Depresia po rozpade vzťahu

7. máj 2021

Poprosím dcéra sa rozišla s partnerom boli spolu viac rokov dom dieťa hypotéka. A zrazu bum všetko sa zrútilo .... Partner si našiel milenku dcéra s malým u nás dom predaný ..,.ale odvtedy ma dcéra hrozne stavy chodí k psychiatrovi má lieky myslím alventu raz denne a na noc niečo ale teraz máva večer niekedy také stavy akoby bola úplne mimo reality akoby nevnímala čo sa deje okolo trvá to chvíľu potom ju to prejde..... Predtým to nemala len si hrozne všetko vyčítala a teraz zase toto nestretli ste sa niekto z niečlm takýmto mám o ňu veľký strach

katkati
7. máj 2021

Neskombinovala náhodou lieky s alkoholom? Nerypem, iba sa pýtam. Vtedy zvyknú byť výpadky. Ale. Môže to byť aj vedľajší účinok lieku. Psychiater by určite vedel viac.

janka_23
7. máj 2021

Ja som užívala alventu a musela som ju vysadiť. Veľmi zle mi tie lieky robili, bola to pre mňa katastrofa a som vďačná ze som mala pri sebe priateľov ktorí ma upozornili lebo inak by som tu už asi nebola. Druhá vec je ta, ze AD majú dlhší nástup účinky, aj štyri týždne. Takže niekedy treba iba vydržať. Držím palce, dcéra to s tvojou podporou zvládne

lucia0211
7. máj 2021

Rozprávajte sa s ňou o tom, nenechajte nech to dusî v sebe a vždy ju ubezpečte že vy,tu budete vždy pre ňu a hlavne jej treba na rovinu povedať že nie ona je na vine a nech sa netrápi pre nejakého .... čo nevedel udržať nohavice zapnuté!!!Že má ešte dieťatko, ktoré ju bude vždy potrebovať a aj keď sa jej vzťah nevydaril, práve to jej dieťatko je to najkrajšie čo v živote môže mať 🤗 držím palce a keby sa chcela niekomu vyrozprávať,nech kľudne napíšte správu 🤗

autor
7. máj 2021

@janka_23 ďakujem ak môžem ako zle robili ? Už jej psychiatricka menila viac liekov nesadli jej a tvrdí že alventa je dobrá a ešte te berie 3xdenne frontin a pol tablety denne rispen tak neviem

kkovacovak
7. máj 2021

Je možné že je to len fáza smútku ktorou si musí prejsť. Popieranie, hnev, obviňovanie, vyjednávanie. Toto sú veci ktoré trvajú veľmi dlho hlavne ak to prišlo náhle a ona nič netušila. Buďte tam pre ňu, zbytočne do toho nezasahujte pokiaľ sama nebude chcieť. Je to také klišé ale naozaj ju vylieči najlepšie čas. Verím že bude čoskoro v poriadku 🙂

janka_23
7. máj 2021

No ja som bola strašne agresívna, úplne iný človek bol zo mňa, bola som mimo realitu. Ťažko sa to opisuje, ale boli to pre mňa hrozne stavy. Poviem pravdu, že z toho obdobia si veľa nepamätám, veka veci viem iba z rozprávania kamarátov. Dôležité je aby si stala pri nej, rozprávala sa s ňou, počúvala, podporovala. Depresia je hrozna a ťažká choroba. Ja by som navrhovala aj podporu psychológa, mne to veľmi pomohlo

autor
7. máj 2021

@lucia0211 ďakujem snažíme sa pomáhame ako vieme len keď ona sa nechce už neviem ako na ňu 100x som jej povedala že on je k....t nech ho ignoruje len čo keď sa snim stretávať musí keď si berie malého na víkend

autor
7. máj 2021

@janka_23 bola aj u psychologicky nesadla jej že sa jej sprostosti vypitovala príklad čo robila ...,.. keď bola malá ? Aké koníčky mala? Vôbec jej na to nevedela odpovedať ... Myseľ mala inde...

janka_23
7. máj 2021

Tak treba nájsť inú. Ale vieš, niekedy sa zdá ze sa vypytuju hlúposti ale oni vedia čo robia. Mne sedenia u psychologicky pomohli viac ako lieky. Ale je to dlhá cesta. Prežila sklamanie, musí to len prežiť a preboliet. Tu psychologicku by som nezavrhovala

kkovacovak
7. máj 2021

To že sa psychologička vypytovala na jej detstvo, záľuby, rodinu atď je normálny postup. Musí poznať o akú osobnosť sa jedná. Takéto otázky sú cielené a psychologička musí pacienta najskôr spoznať aby mu mohla pomôcť. Niekedy to pôsobí ako sprostosti ale ona vie prečo sa konkretnevevi pýta. Treba dať tomu viac času alebo skúšať inde.

mk22
12. dec 2023

Môžem sa opýtať, ako sa ma dcéra dnes?