ani potuchy, co su to za stavy, co preziva, tak ako sme my predym ked sme toto nemali a niekto by nam o tom rozpraval.... Takze uz to nikomu nevravim, lebo rady typu rob cosi, chod na dovolenku, sportuj, na zumbu sa vyber a hopsaj, medzi ludi chod ...su najhorie, lebo ked si clovek ledva horko tazko uvari caj , ked je zly den a je rad, ze sa oblecie , ucese, niekedy aj nakupit , spravid rychly obed je nadludske usilie s tymi pocitmi strasneho vycerpania, tak nejaka dovolenka, kde clovek "musi" byt happy, lebo vsetci naokolo si to uzivaju cloveka este viac stiahne do depky, ako aj stretnutia s veselymi kamosmi v tychto stavoch a pod. 😝

sandra2308
20. mar 2013

@lilinka111 ja to tiez pripisujem zmene pocasia,dnes od rana ako pises,busenie srdca a tocenie hlavy a momentalne taka silna uzkost,tlak na hrudi.A takisto mi bolo uz velmi dobre.Neboj ,to prejde,musime si hovorit,ze to je iba to pocasie a zajtra bude lepsie

lilinka111
20. mar 2013

@sandra2308 dakujem za odpoved,,,,aspon viem ze to moze byt teda tym pocasim,,,,,,,,,,,takze to len prekonat,drzim palce 🙂

marta1982
21. mar 2013

Ahoj dnes jsem na vás opět narazila a chtěla bych se poradit jestli někdo prožívá nebo prožil to samé. Během posledních dvou let proběhlo v mem zivote trochu víc stresu. Nějak se to zvladlo, ale posledních 6 měsíců cítím ze psychicky nejsem ok, resp. neumím se už vyrovnat ani s nejmenší dávkou stresu. Sebemenší špatná zprava, třeba i v tv nebo jina, která se mě ani nijak netyka, způsobí, ze se vevnitř jakoby úplne tresu začne se mi točit hlava, mám pocit, ze omdlim, cítím i takové brnění v nervových zakončeních. Chodím k psychiatricce, byli jsme přesvědčeni, ze je to panicka porucha. Paniku jsem opravdu i cítila. Nebylo to často, rekneme jednou měsíčně, ale vždy mě to rozhodlo a usilovně jsem se snažila vyvarovat momentu, kdy by to mohlo přijít. Napr. nechtěla jsem byt za boha sama s detmi. Mám dvě velmi malé deti. Přečetla jsem si o tom knihu, výtiskla si z netu přírodní způsoby, jak podpořit tvorbu serotoninu, beru homeopatika. AD se porad vyhýbám jak čert krizi. Už jsem myslela, ze se cítím trochu lepe, v pohode, ale poslední dobou hůř usinam a spim, ve snech se mi vracejí stresující události z mého zivota. Predevcirem jsem se přes den cítila napjatá, ne a ne se uklidnit, droboucka hádka s manželem mě rozhodla až do jakéhosi vnitřního tresu. A druhy den rano jsem se vzbudila v pul šesté, bylo mi zle od žaludku, cítila jsem obrovskou únavu, ale nemohla jsem klidně spat, porad jsem měla černé myšlení jakoby bez motivace, snažila jsem se myslet na děti, jak se směji, ale nepomohlo to. Až rano, když vstaly děti i manzel, konečně mi šlo se rozbrecet a až pak se mi ulevilo. Nevím, je fakt, ze noc před tím jsem vypíla 3 alko koktejly a cítila jsem opilost, svět se točil, ale mne se točí hlava i po jednom pivu 🙂 ale kocovina to nebyla, to bych poznala. Alkohol v on sehrál roli v tom smyslu, ze jsem si sebevuli nedokázala z toho stavu "deprese" pomoci. Koukla jsem na net, docetla se, ze k panícke poruše se často muže pridruzit depresivní porucha. Příznaky by jakstaks seděly, nedokážu se poradne radovat, rozbrecim se i u reklamy, někdy mě boli hlava, ale není to nic nevydrzitelneho, pomůže si třeba zdrimnout. Proste nevím co se děje, ale cítím jak ve mne nervy pracuji, myslím na to v podstatě cely den, porad si opakuji, ze vse je v pořádku, ze mě nemá co trápit, ale nepřijde mi ňormalni se porad muset tak uklidňovat. Na drUhou stranu, těžká deprese to není, nemám zádné sebevražedné myšlenky nebo pocity sebe selhání nebo ze by nic v mem zivote nedavalo smysl... Nevím si s tím rady. Poradíte? Muže se tak třeba nejaka lehčí forma deprese projevovat? Dělala jsem si jakési online testy a vyšla mi lehká až středně těžká deprese, ale nechci sázet na nejaké orientační online testy. Spíše mě zajímá jestli někdo pociťuje to samé. A pak ještě se chci zeptat holek s paní kou poruchou, jestli ty stavy vznikají opravdu z ničeho nic nebo jestli následují po něčem, rekneme po nejaké zprávě nebo špatně myšlence.... Moc děkuji za odpověd jakoukoli a přeji všem, ať už nám brzy vysvitne sluníčko a doplní hormon štěstí 🙂

marta1982
21. mar 2013

Pisu z ipadu tak se omlouvám za nekteré zmateníny 🙂

ivanya
21. mar 2013

@marta1982 Panicka porucha sa objavi kdekolvek a kedykolvek bez ohlasenia, je to mrcha 😀 Neboj sa jej, treba jej len ukazat kto je tu panom a za chvilku sa jej zbavis. Coho konkretneho sa bojis? Treba pomenovat ten strach. Ked dostane konkretne kontury budes s nim vediet lepsie pracovat.

marionetta
21. mar 2013

@marta1982 ahoj,to čo si písala je ako o mne.Tiež dve deti,hoci nie také malé,nijaký veľký dôvod na stres,ale predsa... Mne sa panická porucha prejavila,keď mala moja dcéra 2 apol roka a v priebehu mesiaca sme boli 2x v nemocnici.Nič vážne,ale spolu s únavou to vyústilo do paniky.Zažila som všetky možné prejavy,ale to nie je dôležité.Brala som asi 2 roky AD a teraz som už asi trištvrte roku bez a celkom sa to dá,ale už skoro 2 roky chodím intenzívne ku psychologičke a to je nezaplatiteľná pomoc.Keby ti mám poradiť,čo mne pomáha,tak to je dostatok spánku,nejaká činnosť na odreagovanie,vyhýbam sa čokoláde,kávu som nikdy nepila,nepijem ani alkohol,len keď je mi zle od žalúdka,tak jeden zdravotný,inak nie.A to,že kedy a ako sa objavuje...keď je človek vystavený adrenalínu,napr. sa niečo deje,čo si vyžaduje zvýšenú fyzickú a psychickú aktivitu,tak ten adrenalín ťa chráni od prejavov PP.A keď zasa adrenalín klesne a telo sa uvoľní,vtedy často nastúpi PP.Hlavne sa tých prejavov neboj.Isté je,že PP nie je smrteľná.Ja si pomôžem tak,že buď rýchlo niečim zamestnám telo a myseľ a keď sa mi nechce,tak si sama poviem:no ukáž,čo dokážeš!!! Hovorím to PP. Možno to vyznieva divne,ale mne to dodá guráž a potom sa už nič nedeje...nie je ľahké s tým žiť,ale aktívny prístup je tu nevyhnutný.Tak nech sa darí! Keby niečo,opýtaj sa,poradím ak budem vedieť 😉

marta1982
21. mar 2013

@ivanya díky, ale já myslím, že panická porucha nebude můj nepřítel 🙂 resp. nejsem si jistá, jestli to bylo nebo je ono 🙂 nebojím se ničeho konkrétního. A kromě toho, nikdy to nepřišlo zčista jasna. Vždy to následovalo po něčem nepříjemném... po přečtení té knihy jsem se s tím naučila i docela dobře "bojovat" ... takže co se týče toho, netrápí mě, že bych to nezvládla 🙂

marta1982
21. mar 2013

@marionetta Ahoj, moc děkuji za obě odpovědi holky... nebojím se, že bych ji nezvládla, jen si nejsem úplně jistá, jestli je to opravdu ono, proto jsem psala ten první příspěvek, abych slyšela názor, jestli se může takto projevovat. Protože každý říká, že to přijde zčista jasna, ale mě to nepřišlo nikdy zčista jasna, vždy to bylo bezprostředně po něčem jako např. video na internetu, kdy vlna tsuanmi smetla dítě nebo zpráva o úmrtí syna kamarádky... proto si nejsem jistá, jestli je to panická porucha... ale jak se mě ptala ta druhá slečna nebo paní, čeho se bojím a já napsala, že ničeho, tak se omlouvám, přemýšlela jsem a "bojím se" toho, že to přijde, když budu sama s dětmi... a taky že tomu tak většinou bylo.. a v ten moment mě napadne "ježiš, co když omdlím, kdo se o ně postará, oni si ublíží" a tomu podobné věci... přitom jsem v životě neomdlela 🙂 jinak mi moc pomáhá cvičení a plánování různých věcí např. když vím, že zítra mám na dopoledne i odpoledne program apod... jinak obecně mám strach být sama doma hlavně v noci ☹ to mám už od malička. tak tak to je se mnou 🙂

lilinka111
22. mar 2013

@marta1982 ahoj,,aj ja som mala podobné skoro až rovnaké stavy a poviem ti bojovala som s tym 6mesiacov,,,,,,,,až som bola v takom zufalstve že som hladala vsetky možné riešenia,až som prisla sem medzi kočky ktoré mi pomohli a pomohli mi prekonat fobiu z AD,,,,,,,,citim sa ovela lepsie aj ked niekedy sa stav zkomplikuje ale vzdy mi kočky poradia tak daj sa aj ty na AD a budes vidiet že sa ti polepší,držím palce

marta1982
23. mar 2013

@lilinka111 Ahoj, moc děkuji za odpověď... AD si určitě nevezmu, není to pro mě cesta... zvládnu to i bez léků. přeji ti hodně štěstí 🙂

lilinka111
23. mar 2013

@marta1982 ja ti držím palce aby si to zvladla bez AD,,,,ja som sa tiež pokušala bez nich,,no nezvladla som to

adelkag
25. mar 2013

@marcela91 presne tak, vystihla si to dokonale!!!!!