Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

1andrea111
25. dec 2013

ahojte, máte niekto skúsenosti s užívaním byliniek ako napr. ľubovník bodkovaný - čaj či v nejakej inej prírodnej forme? Pomohlo Vám to? Ďakujem za odpovede

lucijeje
25. dec 2013

@1andrea111 ... moje zkušenost je taková, že pokud jsou potíže slabšího charakteru, pomoci to může .... v opačným případě, ale už se člověk lékům nevyhne .... za zkoušku ale člověk nic nedá 😉

andy231
25. dec 2013

@bety222 ahoj ja mám 30 rokov a mám dve deti dievčatá 🙂 a tebe ten coaxil zabral???

andy231
25. dec 2013

@esselte ahoj no je mi lepšie ale uplne na 100% to neni tak uvidíme ako bude do kontroly a tiež beriem lexaurin tak vieš dovie ako bude 🙂 ale tak pod večer cítim takú slabosť v nohách a ked si dám tabletku je to lepšie tak uvidíme či sa to zlepší alebo či mi to posunie tu večernú dávku alebo zvýšim rannu šak uvidím čo povie potom doktor.

bety222
25. dec 2013

to čo si nedostala ty od svojem mami ,daš ty svojmu dieťaťu,,ja za chvilu budem mať 37 rokov a chcem babetko,takže vek nemaš ešte taky aby si už niečo stratila,a ludia si nech rozpravaju čo chcu,ja čitam veľa knih o ezoterike ked najdem ten članok tak ti ho napišem,,a piše sa tam o tom našom strachu,,,a to maš pravdu že to všetko je z dectva,,ono sa to nazbiera vela a potom pride jedna situacia a už je to tu,,,ale ide to s nami od malička,,moje dectvo bolo tiež take všelijake,,,sme vela takych,,,bude dobre neboj,,,

bety222
25. dec 2013

@andy231 vieš čo včera večer som mala pocit,ako keby som ožila,ako keby som začala rozmyšlať svojou hlavou,,ale pobolieva ma hlava,,dufam že bude už len lepšie,len nech zmizne ten pocit na hrudniku

adusa2774
26. dec 2013

@1andrea111 ... ahoj
ja momentálne užívam tinktúru z ľubovníka a musím povedať, že mi je dobre...neviem, či ten efekt, že mám niečo nové , lebo to beriem 3-týždeň, a človek si to tak "vsugeruje", že bude po tomto dobre, ale fakt som pokojnejšia, úzkosť som nepocítila, atak som nemala ani raz.... síce teraz ma čaká záťažový týždeň, lebo okolo 04.01 by som mala dostať menzes a vtedy mi je hrozne... úzkosti, blbé myšlienky , točenie hlavy.... tak som teraz zvedavá ako to zaberie.... ale doteraz som s tým strašne spokojná ....tak uvidíme...

esselte
26. dec 2013

@1andrea111 Ak nemáš ešte veľké problémy, určite skús ten ľubovník, musí mať také účinky, pretože sa ani nemôže užívať k niektorým antidepresívam, skús, uvidíš, ublížiť ti neublíži

esselte
26. dec 2013

@andy231 Ja sa tiež cítim celkom fajn, ale tiež nie úplne a xanax ešte beriem, nejako v ňom cítim takú istotu, každý deň mám nejaký iný, asi podľa toho, aká je jeho náplň.Akurát som teraz riadne prechladnutá a určite aj preto to nie je úplne v poriadku, na mňa proste vplýva všetko, počasie, menzes, choroba,...

esselte
26. dec 2013

Baby niečo na pobavenie, bytostne sa to dotýka aj môjho manžela:
Na začiatku roka si Pán Boh musel vypočuť mnohé prosby, želania a modlitby. Jedna z nich bola aj Modlitba žien:
"Pane, daj mi múdrosť, aby som pochopila muža,
daj mi lásku, aby som mu odpustila,
daj mi trpezlivosť na jeho nálady,
len mi nedaj silu, lebo ho zabijem."

Ja som si to pripla na chladničku a keď mám zlosť, stále si to prečítam

esselte
26. dec 2013

@172 Tak , ako sa cítiš po cymbalte? Zabrala?

andy231
26. dec 2013

@bety222 a to si na tom coaxile?? ja ked som ho iba to brala tak tiež som mala tlak na hrudníku a ako mi pridali iné AD tak mi to zmizlo ale ty berieš viac denne ako ja ja beriem trikrát denne

zvolsiinylogin
26. dec 2013

ahojte koceny....uz som tu dlho nebola...moja psych.povedala, ze mi nechce menit liecbu, musim byt iba na inekciach, ked som na ne nastavena...som zufala, neviem co mam robit...nedokazem z tej liecby donosit, asi vzdy geneticka vada, neviem..psych.hovori, ze to nemam z liekov, ale oni to budu tvrdit, hlavne ze sa liecim...mala som schizu kedysi...pre tu zmenu liecby som vymenila stareho psych . za novu, a nic z toho...neviete mi poradit, co mam robit? dik..

savanna
27. dec 2013

ahojte kocky. ako sa dnes mate?
ja som sa dnes chystala, ze pojdem pozriet do obchodov na zlavy, ale akosi sa zase necitim dobre :( len si predstavim ist medzi ludi a uz mi zviera zaludok od uzkosti a je mi zle nedobre.
na druhej strane sa mi zase nechce trcat cely den doma, to clovek len rozmysla este viac nad vsetkym a je to len horsie. mozno si supnem nieco na ukludnenie a predsa len pojdem, neviem sa rozhodnut 😝 😝 😝
hroza takto sa cely den odhodlavat, ci sa vyberiem do hlupeho obchodu alebo nie.

do noveho roku si zelam iba jedine, aby mi v mozgu vsetko slapalo tak ako ma, nic ine ma nezaujima 😅 😅

bety222
27. dec 2013

@andy231 ja ho teraz beriem 1,0,1,a xanax,ale včera mi bolo brutalne,,cely den som preplakala,,a ty coaxil berieš kolko,,,ja si mam zvišiť na 2,2,ale až o tyžden

bety222
27. dec 2013

a hlavne sa bojim teraz toho že ked si ho zvišim bude ešte horšie,,na to ako mi bolo fajn predvčerom ,,tak včera a dnes to je hrozne,,,to tie divne pocity zmiznu,,tak asi po 3tyždňoch,,,

anina63
27. dec 2013

@savanna ako by som čítala o sebe 😒

esselte
27. dec 2013

@savanna Vieš, že ani ja som nemala dnes dobrý deň, boli sme aj v meste niečo dokúpiť na Silvestra, ale tiež sa mi nič nechcelo a už som chcela byť doma, nejaký zlý deň

esselte
27. dec 2013

@anina63 Ani ja som dnes namala dobrý deň, asi niečo vo vzduchu

esselte
27. dec 2013

@zvolsiinylogin Prečo si na injekciách a na akých, ja som nedávno brala Apaurin, ale len 10 dní, ináč beriem AD, prečo len injekcie, veď tie ti podstatu choroby asi neliečia

timea179
27. dec 2013

baby dnes je mi na nic,zacala som den neurolom a pred chvilkou som musela dalsi,teraz neviem ci to je zaciatok novych liekov alebo to ze ma prist menzes ☹

esselte
27. dec 2013

@timea179 Dnes je asi taký deň, lebo aj mne nie je bohvieako dobre, celý deň som ako opitá, nemám náladu, teším sa, že už je konečne večer

esselte
27. dec 2013

@timea179 A berieš stále venlafaxín, koľko týždňov, mne zabral tak po 6 týždňoch

svija
27. dec 2013

@zvolsiinylogin - ach jo, to mě mrzí, že u Tebe žádný posun. A jestli jsi potratila vícekrát, byla jsi aspoň poslaná na genetiku a nějaká další vyšetření? Vždyť opravdu ty injekce nemusí být ten jediný důvod, proč se nedaří ☹. Navíc pokud jsi již dlouhou dobu stabilizovaná, tak by ty dávky antipsychotik neměly být ani nijak závratně velké, ne? Držím palce ať to v roce 2014 prolomíš a výsledkem bude zdravé mimčo 😉.

andy231
27. dec 2013

@bety222 ahoj mne také divné pocity nezmizli ani po 5 mesiacoch už to neni také silné pretože mám sertralin proste mne ten coaxil nesadol potrebujem ho vysadiť a zistiť či nebude lepšie ja som mávala v noci uzkostné panické ataky a aj ked som brala lex tak som mala to v noci nie až v takej intenzite ale mala a od kedy mám nasadený sertralin ani raz som ho nemala. tak ja neplačem všetko robím dokonca nemám ani blbé myšlienky už dnes som si ani raz na to nespomenule len si na to spomeniem ked sa mi kruti hlava alebo mám vlnenie, včera som mala napríklad chvílu mravčenie v hlave a ked rýchlo hovorím tak sa mi zakruti hlava.ja ho beriem ten coaxil tri krát denne čiže tri tabletky za den

timea179
27. dec 2013

@esselte beriem ho len 9 den a od zajtra idem na 3/4tabl.som zvedava aka davka mi sadne,dnes som vstala s takou triaskou ze som si myslela ze je to moj koniec,toto sa mi este nestalo aby rano hned po prebudeni sa nieco dialo,myslim ze na vine su lieky kym zaberu a nie cas pred menzesom

bety222
27. dec 2013

@andy231 no ved prave že pri paretine mi tak nebolo,,bolo mi zle,ale toto je take divne všetko,,a to ked hovoriš rychlo mam aj ja,,alebo ked sa smejem ,musim hned prestať lebo mam pocit že hned odpadnem take zavrazy,,nech to už konečne prejde,,

esselte
28. dec 2013

@timea179 To ho berieš krátko a také triašky som mala ráno aj ja, najhoršie to bolo vždy ráno, potom to postupne ustupovalo.neviem, ale teraz v tomto období sa ani ja nejak dobre necítim,neviem čím to je, ale viaceré sem píšeme, že to nie je celkom dobre, verím, že sa to ustáli.A bereiš ešte niečo k tomu?Ja som vtedy brala najprv asi mesiac xanax a potom neurol a potom lexaurin už len jednu tabletu, postupne už len venlafaxín.

esselte
28. dec 2013

@hroska Ahoj, tak som stále na xanaxe, ale myslím, že ma drží cymbalta, pretože niekedy je ráno úplne ok a niekedy ťažšie a o beriem xanax vždy rovnako na noc, ale už som si na istom, že si to dokážem vyvolať aj sama, tým, že nemám , čo robiť a spomeniem si na to, proste sa musím stále niečím zamestnať, aby som na to nemyslela a zistila som, že aj keď vypijem viac kávy, tak mám niekedy tlak v hlave , ale to po chvíli prejde, no dúfam, že sa to ustáli, a čo ty , ako sa máš?

timea179
28. dec 2013

@esselte beriem k nemu este tritico 2/3 vecer,v januari opat kontrola tak som zvedava ako zaberie a co povie lekarka,vyskusala som uz vselijake lieky ale iba pri tomto venlafaxine mi je na nic,a ak je zle tak sa dopujem neurolom 😀